Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

E3: Prince of Persia 3 dojmy

  12:02aktualizováno  19. května 11:44
I třetí pokračování prince potěší především milovníky akce, nicméně na své si přijdou i ti, kteří likvidují protivníky potichu, nezpozorováni do poslední chvíle. Jak třetí díl vypadá si přečtěte v našich dojmech!

Prince of Persia 3 prezentace Z neohroženého bojovníka a zachránce princezen se pomalu stává celebrita, která přichází, zřejmě po vzoru sportů od EA, v pravidelných ročních intervalech. S třetím pokračováním (nové série) se proto opět setkáme letos v listopadu. Nabídne trojka vůbec něco nového? Podle prezentace na E3 můžeme usuzovat že ano. Na první pohled se mnohé nezměnilo, ale hned po několika prostřizích nás překvapí větší otevřenost exteriérů, respektive mnohem působivější záběry. Tím to teprve začíná.

V prvé řadě Prince of Persia 3 půjde hrát dvojím způsobem. První styl, tedy klasické mlátičky, si pamatujeme z předchozích dílů: princ provádí různé akrobatické sestavy, z nichž zasazuje smrtelné údery. Ty ostatně ve trojce vypadají zase o něco lépe. Nově se ale můžeme rozhodnut pro "stealth" způsob, kdy si na své přijdou milovníci plížení se a tiché likvidace nepřátel. Zůstává jen na hráči, jak si s nepřáteli poradí, což je podle nás příjemné oživení. Obzvláště se nám líbilo, jak se princ pomalinku spouštěl hlavou dolů z výšky na provaze a než se povídající si stráže nadály, navštívila je smrt.

Největší novinku ale představuje druhá postava, tzv. temný princ, v nějž se normální princ po proběhnutí ohněm změní.

Prince of Persia 3 Prince of Persia 3 Prince of Persia 3

Z úhlu grafického zpracování vypadá Prince of Persia 3 téměř totožně jako předchozí díly, alespoň do okamžiku, než nerazíme na nová prostředí a otevřenější prostory. Konečně se více podíváme ven, čeká nás Prince of Persia 3 prezentace tak například válkou zpustošený Babylón, po jehož hořících střechách si zaskáčeme - celkem úchvatný pohled na plameny zkázy, v nichž se navíc utkáme s jedním ze strážců úrovní.

Největší novinku ale představuje druhá postava, tzv. temný princ, v nějž se normální princ po proběhnutí ohněm změní. Oba dva mají svoji historii, speciální dovednosti a styl boje. Za každého se tak logicky hraje trochu jinak, dokonce se autoři dušují, že ve většině případů si budeme moci vybrat. Tomu by měl být podřízen design úrovní, aby za každou postavu šla mise, třeba i jinou cestou, dokončit. Pouze na některých místech nám natvrdo nakáží, za které z princů musíme hrát, poněvadž to podmiňují hádanky. Těšíme se také na nové hrátky s časem, nicméně jejich popis zatím nebyl upřesněn. Celkově na nás Prince of Persia 3 udělal dobrý dojem, vychází totiž z předchozích dílů, ale autoři neusnuli na vavřínech a tak i porce novot bude stát zato!

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

K doplňku do simulátoru přibalili autoři i malware. Prý pro boj s piráty

The FSLabs A320

Autoři doplňků do leteckých simulátorů přibalili k hernímu obsahu škodlivý software, který mohl z počítače ukrást...

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Najdete na iDNES.cz