E3 - všechno co bude k vidění pro PC

  12:00aktualizováno  2:04
Electronic Entertainment Expo je gigantickou akcí a svátkem všech, zaobírajících se elektronickou zábavou. Množství titulů zde představených je skutečně úctyhodné a vybrat by si měl snad každý. Ovšem to musíte vědět z čeho. Proto vám přinášíme seznam všech her určených pro PC, jež budou v Los Angeles k vidění.

E3

Předevčírem jsme vás podrobně informovali o nejočekávanějších písíčkových hrách, které budou k vidění na letošním E3. Protože prezentovaných titulů pro domácí počítače má být mnohem větší množství, navíc každý máme jiný vkus a tudíž očekáváme jiné hry, přinášíme vám co nejkompletnější seznam firem a jejich výrobků, jež bychom měli na veletrhu spatřit. Víme, že v něm není několik očekávaných pecek, důvod pro to je jediný - firmy jejich prezentaci na výstavě neoznámily - takže nás buď chtějí překvapit, anebo, což je pravděpodobnější, je jejich cílem upoutat pozornost na jiná díla ze své stáje.

Jazz & Faust

1C
Ruská firma 1C přichází na E3 hlavně s adventurou Jazz and Faust. Tato hra se řadí do rodinky klasických point-and-click adventur, odehrávajících se v graficky nádherném romantickém fantasy prostředí a umožní vám hrát za dva různé charaktery – mořeplavce Jazze a pašeráka Fausta. Dalším kouskem je sci-fi realtimovka Perimeter. Perimeter přináší do žánru RTS několik nových principů, které mají posílit jeho taktickou rovinu. Vývojáři z K-D LABS se totiž chtějí zaměřit na opravdu strategickou strategii, oproštěnou od všech módních RPG nebo akčních prvků, přitom ale přicházejí s mnoha neotřelými nápady. Kromě toho firma E3 představí také tituly Borderzone, R.C.Cars, Spanking Runners a WW2 RTS.

Activision
Hlavním trhákem této firmy bude bezpochyby akčňárna Doom III, na níž pracují autoři dnes již legendární jedničky, a která by měla být přitažlivá zejména svým revolučním enginem. Další titul je určen zejména pro stratégy - Medieval: Total War vám totiž nabídne vedení velkých bitev i globální strategii a bude vlastně jakýmsi Shogunem zasazeným do středověké Evropy. Na své si přijdou i fanoušci Star Treku, a to díky titulům Star Trek Elite Force II a Star Trek Starfleet Command III.

Mistmare

Arxel Tribe
Tato společnost přichází na E3 se čtyřmi tituly. Velmi zajímavě vypadá Mistmare, kombinace akce, adventury a RPG, která nás zavede do alternativní Evropy dvacátého století, kdy díky tajemné smrtící mlze lidé žijí v malých enklávách a technologie je na úrovni středověku. Dalším kouskem je titul Hannibal, akční adventura, ve které se setkáte s psychopatickým kanibalem ze stejnojmenného filmu. Navíc budou u stánku Arxel Tribe k vidění i hry Ring 2 a The Gladiators.

Bethesda Softworks
Bethesda přichází na E3 s jediným titulem, a to s pirátským RPG Sea Dogs II. Stejně jako v případě prvního dílu se bude jednat o kombinaci suchozemského dobrodružství a rozhovorů s námořními bitvami, obchodováním a plněním questů.

Bioware
Tato společnost se zabývá hlavně žánrem RPG a dokazuje to i svým programem na letošní E3. Prezentovat totiž bude očekávanou pecku Neverwinter Nights, fantasy RPG postavené na třetí edici pravidel D&D. Tato hra by měla být převratná zejména v multiplayeru, který bude založen na serverech jednotlivých Dungeon Masterů. Dalším titulem je RPG Star Wars: Knights of the Old Republic, která vás zavede do světa Hvězdných válek, do doby zhruba 4000 let před dějem známé filmové ságy.

Warcraft III: Reign of Chaos

Blizzard Entertainment
Asi tušíte, co bude hlavním želízkem v ohni u firmy Blizzard. Ano, netrpělivě očekávaná fantasy realtimovka Warcraft III: Reign of Chaos samozřejmě nemůže na veletrhu chybět. I když byl původní koncept RPS (role playing strategy) trochu okleštěn a nyní Warcraft III již vypadá jako RTS s RPG prvky, bude se jistě jednat o výtečné dílko. Z "warcraftího" světa bude těžit i další titul – MMORPG World of Warcraft, který vypadá skutečně impozantně.

Buka Entertainment
Tato ruská firma na E3 skutečně co nabídnout. Například realtimovka s prvky RPG Charm of War zasazená do prostředí starých ruských bájí a pohádek, ve kterých proti sobě bojují mocní carové, lesy se hemží skřítky a krajinou se procházejí udatní rekové. Dále Buka představí Echelon: Wind Warriors, datadisk k akčnímu simulátoru Echelon. Příznivce RPG určitě potěší fanatsy titul Spells of Gold, která bude obohacená i o obchodnické hrátky. Dobře vypadá i taktické RPG Paradise Cracked, zasazené do temného cyberpunkového prostředí. Na stánku bude představena i vrtulníková akce Red Shark, mix akce, arkády a taktiky March! a hororová adventura Midnight Nowhere.

Sudden Strike II

CDV
Německá firma přichází, stejně jako Buka, na E3 s půltuctem titulů. Velice dobře vypadá akční hra Breed od týmu Brat Designs, která má v lecčems připomínat xboxovou pecku Halo. Dále tu máme fantasy RPG Divine Divinity, které by mělo být jakýmsi kompromisem mezi stylem Diabla a Baldur´s Gate. Společnost CDV je známá zejména na poli her strategických a této své pověsti dostojí i na E3, bude totiž předvádět i druhý díl své úspěšné válečné realtimovky - Sudden Strike II, a také třetí díl vesmírné ságy Imperium Galactica III. Na stánku bude k vidění také Project Nomads kombinace realtimové strategie a akčního leteckého simulátoru, a Neocron - MMORPG s akčními prvky známými spíše z FPS.

Codemasters
Nabídka této firmy je skutečně pestrá. Titul z prostředí rallye závodů Colin McRae Rally 3 by měl navázat na úspěchy svých předchůdců, podobné ambice má i IGI2: Covert Strike, druhý díl úspěšné taktické akce, ve kterém se opět vžijete do role nájemné žoldáka David Jonese, bývalého příslušníka SAS. Vlastence i válečně naladěné hráče jistě potěší Operation Flashpoint: Resistance, datadisk ke světoznámé taktické hře od Bohemia Interactive Studio. Codemasters předvedou i zajímavě vypadající hru Prisoner of War, ve které budete během druhé světové války prchat ze zajetí. Chybět nebudou ani automobilové závody Pro Race Driver, titul WW2 Frontline Command a Dragon Empires, MMORPG zasazené do světa pěti fantasy říší.

Highland Warriors

Data Becker
Tato firmička na E3 představí dvě realitmové strategie. Tou první bude America II, pokračování realtimovky America (překvapivě) zasazené do prostředí Divokého západu. Druhým titulem pak je 3D strategie Highland Warriors, která vás zavede do středověkého Skotska, kde se chopíte vedení jednoho z několika klanů a budete bojovat proti sousedům i usurpátorským Angličanům.

Disney Interactive
Nikoho asi nepřekvapí, že hry této společnosti jsou určeny hlavně dětem. Na letošní E3 budou představeny Tron 2, Treasure Planet a Ultimate Ride: Disney Edition.

Dreamcatcher
U stánku této firmy se skutečně bude na co dívat. Tak například na hororovou kační adventuru Curse: Eye of Isis, ve které bude hlavní hrdina bojovat proti zlu starobylé egyptské kletby. Téma kleteb se asi v Dreamcatchers těší velké popularitě, jelikož se kolem nich budou točit i dvě další hry - Pharaoh's Curse a Curse of Atlantis: Thorgal's Quest. Dalším kouskem bude FPS Gore, které Mondy označil jako "nebývalé krvavé, nebývale zábavné". Velmi zajímavě vypadá válečná akce IronStorm, která je zasazená do alternativní Evropy, do prostředí padesát let trvající první světové války, ve které se setkáte jak se zákopovými liniemi, tak s moderní technikou. Dosytosti si střelby užijete i v titulu Stealth Combat, ve kterém se chopíte futuristických bojových vozidel. K vidění ale budou i další hry, konkrétně Riddle of the Sphinx II: The Omega Stone, Auryn Quest a komplexní vesmírná strategie Haegamonia. Tomb Raider: The Angel of Darkness

Eidos
O hrách Deus Ex a Hitman jste již určitě slyšeli, pokud jste se rovnou sami nehráli. Eidos připravuje na E3 prezentaci druhých dílů těchto úspěšných titulů. Deus Ex 2 vás opět postaví do role agenta J.C.Dantona, bude zasazen do stejného světa (tedy do nedaleké budoucnosti) a měl by přinést mnohá vylepšení, například daleko větší volnost a lepší inteligenci všech NPC. I Hitman 2 (s podtitulem Silent Assasin) se bude v mnohém podobat dílu prvnímu, takže se opět stanete nájemným vrahem. Dále na návštěvníky u stánku Eidosu bude čekat prezentace strategie Praetorians, která bude situována do doby největšího rozmachu starověkého Říma. Velmi originální hrou by měl být titul Republic: The Revolution. Bude se jednat o politickou strategii, v níž se pomocí legálních i nelegálních prostředků pokusíte zvítězit se svou stranou ve volbách. Pod křídly Eidosu vyjde také Tomb Raider: The Angel of Darkness s nesmrtelnou (i když jednu chvíli už to vypadalo, že smrtelnou) Larou Croft v hlavní roli. Nabídku pak zakončí hra Spring Break, budovatelská strategie připomínající úspěšné Tropico.

Electronic Arts
EA patří mezi nejsilnější vydavatelské domy a jeho nabídka bude na E3 jednou z největších. Nebude v ní chybět budovatelská strategie 1503 A.D., pojednávající o zámořských cestách a kolonizaci Nového světa, taktická akce z prostředí 2. světové války Battlefield 1942, BIONICLE: Matoran Adventures a závodní Drome Racers. Mezi nejočekávanější tituly rozhodně patří C&C: Generals, další realtimovka ze série Command & Conquer, tentokráte zpracovaná ve 3D. Velice aktivní je v rámci ElectronicCommand & Conquer: Generals Arts již tradičně divize EA Sports – nikoho tedy nepřekvapí, že představí nové kousky z většiny svých sportovních sérií, konkrétně F1 2002, Madden NFL 2003, NBA Live 2003, Tiger Woods PGA Tour 2003, NASCAR Thunder 2003 a NHL 2003. O nové Fifě se zatím představitelé EA nezmínili, ale je dost možné, že i nový díl fotbálku bude na veletrhu k vidění. Příznivci rychlých kol si přijdou na své Need for Speed: Hot Pursuit 2, fanoušci akce zas ocení FPS Mace Griffin: Bounty Hunter. Pro příznivce filmových a knižních hrdinů se připravují tituly Harry Potter and the Chamber of Secrets a James Bond 007: NightFire a zkrátka nepřijdou ani fandové sim her, jelikož kromě Sims Online se připravuje i SimCity 4, kde si opět budete moci vyzkoušet roli starosty města.

Evillusion Software Entertainment
Neznámá firma a neznámý titul - Eon of Tears. Monoho informací o něm zatím není známo, ale to jistě napraví prezentace na E3, takže uvidíme.

Fishtank
Asi největším hitem bude RPG Arx Fatalis, které kromě různých vychytávek nabídne i převratný systém sesílání kouzel pomocí pohybů kurzoru. Dalším titulem je Beam Breakers, arkáda se vznášedly ve stylu Pátého elementu. Dále Fishtank přichází z hororovou kombinací akční hry, adventury a RPG Call of Cthulhu - pokud máte v oblibě H.P.Lovecrafta, pak je tato hra přesně pro vás. Předvedena bude i akční hra Chaser, kterou Silent Storm připravují slovenští vývojáři z týmu Cauldron. Nabídku Fishtanku zakončuje taktická válečná hra Silent Storm, která bude v lecčems připomínat slavné Commandos, ale bude probíhat v tahovém režimu.

Funcom
Tato firma toho mnoho nenabídne, ale něco přeci – titul Anarchy Online: Shadowlands, který bude datadiskem pro sci-fi MMORPG Anarchy Online a přinese nová prostředí, zbraně, vybavení a tak dále.

iGames
Tato firma nabídne na E23 jen jediný titul – onlinovou hru Savage. Možná čekáte, že se bude jednat o další z řady MMORPG, ale to jste trochu vedle. Tato hra totiž bude spadat spíše do žánru akce a realtimové strategie a bude se odehrávat ve světě, kde proti sobě stojí lidé se svojí vědou a vynálezy a bestie s magií a přírodními silami.

Infogrames
Nabídka této firmy je opravdu bohatá a navíc obsahuje dva pravděpodobně nejočekávanější akční tituly - Unreal II a Unreal Tournament 2003. Kromě toho se ale dočkáme i dalšího dílu vesmírné strategie - Master of Orion III, který potěší všechny příznivce žánru. Na své si přijdou i ti, kteří s oblibou stavěli horské dráhy, kolotoče a další atrakce ve hře Roller Coaster Tycoon – bude totiž představen Roller Coaster Tycoon II. Připravují se také dva datadisky k již hotovým hrám, konkrétně Civilization III: Play the World a Unreal Tournament 2003Deadly Dozen: Pacific Theatre. Kromě toho Infogrames nabídne také tituly Thomas & Friends: Building The New Line, Deer Hunter 2003, Dirt Track Racing 2, Dora the Explorer: Backpack Adventure, Backyard Hockey, Blue's Preschool a fantasy RPG Neverwinter Nights, které už jsme zmínili v line-upu firmy Bioware.

Interplay
Firma Interplay na E3 chystá jen jediný titul, ale i přesto bude u jejího stánku určitě nabito – tím titulem je totiž Icewind Dale II, pokračování oblíbeného fantasy RPG ze severského prostředí. Vzhledem k tomu, že od ohlášení této hry se mnohé změnilo (mj. kompletní přechod na Třetí edici D&D), bude se jistě na co dívat.

JoWood
Přehlídku her této firmy začneme titulem C.O.N.S.E.A.L.. Mělo by se jednat o vcelku tradiční akční hru s third-person perspektivou, do níž tvůrci zamíchali množství tzv. stealth prvků. Dalším představovaným kouskem bude vikingská budovatelská strategie Cultures 2, v níž budete v roli válečníka Bjormina hledat tři hrdiny a sestavovat artefakt pro otevření bran do Valhally. Pro ekonomicky založené hráče je pak určena obchodní strategie Industry Giant II, která vám umožní prožít si průmyslový boom od počátku dvacátého století až do dnešních dní. Posledním titulem JoWoodu je Reality Deathmatch, akční hra inspirovaná filmy Running Man či Mad Max.

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

LucasArts
"Lucasové" vyrukovali se skutečně silnými zbraněmi. Star Wars: Knights of the Old Republic, jsou velice nadějným RPG odehrávajícím se 4000 let před filmovými příběhy Hvězdných válek a Star Wars Galaxies, ještě zajímavějším MMORPG, v němž se budeme moci stát součástí světa Star Wars, které firma vyvíjí společně se Sony. Ovšem ani další pecky nemají menší kalibr. Čtvrté pokračování dobrodružství hrdinného archeologa Indiana Jonese Indiana Jones and the Emperor's Tomb bude opět akční adventura viděná pohledem třetí osoby a o přesném žánrovém zařazení druhého dílu Full Throttle, se zatím jen diskutuje. Kéž by to byla klasická adventura jako jednička.

Majesco
Jedinou písíčkovou hrou, kterou na výstavu přiveze Majesco, je 3D střílečka plná aut a zbraní Mobil Forces, která by svým pojetím měla stát na hraně mezi realismem a akcí. Ovšem tento počin slibuje mnohé, takže rozhodně není proč si stěžovat, že firma PC titulů nepřichystala více.

Microids
Microids chystá na veletrh hned dvě adventury postavené na stejném enginu. Ten umožňuje pohyb po renderovaných lokacích, v nichž se můžete otáčet o 360 stupňů a tento svět "obývají" polygonové postavy. První z her se jmenuje Post Mortem, odehrává se mezi dvěma světovými válkami a vše v ní se točí okolo podivné rituální vraždy, druhá Syberia a její děj je zasazen do zvláštní, tajemné továrny na hračky. Další hra od Microids je ze zcela jiného žánru - realtimová strategie War & Peace, inspirovaná románem Vojna a mír, nás přenese do období napoleonských válek. Říkat co simuluje již vydaný Tennis Masters Series, by asi bylo zbytečné.

Age of Mythology

Microsoft
Pokud Microsoft vydává nějakou hru, je téměř jisté, že to bude kvalitní kousek. To slibují i tituly připravené na E3. Age of Mythology je bezesporu jednou z neočekávanějších realtimových strategií a se vší pravděpodobností se stane nástupcem Age of Empires II, Asheron's Call 2 je zase minimálně stejně žádaným MMORPG, Combat Flight Simulator 3 pak pro změnu leteckým simulátorem. Pozadu nezůstává ani vesmírný simulátor Freelancer či zajímavá realtimovka s prvky z civilizace Rise of Nations. Své příznivce si však určitě najdou i golfové Links 2003 a zvláštní mutantní RTS plná žralokomravecnů a dalších potvor Impossible Creatures. A pokud jste fanoušky série MechWarrior, budou se vám hodit addony MechWarrior 4: Clan Mech Pack a MechWarrior 4: Inner Sphere Mech Pak.

Monte Cristo
Vývojáři ze studií Monte Cristo v Americe předvedou The Partners, nedávno vydaný mix Ally McBealové a The Sims, budovatelskou strategii plnou dinosaurů a pouťových atrakcí Dino Island, realtimovou strategii Micro Commandos, v níž velíte skupině minuaturních mimozemšťanů snažících se ovládnout Zemi a též Airline Tycoon Evolution, hru, ve které se stanete správcem aerolinek. Kromě toho na E3 uvidíme nové počiny z Monte Cristo - hasičský Fire Department, válečný Platoon : The 1st Airborne Cavalry Division in Vietnam a záhadné Atlantis City.

City of Heroes

NCSoft
Není zvykem aby firma prezentoval současně první a druhý díl téže hry, u, v Asii velmi populárního, MMORPG Lineage tomu tak ale bude, takže se s ním budeme moci seznámit i my. Naopak třetí hru stejného žánru od NCSoft zatím nehráli nikde, takže představení City of Heroes, online erpégéčka plného superhrdinů a superpadouchů bude jistě zajímavé.

Nival Interactive
Nival Interactive přiveze na E3 pouze jediný titul, ale o to zajímavější. Vždyť, který fanda realtimových strategií a druhé světové války by se netěšil na uvedení Blitzkrieg, blízkého příbuzného skvělého Sudden Strike.

Phantagram
Do cyberpunkového světa nás přenese mix akce a RPG Duality, jež se bude odehrávat ve skutečném i virtuálním světě. I Shining Lore se odehrává ve podivném světě. Toto MMORPG se specifickou asijskou grafikou vypadá opravdu zvláštně. Zajímavá je i hlavní hrdinka akce Strident, hry podobné ONI, jež je by měla přinést dokonalou akci. Co chtít víc.

Running With Scissors
Šílení běžci s nůžkami připravují neméně šílenou hru - druhé pokračování brutální a krvavé akce Postal. Opět půjde o velmi rozporuplný projekt, který bude zřejmě jedněmi zavrhován a druhými fanaticky milován. Oproti prvnímu dílu se hra přesune z ptačí perspektivy do pohledu první osoby a stane se tak více sugestivní.

FireStarter

Russobit-M
Russobit-M je jeden z nejúspěšnějších týmů sídlících na východ od našich hranic a tituly, jež hodlají na výstavě předvést jsou jeden lepší než druhý. Firestarter je zajímavá akční střílečka s drobnými RPG prvky, HomePlanet efektní a v rámci možností realistický vesmírný simulátor se slušným příběhem, točicím se okolo hledání nového domova, HoveRace pekelně rychlé závody supermoderních vznášedel na otevřených tratích, American Conquest realtimová strategie, v níž dobýváte Nový svět, Lethal Dreams by měl být jedním ze zástupců RPS, tedy kombinace RTS a RPG, odehrávajícím se ve fantasy světě plném magie, Kreed je pak 3D akční řežba ze vzdálené budoucnosti a nakonec nám zbyl S.T.A.L.K.E.R. Oblivion Lost téže 3D akce, ovšem z blízké budoucnosti.

Screamin Monkey Entertainment
Už název firmy poukazuje, že její výrobky nebudou asi smrtelně vážné. K-911 Contact je akční střílečka s bojovým mechanickým psem v hlavní roli, jehož úkolem je "pouze" zachránit svět. Na výstavě se má objevit ještě jedna hra nesoucí tajuplné jméno Project X, uvidíme co z ní vyklube.

Sierra
Chcete si zastřílet na kamarády? Zahrajte si Counter Strike. Nemáte připojení na internet? Počkejte si na Counter-Strike: Condition Zero, jenž by měl disponovat inteligentními boty, jejichž kvality si budeme moci na E3 otestovat. Pokud jsou vám bližší zvláštní policejní jednotky a trošku futurističtější přístup, hledejte u nás informace se o hře SWAT: Urban Justice SWAT: Urban Justice, která se jejich činností zaobírá, a jestli nemáte rádi zbraně, ale pořádným autem nepohrdnete, bude se vám líbit NASCAR Racing 2002 Season, tedy simulátor okruhových závodů vozů série NASCAR.

Simon & Schuster
Virtuální svět láká stále více lidí a obliba masivních multiplayerových her roste. Jednou z nich je i EVE Online: The Second Genesis, v níž se stanete vesmírným planetoběžníkem, který obchoduje, bojuje, nebo se jen tak toulá. Ve vesmíru zůstaneme i s titulem Farscape: War and Peacekeepers, jenž je inspirován, u nás nevysílaným, televizním sci-fi seriálem a půjde o akční řežbu trošku podobnou Diablu. Poprvé by v Los Angels měla být k vidění realtimová strategie Soldiers of Anarchy a druhé pokračování hry stejného žánru Real War, doplněné o přídomek Rogue States i třetí díl realistického leteckého simulátoru Warbirds.

Sony
Výrobce nejúspěšnější herní konzole se na PC trhu zaměřil na online tituly. Všechny příznivce EverQuestu určitě potěší datadisk k této hře Planes of Power stejně jako představení druhého dílu tohoto extra úspěšného MMORPG, pokud byste radši sci-fi hru tohoto žánru, počkejte si na Star Wars Galaxies. A jestli vám RPG přijde zbytečně zdlouhavé, má pro vás Sony MMOFPS PlanetSide - on-line 3D střílečku pro spoustu hráčů válčících o pevnosti.

The Druid King

Strategy First
Týmů, které by představovaly pouze hry pro PC, nebude na letošní E3 mnoho. Jedním z nich je Strategy First. Na jejich stánku bude k vidění slušná řádka titulů, z nichž většina má (překvapivě :-) něco společného se strategiemi. Celtic Kings: Rage of War není nic jiného než přejmenovaná a velice nadějná kombinace realtimové strategie a RPG Druid King. GI Combat je zase pěkná realtimovka z druhé světové války. Dalším zástupcem žánru RTS je Nexagon: The Pit, tentokrát ze 44 století, jež svým námětem trochu připomíná film Runnig Man. O.R.B. je zasazena do krásného 3D vesmíru, v němž si můžete jen tak volně poletovat. Steel Beasts II však již nebudou strategií, ale tankovým simulátorem, u nějž se však bez pořádné dávky taktického uvažování neobejdete. Naopak při hraní Prince of Qin ji moc potřebovat nebudete, jelikož se jedná o akční RPG ze staré Číny. O hře Rolling Thunder se zatím nic neví, ale jakmile něco zjistíme, budeme vás informovat.

Take-Two
Take-Two také předvedou pouze písíčkové počiny a jedná se o tři potenciální pecky. Posuďte sami. Tahová strategie Age of Wonders 2: The Wizard's Throne je silným konkurentem Heroes of Might and Magic 4, drsný akční "simulátor" gangstera a zloděje aut Grand Theft Auto III konkureci zatím nemá a datadisk ke skvělé strategii Stronghold zaobírající se křižáckými taženími, také není k zahození.

Chrome

Techland Software
Polská distribučně-vývojářská firma Techland má na veletrh nachystán pestrý seznam her a také jsou všechny na PC. Jejich společným jmenovatelem je engine střílečky Chrome, v níž se zbraní v ruce budeme kolonizovat neznámé světy. Do zcela jiného prostředí nás přenese Pet Soccer, arkádový fotbálek plný zvířátek a zase úplně jinam se přesuneme se hrou Xpand Rally, z názvu je snad jasné kam :-). Žádné informace zatím nejsou k dispozici k titulu Day of the Mutants, takže uvidíme zda jej bude též pohánět engine Chrome. Název hry je však nadějný.

TDK Mediactive
Ze stáje TDK k nám přijíždí pouze velice hezky vypadající autíčková hra Mercedes-Benz World Racing, v níž, jak název napovídá, usedneme do kabin nejrůznějších meďáků, s nimiž budeme závodit o sto šest.

THQ
Lidé z THQ se snaží dokázat tvrzení našeho konzolisty Martina, který skálopevně stojí za svým tvrzením, že jedině konzole mají budoucnost a většina her, jež na výstavě prezentují je konzolových. Z těch několika určených pro PC je nezajímavější simulátor silničních motocyklů Moto GP. Podivná taneční hra Britney's Dance Beat asi většinu hráčů neosloví, stejně jako dvě, na nejmladší publikum zaměřené, hry Sponge Bob Squarepants: Revenge of the Flying Dutchmen a Rugrats.

Titus
Podobně jako THQ i firma Titus na E3 prezentuje spoustu konzolových titulů, ale pouze málo písíčkových, konkrétně jeden. Pro nás je tento však velice zajímavý, jedná se totiž o pokračování legendárního UFO, vyvíjené brněnským týmem Altar.

Lock On: Modern Air Combat

Ubi Soft
Hned tři hry "ubisoftí" tituly se honosí jménem Toma Clancyho v názvu, jsou to Splinter Cell, hra zaměřená na nenápadné plížení a tichou akci, Rainbow Six: RavenShield , což samozřejmě není nic jiného, než pokračování úspěšné série simulující činnost zvláštních jednotek a Sum of All Fears, hra, která vychází společně z filmem, v níž se opět stáváte zvláštním agentem, velícím protiteroristickému komandu. Ovšem nejen Tomem Clancym živ je Ubi Soft a chystá i další zajímavé kousky. Třeba čtvrtý díl slavných tahových fantasy strategií Warlords, pojmenovaný Heroes of Etheria, 3D pokračování slavné arkády Dragon's Lair, pěkný letecký simulátor Lock On: Modern Air Combat, zajímavě vypadající MMORPG Shadowbane, komplexní simulaci námořních bojů Harpoon IV a bez zajímavosti není ani zvláštní akce se zvláštním jménem XIII.

Universal Interactive
Universal Interactive využívají svých práva na filmová díla a připravují dva stříbrným plátnem inspirované tituly. Dinosauří budovatelskou strategii Jurassic Park: Project Genesis a týmovou hororovou akci, podle filmu Věc The Thing

Aliens versus Predator 2: Primal Hunt

Vivendi Universal
Dvě střílečky viděném vlastním pohledem a jednu zvláštnost najdeme na stánku Vivendi. Těmi střílečkami jsou datadisk k Aliens vs Predator 2, nazvaný Primal Hunt a druhé pokračování skvělé bondovské hry No One Lives Forever. Onou zvláštností je pak Ghostmaster, hra, v níž se "převtělíte" do ducha a budete se snažit vypudit lidi z nejrůznějších míst.

Westka Interactive
Jedinou hrou, jež zřejmě na E3 od této firmy uvidíme, je Y-Project, mix RPG a adventury s prvky FPS zasazený do sci-fi prostředí.


Westwood
Jisté je, že Westwood bude na výstavě prezentovat sci-fi MMORPG Earth & Beyond, v němž bude vaším úkolem objevovat nové planety, bojovat a obchodovat. Šušká se také něco o další hře ze světa Command & Conquer, ale zatím není nic potvrzeno. Nechme se tedy překvapit.

Autor:


Nejčtenější

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...

Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

Evolvation

O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

Call of Duty: Black Ops 4

Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

Mesut Özil po konci v německé reprezentaci začal streamovat Fortnite

Mesut Özil

Fotbalista Mesut Özil má rád videohry a za svoji vášeň se nestydí. Dokonce spustil vlastní kanál na streamovací...

Další z rubriky

Další obětí nezájmu hráčů je střílečka Dirty Bomb, její vývoj končí

Dirty Bomb

Free 2 play střílečka Dirty Bomb už se žádného nového obsahu nedočká. Pro vývojáře je totiž ztrátová a tak svou...

Příručka k Falloutu 76 bude téměř dvakrát dražší než samotná hra

Fallout 76

Nejen samotné hry, ale už i oficiální příručky lze nakoupit v absurdně drahých sběratelských edicích. Ta pro Fallout 76...

Diablo 4 na Blizzconu ohlášeno nebude, tlumí Blizzard očekávání

Diablo

Blizzard má podle svých slov rozpracovaných několik projektů s Diablem. Dva týdny před herním svátkem Blizzcon, na nějž...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz