East India Company

  12:00aktualizováno  26. července 9:27
18. století bylo jako stvořené pro piráty. Většina námořních velmocí obsazovala méně vyspělé země a snažila se pro sebe ukořistit veškeré bohatství. Nová hra od finských autorů snoubí prvky strategie a RPG v okolí Indického pobřeží.

East India Company Širé moře, absolutní volnost, čistý vzduch, několik poddaných, kteří dělají co, jim rozkážete, to je asi sen každého malého kluka, ale i dospělejších jedinců. K podobným snům pomáhají i filmová díla poslední doby, ano, mám na mysli dva filmy s J. Deppem v hlavní roli. Na vlně zájmu o piráty se plánují svézt i finští vývojáři Encore Games, kteří připravují RPG s názvem East India Company. K pochopení názvu je třeba mírně zabrousit do historie: British East India Company, občas přezdívaná také jako John Company, byla obchodní společnost, které anglická královna Elizabetha I. garantovala 31. prosince roku 1600 výsadní právo na obchod a dovoz z Indie po dobu 21 let. Postupem času se čistě obchodní společnost změnila spíše na virtuální, která ovšem v reálu díky velké vojenské síle určovala pravidla v Indii až do roku 1858, kdy došlo k jejímu rozpadu.

Lodí bude celkem deset typů, od malých šalup až po obrovské plachetnice.

East India Company Hra nás nebude provázet celou érou společnosti, ale jen krátkou etapou v době největším rozkvětu, což bylo v 17-18tém století. Hlavním hrdinou je mladý kapitán East India Company, který se pokouší plnit své povinnosti, sloužit královně a společnosti. Brzo po vzestupu ale přichází pád, a náš kapitán přichází o vše, což vyvolá vzpomínky na mládí, kdy mu neznámý pirát brutálně zabil před očima otce a bratra. Nyní je na řadě on, a musí se vypořádat jak se současností, tak s minulostí, ale to bude již na hráčích. Cesty odplaty jsou nepředvídatelné a je jich mnoho. Můžete zvolit mírumilovnou a věnovat se hlavně obchodu, nebo být stejně špinavý jako vrah vašich blízkých a udělat z čestného kapitána krvelačného piráta. Třetí variantou je sloužit i nadále královně, ale tentokrát již za žold jako obyčejný voják. Ať zvolíte jakoukoliv variantu, pokaždé budete mít svou vlastní loď, pro kterou potřebujete najmout posádku. K dispozici bude námořník - střelec, lodní lékař, zbraňový důstojník a navigátor. Lodí bude celkem deset typů, od malých šalup přes velké obchodní, až po obrovské bojové plachetnice s kanóny, které by dokázaly rozmetat malé město.

Celkem bude na mapě světa kolem 40ti měst, od Londýna až po Aceh.

East India Company Autoři také přidají několik odlišných typů počasí, to aby při plavbě a soubojích nebyla nuda. Zajímavým zpestřením bude možnost přirazit k oslabené lodi, vrhnout se na palubu a ukrást náklad. Ten následně můžete zpeněžit na různých ostrovech, od Anglie (Londýn) po Sumatru (Aceh), celkem bude na mapě světa kolem 40ti měst. Každou oblast, kde se rozhodnete zakotvit, můžete samozřejmě prozkoumávat (po vlastních), a třeba se vám podaří nalézt poklad Williama Kidda (známější je pod jménem Kapitán Kidd). Jak si autoři poradí s tak rozsáhlým světem, a jak moc budou držet reality při zpracování, je zatím ve hvězdách. V současné chvíli můžeme z prvních obrázků posoudit jen kvalitu celkového grafického zpracování. První dojmy jsou vcelku pozitivní, ale to je také dáno tím, že jsem měl možnost vyzkoušet hrůzu nazvanou Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow (sice je to srovnávání jablek s hruškami, ale v obou případech hrají hlavní roli piráti, tak to není zase tak scestné). Krom třech obrázků v tomto článku se můžete podívat na další, ukryté v galerii, a zde je ke shlédnutí krátké video (animované).

Autor:

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Další z rubriky

Přerušený herní seriál Walking Dead bude pokračovat v lednu

The Walking Dead: The Final Season – Episode 1

Herní seriál Walking Dead dokonale naplňuje své jméno a vstává z mrtvých. Dalšího dílu se dočkáme již příští měsíc.

Ostuda kolem Falloutu 76 nekončí, Bethesdě unikla privátní data hráčů

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Kvůli chybě v systému zákaznické podpory se na veřejnost dostaly privátní údaje některých hráčů Falloutu 76. Pro...

Zaklínač Geralt navštíví svět Monster Huntera

Monster Hunter: World – The Witcher 3: Wild Hunt Collaboration

V příštím updatu vynikajícího Monster Huntera obohatí hru zaklínač Geralt. Autoři slibují, spoustu nového obsahu, který...

Najdete na iDNES.cz