East India Company

  12:00aktualizováno  26. července 9:27
18. století bylo jako stvořené pro piráty. Většina námořních velmocí obsazovala méně vyspělé země a snažila se pro sebe ukořistit veškeré bohatství. Nová hra od finských autorů snoubí prvky strategie a RPG v okolí Indického pobřeží.

East India Company Širé moře, absolutní volnost, čistý vzduch, několik poddaných, kteří dělají co, jim rozkážete, to je asi sen každého malého kluka, ale i dospělejších jedinců. K podobným snům pomáhají i filmová díla poslední doby, ano, mám na mysli dva filmy s J. Deppem v hlavní roli. Na vlně zájmu o piráty se plánují svézt i finští vývojáři Encore Games, kteří připravují RPG s názvem East India Company. K pochopení názvu je třeba mírně zabrousit do historie: British East India Company, občas přezdívaná také jako John Company, byla obchodní společnost, které anglická královna Elizabetha I. garantovala 31. prosince roku 1600 výsadní právo na obchod a dovoz z Indie po dobu 21 let. Postupem času se čistě obchodní společnost změnila spíše na virtuální, která ovšem v reálu díky velké vojenské síle určovala pravidla v Indii až do roku 1858, kdy došlo k jejímu rozpadu.

Lodí bude celkem deset typů, od malých šalup až po obrovské plachetnice.

East India Company Hra nás nebude provázet celou érou společnosti, ale jen krátkou etapou v době největším rozkvětu, což bylo v 17-18tém století. Hlavním hrdinou je mladý kapitán East India Company, který se pokouší plnit své povinnosti, sloužit královně a společnosti. Brzo po vzestupu ale přichází pád, a náš kapitán přichází o vše, což vyvolá vzpomínky na mládí, kdy mu neznámý pirát brutálně zabil před očima otce a bratra. Nyní je na řadě on, a musí se vypořádat jak se současností, tak s minulostí, ale to bude již na hráčích. Cesty odplaty jsou nepředvídatelné a je jich mnoho. Můžete zvolit mírumilovnou a věnovat se hlavně obchodu, nebo být stejně špinavý jako vrah vašich blízkých a udělat z čestného kapitána krvelačného piráta. Třetí variantou je sloužit i nadále královně, ale tentokrát již za žold jako obyčejný voják. Ať zvolíte jakoukoliv variantu, pokaždé budete mít svou vlastní loď, pro kterou potřebujete najmout posádku. K dispozici bude námořník - střelec, lodní lékař, zbraňový důstojník a navigátor. Lodí bude celkem deset typů, od malých šalup přes velké obchodní, až po obrovské bojové plachetnice s kanóny, které by dokázaly rozmetat malé město.

Celkem bude na mapě světa kolem 40ti měst, od Londýna až po Aceh.

East India Company Autoři také přidají několik odlišných typů počasí, to aby při plavbě a soubojích nebyla nuda. Zajímavým zpestřením bude možnost přirazit k oslabené lodi, vrhnout se na palubu a ukrást náklad. Ten následně můžete zpeněžit na různých ostrovech, od Anglie (Londýn) po Sumatru (Aceh), celkem bude na mapě světa kolem 40ti měst. Každou oblast, kde se rozhodnete zakotvit, můžete samozřejmě prozkoumávat (po vlastních), a třeba se vám podaří nalézt poklad Williama Kidda (známější je pod jménem Kapitán Kidd). Jak si autoři poradí s tak rozsáhlým světem, a jak moc budou držet reality při zpracování, je zatím ve hvězdách. V současné chvíli můžeme z prvních obrázků posoudit jen kvalitu celkového grafického zpracování. První dojmy jsou vcelku pozitivní, ale to je také dáno tím, že jsem měl možnost vyzkoušet hrůzu nazvanou Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow (sice je to srovnávání jablek s hruškami, ale v obou případech hrají hlavní roli piráti, tak to není zase tak scestné). Krom třech obrázků v tomto článku se můžete podívat na další, ukryté v galerii, a zde je ke shlédnutí krátké video (animované).

Autor:


Nejčtenější

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...

Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

Evolvation

O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

Call of Duty: Black Ops 4

Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

Další z rubriky

Chystaná hra Tin Hearts vypadá jako Lemmings s cínovými vojáčky

Tin Hearts

Tým Rogue Sun složený ze zkušených vývojářů bývalé společnosti Lionhead chystá variaci na kultovní „lemíky“ pro...

Necenzurovaná verze Agony nejspíš přeci jen vyjde

Agony

Půl roku po vydání hry Agony se možná dočkáme původně plánované necenzurované verze. Otázka je, jestli to ještě bude...

Další obětí nezájmu hráčů je střílečka Dirty Bomb, její vývoj končí

Dirty Bomb

Free 2 play střílečka Dirty Bomb už se žádného nového obsahu nedočká. Pro vývojáře je totiž ztrátová a tak svou...

Jobs Contact
Kontrolor/ka kvality (20.000 - 27.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 27 000 KčNajdete na iDNES.cz