Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Echelon: futuristické letouny útočí

  12:00aktualizováno  12:03
Pokud bychom měli věřit tvůrcům počítačových her, není budoucnost lidstva nijak růžová. Každou chvíli se najde někdo, kdo touží jen po jednom - jít pozemské civilizaci po krku. Boje se pak někdy odehrávají na Zemi, jindy ve vesmíru, někdy pak dokonce i na cizí planetě. Uhádnete, kde se o osudu lidstva rozhodne tentokrát?

EchelonPlaneta Velian je místem nebezpečného povstání, jehož cílem je zničit Galaktickou federaci a uvrhnout tak celou galaxii v chaos a zmatek. Vzbouřenci mají přichystaný plán, jak rozbourat vše, co bylo po téměř čtyřicetileté občanské válce tak pracně vybudováno a vyhrožují, že zabijí všechny, kdo se jim pokusí postavit. To bohužel není nereálné, protože vlastní smrtonosnou mimozemskou technologii, která je činí téměř neporazitelnými. Federace se však nehodlá vzdát bez boje. Vyslala na vzbouřeneckou planetu letku těch nejlepších pilotů, jejichž úkolem je plány vzbouřenců překazit. A už nejspíš tušíte, že jedním z těchto pilotů jste vy.

Hra Echelon od společnosti Buka Entertainment je leteckým simulátorem, jehož příběh se odehrává ve sci-fi prostředí cizí, pro vás nepřátelské planety. Díky dokonalému grafickému zpracování tak budete moci obdivovat (pokud na to budete mít v zápalu boje dost času) krásu realisticky zpracovaného prostředí, detailně prokreslených budov a letounů a množství efektů, jako jsou částice prachu ve vzduchu či realistické odrazy objektů. To s sebou pochopitelně nese poměrně velké nároky na grafický akcelerátor počítače, ten ale nejspíš každý milovník leteckých simulátorů dávno vlastní.

EchelonJako pilot elitní jednotky budete mít možnost nasednout do celkem čtrnácti různých letadel, počínaje standardní stíhačkou či helikoptérou až po unikátní futuristická vznášedla. Pro tyto letouny je připraveno šestnáct různých zbraní, přičemž platí pravidlo, že čím dále se ve hře dostanete, tím lepší zbraně budete mít k dispozici. Podobně vybaveni ale budou i protivníci, takže ve hře se setkáte s více jak dvěma sty různými letouny, vozidly a stavbami.

Pokud patříte mezi soutěživé typy, jistě vás potěší možnost povýšení. První misi začínáte v hodnosti poručíka (nezapomeňte, že jste v elitní jednotce, nižší hodnost není myslitelná) a postupem času máte možnost se vypracovat až na samotného velitele. Postup je závislý pochopitelně na počtu sestřelených nepřátel, takže čím více budete žhavit hlavně svých kulometů, tím větší úspěch budete mít. Se zvyšujícími se šaržemi budete mít také možnost přijmout k sobě pomocné letce, kteří vám budou krýt záda, zatímco se budete vrhat do té největší bitevní vřavy.

EchelonHra by měla mít poměrně rozsáhlý a propracovaný příběh. Ten bude rozdělen do dvou kampaní, přičemž každá se skládá z třiceti jednotlivých misí. To však neznamená, že by byl Echelon vyvíjen pouze jako singleplayer. Naopak. Je připravena mohutná podpora pro multiplayer, která pojme až šestnáct hráčů najednou. Své síly s ostatními hráči si budete moci poměřit jak v klasickém deathmatchi, tak i v řadě dalších typů hry více hráčů, jako například Capture The Fort.

A kdy si budete moci Echelon zakoupit? Budete si muset počkat do podzimu tohoto roku. Na ten totiž tvůrci oznámili vydání tohoto přinejmenším velice zajímavého leteckého simulátoru.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

Rapper Drake si zahrál Fortnite a pokořil rekord sledovanosti Twitche

Fortnite

Nečekané spojení známého streamera a ještě známějšího zpěváka zafungovalo a přitáhlo rekordní počet diváků.

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.Najdete na iDNES.cz