Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

EG-ExactGame 9000 – dědic myšího trůnu

  12:00aktualizováno  29. srpna 11:59
Že vám značka ExactGame nic neříká? Není ani divu, tato společnost je totiž na českém trhu teprve krátce a hned její první myš stojí za povšimnutí.

BonusWeb doporučuje! EG-ExactGame 9000

Že vám značka ExactGame nic neříká? Není ani divu, tato společnost je totiž na českém trhu teprve krátce a hned její první myš stojí za ohlédnutí. Nejenže disponuje nejmodernější snímací technologií, ale též i výtečnou ergonomií. Dosahuje však kvalit G5 či Copperhead? S naprostým přehledem…

Balení

Začneme trošku kritikou. Na krabici se výrobce moc nevyřádil, působí laciným dojmem, což určitě po uvedení na český trh nepřináší žádné plusy, spíše minusy. Zde nám však jde o kvalitu a technologii, ne o balení. Z balení již „vykukuje“ samotná myš díky vyřízlému půlkruhu na pravé straně. Zadní stranu zdobí pole s informacemi o myši samotné a o použitých technologiích. Po vybalení obsahu se nám v plné kráse ještě představí před tím pilně schovaná taštička na myš, tzv. mousebag, 8 cm disk s originálními ovladači a dva kusy každého teflonu použitého na spodku myši jako „náhradní díly“.

Instalace

Z instalace periferií se žádná věda nedělá. Nainstalovat ovladače z CD umí naprosto každý, i připojení samotné myši do portu USB jistě také nebude dělat problém. Jen připomínám, že standardně se do balení nepřidává PS/2 redukce, proto uživatelé starších počítačů či uživatelé s obsazenými USB sloty nechť zpozorní.

Bližší pohled

Vrhněme se rovnou na samotný design myši. Ten se totiž možná řadí mezi ty z ošklivějších káčátek, ovšem vše je vykompenzováno, a nejen to, použitou technologií a ergonomií. I když by se možná zdálo, že použitý materiál vypadá lacině, nenechte se zmýlit. Vše totiž vzájemně koresponduje v jedno skvělé dílo, které se výborně drží v dlani a výborně se s ním hraje. Obzvláště horní strana myši, kde je použita světlejší fialová než na ostatních částech krytu, je materiál nejpříjemnější, ba až přímo luxusní co do držení. Jedná se o jakousi „gumu“, ale nedokáži ji k ničemu přirovnat. Příjemně působí na bříška prstů, což dodává vašemu stylu hraní další rozměr. Ptáte se ale na trojúhelníkový stříbrný pás, jestli náhodou neruší pocit v dlani? Odpověď zní ne, skoro vůbec ho necítíte a při hraní na něj skutečně lehce zapomenete.
Po bocích najdeme běžný plast v tmavé fialové, avšak s decentně hrubým povrchem. Na levoboku najdeme jakousi vykouslou část přímo pro palec, na pravoboku nikoli. Na levé straně myši se ještě zdržíme, najdeme zde totiž tři maličká, zato ale podlouhlá tlačítka pro používání palcem. To aby se také nenudil. Nutno ale připomenout, že na krajní se palec musí řádně protáhnout. Záleží též na velikosti vašeho palce a na způsobu držení myši. Mezi dvěmi hlavními tlačítky se nachází jakýsi malý žlábek, ve kterém uprostřed najdeme rolovací kolečko a na úplném vrcholu tlačítko pro změnu DPI, které se pohybuje na hodnotách 400-800-1600-2000. Pravé a levé tlačítko vydávají po odkliknutí příjemný tlumivý zvuk známý například od myší společnosti Microsoft. Vraťme se ještě ke kolečku. To, jak již zřejmě všichni ví, a kdo neví tak tuší, funguje zároveň jako prostřední tlačítko. Disponuje i různými barvami podsvícení v závislosti na právě používaném rozlišení, tedy: 400 - zeleně, 800 – modře, 1600 – červeně, 2000 – bíle. Z tlamy krysy devítitisícovky sálá velmi flexibilní černý kabel o délce 1,9 m (výrobce udává 2 m) zakončený pozlaceným USB konektorem, jehož odezva má být údajně pouze 1 ms. I když chybí málo, naměřil jsem dvakrát tolik, tedy 2 ms. Zde se též výrobce trochu sekl.
Podvozek devítitisícovky si nemohu vynachválit, resp. pouze použité teflony. Tak hladký, jemný a nesmírně klouzavý pohyb jsem ještě u žádné z předchozích myší nezažil. A abyste nepřišli zkrátka, výrobce přibaluje dva kusy od každého ze tří teflonů, na kterém myška stojí, jako náhradu, kdyby se náhodou nějaký opotřeboval z drsného povrchu.
Dále zde na spodku můžeme vidět informační blok a laserový senzor. O tom trocha povídání o kousek níže.

Ergonomii jsem již vychválil dost, doteď jsem se ale nezmínil, že zkrátka přijdou leváci. Kdo si již prohlížel přiložené fotografie, dozajista si všímal tvaru myši. Ten je uzpůsoben pouze pravé ruce.

I mousebag poskytovaný přímo v balení vám přiblížím. Jedná se o vcelku známou taštičku, kterou naleznete například u myšky Raptor-Gaming M1 Iron. Ovšem tato je poněkud vychytanější a to pouze v tom směru, že uvnitř najdete dvě kapsy. Bohužel, ani jedna z nich není na zip. Látka je z příjemného a měkkého materiálu, nemusíte se případně bát o svůj „nástroj“ pokud vám například spadne. Shrnuto podtrženo, taštička pro přenášení myši mimojiné z lan party na lan party je skvělým pomocníkem.

Slíbil jsem povídání o laserovém senzoru, tak tady ho máte. Výrobce ExactGame použil nejmodernější snímací displej – Agilent 6010 s technologií laserového snímání G20. Ten sám obstarává oněch přitažlivých 2000 DPI, kterými myš mimojiné disponuje. Zvládá akceleraci až do 20G, nemusíte se tudíž obávat „odskakování“ kursoru známého především od méně kvalitních optických myší.
Se sklem senzor neměl sebemenší problémy, ovšem naopak zrcadlo bylo zapeklitým oříškem.

Postřehy z používání

Jak jsem se zmiňoval, jedná se pouze o pro palec špatnou dostupnost krajních tlačítek na levoboku. Jinak nemám nic jiného k vytknutí.

Ovladače

Trefně pojmenovaný software nese název F1Driver. A že skutečně doznává svého jména, o tom jsem se sám přesvědčil, teď jste na řadě vy…:

Hned na začátek je to možnost přiřadit různorodé akce všem sedmi tlačítkům. *** Poté funkce Roller Menu, jež funguje naprosto stejně jako např. EasyJump od A4Techu. Po odkliknutí přiřazeného tlačítka myši se objeví maličké okno, kde máte na výběr z až 18 navolených programů. Ty si v ovladačích nastavíte pouze nastavením cesty k danému programu. Nutno ještě dodat, že Roller Menu je rozdělen na dvě poloviční části. První je automaticky od výrobce osazena různými programy, kdežto druhá je prázdná a slouží k vašemu originálnímu nastavení. Samozřejmě se dá první část také změnit. Mezi jednotlivými částmi se pohybujete pomocí rolování kolečkem.
Dále jsme se dostali k nastavení DPI. To můžete měnit pomocí speciálního tlačítka či nastavit fixované DPI, tudíž se speciální tlačítko stane nekonfigurovatelným pro jiné akce. Málem bych zapomněl na možnost pendlování mezi dvěmi DPI. Nemusíte se tedy zdržovat hledáním toho pravého DPI, stačí jen měnit například nejmenší DPI za největší. Ve hrách to jistě oceníte.
A nakonec v poslední řadě se dostáváme k možnosti vytváření klávesových maker, které pak uplatníte pomocí příslušného tlačítka myši. Stačí nahrát klávesovou sekvenci a využívat ji pak jak je libo.

Ve zkratce

Rozhraní: USB
Drátová: ano
Délka kabelu: 1,9 m
Sensor: laserový
Rozlišení sensoru: 400-800-1600-2000 dpi
Tlačítek: 7 (včetně kolečka)
Kolečko: rolovací (dvousměrné)
Barva: dva odstíny fialové
Orientační cena: 1593,- Kč s DPH (na alza.cz dne 20.8.2006)

Závěrem

„Herní myš EG-ExactGame 9000 v žádném případě nekupujte, jedná se o kus laciného plastu.“ – tak právě tuto větu bych nedokázal říci ani ve snu, jelikož mé celkové dojmy jsou naprosto opačné. Z devítitisícovky jsem naprosto unešen, ať je to otázka ergonomie, kvality snímání, či softwarové podpory, všude nalézám jen samé plusy. Společnost ExactGame vstoupila na český trh s periferií, která dokáže konkurovat hlavním lídrům trhu, Logitechu a Razeru. A nejen konkurovat, dokonce je i v ledasčem trumfnout. Nemáte-li zábrany ve vyzkoušení něčeho naprosto nového (a jste-li pravák), hrábněte všemi deseti po ExactGame. Dostanete do ruky nadmíru kvalitní myš, kterou budete opěvovat ještě další měsíce. Nemohu nic jiného než tuto myš pouze doporučit, mé srdce si získala již při prvním kontaktu, podobné to bude i u vás. To vám slibuji.

Za zapůjčení produktu EG-ExactGame 9000 děkujeme internetovému obchodu Alza.cz.

Autor:


Témata: software

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz