Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Egypt 2 - další návrat do minulosti

  12:00aktualizováno  12. září 3:58
Ačkoliv jsme čekali, že se Cryo bude na letošní ECTS u svého stánku chlubit hlavně aktuální sérií Legend Collection, asi největší pozornost byla věnována pokračování starší naučné adventury Egypt, tentokráte nesoucí název Egypt 2: The Prophecy of Heliopolis. A o co vlastně jde?
Egypt 2 - foto prezentace na ECTS 2000

Na letošní ECTS samozřejmě nemohlo chybět ani francouzské Cryo - největší vývojář adventur v Evropě. Popravdě jsme čekali, že se u svého stánku budou chlubit hlavně aktuální sérií Legend Collection (konkrétně hrami The Odyssey, The Tales of Chivalry a Casanova), ovšem skutečnost byla trochu jiná - asi největší pozornost byla věnována pokračování starší naučné adventury Egypt, tentokráte nesoucí název Egypt 2: The Prophecy of Heliopolis.

Egypt 2 je v pořadí již šestou naučnou adventurou Crya (před nedávnem vyšel Aztec a Pompei), na jejímž přesném historickém podtextu se podílí známé Réunion des Musées Nationaux. V čase se tentokráte přesuneme až do roku 1350 před Kristem do dnes již neexistujícího města slunce Heliopolis. Zcela netradičně je zde do hlavní role obsazena žena, respektive velmi šaramantní kněžka Tifet. Proč zrovna se ženská? Inu, vysvětlení je nasnadě. Hlavní úlohu v Egyptu 2 totiž hraje především zhoubná nemoc a v lékařském oboru dominovaly ve starém Egyptě jednoznačně ženy. A právě Tifet, která je stoupenkyní bohyně nemocí a léčení Sekhmet, se rozhodne postavit se čelem strašlivé a zhoubné epidemii, jež padla na město Heliopolis a postihla i jejího adoptivního otce, a vydává se hledat účinný lék, který by dokázal celou katastrofu zastavit.

Jak již bývá u naučných adventur tradicí, bude Egypt 2 postaven na co nejpřesnějších historických údajích. V tomto případě však měli designéři situaci o něco složitější - z města Heliopolis, jež bylo ve své době centrem vzdělání a jedním z nejvýznamnějších metropolí Egypta, se nedochovalo prakticky vůbec nic. V podstatě celé město dnes leží pod povrchem země na levém břehu Nilu, Egypt 2 ovšem pro archeology na absolutně nepřístupném místě... jinými slovy, zrovinka pod dnešní Káhirou. Z tohoto důvodu se tedy nedá hovořit přímo o "rekonstrukci" města, ale spíše jen o jakémsi modelu, který se snaží popsat jak asi mohl Heliopolis vypadat. Vzorem pro jeho tvorbu byly především vcelku zachovalé vykopávky dvou jiných měst z téhož období - Thebes a Tell-El-Amarna. Tvůrci tedy značně popustili uzdu své fantazii a i bez možnosti opřít se o jakékoliv hmotné informace se pokusili přivést přes tři tisíce let mrtvou lokalitu opět k životu.

I přesto se však autoři snažili držet co nejpevněji dochovaných historických údajů, což by měla dokumentovat již tradiční přehledná encyklopedie, na které (stejně jako na celém designu hry) pracovalo několik uznávaných odborníků z oboru antické historie či přímo egyptologie. Egypt 2 Encyklopedie pokryje celou Egyptskou civilizaci a to nejen formou mnoha stránek textu, ale i četnými fotografiemi cenných archeologických nálezů.

Egypt 2 bude určen širokému hráčskému publiku. Jako obvykle se bude jednat o jednodušší a z časového hlediska bohužel taky kratší adventuru, o čemž svědčí výskyt pouze 25 interaktivních charakterů a zhruba třiceti lokací. Všechny postavy ve hře, stejně jako celý příběh, jsou smyšlené, ovšem jejich funkce a zaměstnání by měly být v souladu s dochovanými historickými materiály. Co se herního prostředí týče, navštívíme spoustu zajímavých uliček, tržiště, přístav, chrámy, obchůdky, mnou oblíbené krčmy, knihovny, stará skladiště, upravené zahrady a tak dále a tak dále... Vše by mělo ruku v ruce s perfektní grafikou, která je u Crya naprostou samozřejmostí, Egypt 2 navozovat skvělou atmosféru nejen každodenního života, ale i tajemné Egyptské mytologie.

Závěrem ještě zbývá dodat, že i Egypt 2 patří mezi hry, jež u nás bude společnost Bohemia Interactive distribuovat včetně kompletní lokalizace do češtiny. Na překladu hry se ale zatím ještě nepracuje, takže zatímco anglická CD verze vyjde již koncem září (DVD verze pak na přelomu listopadu a prosince), tak té české se dočkáme pravděpodobně až počátkem příštího roku. Minimální konfigurací pro bezproblémový chod hry by mělo být Pentium 200 MMX s 32 MB RAM.

Egypt 2 Egypt 2
Egypt 2 Egypt 2

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Dvacet nejprodávanějších her ve Spojených státech za únor

Monster Hunter World

Analytická společnost NPD Group zveřejnila statistiku prodejů her a konzolí za únor ve Spojených státech.

Český Chuchel získal prestižní cenu na festivalu v San Franciscu

Chuchel

Rok 2018 je pro české hry zatím mimořádně úspěšný. Vedle skvělého historického RPG Kingdom Come dokázala ve světě uspět...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz