Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elemental War of Magic bude trvanlivou zábavou na tahy

aktualizováno 
Tahových strategií mnoho nevzniká a už vůbec ne takhle slibných. Navíc s velkým důrazem na komunitu.

Elemental War of Magic

Pamětníci si možná vzpomenou na vynikající tahovou strategii z devadesátých let jménem Master of Magic. Ve své době soupeřila s velikány, přesto se z Master of Magic nestala taková legenda.

Vzpomínky na rok 1993, kdy Master of Magic vyšla, se snaží oživit neustále expandující společnost Stardock. Dosud měla zkušenosti především s vesmírnými tahovkami. Jak Galactic Civilizations, tak Sins of Solar Empire zaznamenaly velký úspěch u kritiky i hráčů.

Na to, že šlo o velmi komplexní tituly vyžadující delší dobru pro zapracování, je to úspěch opravdu obdivuhodný.Elemental War of Magic Něco podobného chce Stardock dokázat s Elemental War of Magic, v němž se z vesmíru přesouvá do fantasy světa a zároveň, alespoň duchovně, navazuje na už existující produkt.

Proč se titul jmenuje tak, jak se jmenuje a nikoliv Master of Magic 2? Je to proto, že aktuální majitel práv na značku ji nechce prodat tak výhodně, jak by si Stardock představoval.

Ostatně, Elemental War of Magic nebude klasickým druhým dílem. Hlavní designér Brad Wardell hovoří o tom, že si ze vzoru bere především inspiraci, kterou tvůrčím způsobem upravuje. Od dob vydání Master of Magic uplynulo 17 let a požadavky současných hráčů jsou přeci jen trochu odlišné.

Elemental War of MagicElemental War of Magic by se tak možná nejlépe dal popsat jako taková fantasy Civilizace (ta simulovala rozvoj lidské civilizace), i když v trochu menším, zato však detailnějším rozměru.

Hráči se tahovým způsobem pohybují po zajímavém světě, kde nejprve se svým hrdinou, později s celými armádami získávají zkušenosti, plní rozličné úkoly a samozřejmě dobývají města, která jim pak poskytují nejrůznější výhody.

Opravdovým kouzlem podobných her ale jsou náhodně generované mapy. To znamená, že nikdy nevíte, jaké rozložení si na vás hra zrovna připraví. Atraktivita hry je tak v podstatě nekonečná.

Elemental War of Magic vás zavede do fantasy světa, který prošel kataklyzmatickou přeměnou, jež je výsledkem souboje mezi dvěma mocnými bohy. Všude panuje Elemental War of Magicchaos a na troskách někdejší společnosti se dvě frakce pokoušejí obnovit své panství.

První frakcí jsou lidé, jejichž reprezentanty jsou poměrně klasičtí vojáci, ať už vybavení kopími, meči nebo koněm. Na druhé straně stojí padlí, jejichž panstvím je zkáza, a tak se snaží chaos co možná nejvíce prohloubit a utopit v něm vše živé.

Kromě těchto dvou hratelných frakcí je ve hře ještě jedna, která je poněkud roztříštěna. Ale představuje důležitou sílu, s níž je třeba počítat, a to jak tehdy, když bude stát proti vám, tak tehdy, když se vám rozhodne pomoct. Jsou to nejrůznější bestie, které jsou víceméně neutrální, to znamená útočící na každého, nicméně třeba různými kouzly bude možné si jejich zástupce osvojit.

Hrdinská rovina hry

Elemental War of Magic není jen klasickou tahovou strategií, jakou byla již zmíněná Civilizace. Elemental War of MagicJe tu ještě rovina hrdinská, která v určitých fázích nabírá na důležitosti. Na počátku hry si totiž vytvoříte svého vlastního reka, propůjčíte mu určité vlastnosti a schopnosti, které budete v průběhu hry vylepšovat.

Hrdina je tím nejcennějším, čím ve hře disponujete a je celkem jedno, jak mocnými armádami se později obalíte. Bez hlavního hrdiny to prostě nejde.

Kromě rozšiřování moci po mapě, tedy dobývání měst, tu jde ještě o splnění epického úkolu, který je společný pro všechny soupeřící hrdiny. Splnit ho může pouze jeden. V průběhu hry budete dostávat kusé informace o tom, jak si s plněním úkolu vedou ostatní, což by vás mělo motivovat k vlastnímu plnění. Mnohem více ale bude jednorázových úkolů, po jejichž úspěšném splnění dostanete zajímavou odměnu.

Pokud jde o dobývaná města, jakmile se vám to podaří, otevře se vám celá řada možností,Elemental War of Magic jak s nimi naložit. V každém městě jsou pochopitelně obyvatelé, jejichž náklonnost je dobré si získat pro vyšší výkon města.

Toho můžete docílit buď pevnou a drastickou rukou či nejrůznějšími výhodami, které občanům dáte. Ve městech bude také možné stavět nové budovy.

Myslí i na komunitu

Podle autorů je naprosto zásadní součástí hry také plnohodnotný editor. Pokud by se v něm daly vytvářet jen mapy, bylo by to vzhledem k jejich náhodnému generování trochu málo. A tak jdou tvůrci ještě dále a hráčům dávají možnost vytvářet si v editoru vlastní předměty, monstra či úkoly.

To souvisí s obrovským důrazem na nejrůznější komunitní funkce. Kromě toho, že Elemental War of Magic bude nejzajímavější tehdy, budete-li ho hrát proti živým protivníkům,Elemental War of Magic se autoři vynasnaží o maximální propojení hráčů i v jiných úrovních.

Budou si moct vyměňovat své zážitky ze hry, pochopitelně i obrazovou formou, a samozřejmě jednoduše sdílet své výtvory. Vzhledem k možnostem editoru si lze představit modifikace, které budou novými hrami samy o sobě.

Elemental War of Magic tak vypadá zkrátka nesmírně slibně. Není to hra útočící na první signální, tedy taková, která chce prvoplánově přilákat masy hráčů. Je to hra, která chce v první řadě nabídnout výbornou a hlubokou hratelnost na hodně dlouhou dobu.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Super Mario Odyssey má být hit letošních Vánoc. První dojmy

Super Mario Odyssey

Vypravil jsem se do německé centrály Nintenda zahrát si několik připravovaných her. Jako první jsem samozřejmě...

Napodruhé a lépe. Battlefront 2 potěší každého milovníka Hvězdných válek

Star Wars Battlefront 2

Vydali jsme se do mrazivého Švédska okouknout zblízka napjatě očekávanou hru z prostředí Hvězdných válek. A dlouhé...

Beta sci-fi Destiny 2 nabízí epickou filmovou podívanou. První dojmy

Destiny 2

V právě probíhající betě k chystané sci-fi střílečce Destiny 2 si hráči mohou vyzkoušet příběhovou kampaň, kooperativní...Najdete na iDNES.cz