Erotica Island – první dojmy z druhé ruky

  12:00aktualizováno  23. března 10:17
Ačkoliv je erotická adventura Erotica Island hotova, review kód jsme od Flare Media Ltd. dosud i přes četná ujištění neobdrželi a na recenzi si tedy budete muset čekat. Jeden z našich čtenářů už však hru hraje a jak se mu líbí si můžete přečíst v těchto prvních dojmech z druhé ruky.

Erotica Island

Ačkoliv jsme o hře Erotica Island od týmu Flare Media Ltd. informovali již několikrát, recenzi ani preview z hratelného dema se nám přinést ještě nepodařilo. Důvod je jediný - hratelné demo na Erotica Island nikdy nevyšlo a review code nám Flare Media Ltd. i přes četná ujištění, že už jej odesílají, stále ještě nepřišel. Naštěstí se v naší bohaté čtenářské obci našel člověk, který si hru Erotica Island koupil a rozhodl se, že se s námi a tím pádem i s vámi podělí o své dojmy ze hry. Ještě než začneme, pro jistotu vás upozorním na sadu screenshotů a wallpaperů ze hry, krásky, které stály modelem tvůrcům, jsme pro vás vyfotili v Anglii a najdete je tady. No a nyní k onomu emailu, který přetiskujeme v plném znění.


V úterý 20. března mi přišla z Anglie hra Erotica Island. Nejdříve jsem měl radost, že přišla tak rychle a že jsem mezi prvními z republiky, kdo ji má, ale po chvíli, jakmile jsem si přečetl stručný návod, začalo mé nadšení opadat.

První, co mně fascinovalo, bylo nutné nastavení obrazovky před spuštěním hry na rozlišení 800x600. Když jsem hru poté nainstaloval, zjistil jsem, že používá vlastní, zcela zvláštní ‘engine‘ a že většina animací a zvuků je v obyčejných formátech AVI, GIF, BMP, OCX a WAV. Vlastně vše je jen 2D, i když plasticky to vypadá 3D.

Erotica Island

Když jsem hru spustil, přišlo další zděšení - hra se načítá asi minutu, přičemž na pozadí se nejdříve spustí nějaký ‘inicializátor‘ zvuků a hudby a až teprve potom se spustí hra na popředí, přičemž na pozadí stále běží okno se zvuky. Když se poté pomocí kláves ALT+TAB na toto okno přepnete a kliknete na křížek, tak jej sice zavřete a hru můžete hrát dále, ale už bez zvuků.

Samotné animace běží pouze v rozlišení 640 x 480 a jsou nekvalitní (žádné jemné body, ale spíše čtverečky). A i přes tuto technologickou zastaralost trvá ve hře všechno docela dlouho, ačkoliv nemám žádnou slabou konfiguraci (hru hraji na Pentiu III 600 MHz, 128 MB RAM/PC 100 MHz, 10x/40x DVD, ASUS TNT2 Ultra 32MB (asi nejslabší článek sestavy, ale přesto žádná stará vykopávka), SB Live!), přičemž doporučená sestava je zhruba 10x nižší. A i přesto se mi hra na mém PC občas zasekne.

Když přímo ve hře kliknu na nějakou věc, tak se akce provede třeba hned, ale když kliknu na nějaké menu, trvá aktivace klidně i 15 sekund. Takže když skočím třeba do ‘seznamu věcí‘, musím si chvilku počkat a pak teprve něco dělat.

Ovládání také není nic moc - na každou věc, na které je ručička (jako u webbrowseru), se dá kliknou a buď jen něco řekne, nebo sebere, nebo se začne bavit. V případě používání věcí se nejdříve musí skočit do ‚seznamu věcí‘, Erotica Island tam něco vybrat a stisknout USE nebo COMBINE. Je možno kliknout na jinou věc v seznamu a kombinovat, když chci kombinování ukončit, stisknu znova COMBINE a pak USE nebo CANCEL. Potom se vrátím zpět do hry, zase čekám asi 15 sekund a dole na liště mi svítí, co mám právě v použití a můžu klikat na věci a používat. Při ukončení používání (když to na nic nepasovalo) klikneme na liště vedle používané věci na CANCEL a ta je vrácena do ‘seznamu’.

V nastavení lze vybírat jen z možností nová hra, uložit, nahrát, nápověda, web a konec - žádné nastavování rozlišení, rychlosti hry, apod. Na hlavní liště jde maximálně vypnout zvuk. A nejhorší na tom všem je, že nejdou zapnout žádný titulky a všemu, co povídají, není tak úplně zřetelně rozumět.

Co se týče hry samotné - na začátku se spustí animace, kde si playboy Raggie na své jachtě dopřává skleničku sektu a přitom mu nějaká kráska provádí orální sex (detaily nejsou vidět). V tom mu zazvoní mobil s tím, že se má někam dostavit. Nasedne tedy do svého soukromého vrtulníku a letí na schůzku, když v tom se mu porouchá vrtulník a spadne na ostrov. Poté vstupujeme do hry my.

Raggie, kterého už nyní máme plně pod kontrolou, se objevuje na pláži, kde leží první dívka (při každém kliknutí na novou dívku se objeví na obrazovce hláška „babe alert“ a ozve se siréna, která nám řekne, kde jsme). Ve hře je potřeba často chodit, Erotica Island jako v každé adventuře je třeba sbírat a používat nejrůznější předměty a vydělávat peníze, které jsou ve hře potřeba již od samého začátku, kdy k jejich získání musíme něco prodat v bazaru.

Samotné erotické prvky jsou ve hře sice obsaženy, ale žádné detaily nejsou vidět. Kromě úvodní animace jsem na další prvky narazil na jedné z plážových obrazovek, kde jeden z místních rybářů provozoval sex s jistou kráskou, opět jen orální a opět nebylo nic vidět. Jediné, co se mi zatím ve hře podařilo, bylo jen to, že si prodavačka v Sex Shopu sundala podprsenku a ukázala mi prsa, když jsem jí dal prstýnek, který jsem koupil u vetešníka. Když jsem se ale do Sex Shopu vrátil, už měla podprsenku zase oblečenou.

Takže na závěr: Hra nemá dobrou grafiku, je pomalá, ovládání nic moc a slibovaných erotických scén poskrovnu. Za ty peníze - 27 liber, jsem čekal víc, když to bylo na některých, hlavně zahraničních webech, tak vychvalováno. Zlatej Polda nebo Ztracený ostrov, a to nemluvím o po grafické stránce nejlepší české hře - Mrazíkovi. Holt je vidět, že ne všechno, co se vychvaluje na webu, je to nejlepší.


Popis hry Erotica Island nám poslal náš čtenář David Hubálek

Autor:


Témata: Podprsenka

Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

Judge Eyes bude stylová detektivka z japonského podsvětí. První pohled

Judge Eyes

Pokud se řadíte k fanouškům videoherní série Yakuza, nebo rádi vzpomínáte na městské akce jako Sleeping Dogs a L.A....

Mutant Year Zero je jako XCOM s příběhem a zvířaty. První dojmy

Mutant Year Zero: Road to Eden

Vezměte Fallout, XCOM, Beyond Good & Evil a pořádně je zamíchejte. Na výsledku si pochutnají příznivci hardcore...

OBRAZEM: Vyzkoušeli jsme první tři hodiny sci-fi adventury State of Mind

Adventurní specialisté z Daedalic Entertainement vydají v půli srpna novinku...

Adventurní specialisté z Daedalic Entertainement vydají v půli srpna novinku State of Mind. My jsme si mohli vyzkoušet...Najdete na iDNES.cz