Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Etherlords - TBS znovu na postupu

  12:00aktualizováno  30. října 5:15
Žánr tahových strategií pomalu umírá na úbytě. Zatímco se všichni vývojáři soustředí spíše na jejich realtimové bratříčky, her jako Civilizace či UFO: Enemy Unknown je čím dál tím méně. Jedna by tu ale přesto byla. Chcete se o ní dozvědět něco více?

EtherlordsVzhledem k tomu, že mezi první hry, které jsem s chutí dohrál až do zdárného konce (obojí dokonce vícekrát), byly Civilizace a UFO: Enemy Unknown, jen těžce nesu úpadek, který v poslední době potkal žánr tahových strategií. O to větší radost mi udělala společnost Nival Interactive, když vydala zprávu, že připravuje TBS s názvem Etherlords. K jejímu vydání by sice mělo dojít až během třetího čtvrtletí příštího roku, ale již nyní se můžeme podívat na pár obrázků a přečíst si základní informace o tomto titulu.

Ve strategii Etherlords by se měl kombinovat na kouzlech založený bojový systém ne nepodobný "karetním" deskovým hrám se strategickým spravováním zdrojů. Nebude zde existovat prakticky žádné omezení magických schémat, která lze poskládat z více jak tří stovek kouzel, takže škála možností bude více než široká.

Na výběr se vám nabídnou čtyři různé rasy, z nichž každá má své vlastní království, budovy, kouzla a způsoby boje. Ke slovu se dostanou i hrdinové, kterých je celkem 64. Všichni mají pochopitelně rozličné vlastnosti a speciální schopnosti, takže pro každého z nich najdete i jiné použití. A aby se herní systém Etherlords přeci jen odlišil od svých deskových předchůdců, Etherlordspřipravují tvůrci rozsáhlou kampaň složenou z dvaceti úrovní, které spojuje dohromady propracovaný a poutavý příběh.

Jak však můžete zjistit z pohledu na okolní obrázky, nebude nejnovější titul Nival Interactive jakousi obdobou Acromagu z Might & Magic. Tvůrci vyvinuli kompletně trojrozměrný engine, na kterém bude celá hra vystavěna. Měl by být schopen zobrazení až 50 000 polygonů za snímek, díky čemuž budou zaručeny detailně propracované jednotky a prostředí. Každá z postav a příšer přitom bude mít celou řadu všech možných animací, takže jejich pohyby budou naprosto přirozené.

Je pochopitelné, že stejně jako karetní deskové hry, i Etherlords je určen především pro zápolení více hráčů najednou. Byla proto vytvořena silná multiplayerovská podpora, díky které bude možné propojení přes internet i místní síť. Pokud vás tedy baví "výměnné kartičky", ale chtěli byste si ozkoušet na toto téma něco nového a lepšího, můžete se těšit na tuto tahovou strategii, která by neměla vaše očekávání nikterak zklamat.

Autor:


Témata: Might & Magic, UFO

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Dvacet nejprodávanějších her ve Spojených státech za únor

Monster Hunter World

Analytická společnost NPD Group zveřejnila statistiku prodejů her a konzolí za únor ve Spojených státech.Najdete na iDNES.cz