Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Excalibug - hmyzí verze Excaliburu

  12:00aktualizováno  27. června 11:58
Existují hry, které mají reálný a vážný, ba přímo seriózní námět, a existují hry, které takový námět nemají. Hra, o níž bude dneska řeč, je jasným příkladem toho, co vznikne, když se vezme artušovská legenda a promítne se do života tvorů, kteří se plahočí kdesi u země v trávě.

Excalibug

Existují hry, které mají reálný a vážný, ba přímo seriózní námět, a existují hry, které takový námět nemají. Hra, o níž bude dneska řeč, titul jménem Excalibug, je krásným příkladem té druhé sorty - je to totiž titul, který už svým základním námětem poněkud vybočuje z řady, ať už z kterékoliv. Vzdáleně podobné mu snad mohou být jedině starší Battle Bugs nebo Banzai Bug nebo Bug's Life nebo něco na ten způsob… ale opravdu jen vzdáleně.

Tak co, začínáte být zvědaví, co se za vynalézavým názvem Excalibug skrývá? Přestanu vás tedy napínat a prostě vám to prozradím, ale bude to vyžadovat trochu vaší spolupráce. Nejdřív si vzpomeňte na známou artušovskou legendu o magickém meči. Pak si vzpomeňte na nějaký hmyz, celkem lhostejno jaký. A pak to smíchejte dohromady, protřepejte a vysypte před sebe na stůl. To, co vidíte, není nic jiného než Excalibug aneb hmyzí verze pověsti o Excaliburu. Za časů krále Artuše a kouzelníka Merlina žily - byly kdesi v Excalibug trávě roztodivné hmyzí potvůrky. Ty považovaly obrovské postavy pohybující se v jejich světě za své bohy a kdyby jim někdo řekl, že jsou to jen obyčejní lidé, asi by mu stejně nevěřily. Příběh hry se točí okolo mrňavého odštěpku z Excaliburu, který se oddělil od meče a spadl do trávy v okamžiku, kdy ho Artuš vytáhl z kamene. Hmyzí národ se k odštěpku upnul jako k daru od bohů a na počest jeho původu ho nazval Excalibugem.

To bychom tedy měli pozadí hry a teď se můžeme podívat na zoubek tomu zbytku. Excalibug se chystá být strategickou hrou s RPG prvky. Ovládat budete vždy skupinku hrdinů, jejichž počet se během hry mění - někde si vystačíte se čtyřmi, jinde jich bude zapotřebí devět a v opravdu tuhých misích vás čeká práce až se třinácti postavičkami najednou. Zdravé jádro vaší party se skládá z Mirny (červený mravenec ženského pohlaví, který ovládá především zlodějské řemeslo), Sira Owena (silný válečník, jehož hlavní motivací do hry je pomsta smrti svého otce), Searemoona Excalibug (mol s kouzelnickým zaměřením, který hledá svoji ukradenou světelnou hůl, ovládá hromadu užitečných kouzel) a Ballarda (bojový termit, jehož fyzická síla zdaleka převyšuje jeho intelektuální schopnosti).

Jediná postava, s níž budete moci kouzlit, je Searemoon, přičemž magie se zde dělí na tři skupiny - obrannou, útočnou a strategickou. Do obranné patří klasické uzdravování a štíty, do útočné firebally a ohnivá a mrazicí kouzla, a do strategické jsou zahrnuty akce jako oslepení, neviditelnost, sesílání strachu a podobně.

Z dalších vlastností Excalibugu stojí za zmínku ještě přítomnost tradičního prvku RPG - inventáře, kde se vám budou hromadit předměty jako jídlo, pití či cokoliv dalšího, co budete moci s některými NPC směňovat za jiné užitečnosti. Pokud by vás snad náhodou zajímalo datum vydání finální verze hry, pak můžete zkusit ledatak napsat autorům z firmy Dinamic, kteří to sice možná vědí, ale každopádně to zatím dokonale tají.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Hra Fortnite vydělala již miliardu dolarů, přitom je ke stažení zdarma

Fortnite

Za pouhý rok od vydání už hra Fortnite vydělala svým tvůrcům přes 20 miliard korun. Její popularita je přitom stále na...

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

No Man’s Sky Next

Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...Najdete na iDNES.cz