Sbírka korunkových uzávěrů, kterou hráč nashromáždil za více jak sedm let.

Sbírka korunkových uzávěrů, kterou hráč nashromáždil za více jak sedm let. | foto:  GatorMacheteJr

Nasbíral tisíce víček a od vydavatele se domáhá výměny za hru Fallout

  • 36
Fanoušek série Fallout žádá o výměnu v duchu této postapokalyptické hry. Víčka od pití se totiž v titulu využívají jako měna a muž vystupující pod přezdívkou GatorMacheteJr jich od vydání třetího dílu nasbíral přes dva tisíce.

Po oznámení Falloutu 4 se proto rozhodl, že je čas směnit je za předobjednávku titulu. Svou sbírku poslal v krabici společně s průvodním dopisem. V tom celou situaci vyvětluje vydavateli, tedy společnosti Bethesda.

V dopise uvádí: „Pokud to ještě není zjevné, jsem velkým fanouškem série. Je proto zřejmé, že mě příval novinek o Falloutu 4 nadchl. Všiml jsem si také, že již přijímáte předobjednávky. Ceny jsem viděl uváděné pouze v předválečných dolarech, netuším proto, jaké jsou v současné době kurzy (za víčka). Poslal jsem proto vše, co jsem nashromáždil od chvíle, kdy jsem si Fallout 3 zahrál poprvé.“

GatorMacheteJr na Wikipedii dohledal váhu jednoho korunkového uzávěru a podle toho celkový počet odhaduje zhruba na 2240. „To by mělo stačit, že?“ Následně uvádí, že je PC hráčem, prozrazuje své uživatelské číslo na Steamu a e-mailovou adresu. Fanoušek ještě zmiňuje, že se v srpnu stěhuje a v případě vrácení korunkových uzávěrů, či zaslání jiného balíku, na adrese již nebude dostupný.

„Díky za přečtení a doufám, že sedm a půl roku sbíraná víčka neskončí v bethesďáckém koši,“ vzkazuje na konci dopisu. V internetové diskusi se následně herní komunita dohadovala, jakou má jeho zásilka zhruba hodnotu. Problém spočívá v tom, že barterová směna ve Falloutu nepracuje s fixními cenami a různé typy komodit využívají odlišné kurzy korunkových uzávěrů.

Nejnižší předpokládanou cenou je však půl dolaru za víčko, což by odpovídalo zhruba 12 korunám. Podle této teorie má balík hodnotu téměř 27 tisíc korun. „Nechtějte vědět, kolik stojí (u takto objemného balíku) poštovné do Marylandu,“ dodává k tomu fanoušek. Právě tam totiž společnost Bethesda sídlí.

Víčka se jako měna ve Falloutu využívají kvůli nemožnosti padělání. O technologie potřebné pro jejich výrobu totiž svět po nukleární katastrofě přišel.

3. června 2015

 


Témata: Fallout