Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fight Night Round 3 se představuje

  12:02aktualizováno  12:29
Pokračování sportovní série od Electronic Arts věnované jednomu z nejtvrdších sportů se představuje v prvních informacích, obrázcích a jednom videu.

Sword of the Stars Společnost Electronic Arts v současnosti kraluje na poli všemožných sportovních her, a ani pokusy konkurence (2KGames a Konami) ji nemůžou zatím konkurovat. Každý sportovní žánr, který jde zpracovat do herní podoby (to jsou skoro všechny) a je pravděpodobnost velkého prodeje (takových sportů již je méně) se v EA snaží vydat. Vcelku neprobádané vody boxérských ringů, kde se velcí i malí chlapi potácí ve vlastním potu a krvi, proto se v EA rozhodli pro vznik hry Fight Night Round zaobírající se právě boxem, a ta se vám tímto představuje ve svém, již třetím pokračování. Poslední díl byl hodnocen velmi kladně (80%), a tak bylo otázkou času, kdy se takto úspěšný titul dočká pokračování. U EA je zvykem vydávat sportovní (ale i ostatní) tituly v pravidelných, ročních intervalech, a tak světe div se, pokračování boxu vyjde skoro přesně, za rok po uvedení předešlého dílu hry (3.3.2006).

Grafické zpracování má být na takové úrovni, že skoro nepoznáte rozdíl mezi hrou a realitou.

K dispozici bude pro většinou současných konzolí - PSP, PS2, Xbox a Xbox 360, ale i pro připravovanou PS3 (PC verze nebude). Z vcelku jasných důvodů zatím nebylo stanoveno datum pro vydání na next-gen konzole, akorát je známo, že majitelé konzole Xbox 360 se dočkají v druhém čtvrtletí tohoto roku. A právě nová generace je lákává a ideální pro prezentaci obrázků a videí. Sword of the Stars Ale dosti povídání, vrhneme se na detaily, které jsou v současnosti známy. Grafické zpracování má být na takové úrovni, že starší ročníky nebudou věřit tvrzení svých ratolestí (či vnuků a vnuček), že se nekoukají na skutečný box, ale jen si tak hrajete. Ruku v ruce s grafikou jde i zvukový doprovod, díky němuž se budete cítit jako na opravdovém zápase. Kromě výše uvedených vlastností se zlepší také pohyb boxerů a ztvárnění jejich zranění. Důležitou roli také sehrají samotné obličeje, ze kterých půjde vyčíst aktuální rozpoložení boxerů a fyzický stav, což je velice důležitá informace vzhledem k tomu, že zde nebude žádný ukazatel energie. Vyobrazení jednotlivých úderů je krásně vidět díky reálně vypadajícímu vlnění svalstva a kůže, chybět nemůže ani odletující pot a sliny z úst.

Next-gen verze budou mít na přebalu držitele zlaté olympijské medaile Oscara De La Hoyu.

Sword of the Stars Grafickým výrazem byla nadšena i současná esa boxu (Arturo Gatti a Mickey Ward) a budou vyobrazeni na přebalu verzí pro PS2 a Xbox. Na obalech verzí pro next-gen konzole se objeví držitel zlaté olympijské medaile Oscar De La Hoya. Nejen grafické zpracování je nové, ale přibylo několik nových úderů, které najdou využití v okrajových částí ringu. Ovládání jednotlivých ran je řízeno analogově, a tak je jen na hráči zda usadí protivníka přesnou ranou nebo ho jen polechtá (pak platí pravidlo : nedáš, dostaneš). Pohyby a taktika protivníků jsou odrazem skutečnosti a vy je můžete využívat. Pro soběstačné jedince bude možnost si vytvořit vlastní styl a konfrontovat jej třeba s již zmiňovaným Oscarem De La Hoyu. Zajímavým zpestřením je možnost prohlédnout si významné historické zápasy nebo vytvořit vlastní a pouštět si je večer před spaním. Samozřejmostí je podpora online hraní přes Xbox Live!, případně přes Wi-Fi na PSP.
Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...



RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: Čím více zabíjíte, tím jste silnější. Vampyr není pro každého

Vampyr

Zvláštní kombinace detektivní adventury a akčního RPG se povedla jen napůl. Pokud byste ke skvělému příběhu chtěli i...

RECENZE: Pillars of Eternity 2: Deadfire je úžasné námořní dobrodružství

Pillars of Eternity 2

Tak trochu ve smyslu „nespravuj, co funguje“ je druhý díl Pillars of Eternity spíše důstojným pokračovatelem než...

RECENZE: Pamatujete na sci-fi simulátor Descent? Overload je to samé

Overload - fotky z recenzování

Descent patří mezi ty hry, na které hráči kolem třicítky vzpomínají s nostalgickou slzou v oku, zatímco ti mladší...



Najdete na iDNES.cz