Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Freedom: First Resistance - vesmír útočí

  12:00aktualizováno  3. července 9:38
Další variace na téma ""Mars útočí"" zpracovaná do 3D akční adventure. Tentokrát ale nepřijeli Marťani, nýbrž brutální plemeno vesmírných dobyvatelů Catteni, jehož jedinou kratochvílí je přepadat obydlené planety a zotročovat ochromené obyvatelstvo.
Freedom: First Resistance

Nacházíme se v blíže neurčené budoucnosti, kdy vládu nad Zemí z lidských rukou převzala jiná rasa. S ohledem na člověčí zálibu v mocenských hrátkách si lze snadno domyslet, že ona jiná rasa nedostala takový panovnický dekret darem, ale že všechno probíhalo mnohem méně pohodově. Před devíti měsíci se v atmosféře objevily první lodě vesmírných dobyvatelů Catteni a než se kulturně šokované lidstvo rozkoukalo, jeho pracně vybudovaná civilizace se rozpadla na částečky. Pozemšťané se dle ohebnosti svých páteří rozdělili do tří skupin: první, ta nejpružnější, se rozhodla nechat se nést po směru větru a stát se vykonavateli moci nových vládců. Kdo se nechtěl nastěhovat do vyprázdněných vládních budov a svým kolaborantským dílkem přispívat k zavedení nových pravidel, pro toho byly zřízeny pracovní tábory. Většina původního obyvatelstva tak skončila za zdmi bývalých supermarketů, muzeí, divadel a jiných velkoobjemových staveb, nyní šikovně přebudovaných na lágry. Poslední skupinu tvoří rebelský underground - ti, kdož se nejen nemohou smířit se současným stavem, ale hodlají proti tomu taky něco osobně podniknout.

Freedom: First Resistance

Hlavní hrdinkou 3D akční adventure je dívka Angel. Poté, co jí při aktech odporu pomřela většina rodinných příslušníků včetně snoubence, se rozhodne přidat k osvobozeneckému hnutí Freedom a svým odhodláním tak přispět k očištění zemského povrchu. Do každé mise dostanete kromě Angel ještě další dva členy organizace, přičemž zůstává jen na vás, zda je budete vodit všechny pohromadě nebo každému naplánujete jiné úkoly na jiných místech. Každá postava má přirozeně trochu jinou specializaci, takže například Leo zvládá ze všeho nejlíp hackerské praktiky zatímco u Claire je lépe vsadit na vrozenou mrštnost a rychlost. Sama Angel nemá být žádnou supervycvičenou agentkou - autoři by ji rádi zachovali jako obyčejnou osobu pouze postavenou před neobyčejnou situaci, a tak zřejmě nepočítejme s žádnými karatistickými chvaty nebo zálibou ve vrhání nožů do živých terčů.

Při průzkumu světa, který bude probíhat z pohledu třetí osoby, byste měli nejen běhat a střílet, ale sem tam narazit i na logické problémy založené většinou na systému používání jednoho předmětu na druhý. Interakce ve hře se neomezuje jen na předměty a nepřátele - například rozhovory s NPC vás postupně přivedou na stopu tajemství cizáckých vetřelců (otázka, která vám bude celou dobu vrtat hlavou, totiž zní: "Kde ti primitivové vůbec sebrali technologii mezihvězdných letů?"). Protože Catteni jsou početnější i lépe ozbrojení než členové odporu, úspěchu dosáhnete jedině taktickými manévry a později i používáním nové zbraně, která byla vyvinuta speciálně proti nim. Cíle misí budou různé - přinést tajné plány ze základny mimozemšťanů, naklást bomby na vyznačeném území nebo třeba proplížit se na konspirační schůzku s důležitou osobou. Plížení ve stínech bude ostatně jednou z neopomenutelných součástí hry - podobně jako v Thiefovi se tak budete moci vyhnout leckteré konfrontaci.

Kromě informace, že hra je částečně adaptací románů Anne McCaffreyové, by vás ještě mohlo zajímat, že Redstorm - coby autorská firma - plánuje vydání Freedom: First Resistance na konec letošního roku.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

VIDEO: Sestavení autíčka či robotí oblek. Sledujte v akci Nintendo Labo

Nintendo Labo

Vyzkoušeli jsme kreativní stavebnici Nintendo Labo, která pomocí konzole Switch oživuje různé kreace z papírového...

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz