Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Freedom Force - Supermanovi kamarádi

  12:00aktualizováno  1:08
Mohou létat, zvedat nákladní auta, vrhat oheň či led. Ochraňují slabé a bojují se zlem. Prostě superhrdinové ničící superpadouchy. V této hře, kombinující RPG a realtimovou strategii, si jich užijeme více než dost. A jestli se vám alespoň trošku líbí klasické americké komiksy, neměli byste si ji určitě nechat ujít.

Freedom Force

New York, počátek šedesátých let. Závody v dobývání vesmíru jsou v plném proudu a závratné technické objevy přicházejí každým dnem. V jiné dimenzi však číhá ďábelská inkarnace největšího bídáka všech dob. Tento zloduch se připravuje na ovládnutí našeho vesmíru. Je vybaven mocnou Energií X, jíž hodlá přeměnit všechny kriminálníky v ještě odpornější superhnusáky. Z vesmíru se ale blíží pomoc v podobě rebelů, kteří též disponují zásobou Energie X. Jejich kosmický koráb je však sestřelen a Energie se rozletí po celé Zemi. Rázem se naše planeta jen hemží superhrdiny, pevně rozhodnutými učinit útokům přítrž. Na pomoc jim nepřijde nikdo ze známých borců. Superman, Spider-Man i Kapitán Amerika tentokrát zůstali doma. Je tu nová superkrev. Přichází Freedom Force, barevné RPG řízné realtimovou strategií plné superklaďasů a superzáporňáků, za nímž stojí firma Irrational Games, která má za sebou například spolupráci na vývoji famózního System Shocku 2. Není to také poprvé, co se o Freedom Force zmiňujeme. Základní informace o tomto titulu si můžete přečíst zde.

Teď už se ale vraťme mezi superborce. Samozřejmě, že stanete na straně těch hodných, kterých bude ve hře více než dvacet pět. Každý se svými speciálními schopnostmi. Mělo by se jednat o zajímavou "sebranku" s různými názory a samozřejmě i důvody, proč se stali tím, čím jsou. Vlastnosti jednotlivých bojovníků mají určovat základní hodnoty, jako je síla, tělesná stavba, Freedom Force inteligence či zdraví. Ovšem to, co je dělá výjimečnými, jsou jejich Síly - tedy zvláštní schopnosti. Každý z vašich bojovníků bude mít jiné. Někdo bude umět létat, jiný třeba bojovat s berserkovou zuřivostí. Výběr různých speciálních superútoků má být skutečně velký a každý mají doprovázet bombastické grafické efekty. Body k rozvíjení schopností budete získávat stejně jako v jiných RPG, tedy za dobře zvládnuté úkoly. Jelikož jste ale kladní hrdinové, nebude záležet jen na výsledcích misí, ale i na jejich provedení. Vše ve Freedom Force by se mělo dát rozbít a také má jít většina věcí použít jako zbraň. On takový autobus hozený na partu bídáků natropí pěknou paseku. Jestliže ale bude plný cestujících, kteří zahynou, nečekejte žádné dobré hodnocení. Lepší bude házet po nepřátelích třeba popelářským autem - posádku však samozřejmě musíte nechat vystoupit. K boji prostě můžete použít cokoliv, klidně ubijte nepřátelského aliena semaforem, jen se nesmí stát nic těm nevinným okolo.

Netěšte se ale na nějaké FPS šermování pouličními lampami. Na svět Freedom Force se díváte hezky šikmo shora a své postavy ovládáte myškou. Kam kliknete, tam jdou, na koho kliknete, toho zbuší. Obraz se posune, když kurzorem najedete ke kraji monitoru, a více jednotek označíte stejně jako třeba v Command & Conquer. Na bojišti se ale mohou objevit maximálně čtyři vaši bojovníci, které si před započetím mise vyberete. Hřištěm pro boj dobra a zla se stane již zmiňovaný New York šedesátých let. Má v něm být vše, co k Velkému Jablku patří a určitě tedy dojde na potyčky ve stínu sochy Svobody a možná i na střeše Empire State Building. Celkem vás budou v singleplayerové Freedom Force části hry čekat více než dva tucty misí s klasickou, superhrdinovskou náplní - zadržení bankovních lupičů, záchrana rukojmí, pomoc ohroženému příteli a podobně.

Ale ani příznivci multiplayeru nepřijdou zkrátka. Ve hře má být zabudován editor, v němž si vytvoříte vlastního borce. Vzhled postavy si budete moci vybrat z několika desítek skinů, které mají být ke stažení na domovské stránce hry. Pokud se vám nebude žádný z hotových borců líbit, vytvoříte si samozřejmě nějakého vlastního. Pak již postačí nastavit vlastnosti, přidělit supersíly a vyrazit do multiplayerového boje. Ten má obsahovat několik různých módů inspirovaných klasickými střílečkami. Namátkou zmiňme třeba Capture the Hostage (zajměte rukojmí) místo klasického Capture the Flag.

Jak můžete z okolních obrázků a této galerie posoudit, grafika hry se přesně hodí k jejímu stylu. Vše má běžet na enginu NetImmerse vyvinutém autory hry, jenž jí má spolu s detailními texturami dodat tu správnou šťávu. Freedom Force je ale jen prvním titulem z řady her věnovaných komiksovým postavám. Mají na ni navázat další, zaobírající se jednotlivými obdobími komiksové tvorby. Na první z nich, tedy na tuto hru, se můžeme těšit již letos v březnu.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

VIDEO: Sestavení autíčka či robotí oblek. Sledujte v akci Nintendo Labo

Nintendo Labo

Vyzkoušeli jsme kreativní stavebnici Nintendo Labo, která pomocí konzole Switch oživuje různé kreace z papírového...

Autor Sim City Wil Wright chystá po deseti letech novou hru

Proxi

Hra Proxi sice bude jen na mobilní telefony, ale její koncept vypadá opravdu zajímavě. Klasický rozměr budovatelské...Najdete na iDNES.cz