Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GameEkonom: Animované násilí a Pán prstenů

  12:00aktualizováno  7. března 10:00
Jackson se soudí kvůli podílu na zisku z Pána prstenů *** Nedostatek Xboxů vyvolává konspirační teorie *** Ubisoft začne dělat sportovní hry, bude i golf *** Sony končí s PSX *** Animované násilí má vlastní kategorii *** Microsoft nabídne vývojářům herní nadstavbu Visual Studia

Jackson se soudí kvůli podílu na zisku z Pána prstenů
Režisér filmové trilogie Lord of the Rings žaluje producentskou firmu New Line Cinema o větší podíl na ziscích z licencování filmového obsahu pro jiná použití. Mezi mnoha podrobnostmi z našeho pohledu vyniká část týkající se licencování scénáře a textu písně použité ve hře od Electronic Arts.
Jméno konkrétní hry nebylo zmíněno, může jít o Lord of the Rings: The Third Age nebo o The Two Towers či The Return of the King. Pro posledně jmenovanou svědčí využití písně Into the West zpívané Annie Lennox s textem Fran Walshové. Na soud se Jackson podle svých právníků obrací až po neúspěšném jednání se zástupci New Line Cinema.
Zdroj: CNN

Nedostatek Xboxů vyvolává konspirační teorie
Britové jsou nešťastní, nejdříve nemají dost Sony Playstation 2, potom se potýkají s nedostatkem Xboxů. Problém s dodávkami konzol od Microsoftu není tak akutní, jako byl předvánoční nedostatek placek, ale o to je vytrvalejší. Úroveň dodávek je nízká už od listopadu a podle všeho budou nedostatky v zásobování trvat ještě dalšího čtvrt roku.
Nízké objemy dodávek Xboxů nikdo nevysvětlil a prodejci začínají vymýšlet konspirační teorie. Podle jedné z nich Microsoft fakticky ukončil výrobu Xboxu, aby vytvořil prostor pro novou generaci své černé bedýnky. Podle britského Microsoftu ale jde čistě o problém poptávky a nabídky, přičemž poptávka po Xboxech v posledních měsících měla celosvětově rapidně narůst a MS má problémy tyto zvýšené požadavky trhu uspokojit.
Zdroj: Games Paper

Ubisoft začne dělat sportovní hry, bude i golf
Složité vztahy mezi Ubisoftem a dominátorem Electronic Arts se ještě dále komplikují. Ubisoft totiž oznámil vlastní řadu sportovních her, které by měly pokrýt nejlukrativnější sporty z pohledu herního průmyslu a dostane se tak s EA do přímého souboje o tržní podíl v tomto segmentu. Tato řada sportů od Ubisoftu zatím nemá jednotné jméno, které by jednotlivé sporty spojovalo.
Nový podnik Ubisoftu přitom vychází z herní série Microsoftu, který se rozhodl své herní podnikání více koncentrovat na jiné žánry a sport tak přepustil konkurenci. V nabídce Ubisoftu tak budou pozůstatky NHL Rivals, NBA Inside Drive, MLB Inside Pitch a NFL Fever - tedy alespoň herní engine těchto titulů, který vyvinula herní studia Microsoftu. Smutnou zprávou pro velkou část z nás je skutečnost, že se v plánech Ubisoftu v této oblasti nepočítá s podporou platformy PC. Proti konzolám nám nepomohou ani dualchannel paměti, ani nové grafické karty ani nic jiného, stěžovat si můžeme na lampárně, rozhodují prodeje a ty na PC nejsou dost zajímavé.
První konkrétní sportovní titul, který Ubisoft nabídne, bude golf spojený se jménem Vijay Singh. Pokud nesledujete golf, pak vězte, že tento muž velmi tmavé pleti pochází z Fidži a přibližně rok vede žebříček PGA Tour, nejprestižnější golfové série, na jejímž vrcholu nahradil mnohem populárnějšího Tigera Woodse (ten zůstává věrný EA a EA zůstává věrná jemu se svým Tiger Woods PGA tour). Zatím však není jisté, zda Ubisoft vyvine vlastní engine nebo zda jen vyšperkuje engine legendárních Links, o které se v poslední době téměř macešsky staral Microsoft. Pravděpodobnější je ale první varianta, tvůrci Links Indie Built Games byli prodání společnosti Take-Two. Na rozřešení si ještě počkáme, datum uvedení hry ale zatím nebylo oznámeno.
Zdroj: Gamasutra

Sony končí s PSX
Společnost Sony se podle všeho rozhodla ukončit výrobu zařízení PSX, které kombinuje Sony Playstation 2 s pevným diskem a vypalovačkou DVD. Důvodem k tomuto rozhodnutí je nezájem trhu o tento produkt. Výrobní kapacity může Sony přeci jen využít i jinak. Nás to moc mrzet nemusí, PSX ve dvou provedeních lišících se kapacitou pevného disku, bylo totiž v prodeji jen v Japonsku.
Další zprávy ze Sony hovoří o obrovských hromadách krabic kapesních Sony Playstation Portable - na uvedení tohoto přístroje na americký trh má být připraven jeden milion kusů. K zákazníkům ve Státech se kapesní placka dostane 24. března za 250 dolarů. V ceně je speciální verze filmu Spiderman 2 a disk s demoverzemi her, za skutečnou hru si budou muset zákazníci zaplatit zvlášť, vybírat si přitom budou moci ze dvaceti čtyř titulů.
Zdroj: The Register

Microsoft nabídne vývojářům herní nadstavbu Visual Studia
Na konferenci Game Developers Conference Microsoft představil koncept XNA a produkt XNA Studio. Tento produkt je postaven na základu vývojářského prostředí Visual Studio 2005 Team System, herním vývojářům má nabídnout prostředí pro koordinaci vývoje počítačových her. Na trh by se měl dostat v roce 2006.
Zdroj: Gamasutra

Animované násilí má vlastní kategorii
Systémy hodnocení her mají sloužit prodejcům a rodičům ve výběru her pro různé věkové kategorie potomků/zákazníků. Organizace Entertainment Software Rating Board známější pod zkratkou ESRB přidá do současného systému novou kategorii E10+, která má zajistit ochranu dětí pod deset let před určitými druhy násilí. Hry se značkou E10+ budou totiž obsahovat střední množství kreslounů, fantasy nebo jemného násilí, jemný jazyk a/nebo minimální výskyt sugestivních témat.
E10+ tak bude jakýmsi předělem mezi kategorií E (everyone - pro všechny) a T (pro náctileté). Další dva stupně systému ESRB tvoří M (pro osoby nad 17 let) a AO - pouze pro dospělé, které se vyskytuje spíše výjimečně. Do kategorie E10+ mají spadat například závodní hry s bouračkami nebo bojové hry se superhrdiny, většina sportů by ale měla nadále patřit stále do kategorie E. Teď už jen zakázat ve školkách hru chodí pešek okolo a zakázat ranní vysílání pro děti. Je čas udělat dětem pá, pá.
Zdroj: Reuters

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Legendární hráč zapsaný v Guinessově knize rekordů je podvodník

Todd Rogers

Americká organizace Twin Galaxies, která se zabývá sledováním a ověřováním herních rekordů, zrušila všechny rekordy...

Co děláte během dlouhých loadingů či připojování do her?

Fallout loading

V další anketě se ptáme, co děláte během dlouhých loadingů a při čekání, než se hra připojí nebo začne. Napište nám do...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz