Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GameEkonom: Bioware v ohrožení

  12:00aktualizováno  12:20
Microsoft chce Bioware *** GameCube ztrácí podporu vývojářů *** Na krabicích bude varování před kouřením ve hře *** Midway na dobré cestě *** Nokia strikes back

Microsoft chce Bioware
Na internetu se objevily zprávy o úmyslu společnosti Microsoft koupit kanadskou vývojářskou firmu Bioware, která se proslavila hrami Baldurs Gate a Neverwinter Nights a naposledy zabodovala skvělým titulem SW: Knights of the Old Republic. K oznámení transakce by mělo podle všeho dojít na herním veletrhu E3 v květnu.
Bioware v tuto chvíli už pracuje na hře Jade Empire pro Xbox. Spolupráce Bioware a Microsoftu tak případné akvizici nasvědčuje. Microsoft je zvyklý začleňovat klíčové partnery do své struktury, stejně to udělal s vývojářskými studii Bungie a Rare. Tajnůstkářství Microsoftu, který připouští pouze to, že na E3 chystá velké oznámení, podporuje důvěryhodnost informace, podobně se MS choval právě při akvizici Rare v roce 2002.
Zdroj: Ferrago

GameCube ztrácí podporu vývojářů
Vývojářské studio Factor 5 vydalo prohlášení, ve kterém se vzdává vývoje dalších herních titulů pro platformu Nintendo GameCube. Namísto toho se autoři her Rogue Leader a Rebel Strike soustředí na práci pro jinou platformu. Konkrétní tituly a podmínky spolupráce prezident společnosti Factor 5 neuvedl.
Některé neověřené zdroje spekulují o tom, že jinou platformou je míněna nová generace herního zařízení od Nintenda označovaná jako N5. Fámy přinesly i jméno hry, kterou by Factor 5 měl pro N5 vyvíjet – Pilot Wings. Mnohem pravděpodobnější ale je změna orientace od Nintenda na Sony nebo Microsoft, jako to už udělala společnost Silicon Knights, která od Nintenda také utekla za lepšími výdělky. Na E3 se podle všeho žádného oznámení nové hry od Factor 5 nedočkáme, nejspíš protože ještě ani šéfové společnosti nemají tak úplně jasno, co budou vlastně dělat.
Zdroj: Games Industry

Na krabicích bude varování před kouřením ve hře
Nový ratingový systém pro oblast videoher nasadí v Japonsku organizace CERO (Computer Entertainment Rating Organisation ). Systém bude zahrnovat devět kategorií, které umožní jemnější rozlišování v obsahu her a usnadní tak rodičům výběr her pro své potomky.
Speciální označení budou mít hry obsahující sex, násilí, hororové situace, gambling, zločiny, kouření, pití, drogy nebo vulgární dialogy.
Systém bude uveden v platnost v červnu. Doposud v Japonsku platil systém rozdělující hry na kategorie pro všechny, od dvanácti, patnácti a osmnácti let.
Zdroj: Gamers

Midway na dobré cestě
Nejspíš do akcií neinvestujete, ale kdybyste byli bývali investovali do akcií distributora Midway, asi byste si mnuli ruce. Akcie této společnosti totiž v posledních významně posílily díky vyjádření největšího akcionáře firmy Midway, Sumnera Redstona, šéfa společnosti Viacom, který oznámil, že chce Midway kompletně koupit.
V prohlášení pro regulační orgány Redstone naznačil tři způsoby, kterými by k převzetí Midway mohlo dojít v závislosti na tom, jak bude úřad na ochranu hospodářské soutěže na celou věc nahlížet. Jednou z metod je nákup akcií Midway až na úroveň získání kontrolního podílu, který umožní rozhodovat bez ohledu na vůli menšinových akcionářů, další možností je infiltrace správní rady Midway a získání přímého vlivu na exekutivu firmy. Třetí metodou je kompletní odkoupení společnosti.
Šéf Viacomu vlastní prostřednictvím firmy National Amusements a soukromě přibližně 48 % akcií Midway a po získání kontroly nad firmou by se chtěl věnovat trhu komerčních herních automatů namísto domácích konzol. Oznámení o možném odkoupení společnosti přišlo poté, co Midway zveřejnil informaci o chystaném vydání dalších 11 milionů akcií, aby firma získala nový příliv peněz na svůj provoz. Společnost peníze užije, protože minulý týden utratila dolary za vývojářské studio Surreal Software poté, co prodeje jejich hry The Suffering předčily očekávání a pomohly Midway dosáhnout dobrých finančních výsledků za první čtvrtletí roku 2004. Po čtyřech letech ve ztrátě je to skutečně příjemné překvapení.
Zdroj: Game Pro

Nokia strikes back
Nokia v podstatě uznala propadák jménem N-Gage, který dost nešikovným způsobem kombinoval herní zařízení s mobilním telefonem. Než se finští géniové rozhodnou opustit se svěšenýma ušima trh, kterému příliš nerozumějí, rozhodli se k ještě jednomu pokusu, který označili písmeny QD. Pokud byste pod touto zkratkou hledali Quality Design, měli byste pravdu tak možná napůl. Obrázky ukazují poměrně pohlednou oblou hračku, která však z hlediska funkčního designu napravila jen některé chyby původní N-Gage.
Podle prototypu je opraveno problematické telefonování a výměna paměťové karty. Na druhou stranu bylo v rámci snížení nákladů na výrobu upuštěno od integrace MP3 přehrávače i rádia, které pokládám za nejlepší funkci původní N-Gage. Nezměněna zůstává nesmyslná orientace displeje na výšku, která vyhovuje tak maximálně jednoduchým 2D střílečkám napsaným v Javě (Siberian Strike a pod.). Nekoná se ani HW podpora 3D zobrazení, takže i nejnovější 3D hry budou vypadat jako přímí potomci Wolfensteina 3D. No, však uvidíte sami a Nokia taky.
Zdroj: Mobil.cz

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...Najdete na iDNES.cz