Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GameEkonom: Ksicht ve hře

  12:00aktualizováno  7. února 8:33
Životní šance, vlastní obličej ve hrách Bioware *** Microsoft doveze oficiálně Xboxy *** Ubisoft se státní podporou *** Role žen ve hrách a další feministická témata už podruhé *** Playstation Portable v Evropě se zpožděním

Životní šance, vlastní obličej ve hrách Bioware
Tvůrci herních klasik jako jsou Baldur's Gate a Neverwinter Nights nebo jedné z nejlepších RPG posledního roku Knights of the Old Republic se rozhodli k netradičnímu kroku. V rámci zdůvěryhodnění svých her uspořádali Bioware veřejný casting, na kterém hledali obyčejné lidi od 19 do 99 let, jejichž fyzično by mělo hrát roli v budoucích hrách Bioware. Nešlo jen o možnost splnění hráčského snu, stát se součástí oblíbení hry (No schválně, představte si vysoce detailní grafiku Neverwinter Nights 2 a v ní se na vás vyřítí zloduch s tváří vašeho nejlepšího kamaráda nebo vaší vlastní!), ale také o možnost drobného přivýdělku, pokud dojde k použití vzhledu, dostane takový šťastlivec i nějaký obolus jako honorář.
Casting se konal tento víkend v nákupním centru v Západním Edmontonu v provincii Alberta v Kanadě. Celé akce se zúčastnilo asi 600 lidí, kteří vyplnili formulář a nechali se ze čtyř stran vyfotit obyčejným digitálním fotoaparátem, žádný profesionální fotograf, žádný Nikon za 100 tisíc, ale obyčejný automat, ale zase ho držel v ruce člen vývojového týmu Bioware. Šlo ale pouze o předběžné fotografie, pokud dojde k použití, budou muset modelové podstoupit snímání speciálním zařízením. Naštěstí budou ale použity pouze obličeje, škoda, že upozornění na tento casting vydali Bioware jen dva dny před jeho konáním a my si tak nemohli včas zabukovat letenky.
Zdroj: Edmonton Journal

Microsoft doveze oficiálně Xboxy
Jiří Devát, ředitel české (a slovenské) pobočky společnosti Microsoft, na společné tiskové konferenci s Českým Telecomem uvedl, že Microsoft ČR a SR plánuje zahájení oficiálního dovozu herních konzol Xbox do České republiky, a to včetně podpory služeb Xbox Live. Zatím je nejasné, zda MS doveze už Xbox 1 nebo, a to je pravděpodobnější, jestli budeme muset čekat až na uvedení Xboxu dvě a harmonogram pokrývání světa touto novinkou.
Microsoft se k tomuto kroku odhodlal v rámci prosazování vize Digital Home, kdy Xbox slouží jako jedno z možných zařízení pro zábavu a přístup k online službám včetně multimédií prostřednictvím rozšíření Multimedia Extension. Základem digitálního domova je ale i nadále pro Microsoft "nabušené" PC s operačním systémem Windows, v případě Digital Home potom s OS Windows XP Media Center, který bude mimochodem během tohoto roku také lokalizován do češtiny. Pokud vás zajímá, kdy bude Xbox 2 představen, pak vás asi zklameme, nejspíše budete muset na oficiální představení počkat do května na E3 namísto dříve odhadované Game Developers Conference, která se koná v březnu.
Zdroj: Vlastní zpráva

Ubisoft se státní podporou
Státní podpora herním studiím není úplně obvyklá věc, ale když jde o tisíc nových pracovních míst, na to státní úřady slyší téměř všude, i v Kanadě, kde Ubisoft získá finanční podporu od místního ekvivalentu úřadu práce, ministerstva školství a státní investiční agentury celkem více než 10 milionů amerických dolarů. Díky těmto penězům chce Ubisoft zdvojnásobit velikost svého Montrealského studia, které stojí za sérií Splinter Cell nebo Prince of Persia. Peníze nebudou dodány najednou, ani expanze není jednorázová, počítá se s jejím dokončením v roce 2010.
Zdroj: Games Industry

Role žen ve hrách a další feministická témata už podruhé
Už druhé výroční setkání herních feministek v rámci konference Women In Games proběhne mezi osmým a desátým srpnem na univerzitě v Abertay ve Skotsku. Cílem konference je ukázat na nejnovější výsledky výzkumu aplikovaného i akademického v oblasti herního průmyslu. Konference má čtyři hlavní témata: analyzovat roli žen v herním průmyslu, diskutovat budoucnost her zaměřených na ženské publikum, poskytnutí navázání vztahů (nejspíše profesionálních) ženám pracujícím v herním průmyslu a nakonec poskytnutí prostoru pro diskusi nad posledními výzkumnými pracemi v oblasti her.
V tuto chvíli pořadatelé konference hledají řečníky a řečnice, kteří by byli schopni prezentovat témata jako historie žen v oblasti počítačů a počítačových her, problémy žen v herním průmyslu, hry a vzdělávání, porozumění hratelnosti, motivace ve hrách, zobrazení žen ve hrách a další zajímavá témata, která křičí "feminismus", "gender studies" a "chlapi jsou šmejdi". Pokud máte k těmto tématům co říci, můžete svou přednášku nabídnout do 21. března na http://www.womeningames.com/. Go girls, go! (Šovinistický autor se omlouvá všem dotčeným feministkám.)
Zdroj: Gamasutra

PSP v Evropě se zpožděním
Mluvčí Sony Computer Entertainment naznačil v rozhovoru pro agenturu Bloomberg, že patrně dojde ke zpoždění příchodu kapesního herního zařízení Playstation Portable na evropský trh, na pulty by se tak PSP měla dostat až v druhé polovině roku, možná až po prázdninách. Důvodem je nedostatečná výrobní kapacita a vysoká poptávka v Japonsku a nutnost dodat na americký trh přibližně milion kopií v den uvedení, tedy 24. března.
Sony původně plánovalo prodej tří milionů kapesních playstation do 31. března, kdy společnosti končí účetní rok, vzhledem k tomu, že se v Japonsku zatím prodalo pouze 750 tisíc (neustále vyprodáno), je otázkou, zda se tento cíl podaří naplnit.
Zdroj: Bloomberg

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Legendární hráč zapsaný v Guinessově knize rekordů je podvodník

Todd Rogers

Americká organizace Twin Galaxies, která se zabývá sledováním a ověřováním herních rekordů, zrušila všechny rekordy...

Který Assassin's Creed vás bavil nejvíc a který považujete za nejhorší?

Assassin's Creed 2

Dnešní anketa je určena fandům slavné série Assassin's Creed. Napište nám, který díl je podle vás nejlepší a proč a...

Najdete na iDNES.cz