Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GameEkonom na čínský způsob

  12:00aktualizováno  28. března 10:39
Výroba her se přesouvá za moře *** Videohry jsou nejlepší způsob ""blbnutí"" *** Škatulata, škatulata u Xboxu *** Pohrobci Diabla povstali *** Norský Project IGI2: Covert Strike zakázán v Číně

Výroba her se přesouvá za moře
Vysoké mzdové náklady v USA znamenají stále častější přelévání práce na výrobě her mimo území Spojených států, kde jinak vzniká nejvíce herních titulů. Přesunem vývoje do Ruska, Indie, Vietnamu nebo Číny je možné ušetřit až polovinu nákladů. Situace tak připomíná natáčení amerických velkofilmů v Evropě. Úspory při vývoji her mohou dosáhnout jen při outsourcování grafiky 25 %. V případě programátorů může firma ušetřit 50-90 % na jejich platech.
Američtí vývojáři se zatím o práci příliš nebojí, i když některé části výrobního cyklu her jsou novým trendem významně dotčeny. Nejlépe placení vývojáři, designéři her jsou však v klidu, protože jsou placeni za svou kreativitu vázanou na kulturní prostředí cílového publika. Přesun na divoký východ se týká zejména grafiky, hudby a zvuků.
Programátoři v USA asi také nepřijdou o své polstrované židle. Spousta věcí ve hrách se zkouší stylem pokus – omyl, navíc zdrojové kódy jsou tím nejcennějším, co herní firma během vývoje má a sdílet je s partnery v Rusku nezní jako příliš dobrý nápad.
EA a další velcí vydavatelé se zatím drží svých osvědčených a přeplácených programátorů v USA, mimo území Spojených států provádějí pouze lokalizace her a podřadné grafické práce, na druhé straně je třeba Ubisoft, který zaměstnal dvě vývojářská studia v Číně. Zkušenosti s vývojem her pro americké distributory mají samozřejmě i české a slovenské firmy.
Zdroj: Silicon Valley

Videohry jsou nejlepší způsob "blbnutí"
Nejlepší způsob jak trávit volný čas podle amerických mužů ve věku 18-34 let je hraní počítačových her. Podle studie, kterou pro Nintendo provedla společnost Jupiter Research, preferuje hraní počítačových her 39 % respondentů, v oblibě následuje internet s 36 %. Až třetí místo obsadilo sledování televize 31 %, bramborovou pozici obsadilo kino s 23 %. Pokud vám 23 % v součtu do sta přebývá, nedivte se. Dotázaní, kterých bylo 2 713, měli možnost vybrat tři své oblíbené odpočinkové aktivity z jedenácti nabízených.
Aby byly výsledky studie zajímavější, okořenil je marketingový šéf amerického Nintenda poznámkou, že v oblasti videoher je jedničkou Nintendo Game Boy Advance SP – jednička v prodeji herních zařízení na území USA.
Hraní her porazilo i další tradiční zábavní aktivity jako je poslech hudby (27 %), žranice (15 %), hraní golfu (11 %), pokec po telefonu (7 %). Nechybí vám v nabídce odpočinkových aktivit sex? Ještě lépe sex s novou partnerkou? Schválně, kdo vymění Nintendo za novou kočku?
Zdroj: DGD

Škatulata, škatulata u Xboxu
Po odchodu šéfa divize Xbox společnosti Microsoft Eda Friese hrají zaměstnanci oblíbenou dětskou hru, zahrnující změnu pozic. Shane Kim tak trvale přebírá šéfovské křeslo a Peter Moore a Mitch Koch byli povýšeni. Kim se stal generálním manažerem Microsoft Game Studios, opět po předchozím provizorním působení v téže roli od odchodu Eda Friese. Ještě výše se dostal Peter Moore, který se stal vrchním celosvětovým hlavounem pro zábavní produkty Microsoftu. K tomuto teplému místečku se dostal jako bývalý výkonný ředitel Sega of America.
Novou pozici v rámci Microsoftu dostane také současný vicepresident Mitch Koch, který bude mít na starost prodej koncovým zákazníkům všech produktů MS, včetně Xboxu, i když tyto prodeje asi nebudou tvořit většinu jeho pracovní náplně, problémů možná ano.
Zdroj: Games Industry

Pohrobci Diabla povstali
Vydavatelská společnost Namco vzala pod svá křídla studio Flagship. Vývojářské studio založili v červenci roku 2003 lidé, kteří vytvořili původní Diablo, jednu z nejúspěšnějších PC her vůbec. Namco vydá společnosti Flagship první titul určený pro platformu PC. Práce na hře začaly při založení studia
Pokud chcete vědět, co to bude za hru, tak chcete vědět moc. Podle dostupných informací to bude hra zábavná a bude možné ji hrát přes internet. Jestli to bude MMORPG s placením měsíčních poplatků nebo nová generace Diabla bez měsíčních poplatků, ví možná Namco, ale dost možná to neví ani sami vývojáři. Důraz na hráčskou komunitu má dokládat i snaha Flagship Studia o získání fanouškovských stránek pro studio a dosud neidentifikovanou hru. No, hodně štěstí.
Zdroj: Games Industry

Norský Project IGI2: Covert Strike zakázán v Číně
Čínské orgány výkonné moci rozhodly o zákazu distribuce hry Project IGI2: Covert Strike na území Čínské lidové republiky. Hra, ve které špióni odhalují vojenská tajemství, podle vládního rozhodnutí poškozuje dobré jméno Číny a její národní zájmy. Trnem v oku čínských soudruhů je mise zahrnující sabotáž v Číně, střelbu po vojácích čínské lidové armády a zneužívání čínské vlajky. Všechny kopie nalezené na území ČLR budou zabaveny a čínský vydavatel a prodejci budou potrestáni podle příslušných zákonů. Čest práci.
Zdroj: Globe technology

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...Najdete na iDNES.cz