Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Garfield - návod

  12:00aktualizováno  15. dubna 1:43
Líný a populární kocour Garfiled se po filmovém představení dočkal i počítačového zpracování. S filmem má společného několik věcí - Garfielda daboval Vladimír Čech a jedná se o hru pro děti. Pokud si nevíte rady, čtěte návod.

Garfield – nenávidím pondělí!

Recenze hry

Úvod do hry:
Dříve, než přistoupím k samotnému návodu, musím vám poradit, jak ve hře pracovat s jednotlivými předměty. V popisu ovládání hry sice máte popis klávesnic, jak a které používat na získání předmětů, či jejich ukládání na patřičná místa, ale už tam nenajdete vysvětlení, jak posbírané předměty skladovat. Garfieldův vysavač totiž neunese více než tři věci, proto je nutné si místo v něm uvolňovat. K tomuto účelu potom slouží truhlice, kam je možné předměty ukládat. Truhlice jsou umístěny ve vícero lokacích, bohužel však nejsou mezi sebou propojeny, takže si musíte pamatovat, který předmět, současně nepotřebný, jste umístili do příslušné truhlice. Abych tomuto předešla, zvolila jsem si jen jednu úložnou truhlici a to v chodbě v přízemí, neboť pamatovat si, do které truhly a kterou věc jste uložili je velice náročné na paměť a hledání předmětů je potom časově mnohem náročnější, než přebíhat raději vícekrát z jedné lokace do druhé. Samozřejmě, že existuje mnoho jiných variant, než které vám zde popisuji, ale tato se mi jevila jako nejvýhodnější.

Ukládat předměty lze tak, že před truhlou kliknete na levý CTRL, tím ji otevřete a objeví se vám tři okénka, ukládat předměty ale lze jen do prostředního, pak si musíte uložený předmět posunout doprava. Ukládáte pomocí levého CTRL, levého SHIFT a mezerníku, použitím některé z těchto kláves přesunete předmět do prostředního horního okénka a klávesou „W“ předmět posunujete tak, abyste si uvolnili opět prostřední okénko (tato klávesa slouží v průběhu hry i k ověření, které předměty máte právě ve svém vysavači). Takto můžete do truhly umístit celý obsah vysavače, obráceným postupem potom lze následovně věci z truhlice vyjmout. Pokud po této manipulaci kliknete na klávesu F1, hru si tak uložíte na jedno z pěti možných ukládacích míst, jestliže budete chtít ukládat dále, pak je nutno dříve uložené pozice přepisovat  Garfield - nenávidím pondělí! – návod . Zpočátku nebudete mít přístupné žádné dveře, je tedy nejdříve nutné správně uložit ty předměty, ke kterým přístup je, jakmile se vám to podaří, získáte klíč a otevřou se vám jedny z dalších dveří a celý postup se opakuje tak dlouho, dokud nezískáte všechny klíče a přístup do všech dveří, abyste mohli nadále pokračovat ve správném umísťování dalších předmětů.

 Ve hře na vás čeká i několik hezkých meziher, ale to až mnohem později, před tím budete muset najít a správně uložit spousty nalezených předmětů, až nadejde čas, potom vás na tuto možnost samozřejmě upozorním. Věci, které lze sebrat, jsou označeny malou jiskřící hvězdičkou, místo pro uložení správného předmětu je potom znázorněno mlhavým, často nesrozumitelným a nic neříkajícím mlhovým stínem, což může být často velice nepříjemné. Sbírat musíte i světélkující části skládanky, které jsou podkladem pro poslední ze zmíněných meziher a zároveň i pro úspěšné ukončení hry, tyto vám však místo ve vysavači nezabírají a jejich získaný počet máte po celou dobu hraní k dispozici po kliknutí na klávesu „W“.

Poté, co jako Garfield vyslechnete kázání od vašeho pána jménem Jon zato, že jste mu snědli jeho oblíbené jídlo, tedy lazaně, poškrábali křeslo a jeho nové šaty, odjede Jon do města s výhružkou, že pokud se vrátí a nebudou splněny úkoly, které vám nechal napsané na dveřích lednice a bude zde nepořádek, nechá vás vyhladovět.Přízemí.
Poté, co jako Garfield, s kterým se ve hře ztotožníte a vyslechnete kázání od vašeho pána jménem Jon zato, že jste mu snědli jeho oblíbené jídlo, tedy lazaně, poškrábali křeslo a jeho nové šaty, odjede Jon do města s výhružkou, že pokud se vrátí a nebudou splněny úkoly, které vám nechal napsané na dveřích lednice a bude zde nepořádek, nechá vás vyhladovět. Podaří se vám ale usnout a necháte Odieho bez dozoru, probudí vás až ohromný rachot a ke svému úděsu zjistíte, že škodolibý a přitroublý pes Odie dům kompletně zdevastoval. Podíváte se na hodiny v kuchyni a je zle, jsou čtyři hodiny a v pět se má vrátit Jon. Čeká vás tedy boj s časem, musíte vrátit dům do původního stavu dřív, než se Jon vrátí, jestli to včas zvládnete, čeká vás odměna v podobě velké porce lazaní, v opačném případě po návratu Jona seřvání a neslavný konec! Takže s chutí do toho a půl je hotovo, chopte se vysavače a můžete začít. Před vámi seberte ze skříňky první část skládačky, v pokoji narovnejte obrazy, seberte Jonovu cenu a malé autíčko, pod stolkem portrét. Ten hned umístěte na volné místo nad krbem, u dveří seberte talíř. Dveřmi projděte do kuchyně, seberte další část skládačky. Pokud na vás bude Odie dorážet, pak ho pomocí levého SHIFT nakopněte, vyslechnete si vtipné komentáře a máte od něj, alespoň na chvíli pokoj (toto můžete dělat stále, nebudu už vás na tuto možnost upozorňovat).

Povytáhněte si zelenou zásuvku, vyskočte si nahoru a na polici umístěte talíř, přeskočte si na druhou polici, seberte knížku a narovnejte kalendář. V malé komoře je další část skládanky, v kuchyni pootvírejte všechna spodní dvířka, jsou tam další části leporela. Nyní se vydejte do pracovny, povytáhněte šuplík a Jonovu cenu uložte do police, z které seberte hlavu zajíce (Jonův papuč), přistavte si ke klavíru zelenou stoličku (levý CTRL) a hlavu zavěste nad klavír. Na hodinách je další kousek skládačky (ani na tyto dílky již nebudu dále upozorňovat, když tak jen zcela výjimečně, v každé místnosti prohledávejte všechny kouty a otevírejte poličky a přihrádky, je jich tam všude spousta), potom narovnejte postupně všechny obrazy (i na nutnost narovnávání obrazů až na malé výjimky nebudu už dál upozorňovat, čiňte tak v každé chodbě a místnosti), pak seberte modrý glóbus a vložte ho do stojanu u zdi. Z klavíru seberte lampu, vysavač teď máte plný, takže se vydejte do přízemní chodby, kde si autíčko uložte do truhlice. Uložte knihu vlevo do police dolů, naproti seberte bonboniéru, ta patří do police nad knihou. Vydejte se po schodech nahoru, povytáhněte zásuvku a uložte lampu, za vámi u dveří je svícen, seberte ho a položte na polici vedle lampy. V rohu seberte oranžovou modrou lampu, sejděte dolů k truhle, seberte koš s prádlem a kytaru vložte do truhlice.

Jděte do prádelny, povytáhněte šuplík, vyskočte na linku a vpravo uložte koš, zde vás upozorním na obě pračky, jsou v nich části skládanek. Naproti u zdi seberte prací prášek, ten umístěte na lince vlevo od koše, seberte telefon, ten uložte do truhly. Jděte do pracovny, na psací stůl položte lampu. Seberte další koš, projděte druhými dveřmi, ze schodů si vezměte reproduktor, koš postavte na zem v prádelně a jděte do obýváku. Posuňte si zelené křeslo, vyskákejte po něm nahoru, uložte reproduktor a seberte mísu s ovocem. Vraťte se do kuchyně, znovu si vysuňte šuplík a mísu uložte vedle talířů. V kuchyni od lednice přitáhněte zelené schůdky až ke stolu, pak otevřete lednici a vyjměte z ní červeně obalený tvrdý sýr, vyskákejte po schůdcích na stůl a sýr tam položte, máte teď první ingredienci na lazaně a zároveň též splněný první úkol od Jona. Vedle lednice povytáhněte zásuvku, vyskočte nahoru a seberte šálu a vázu, oboje složte do truhly a vraťte se zpět pro kulaté akvárium s rybičkou, i tu uložte do truhlice. Seberte televizor, vraťte se do pracovny, televizor uložte na stůl, nad bílým pracovním stolkem seberte ručník, ten patří až do koupelny. Z police seberte kýbl a podobiznu, kýbl patří do prádelny a podobizna do chodby za červený telefon na polici (zde nezapomeňte srovnat obraz vpravo, dá se lehce přehlédnout). V obýváku seberte Jonovy papuče, uložte je v prádelně, tak jste získali první klíč.

První klíč.
Otevřely se vám poslední dveře vlevo na horní chodbě, je to malá ložnice. Vydejte se tedy tam, cestou seberte z truhly šálu a kytaru, v malé ložnici na jejím konci vlevo si otevřete šatník a seberte z něj videorekordér, ten patří do obýváku. Po poličkách si přeskákejte až na poslední, tam uložte šálu. Posuňte si dřevěnou lavici, ke zdi uložte kytaru, seberte z police váhy a nezapomeňte narovnat oba klobouky, jinak ve hře zakysnete  Garfield - nenávidím pondělí! – návod . Vraťte se dolů, z okna seberte další koš, pokračujte přes kuchyň, kde na linku vpravo položte váhy a vejděte do obýváku, kde pod televizor položte videorekordér. Vraťte se zpět do malé ložnice, seberte trubku a z police kulečníkovou kouli, první věc bude patřit do sklepa a druhá do herny, poté se vraťte a uložte předměty do truhly v přízemí. Vraťte se zpět do ložnice, seberte z poliček vázu a přihrádku s knihami, vyjděte na chodbu, vázu položte vpravo do police a přihrádku s knihami do obývacího pokoje. Vraťte se do komory, seberte červený oprašovač (musíte si na pravou stranu přetáhnout zelené schůdky), jděte zpět do malé ložnice a uložte ho vedle druhého na postel. Vydejte se zpět do kuchyně, povytáhněte šuplík a na poslední polici vlevo je koš, který seberte a narovnejte hodiny. Koš uložte v pracovně, tak jste získali druhý klíč.

Druhý klíč.
Nyní jste si tedy zpřístupnili další dveře a to nahoře od Jonovy ložnice hned naproti schodům nahoře. Zde seberte hodiny, ty patří na polici dole v chodbě, klobouk umístěte v malé ložnici vlevo od dvou již na zdi visících, musíte si ale opět přetáhnout dřevěnou lavici až pod prázdné místo na zdi, dalekohledem si prohlédněte kočičku v domku naproti. Termofor ze země uložte na postel, papuč ze skříně na podlahu vedle druhé, již se tam nacházející. Telefon z truhlice postavte na noční stolek, seberte polštář a uložte ho na modrý gauč v obýváku. Soudek z Jonovy ložnice přeneste do malé ložnice, ze skříně seberte dálkové ovládání a položte ho na stůl v obýváku, zde také uložte kulaté akvárium s rybičkou, tak jste získali třetí klíč.

Třetí klíč.
Tento klíč je od sklepa, kam se dostanete malými dveřmi z kuchyně. Před tím ještě seberte z truhly trubku a položte ji v druhé místnosti ve sklepě. V první sklepní místnosti si vezměte nafukovacího oslíka, ze stolku budík a u kotle vázu, seberte i stolní hru. Jděte po schodech nahoru, vázu vložte na podstavec, teď jste získali další klíč, později seberte i prasátko a domino.

Čtvrtý klíč.
Tento klíč vám otevřel dveře od herny, jsou to dveře vlevo nad schody naproti Jonovy ložnice, jděte ale nejdříve do malé ložnice, přes zásuvky vlevo za dveřmi si vyskákejte na police a z poslední umístěte nafukovacího oslíka, získáte tak další klíč. Skopněte všechny kulečníkové koule do otvorů v kulečníku (kromě černé, tu nelze), budete opět odměněni skládankami.

Pátý klíč.
Nyní se vám tedy zpřístupnila zahrada před domkem, ale nejdříve dole z truhlice vyberte kulečníkovou kouli, gramofonovou desku, budete potřebovat i autíčko, ale to zatím neukládejte. Jděte do herny, kde položte desku vedle hracího automatu na zem, tak automat spustíte. Kouli položte na kulečníkový stůl a ostatní koule nakopejte do jamek, posbírejte části skládanek, které se vám takto objevily. Seberte vázanku a vraťte ji do skříně v Jonově ložnici. Prasátko uložte do police v herně, seberte gumové kuře a uložte domino, vraťte se do herny a přeneste odtud do Jonovy ložnice na lavice stereo rádio. Vraťte se dolů, vyjděte před dům, vpravo seberte činky a dále v zahradě u stromu další zelenou kulatou desku, na psí boudě je kovadlina, vraťte se do sklepa, kde v zadní místnosti uložte činku. Vydejte se zpět do herny, kde položte desku na zem k hernímu automatu, můžete si zahrát hru, podobnou Tetrisu, pokud dosáhnete skóre přes 100, lze se i zapsat do tabulky nejlepších výsledků. Padající různobarevné kvádry umísťujete na místa pomocí kurzorových šipek „pravá levá“, spouštět je rychle dolů lze kurzorovou šipkou „dolů“, jejich přeskládání barev provádíte mezerníkem. Zvolit si můžete jednu ze tří nabízených obtížností. Jakmile hru skončíte, seberte z police ptačí budku a pojistku, vraťte se do sklepa a posuňte si bednu ke skříňce a uložte do ní pojistku. Vraťte se na zahrádku, zde najdete červené kolečko, které umístěte do sklepa na tepelné rozvody. Z police seberte autíčko s anténkou, patřící do garáže a budku, ta má své místo v předzahrádce. Uložte si věci do bedny v chodbě v přízemí, jděte do Jonovy ložnice, kde položte budík na stůl, získali jste další klíč.

Šestý klíč.
Tento klíč je od garáže, jsou to ty druhé dveře z koupelny. V garáži seberte opékač, ten patří na kuchyňskou linku, z bedny seberte kovadlinu a autíčko s anténkou, uložte je v garáži. Z horní bedny seberte botu s kolečky, ta patří do sklepa na polici hned vedle druhé, seberte i klobouk, ale ten patří až na půdu, vezměte si i olejničku, dejte ji na polici v garáži. Seberte nástavec na hadici, ten patří na zahradě na konec hadice, potom na zahradě seberte krabici u modrého auta a můžete si zahrát další mezihru, běh kolem domku na tři kola s kotětem Nermalem a psem Odiem. Při závodě dodržujte předepsanou dráhu, nelze podvádět a sbírejte modré hrnečky, tak svůj běh na chvíli podstatně zrychlíte. Pokud zvítězíte, obdržíte balíček těstovin na přípravu lazaňů, v kuchyni si přitáhněte schůdky a těstoviny položte na stůl, máte druhou ingredienci na přípravu lazaňů a zároveň i splněný druhý Jonův úkol.

Od této chvíle si můžete mezihru zahrát kdykoliv si zamanete, platí to samozřejmě i o všech dalších odehraných mezihrách  Garfield - nenávidím pondělí! – návod . Vraťte se do herny, seberte pytel, který uložte u zdi na zahradě, z garáže pytel umístěte rovněž na zahradě, o kousek před vámi vezměte tágo. V garáži je pod stolem plechovka s paprikami, tu uložte vedle kuchyně v komoře na polici. Jděte zpět do garáže, seberte šipku z trámu, vraťte se nahoru do herny, kde uložte šipku do terče a do stojanu vložte tágo. Vydejte se do sklepa, přisuňte si agregát k lednici, otevřete si ji, vypadne z ní šunka, kterou seberte a položte ji na stůl v kuchyni, teď máte třetí ingredienci na lazaně pro Jona. Pokračujte na zahradu, pod schody vpravo uložte červenou vázičku, přes hnědou bednu vylezte na zelenou a upevněte na zeď ptačí budku. Pak si hnědou bednu přitáhněte k plotu, přeskočte ho a ze země seberte zkrášlující přípravek. Po okapu vlevo od schodů vylezte nahoru, seberte o zeď opřený disk od velké činky a vložte ho do činky ve sklepě, tak získáte další klíč.

Sedmý klíč.
Tento klíč je od koupelny v patře, která se nachází naproti malé ložnice. Zde umístěte kartáček na zuby, také šedý ručník, seberte zvedák, který patří do garáže, oba saponáty umístěte do sprchového koutu, musíte si k němu přitáhnout stoličku. Z umývadla vyjměte baseballovou rukavici, tu později umístíte na půdě, seberte dýni, ta patří ke skleníku na zahradě, s police seberte červenou poštovní schránku, tu umístěte na tyčku na zahradě vedle stojícího kotěte Nermala, bumerang patří na půdu, rádio z police patří do kuchyně vedle kávovaru. Vraťte se herny, zde položte autíčko na autodráhu, tak jste získali další klíč.

Osmý klíč.
Tento klíč je od dveří na půdu v horním patře vpravo za rožkem po dvou schůdcích. Na půdě uložte klobouk na stojan, poté si přitáhněte bednu ke skříni, seberte misku, ta patří na zahradu vedle psí boudy, vyskočte nahoru, uložte baseballovou rukavici a přejděte až na druhou stranu, kde seskočte na další bednu a umístěte gumové kuře. Seskočte, vraťte bednu zpět, z ní přeskočte dozadu na vyšší bednu, uložte bumerang. Prohledejte obě skříně, znovu vyskočte na bednu, z ní pak doleva na prkno, seberte kořenáč na květiny, ten patří na střechu do mezery na římse. Na konci prkna za bednou vpravo je vrtačka, která patří do garáže, seskočte dolů a vezměte si i o bednu opřenou žlutou rybu, její místo je v koupelně na zdi. Na zahradě uložte misku ke psí boudě, vylezte nahoru po okapu na střechu, dejte se doprava, do mezery v římse vložte kořenáč, budete odměněni několika skládačkami. Vraťte se zpět na půdu, vyskočte si po bednách nahoru, z té horní seberte náhradní kolo k automobilu, patřící do garáže. Prohledejte celé podkroví, seberte váhu, jejíž místo je v koupelně, v jednom rohu je i krabice, patřící na poličku v komoře. Uložte tyto předměty na příslušná místa a vraťte se na půdu, teď už si můžete zahrát další mezihru.

Tento úkol je poměrně obtížný, na celou mezihru máte stanoven limit tří minut. Vysavačem posbírejte nejdříve malé robotky  Garfield - nenávidím pondělí! – návod , které uložte po jednom do příslušné skříňky, musíte se ponáhlat, nebo se vám znovu rozutečou. Jakmile je tam dáte všechny tři, skříňka se uzavře a teď již utéci nemohou. Poté se pusťte stejným způsobem do ukládání hraček a nakonec si nechejte autíčka. Zde hra ráda buguje, což je nakonec i popsáno v „Read me“ hry (doporučuji si je přečíst), jestliže vám vysavač přestane fungovat, pak přidržujte klávesu „Q“ a nechejte se kousnout nejbližším pavoukem, tak vysavač znovu zprovozníte. Pakliže jste nestihli vše uložit ve zmíněném časovém limitu, začněte znovu, teď už to bude jednodušší, neboť všechny hračky se nyní nacházejí poblíž skříněk, do kterých patří. Jakmile úkol splníte, posbírejte všechny části puzzle, vraťte se dolů a uložte v komoře do police krabici, vydejte se na zahradu, vylezte po okapu na střechu, pokračujte doprava, přes kořenáč si přeskočte přes římsu, poté opatrně dál po římse, vyskočte na střechu vlevo. Za skládačkou seberte slepičku, po trámku si vylezte ještě výš, opravte anténu stisknutím klávesy „S“, budete opět odměněni, seberte troubu od gramofonu, ta patří k tomuto přístroji na půdě.

Vracejte se nyní zpět, po cestě přes zahradu si přeskákejte plot, jde to ztuha, ale jde to, seberte puzzle a na konci malé zahrádky i bedýnku s jablky. Uložte troubu na půdě, sejděte zpět, znovu vyšplhejte po okapu, se střechy přeskočte doprava na strom a odtud ke kočičce, nebudete sice přivítáni slavně, ale to se později změní. Nejdříve ale seberte kotoučovou pilu, patřící do garáže a teprve potom si promluvte s kočičkou. Bude po vás chtít tři žluté narcisy, seskočte tedy dolů, nejdříve však jděte uložit pilu do garáže, získáte tak další klíč.

Devátý klíč.
Tento klíč je od skleníku na zahradě, jděte tedy tam, uložte uvnitř bednu s jablky, seberte žlutou kačenku a vlevo malý míček, vraťte se do domu, slepici uložte na polici vpravo v komoře, kačenku na umývadlo v koupelně a malý míček na půdě za klobouk vlevo, tak jste získali poslední klíč.

Desátý klíč.
Tento klíč je od spojovacích dveří vpravo od herny, které vedou na balkón, tudy si nyní můžete krátit cestu. Zde mi začala běžet časomíra, že se Jon vrátí za hodinu a půl domů, teď ji budete mít stále před sebou, nebojte se, času je dost. Projděte tudíž zmíněnými dveřmi, odbočte doleva a na římse seberte první narcis, seskočte dolů a u plotu na zahradě u stromu je druhý, třetí, tedy poslední se nachází v garáži. Známou cestou se vraťte ke kočičce a předejte jí narcisy, nyní bude po vás chtít, abyste ji donesli čtyři rudé růže. Jedna se nachází vpravo před dveřmi na půdu, druhou najdete přímo na půdě, třetí až úplně nahoře na střeše domu, čtvrtá vlevo v komoře za kuchyní vlevo za rohem u zelených schůdků. Neváhejte a i tyto růže zaneste kočičce, ta však není vůbec skromná a bude po vás chtít, abyste jí přinesli pět modrých orchidejí.

Jedna se nachází ve skleníku, druhá ve sklepě, třetí v obýváku, čtvrtá v herně a poslední pátá na poličce v garáži. Květiny opět zaneste kočičce, ta se do vás zamiluje a obdržíte od ní čtvrtou, tedy poslední složku na lazaně pro Jona. Nyní se tedy vydejte do herny, vyskočte si na stůl a můžete začít skládat puzzle, musíte mít alespoň padesát dílků skládačky z celkového množství padesáti osmi  Garfield - nenávidím pondělí! – návod . Pohyb jednotlivých dílků skládačky ovládáte kurzorovými klávesami, dílek zachytíte, i položíte na patřičné místo mezerníkem. Jakmile puzzle složíte a navíc máte všech 58 dílků skládačky, Jon se vrátí domů a proběhne vydatná večeře, řekla bych, že přímo „žranice“. Jestliže ale všechny dílky nemáte, vydejte se do všech lokací, otevírejte znovu všechny skříňky a přihrádky a hledejte chybějící puzzle. Pokud se vám to ve zbývajícím časovém limitu nepodaří, pak máte smůlu a Jon vás sprdne na dvě doby a hra končí též. Pakliže se vám chybějící části puzzle nepodaří najít a nechce se vám znovu je hledat a přece byste rádi viděli, jak vše dopadne v kladném zakončení hry, potom si v adresáři hry, kam jste ji nainstalovali, otevřete soubor data\fmv a ze čtyř video ukázek si můžete alespoň prohlédnout úspěšný závěr této vskutku nelehké hry.

Závěr.
Hra je velice obtížná a nedomnívám se na rozdíl od mnoha recenzentů, že je vhodná pouze pro děti, pro které je velice obtížná, i když je vskutku nádherná. Především právě pro tyto naše nejmenší jsem napsala tento návod, ale i dospělí a zkušení hráči mohou mít ve hře problémy a to nemalé, i těmto se však hra rozhodně zalíbí a zaujme je rovněž. Úplně na závěr bych chtěla poděkovat především pracovníkům technické podpory hry „CD Projekt – podpora“, distributorovi hry v Česku, za jejich nevšední ochotu při řešení technických a jiných problémů ve hře a mému slovenskému kolegovi Erikovi Kapsdorferovi za vzornou oboustrannou spolupráci při řešení „zákysů“ ve hře, jen díky těmto zmíněným, dnes již mohu bez uzardění říci skutečně ochotným kamarádům, jsem mohla hru úspěšně dohrát a tento návod tak dokončit bez větších problémů.

Konec.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Nathan Fillion natočil krátký film na motivy Uncharted. A je skvělý

Nathan Fillion jako Nathan Drake

Populární herec Nathan Fillion si zahrál v patnáctiminutovém fanouškovském filmu na motivy série videoher Uncharted....

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...Najdete na iDNES.cz