Ghost Master – návod #1

  12:00aktualizováno  4. července 1:46
Ghost Master je jednou z nejoriginálnějších her poslední doby. Plnit samotné úkoly misí není tak obtížné, ale získávat nové duchy už ano, a tak se jistě obsáhlý návod bude hodit. V prvním díle si rozebereme prvních sedm misí.

Pár slov k následujícím řádkům. Co se týče cílů misí, snažil jsem se podat pokud možno co nejužitečnější tipy, většinou ovšem spočívá úspěšné dokončení mise ve stále stejných úkonech. Je tak třeba si osvojit dovednost odhadování jednotlivých typů lidí a podle toho nasazovat duchy, vybírat frekventovaná místa a čas od času duchy přesunout, protože lidé se strašidelným místům začnou vždy vyhýbat. Vedle popisu základní strategie k dokončení mise pak nabízím i postupy, jimiž si lze získat všechny v dané misi přístupné duchy.

Ghost Master 1. Strašení 101
Doporučený tým: Cogjammer, Clatterclaws, Boo, Shivers
První mise je jednoduchá. Lidé se povětšinou zdržují v prvním patře budovy, a tak stačí nasázet všechna strašidla kromě Cogjammera do hlavní a největší místnosti uprostřed. Pokud se někdo schová nahoru, stačí ho opět sestrašit jedním z duchů do hlavní místnosti. Během deseti minut bude mít každý hotovo.
Noví duchové: Weatherwitch
Čarodějnici hrající si s počasím lze získat snadno – stačí rozbít vysavač, kterým byla vcucnuta a kde je uvězněna. Nejlepší na to je nasadit do místnosti Cogjammera (přímo nad vysavačem na polici je předmět s elektrickým poutem) a nastavit mu některou z pokročilejších schopností – během pár vteřin by si měl s vysavačem poradit.

Ghost Master 2. Podivná seance
Doporučený tým: Boo, Aether, Windwalker, Shivers, Ghastly
Cílem zde je opět všechny vystrašit. Panáci v této misi mají tendenci chodit často ven a zase se vracet, takže se hodí nasadit i ven nějakého toho Windwalkera nebo Aethera. Spiritisty dole pak musí nejprve vystrašit nahoru základní Boo, protože ve sklepě není dostatek pout. Spící člověk ve druhém patře, Ted Gable, není problém, protože se přímo u něj nachází Wendel.
Noví duchové: Terroreyes
Obět experimentů skončila uvězněna ve sklenici. Je třeba ji osvobodit – jak jinak než jejím rozbitím. Je možné několik způsobů, nejvíce se ale osvědčilo umístit před dům u okna do této místnosti Aether a nastavit jí schopnost Shattering Song, kdy zvukovými vlnami Terroreyesovu sklenici rozbije. Je možné ale použít i kinezi nebo spoléhat na to, že některý rozrušený člověk sklenici omylem shodí.
Wendel
Wendel je nebohá oběť spiritistické seance skupiny Alfa Tau. Je třeba mu pomoci s Tedem Gablem, který ho rituálem dovedl až k sebevraždě. Na tohoto človíčka platí především duchové s ohnivými schopnostmi, ale dá se vystrašit i standardními metodami.
Lucky
Lucky je jeden z duchů, který je se svou situací spokojen. Jediné, co na ležení na pinballovém stole nemá rád, je, když smrtelníci vyhrávají, protože přitom se stůl klepe. A protože my chceme, aby se k nám připojil, musíme mu nastavit právě schopnost štěstí nebo bouře štěstí…

Ghost Master 3. Horor v Calamityville
Doporučený tým: Whirlweird, Stonewall, Boo, Weatherwitch, Ghastly
Je třeba, aby smrtelníci objevili alespoň dvě ze tří těl mrtvých, která se v domě skrývají. Je velice těžké zařídit to tak, aby byla objevena všechna tři, protože po dvou se mise ukončí. Pokud přesto nechcete přijít o všechny možné nové duchy, zkuste si misi ještě jednou a zaměřte se na jiné z nich. Protože řešení mise tentokrát souvisí přímo s nimi, přesuneme se rovnou na jejich popis a taktiku k jejich připojení.
Noví duchové: Maxine Factor
Tuto podomní obchodnici s kosmetikou může vysvobodit jen žena, na které by mohla vyzkoušet svůj artikl. Je třeba s pomocí schopnosti Intriky přilákat dovnitř jakoukoliv osobu ženského pohlaví, která nejen objeví tělo, ale i osvobodí Maxine.
Static
Osvobodit Statica ze střechy se může zdát na první pohled nemožné, ale jde to. Finta spočívá v sesunutí kostí komínem a krbem do místnosti – nejprve je tak nutné použít Stonewalla na střechu a setřást tělo komínem, pak už stačí jen dát do místnosti s piánem a věží (nikoliv ta s televizí) Booa nebo Whirlwinda a použít jakoukoliv kinetickou schopnost. Také je možné libovolným duchem udělat v místnosti zimu – smrtelníci se pokusí zapálit si v krbu a při té příležitosti tělo objeví.
Arclight
Opravář bojlerů je snadněji osvoboditelný. Stačí nejprve Stonewallem trochu narušit zeď, za níž je uvězněn. Následně přijde opravář zkontrolovat cosi do sklepa, takže by měl sám nějaké cihly odsunout, o zbytek se pak již postará sám Arclight.

Ghost Master 4. Zákaz vstupu povolávačům
Doporučený tým: Maxine Factor, Boo, Stonewall, Aether, Weatherwitch
Ve čtvrté misi čeká nelehký úkol dotáhnout tři studenty profesora zabývajícího se okultismem k tomu, aby vyvolali mocného démona jménem Darkling. Za tímto účelem musí nalézt knihu, v níž je kouzlo nutné k vyvolávání popsáno. Nachází se v podzemí. Přilákat tam smrtelníky není těžké, stačí poblíž umístit Weatherwitch a nejprve větrnými schopnostmi odvalit listí z poklopu, načež je nalákat na Píseň sirén. Sami už si pak najdou cestu dovnitř a ke kouzelné knize. Jsou ale blbí, takže je nejprve nutné pomocí kineze jim knihu shodit z vyvýšených bedýnek (umí to třeba Boo).
Už se zdá, že je mise úspěšně skončena, když vtom se na místě určení objeví profesor, který celý experiment zkoušel realizovat jako první. Ale protože by mohl celé vyvolávání zhatit, je nutné se ho zbavit, a to co nejrychleji. Tady nepomůže nic než rychlé nasazení co největšího počtu co nejsilnějších strašidel, která se na něj zaměří. Ostatní, aby se příliš nevyděsili a neutekli, což by znamenalo neúspěšný konec mise, je možné někam odlákat za pomoci Weatherwitch a Písně sirén.
Noví duchové: Raindancer
Raindancer se nachází na nepříliš lákavém místě – sídlí totiž v kadibudce. Jeho problém je, že odpad je ucpaný a nikdo ze smrtelníků už sem dlouho nepřišel vykonat potřebu a spláchnout, protože poblíž je vosí hnízdo. S tím si lze poradit snadno – někde poblíž umístit Stonewalla či jiného ducha se zemětřesoucími schopnostmi. Časem se tam některý z vystrašených vyvolávačů určitě dostane…
Whisperwind
Whisperwind je uvězněn v lapači snů v jedné z místností v přízemí. Jeho osvobození je snadnou záležitostí – stačí někde poblíž umístit Aether a využít její schopnosti Tříštivé písně, která si s lapačem spolehlivě poradí.
Moonscream
Moonscream je zhrzenou manželkou předchozího experimentátora. Potřebuje si nutně dokázat, že měla pravdu, k čemuž jí postačí zjevení se některému ze smrtelníků. Vystačí si sama se svými schopnostmi, stačí jen dotlačit smrtelníky k otevření poklopu do sklepa (viz výše).

Ghost Master 5. Mrtví přátelé
Doporučený tým: Quiver, Weatherwitch, Buck, Cogjammer, Static, Raindancer
Cílem je zde přesvědčit sebevědomého Dona Bartholomewa o tom, že strašidla nejenže existují, ale dokáží rozpoutat pořádné peklo i na soukromé luxusní jachtě. Je to úkol poměrně jednoduchý, ale zase je možné zde získat řadu zajímavých nových strašidel do týmu, takže se vyplatí plnit vedlejší úkoly. Na samotného Dona lze nejprve nasadit Fingerse, který umí číst auru a zjistí, čeho se nejvíce bojí. Tím pak stačí na Dona zaútočit – dlouho odolávat nebude…
Fingers
Fingers je uvězněn poblíž piána v horní části jachty. Při nejlepší vůli jsem nebyl schopen přijít na jistý způsob, jak ho uvolnit, každopádně postava, která zná správnou melodii, jež ho odváže, je kuchař, takže klíčem je nejrůznějšími způsoby ho dotlačit do místnosti s piánem a nechat ho zahrát příslušnou melodii. Je to dost o štěstí, ale časem to snad vyjde…
Knuckles
Knuckles se nachází v minikasínu za krupiérem. A to je právě muž, který ho pořádně štve. Podvádí totiž – a Knuckles by ho rád viděl také jednou prohrát. To se dá zařídt třeba tak, že do této místnosti vtrhne Cogjammer a zasedne si na Eddieho (krupiér) schopností Smůla, až bude s někým hrát. Stejnou schopnost má ještě kupříkladu Quiver.
Wavemaster
Wavemaster se nachází v úplném podzemí a ke svému osvobození potřebuje, aby někdo pohnul s pumpou. To vyžaduje trochu složitější akci – nejprve do místnosti umístěte Cogjammera, který vyhodí pojistky svou schopností Šíleně a zběsile. Následně sem umístěte Raindancera a spusťte déšť nebo ještě lépe povodeň. Smrtelník, který sem přijde zkontrolovat pojistky, vodu uvidí a půjde přehodit pumpu, čímž Wavemastera osvobodí.
Flash Jordan
Novinářka Flash Jordan potřebuje rozbít svou vlastní urnu, což není zrovna nejjednodušší. Jako dobrá cesta se jeví použití "třaslavých" schopností Fingerse a Stonewalla, nebo lze využít Wavemastera a jeho schopnost Kroupy, která urnu spolehlivě rozbije na malé kousíčky. A počkejte ještě s tou titulní stranou! :o)

Ghost Master 6. Neobvyklí podezřelí
Doporučený tým: Cogjammer, Buck, Stonewall, Wendel, Terroreyes, Arclight
Průnik do Gravenville úspěšně pokračuje. Teď je třeba připravit smrtelníky o pocit bezpečí, který symbolizuje policejní stanice (u nás by to pravděpodobně bylo něco jiného, ale budiž). Jedná se o jednoduchou strašící misi, pozor ale na přítele doktora z minulého scénáře, který umí odvracet duchy – v jeho přítomnosti je nutné strašit obzvláště opatrně. Jinak je dobré využít služeb bonusového ducha Banzai – stačí ho přivázat ke květináči v čekací místnosti stanice a spustit schopnost Zemětřesení, udělá to jednak pořádný bordel po celé ploše stanice, jednak to osvobodí vězně ve spodním patře. Vhodné je také lákání smrtelníků do spodní místnosti s mrtvolami na Terroreyesovy Intriky a následně strašení za pomoci Arclighta a Blue Murder. Nepříjemné překvapení lze připravit i u elektrického vysoušeče rukou na záchodech, či u automobilu za domem pomocí Cogjammera či ještě lépe Electrospasma.
Noví duchové: Electrospasm
Electrospasm je posledním vězněm odsouzeným ke smrti na elektrickém křesle – a jeho problémem je, že se z něj pořád nemůže dostat. Tady je řešení jednoduché, stačí jen přivázat Cogjammera k rozvodové skříni v místnosti a nastavit mu schopnost Šíleně a zběsile. Nabízelo by se také řešení za použití Electrospasmovy schopnosti Zkrat, to ale bohužel nefunguje.
Blue Murder
Blue Murder chce vědět, který z policistů si objednal její vraždu. Práci ulehčí zjištění, že se jedná o Normana Franze. Bude to ale těžké – je třeba nejprve vystrašit muže v místnosti napravo od Blue Murder přes chodbu, pak dotáhnout Normana Franze k penězům v pokoji, který muž hlídal. K tomu se nejlépe hodí Terroreyes a schopnost Intriky. Norman Franz se prozradí krádeží, načež už je jen třeba domanévrovat ho do místnosti s Blue Murder, což je víceméně záležitostí náhody, i když opět si lze pomoci Terroreyesem (poblíž místa, kde je poutána Blue Murder, je ještě jeden vražedný fetter). Jakmile se to ale povede, následuje už jen skriptovaná sekvence, která Blue Murder osvobodí.
Banzai
Tohle je tak trochu skrytá finta, jak získat jednoho ducha dříve, než to autoři plánovali – uvažte Stonewalla na květinu v recepci a po chvíli se objeví Banzai a rovnou se k vám připojí. Je to jednodušší způsob získání tohoto ducha do týmu, je možné ho získat ještě později, což už je ale o dost těžší, takže proč toho nevyužít?

Ghost Master 7. Košťata a pleťové masky
Doporučený tým: Raindancer, Cogjammer, Electrospasm, Wendel, Whisperwind, Banzai
Cílem je vyhnat z domu tři mladé čarodějky. Jsou poměrně nepříjemné svými schopnostmi odvracení duchů, lze si ale pomoci vytvořením obranného kruhu, stačí v podzemí přivázat na patřičná místa Raindancera, Whisperwinda a Banzaie. Pak budou duchové imunní proti odvracení ze strany čarodějek. Je to jen dočasná ochrana, ale vždy je možné ji obnovit. Pak už stačí jen nasázet silnější duchy, hlavně Electrospasma a Banzaie, na frekventovaná místa a brzy se prostor vyčistí. Větším oříškem je jen získání bonusových duchů.
Noví duchové: Firetail
Firetail je salamandr, který se stal obětí nedbalosti mladých čarodějek, které zapomněly uhasit oheň v kouzelném kruhu. Stačí přivázat Raindancera poblíž na vodní pouto a spustit schopnost Déšť, který oheň spolehlivě uhasí a do týmu se tak přidá dobrá posila… Ještě lepší ale je připoutat duchy jednotlivých elementů na příslušná místa a stvořit si tak vlastní magický ochranný štít, byť je jen dočasný, je v boji proti čarodějkám neocenitelný a Firetail se přidá tak jako tak.
Tricia
Tricia je uvězněna v zrcadle v horní koupelně. Je potřeba k ní přivést Blair Welchel, protože ta má nejjednodušší účes. Je to obtížné, ale dá se to zařídit třeba tak, že se do koupelny ve spodním patře umístí Raindancer a spustí schopnost Déšť. Tím se koupelna stane nepoužitelnou a Blair bude nucena použít tu horní… časem… :o(
Hogwash
Hogwash je uvězněn v dýni na verandě a je nutné k němu dotlačit libovolný elektrický předmět. Klíčem k tomu je muž jménem Tony Tupulo, který má walkmana a sluchátka, která se počítají jako elektrický předmět. Je nutné ho nejprve sestrašit dolů a pak ho jakýmkoliv způsobem donutit vejít na verandu. Hogwash už si pak poradí sám… Je také možné vytvořit si s pomocí Tricie ve spodní koupelně Dárek a nechat nějakého člověka, aby ho přenesl na verandu.

Tady návod pro dnešek zabalíme, příště se podíváme na všechny zbývající mise a v nich uvězněné duchy a ovládneme společně Gravenville...

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Čínské kopie her už vadí i samotným Číňanům

Naštvaní čínští hráči protestují proti hře Genshin Impact

Že se v Číně bez skrupulí kopírují západní herní hity už asi nikoho nepřekvapí. Oznámení nové hry Genshin Impact však...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Další z rubriky

Nový díl Need for Speed se jmenuje Heat, vrátíme se v něm do městských ulic

NFS Heat

Electronic Arts oznámili nabušeným trailerem nový díl populárních závodů Need for Speed. Sérii směřují nečekaně do...

OBRAZEM: Astral Chain nezklamal. V akčních pasážích naprosto exceluje

Astral Chain

V exkluzivitě Astral Chain na Switch jste příslušníkem speciální policejní jednotky Neuron, která má za cíl bojovat...

Chystané pokračování King’s Bounty bude více RPG než strategií

King's Bounty II

Více než deset let od vydání posledního dílu fantasy strategie King’s Bounty se konečně dočkáme regulérního...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz