Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Ghost Master - návod #2

  12:00aktualizováno  3:04
V dokončení návodu na jednu z nejoriginálnějších strategií poslední doby se podíváme na mise číslo osm až čtrnáct, které jsou povětšinou parodiemi na slavné hororové filmy. Blair Wisp či Duchové drůbežárny čekají…

Ghost Master 8. Duchové drůbežárny
Doporučený tým: Cogjammer, Clatterclaws, Boo, Moonscream, Whirlweird, Knuckles
V této dosti šílené misi je hlavním cílem pomstít duše milionů zabitých kuřat a získat si tak pomoc kuřecího ducha jménem Hardboiled. Slavit návrat do důvěrně známého prostředí třetí mise (Horor v Calamityville) lze ze začátku bezstarostným strašením. Brzy však smrtelníci zavolají vědmu. Pozor na ni, umí odvracet duchy, na druhou stranu, bojí se krve (tady lze využít Hardboileda navázaného na malou holčičku) a také nemá ráda hlasité zvuky, vřískot a tak podobně, k čemuž se zase parádně hodí Moonscream, která to má přímo v názvu. S vědmou si lze poradit snadno, horší už to je s posledním trumfem v rukávu smrtelníků – vymítačem. Vymítač se prakticky ničeho nebojí, je třeba ho opatrně nalomit krátkodobým nasazováním duchů, kteří třeba jen vybafnou a zase se stáhnout, pozor ale, v rozumném stavu si dokáže poradit i se silnými přízraky. Jakmile je ale zlomen a má více než polovinu Terror stupnice zaplněné, už se veze a naopak od něj skoro nic nehrozí.
Noví duchové: Hardboiled
Jeho získání je vlastně úkolem mise, je třeba ho chránit ve chvíli, kdy se v domě objeví vědma, zbytečně ho neukazovat, dokud není už takřka "na odchodu" a věci se už samy vyřeší…

Ghost Master9. Fantóm operačního sálu
Doporučený tým: Clatterclaws, Quiver, Flash Jordan, Tricia, Blue Murder, Terroreyes, Fingers, Moonscream
Další bašta smrtelníků má padnout – nemocnice v Gravenville a její primář jsou tím správným cílem ambiciózního pána duchů. Cílem je vystrašit všechny doktory, což obnáší i vypořádání se se třemi ghostbreakery, které si zavolají. Vřele se doporučuje nejprve sestrašit všechny z prvního patra a nerozhazovat zbytečně duchy do příliš mnoha místností, aby tak strašení neztrácelo na účinnosti. Pro vysoké skóre je vhodné zaměřit se pouze a jen na doktory a doktorky, ostatní stejně utečou tak nějak samovolně přitom. Každý z doktorů se bojí trochu někoho jiného, takže není špatné si je trochu očíhnout nějakým duchem se schopností čtení aur (například Fingers) a pak podle toho nasazovat duchy.
Noví duchové: Daydreamer
Daydreamer spí v místnosti ve třetím patře nemocnice. Jeho vysvobození je poměrně snadnou záležitostí – stačí do kruhové místnosti vedle umístit Moonscream a nastavit jí nejúčinnější z křičících schopností, Disharmonii. Daydreamer se zděšen nad svým sto let trvajícím zdřímnutím bez cirátů přidá do týmu.
Brigit
Brigit se chce pomstít svému nevěrnému muži, který ji přivedl až do blázince. Jedná se o doktora Setha Greenwooda, je třeba ho dostat dolů, k čemuž poslouží kombinace Terroreyese a Blue Murder s jejich lákacími schopnostmi. Ty účinkují na většinu lidí, na Setha ale tolik ne, v praxi se ještě více osvědčilo použití Boo a jeho Úkolu bláznů, po němž Seth, nachází-li se v přízemí, prakticky automaticky sbíhá do sklepa. Dole ho pak již jen Brigit vystraší pomocí svých vlastních schopností zjevení a jiných, a je vyhráno.
Harriet
Harriet je králičí duch budící dojem starostlivé maminky. Jejímu chráněnci byl ukraden plyšový medvídek a klučík, který má tento zločin na svědomí, již zdrhá do prvního patra – je třeba mu dát za vyučenou a plyšovou hračku dostat zpět k jejímu právoplatnému majiteli. To není vůbec jednoduché a přiznám se, že jsem se u tohoto úkolu navztekal až běda. Je nutné nejprve klučíka lehce vystrašit, pak ho jakýmkoliv způsobem dostat po schodech do patra (pozor ale – nereaguje ani na Šílené pozvání, ani na Posedlost, ani na Intriky, takže je to víceméně věcí náhody) a tam ho rychle vystrašit natolik, že upustí králíka a dá se na útěk. Pokud ho navíc upustí příliš daleko od Harriet, takže si pro něj její chlapec nemůže dojít, je nutné donutit někoho z doktorů či sestřiček, aby králíka sebrali, a pak je nalákat k Harriet pomocí Terroreyese či Blue Murder (Harriet musí nejprve vytvořit Dárek, na něj se pak jeden z této dvojice naváže a naláká do místnosti člověka s králíkem).

Ghost Master10. Projekt Blair Wisp
Doporučený tým: Firetail, Raindancer, Weatherwitch, Terroreyes, Banzai, Windwalker, Knuckles, Fingers
Cílem mise parodující film The Blair Witch Project je dotlačit trojici filmařů k již jednou navštívenému lesnímu srubu a nechat je provést zbytek rituálu nutného k rekrutování Darklinga. To není zase tak těžký úkol, nejprve je nutné využít služeb Banzaie a shodit s ním kmen vedoucí přes propast ke srubu a vytvořit tak smrtelníkům cestu, dokud jsou ještě daleko a nevystraší je vedlejší efekty jako třesoucí se země. Vůbec na smrtelníky je třeba být velice opatrný, zejména kameraman je neskutečně labilní a nelze dokončit misi bez toho, aby i on došel na místo určení, takže opatrně s používáním silnějších schopností. Docela se osvědčilo osvobození Blair Wisp a její připoutání těsně ke srubu, využít lze i Darklingových lákacích schopností. Při použití Blair Wisp je nutné tuto bludičku umístit ještě před spadlý kmen stromu, jinak filmaře nepřiláká, použití Darklinga je jasně dáno jeho poutem. Naopak nevyplatí se využívat Terroreyse, protože jeho schopnosti účinkují pouze a především na krátké vzdálenosti a hodí se jen pro jemnou manipulaci, Weatherwitch se zase smrtelníci příliš bojí a mohli by utéci. Když se podaří je dostat do sklepa pod srubem, je vyhráno, i když šílený profesor opět přivolání Darklinga překazí a odvleče ho do zajetí. Ale mise a koneckonců i celý druhý akt je přece jen prohlášena za úspěšnou…
Noví duchové: Sparkle
Sparkle je uvězněn u vyhaslého táborového ohně v jižní části mapy. Jeho osvobození je jednoduché – stačí jakýmkoliv způsobem zapálit ohniště. Toho lze docílit kupříkladu tak, že se umístí Firetail na kameru libovolné z postav. Tu je pak nutné pomocí Weatherwitch či Windwalkera přilákat k ohništi a následně spustit schopnost Vatra. Je také možné do oblasti smrtelníky přilákat stejným způsobem a spustit dvě mrazící schopnosti duchů naráz – bude jim příšerná zima a rozhodnou se zapálit si ohniště, čímž bude taktéž vyhráno.
Blair Wisp
Blair Wisp je zakletá na ostrově obklopeném mlhou a k jejímu osvobození stačí, aby ji někdo ze smrtelníků spatřil. To se zařídí ve třech krocích. Prvním je odfouknutí mlhy – na to stačí nasadit Weatherwitch a Windwalkera s jejich větrnými schopnostmi. Když je mlha pryč, je třeba spustit lákací schopnosti Weatherwitch a Blair Wisp, ve finální fázi, se pak musí Blair Wisp smrtelníkům zjevit.

Ghost Master11. Spooky Hollow
Doporučený tým: Buck, Weatherwitch, Banzai, Raindancer, Hard Boiled, Windwalker, Blue Murder, Harriet
Cílem jedenácté mise je odhalit spiknutí snažící se o vyvolání bezhlavého jezdce Dragoona a jeho narekrutování do vlastního týmu. Podvodníkem, který vyvolává ducha jezdce, kterému místní farmáři za války doslova ustřelili hlavu, a posílá jej na své vlastní spolubydlící, je muž v černém oblečení, který celou hru tráví ve mlýně kde rozemílá lebku nebohého zesnulého. Po osvobození trojice bonusových duchů se doporučuje rozmístit na pouta směrem k mlýnu duchy, kteří ovládají schopnost Intriky či Píseň sirén, tj. k první mrtvole před mostem třeba Blue Murder, ke druhé za mostem Harriet, k mlýnu Weatherwitch, ale to je jen příklad, pořadí je samozřejmě libovolné. Časem by tito duchové měli některého z obyvatel vesnice k mlýnu nalákat. Človíček v animované sekvenci pohlédne do mlýna a rozeběhne se sdělit novinu o tom, kdo jezdce posílá, zbytku vesnice. Přichází klíčový okamžik, kde je velice důležité načasování. Přesně ve chvíli, kdy vstoupí na most, je nutné umístit Banzaie na nejbližší volné pouto na straně mlýna a spustit schopnost Zemětřesení, která Dragoona odvrátí. Smrtelník by už pak měl v pohodě doběhnout domů. V tuto chvíli je třeba stáhnout všechny duchy a nechat situaci volný průběh – vesničané vyšlou trestnou výpravu, vyvolávače zbaví lebky a zakopou ji zase zpátky pěkně do hrobu, čímž se Dragoon stane volným a bude se moci přidat do týmu. Poslední část mise je pak již veselá strašící, kdy je třeba jen dát za vyučenou samozvanému zaklínači a zrádci pomocí různých duchů – provedení tohoto úkolu se už může libovolně lišit, hodí se ale stihnout to co nejrychleji kvůli bonusům za rychlé vyřešení mise.
Noví duchové: Black Crow
Duch indiánského náčelníka Černé vrány trpí, když vidí, jak smrtelníci spoutali svobodnou zemi. Konkrétní výhrady má vůči chatrné dřevěné boudě, kterou mu postavili přímo nad hlavou. Zbořit ji je možné buď za pomoci několika větrných schopností, mnohem jednodušší ale je nasadit do blízkosti chatky Banzaie a spustit zemětřesení – po chvíli by se měla chajda rozpadnout a Black Crow přidat do týmu.
Scarecrow
Scarecrow je napolo skrytý duch, který symbolizuje všechny mrtvé vrány. Jako cenu za své osvobození a přidání k týmu požaduje jediné – krev. Toho lze docílit v několika akcích. Nejprve je třeba na pole umístit Harriet, která má schopnost Nadpozemský dárek. Harriet vytvoří dárek, na něj se pak připoutá Hard Boiled a spustí některou ze svých krvavých schopností – osvědčila se Krvavá povodeň, u ostatních nevím, zda nejsou příliš slabé k osvobození Scarecrowa.
Stormtalon
Stormtalon je totálně skrytý duch, nemá ani svou ikonu v levém menu, ani hráč nedostane nápovědu k jeho osvobození. Lze to udělat tak, že se doprostřed jezera se stromem uprostřed umístí Raindancer a spustí jeho schopnost Déšť, na okraj jezera pak Windwalker a schopnost Silný vítr, raději pro jistotu ještě zesílená hned vedle umístěnou Weatherwitch a jejími Poryvy. Po chvíli by měl do stromu v jezeře uhodit blesk a následovat by měla animace, kde se Stormtalon představí a přidá k týmu.

Ghost Master12. Ničitelé duchů
Doporučený tým: Tricia, Cogjammer, Terroreyes, Static, Daydreamer, Sparkle, Stormtalon, Harriet
Cílem této veleobtížné mise je zbavit se ničitelů duchů, kteří se usadili na policejní stanici, a zničit jim jejich antiduchovská zařízení. Je bezpodmínečně nutné neustále kontrolovat, zda se právě některý ničitel nesnaží ducha vymítit, protože ztráta byť jen jediného je pro další průběh mise velmi nepříjemná. Začít lze zlikvidováním zeleného ochranného okruhu. K tomu je nejlepší využít služeb Stormtalona. Nejprve se spustí jeho schopnosti Zatmění a následně Vichřice u vozidla venku nad stanicí. Tím by měl být dočasně uzavřen přívod proudu do zeleného okruhu, dílo zkázy pak dokoná umístění téhož ducha do místnosti, kde bylo centrum zeleného okruhu, a spuštění schopnosti Zkrat. Pozor ale – je třeba to udělat neprodleně, je to operace nesmírně náročná na načasování. Druhý okruh, modrý, má své energetické centrum v podzemí, v místnosti, kde v první misi, která se odehrávala v této budově, došlo k odhalení nepoctivého policisty. Opět se sem hodí Stormtalon, který zkratuje zdroj energie, následně přeskočí nahoru do centra a zničí modrý okruh – alarm. Zbývá se dostat k zařízení v márnici a vysvobodit duchy v něm uvězněné. Na to pouhé hrátky s elektřinou platit nebudou, je potřeba nejprve nasadit Cogjammera na elektrické pouto ve spodní části domu v místnosti hned u schodů, k čudlíku s obrázkem sněhové vločky. Rozbije se klimatizační systém a v budově se oteplí. Druhým krokem je pak připoutání Sparkla k vozu ničitelů a spuštění schopnosti Inferno, která definitivně vyřadí z provozu červený okruh.

Ghost Master13. Vojenská základna
Doporučený tým: Scarecrow, Arclight, Cogjammer, Harriet, Dragoon, Black Crow, Stormtalon, Moonscream
Blíží se okamžik finálního útoku na město Gravenville, kdy se ulice ponoří do temnoty a všude zavládne bezmezný chaos. V takovém případě by byla jistě povolána armáda – bude tedy nanejvýš vhodné se jí zbavit ještě předtím a vystrašit všechny smrtelníky na základně. Nejedná se o příliš nápaditou misi. Ze začátku se vyplatí nasadit Cogjammera, jelikož je levný, a do některého průchodu v budově pak Moonscream, jelikož je účinná. Jakmile je dost plazmy na Dragoona, určitě je ale dobré ho zapojit, jedná se o doposud nejúčinnějšího ducha. Jediná škoda je, že nemůže dovnitř budov. Dále k taktice mise není co říci – různými elektrickými duchy stačí vždy vyhnat vojáky ven z domků, kde je přepadne Dragoon a různí jiní duchové svázaní se zemí či venkovním prostorem a trochu je postraší. Až vojáci zavřou závory, je možné využít i jich k přivázání elektrického ducha, což se hodí – pohled na závory samovolně sebou klepající nahoru a dolů dokáže smrtelníky parádně poděsit. Jediný, kdo občas působí problémy, je kněz, jelikož umí vymítat duchy. Je ovšem alergický na elektrickou energii, takže dva tři Zkraty od Stormtalona ho spolehlivě dostanou do říše bláznů.
Noví duchové: Wisakejak Tento duch byl obelstěn šamanem, který mu slíbil, že bude uvolněn při lesním požáru, avšak ten se nekonal a on zůstal uvnitř jím vyřezaného totemu. Je třeba ho spálit, což není vůbec obtížné – stačí nejprve strašením našetřit 240 plazmy, pak spustit jeho schopnost Trójský kůň a na vzniklý dárek přivázat Arclighta. Jeho schopnost Vatra oheň spolehlivě vytvoří a Wisakejak se může připojit k týmu.

Ghost Master14. Copak je v kukaččím hnízdě?
Doporučený tým: Clatterclaws, Wisakejak, Daydreamer, Arclight, Boo, Brigit, Moonscream, and Stormtalon
V poslední misi bude úkolem definitivně osvobodit Darklinga a pomstít se všem soudným lidem v gravenvillské nemocnici. Jak je vidět, je potřeba se zbavit šesti bláznů, kteří dodávají energii doktorově stroji, jímž Darklinga drží. Pět z bláznů je celkem samostatných, ale jeden z nich je v bezvědomí a nereaguje na žádné podněty. Jak na něj? Ideální by byla Daydreamerova schopnost náměsíčnictví, ale jak ho tam dostat? Pomůže samozřejmě opět dárek. I když je tu možnost vystrašit některého ze smrtelníků do bezvědomí a pak s ním chodit pomocí náměsíčnictví, ale jednodušší je vytvořit Wisakejakem Trójského koně a přivázat Daydreamera a Stormtalona. Až se povede dostat dáreček do rudého pásma, je nutné nejprve přivázat Stormtalona do centrální místnosti a spustit Zkrat, čímž se otevřou všechny dveře a všichni pohybliví blázni utečou. Pak už stačí jen Daydreamerem použít Náměsíčnictví a Bruce Elm také opustí celu. Tím by měl být Darkling osvobozen. Nyní už je možné a doporučuje se rozpoutat volně teror… :o)

Autor:
  • Nejčtenější

I po více než osmi letech od vydání je Skyrim králem erotických modifikací

Díky podpoře uživatelských modifikací se kolem Skyrimu vytvořila silná komunita, která svoji modlu neustále vylepšuje....

Slavní streameři vydělávají miliony, přesto jim děti posílají své kapesné

Díky donate programu mají lidé možnost posílat oblíbeným hráčům spropitné. Nejčastěji jde o drobné částky v řádu...

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Temnou českou hru zasazenou do středověkého Slezska kutí jeden člověk

1428: Shadows over Silesia je připravovaná česká hra, která kombinuje několik žánrů. Její příběh se odehrává na pozadí...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

ANKETA: Vyberte tři hry, zbytek se vymaže z paměti lidstva

Dnešní anketa nebude vůbec, ale vůbec snadná. Vybrali jsme šestnáct ikonických her, ale zachránit můžete jen tři.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  • Další z rubriky

Další rána pro službu GeForce NOW, přišla o hry od Bethesdy

První ohlasy na streamovací službu od nVidie byly veskrze pozitivní, ovšem měsíc po spuštění se objevují první zásadní...

Microsoft potvrdil u Xboxu Series X výkon 12 teraflopů a další detaily

Připravovaná konzole Xbox Series X bude dvakrát výkonnější než aktuální nejvýkonnější konzole v podobě Xboxu One X....

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...