Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ghost Recon: Future Soldier vám dá do ruky nejmodernější výbavu

  0:01aktualizováno  0:01
V téhle střílečce si vyzkoušíte technologie, které dostanou vojáci až za několik let.

Ghost Recon: Future Soldier

Pokračování oblíbené válečné série Ghost Recon hráčům dovolí vyzkoušet si, jaké to je být vojákem budoucnosti.

To obnáší využití materiálů, které zakřivují světlo a činí tak dotyčné takřka neviditelnými. Dále exoskeletony, jež zdvojnásobují sílu či modifikovatelné útočné pušky, které se hodí do jakékoliv situace. To jsou jen některé části high-end výbavy, s níž ve Future Soldier přijdete do styku.

Ghost Recon: Future SoldierPříběh hry je logicky umístěn do budoucnosti, kdy už by všechny tyhle serepetičky měly být poměrně běžnou věcí. Tedy přinejmenším pro jednotku takzvaných "ghostů". Ta se dočká výsadku ve velmi ožehavé situaci.

Extrémní nacionalisté svrhnou vládu v Rusku. V zemi dochází ropa. Samozvaní předáci se rozhodnou, že ji získají z okolních, zejména severských zemí, a napadnou je.

Jednotka "ghostů" má jediný úkol: urovnat konflikt zevnitř. To konkrétně znamená zlikvidovat velení nacionalistů. Hráč bude po většinu dobrodružství ovládat čerstvého rekruta Kozaka. Valnou část příběhu tak prožijete z jeho perspektivy. Ta však nebude jediná.

Ghost Recon: Future SoldierAutoři se rozhodli, že zážitek pro hráče ozvláštní přidáním atraktivních rolí, jako je bodyguard, civilista nebo inženýr. Některé mise si tak střihnete právě za ně. Většinou půjde o jednorázovky, jež by kromě jiného herního zážitku měly rozšířit příběhový kontext.

Pro Kozaka si zvolíte jednu ze čtyř tříd postav. Na výběr je rozvědčík, klasický útočník, inženýr a odstřelovač. Každá ze tříd vás vybaví odlišnou sadou výbavy, přičemž tvůrci tvrdí, že drtivá většina nasazených kousků už je americkou armádou přinejmenším testována nebo se nachází ve vývoji.

Například rozvědčík bude mít k dispozici onen plášť ze zvláštních materiálů, jež ho udělají v podstatě neviditelným, když stojí. Pakliže se bude pohybovat, uvidíte jen lesklý obrys. Podobně jako to dokázal Predátor ve stejnojmenném snímku.

Ghost Recon: Future SoldierInženýři zase dokáží zlikvidovat veškerou elektroniku v okolí. Tím zamezí komunikaci nepřátel a zároveň mohou vyřadit z provozu vozidla, která se opírají o elektřinu, případně o navigaci.

Inženýr také ovládá speciální drony, tedy malé poletující jednotky, které mají rozličnou výbavu a hodí se podle ní na různé úkoly. Půjde je třeba navést do objektu plného nepřátel a nechat explodovat. Tím ulehčíte jednotce práci.

Útočný voják dostane do ruky především multifunkční automatickou pušku, která je vybavena moderní formou bajonetu pro boj zblízka. Důležitější je ale její spodní část, na níž se dají připevnit další zbraně, například brokovnice nebo granátomet.

Ghost Recon: Future SoldierPříběhová kampaň má čítat dvanáct misí, které zaberou zhruba dvanáct až čtrnáct hodin.

Kampaň lze hrát v kooperaci s dalšími hráči. Na konzolích to půjde dokonce na rozdělené obrazovce, ale příjemnější a v dnešní době už i jednodušší to bude samozřejmě po síti.

Chybět nebude ani kompetitivní hra více hráčů, konkrétně šestnácti. Ti se utkají jak v klasických módech, jako všichni proti všem nebo v boji o vlajku, nicméně autoři chystají ještě několik atraktivnějších a méně tradičních variant.

Součástí multiplayeru by měl být kontinuální systém získávání zkušeností. Za vyhrané zápasy a odstřelené nepřátele získáte zkušenosti, které vám zpřístupní nové zbraně či různé specialitky.

Ghost Recon: Future SoldierHodně zajímavou funkcí se zdá být takzvané propojení hráčů. To spočívá v tom, že jakýkoliv hráč se bude moct svěřit pod velení jiného. Na tom ještě není nic tak zvláštního, důsledky takového činu už zásadní jsou.

Jakmile se tímto způsobem připojíte k jinému hráči, budete ho automaticky následovat, a to tak, že hra v podstatě chodí za vás. To se hodí zejména ve vypjatých situacích, například při úniku, kdy se máte postarat o pronásledovatele. Zároveň byste ale nemohli sledovat, kam skupina jde.

Je to přínos i pro nováčky, kteří od veteránů naučí, jak se chovat v různých situacích. Propojený tým zároveň profituje z unikátních schopností svých členů, například neviditelnosti.

Ghost Recon: Future SoldierGhost Recon: Future Soldier sází více na dynamičtější akci než předchozí díly. Například orientace na boj na dálku byla opuštěna ve prospěch kontaktnějších bojů v uzavřenějším prostředí. Proto nesmí chybět kvalitní krycí systém.

O vizuální stránku hry si neděláme starosti. Ubisoft mnohokrát ukázal, že v grafice a stylizaci patří k nejlepším. Něco nám tedy říká, že Ghost Recon: Future Soldier bude výborná akce s důrazem na moderní technologie.

Autor:


Témata: Ubisoft

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Další z rubriky

První dojmy: nový Assassin’s Creed mnohé naštve, ale hraje se skvěle

Assassin’s Creed: Origins

Vydali jsme se do Londýna podívat se, jak se povedl restart už poněkud vyčpělé série Assassin’s Creed. Všechny fanoušky...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

Beta sci-fi Destiny 2 nabízí epickou filmovou podívanou. První dojmy

Destiny 2

V právě probíhající betě k chystané sci-fi střílečce Destiny 2 si hráči mohou vyzkoušet příběhovou kampaň, kooperativní...Najdete na iDNES.cz