Gift: akční počin od Crya

  12:00aktualizováno  17. července 9:20
Zapomeňte na Raymana. Zapomeňte na Abeho odyseu. Zapomeňte na všechny podobné hry, protože Cryo vám co nevidět přinese vtipnou parodii na všechny světoznámé tituly, a to v hávu akční arkády, která zaujme hráče všech kategorií.

GiftFrancouzskou společnost Cryo Interactive Entertainment máme většinou spojenou s adventurními tituly jako Black Moon Chronicles nebo The Ring: The Legend of the Nibelungen, případně se sportovními simulátory. Letos v listopadu se nás ale pokusí překvapit hrou z poněkud jiného žánru, kterému se příliš nevěnuje - akční arkádou. Tento jejich projekt má název Gift a jeho tvůrci si od něj mnoho slibují. Hra má v sobě spojovat hrací prvky, jak je známe z Raymana, s přitažlivostí a hratelností, jakou se vyznačuje Abe's Odyssey. Za celým projektem stojí dva lidé - zakladatel a umělecký ředitel společnosti Cryo Philippe Ulrych a grafik Régis Loisel. Oba mají za sebou poměrně bohaté zkušenosti, takže můžeme očekávat, že nás jen tak nezklamou.

Gift, hlavní postavička této stejnojmenné hry, je lehkomyslný... řekněme človíček, který nechápe, co to znamená "být vážný". Proto nebuďte překvapeni, pokud se vám bude zdát, že ze sebe dělá na obrazovce šaška. On ho skutečně dělá, a vědomě. Kromě provádění různých poťouchlostí bude běhat, skákat, šplhat, plavat, ohánět se svou kouzelnou hůlkou, a vůbec dělat vše, na co jsme u hrdinů akčních arkád zvyklí. Kromě rychlých reakcí ale budete při hraní nuceni používat i hlavu, což u her tohoto žánru jedním z hlavních požadavků zrovna nebývá. Kromě standardních bojů a zdolávání překážek vás totiž čeká i série puzzlů, které budete muset - v reálném čase a ve 3D - vyřešit. Většinou se bude jednat o správné využití hry světla a stínu, protože jen tak půjdou někteří z nepřátel porazit.

GiftZápletka příběhu je poměrně zajímavá, a co je nejdůležitější, je vtipná. V Cryo se totiž rozhodli vyzkoušet, jak hráči počítačových her zareagují na počítačovou hru, která paroduje počítačové hry. Jak to provedli? Zcela jednoduše. Gift, který musí projít osm světů, aby vzbudil krásnou Lolitu Globo, bude na své cestě potkávat relikty po svých předchůdcích. Tu zahlédne bič Indiana Jonese, támhle se zase válí kraťásky sličné Lary, onde zase Raymanovy rukavice... Všichni nejslavnější a nejprotřelejší hrdinové akčních her při plnění tohoto úkolu selhali. Uspět můžete už jenom vy, svou rychlostí a důvtipem.

Jak vidno, v Cryo se pokusili vytvořit hru, která není určena jen pro mladé či nenáročné hráče, ale pro celou hráčskou obec včetně těch starších či zkušenějších. Teprve ti si totiž dokáží vychutnat všechny lahůdky, které pro nás autoři přichystali. Otázkou nyní zůstává jen to, zda hra opravdu vyjde ve slíbeném termínu před Vánoci a zda nám poskytne tolik zábavy, kolik nám Cryo (a tento článek) slibuje.

Autor:
Témata: simulátor

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

Kombinace Dooma s nejnudnější hrou na světě je skutečnou výzvou

Revenant Bus

Modifikace Revenant Bus přináší klasickou (ne)hratelnost Desert Busu do enginu Dooma. A přidává i několik drobných...

Další z rubriky

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Sony se příští rok nezúčastní největší herní výstavy E3

E3 2015

Jedna z nejdůležitějších firem herního průmyslu překvapivě oznámila, že se příští rok E3 nezúčastní a bude se místo...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na iDNES.cz