Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gilbert Goodmate zatím v nedohlednu

  12:00aktualizováno  12. dubna 11:23
Už o vánocích měla být na pultech ručně kreslená 2D adventura Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria. Bohužel, všichni, kdož se na ni těšili, čekali koncem roku její vydání marně. Spojili jsme se proto se švédskými Prelusion, kteří hru dělají a zjišťovali jsme, co se děje.
Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria

Poslední dobou se mezi herními vývojáři začíná rozrůstat jeden nešvar - snaží se svoji hru donekonečna vylepšovat a přizpůsobovat ji stále novějším a novějším technologiím. Tím samozřejmě dochází k neustálému odkládání termínu vydání jejich hry a často se taky stane, že se jí ani vůbec nedočkáme nebo se z ní vyklube naprostý propadák. No, nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a rovnou prozradím, že do této kategorie stále odkládaných her patří i Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria. Ovšem právě v Gilbertově případě je to velmi zarážející, neboť se jedná o klasickou ručně kreslenou 2D adventurku, na jejíž vývoj v podstatě nemají žádné nové technologie vliv. Navíc byla tato hra již v prosinci minulého roku kompletně hotová a poslední, co ještě zbývalo udělat, byl řádný betatesting. Reakce betatesterů však musely být více než negativní, protože do dnešního dne se hra na pultech obchodů ještě neobjevila. A to měla být, podle prosincových prognóz, nejpozději v polovině ledna venku.

Nedalo mi to, a tak jsem se na situaci kolem nečekaného opoždění informoval přímo u výrobního týmu - švédských Prelusion. A výsledek? Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria Gilbert Goodmate se totiž již podruhé od základu přepracovává a to z klasického důvodu - náhlá nespokojenost autorů s kvalitou hry. Mike Hiltunen, hlavní Gilbertův programátor, mi celou situaci osvětlil následovně: "Gilberta předěláváme proto, abychom hráčům zprostředkovali co nejdokonalejší zážitek ze hry. Velkou rekonstrukcí prochází jak celý herní engine, tak kompletní audio-vizuální stránka hry. Právě v této chvíli celou hru rozšiřujeme, s čímž souvisí i nutná optimalizace zvukových efektů, animací a v podstatě i celého herního interface." Mimo těchto změn byla ještě do hry zcela nečekaně přidána i hardwarová podpora alfa blendingu, stínování nebo průhlednosti (znova upozorňuji, že se jedná o 2D adventuru!). Přepisu se dočkaly i některé dialogy (ty původní byly již dávno nadabované) a kompletní hudební doprovod bude (nebo možná již je) přepracován a nahrán symfonickým orchestrem. Inu, jak je vidno, Prelusion se snaží udělat z Gilberta adventuru, na kterou se hned tak nezapomene.

Kamenem úrazu ovšem zůstává nové datum vydání. Podle autorů bude hra vydána až ve chvíli, kdy ji dotáhnou do naprosté dokonalosti. To je věru nelehký cíl. I přesto jsem se pokusil Mika Hiltunena zeptat, jestli se hry dočkáme alespoň ještě v první polovině tohoto roku. "Opravdu se neodvážím datum vydání v této chvíli odhadovat. Prostě až hra dosáhne té kvality, jakou jsme si stanovili, tak ji vydáme." Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria Z této vyhýbavé odpovědi si troufám usoudit, že to ve mnou dotazovaném termínu zřejmě nestihnou. Nezbývá tedy než doufat, že se Gilberta dočkáme ještě v tomto tisíciletí :-).

Závěrem se ještě zmíním o několika nových informacích, které po delší době Prelusion vypustili do světa. Po technické stránce se autoři honosí více než šesti tisíci fázemi animací plus velkým množstvím roztomilých videosekvencí. O tom, že bude Gilbert opravdu rozsáhlou hrou svědčí i téměř dvacet tisíc řádků dialogů namluvených profesionálními herci a s tím spojená přítomnost více než padesáti herních charakterů. Setkáte se tak například s princeznou Michelle, strážným Williamem Whistlecotem, dělostřelcem Petem Fedurskim, hypochondrem Arverem nebo vynálezcem Eltonem. Ke spuštění hry bude stačit dnes již doslova lidová mašinka P 133 s 32 MB RAM, díky čemuž se hra zpřístupní mnohem širšímu hráčskému publiku.

Podrobnější informace o hře Gilbert Goodmate And The Mushroom Of Phungoria se dozvíte z našeho třičtvrtě roku starého starého preview, kde naleznete mimo veškerých dostupných informací také mnohem více obrázků.

Gilbert Goodmate and the Mushroom of Phungoria

Autor:


Témata: princezna

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Dvacet nejprodávanějších her ve Spojených státech za únor

Monster Hunter World

Analytická společnost NPD Group zveřejnila statistiku prodejů her a konzolí za únor ve Spojených státech.

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Další uspěchané vydání? Sea of Thieves se potýká s mnoha problémy

Sea of Thieves

Multiplayerová pirátská akce Sea of Thieves je jednou z mála exkluzivit pro herní platformy od Microsoftu. O to víc...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz