Gore - další vodopády krve

  12:00aktualizováno  15. září 8:41
Co bude na téhle first person 3D akční hře zajímavého? Pro někoho třeba netradiční systém staminy, který vám nedovolí být pořád v poklusu, pro jiného dobrá grafika a pro ty zbývající nejspíš množství krvavých scén, při nichž vaší postavě hrozí reálné nezbezpečí, že se v té rudé tekutině utopí.
Gore

First person střílečka Gore je společným dílem hned tří firem. Američtí Slam Software a 4DRulers spolu s australským Eyeconem už přes dva roky pracují na hře, která by měla být konkurentem UT nebo Q3A. Její příběh se mi zdál tak složitý a zamotaný, že se ho tady ani neodvážím reprodukovat, protože by to zabralo skoro celý článek. Snad vám postačí informace, že se odehrává kolem roku 2085 (kdy už je Země pochopitelně v šíleném chaosu) a mísí se tam pochybné (nebo spíš nepochybné :-) zájmy anarchistických grázlů s dobrými úmysly vlád celého světa. Středem děje je konflikt o zeleně světélkující substanci Ore, která se ukrývá v hlubinách zemského jádra a funguje jako nevyčerpatelný energetický zdroj. Zápas o ni (a tudíž i o moc) rozehrávají militaristická organizace MOB, vládní jednotky UMC a zlí mimozemšťané Gorothiané, kteří se za tou vzácností přivlekli až z jiné dimenze.

Velký důraz byl v Gore kladen na realističnost a to kompletně všeho. AMP engine od Slam Software hráči například umožní při pohledu dolů vidět boty a kus nohou vlastní postavy. Ne, že byste asi tuhle možnost využívali nějak často, na druhou stranu člověka potěší, když dole nevidí jen prázdný prostor. Gore však nabídne i o něco zajímavější vymoženost - předměty, které v jiných hrách jen sbíráte, můžete tady klidně rozstřílet. Zdravotní balíčky, ale i zbraně a náboje povalující se kolem vás k volnému použití můžete zaměřit a vypálit do nich - ve většině případů explodují a budete-li stát moc blízko, schytáte to taky.

Gore

Na každém protihráči, kterého potkáte, poznáte již pouhým okem, jaké silné brnění či powerupy posbíral. AMP engine používá systém skeletální animace a během hry budete mít dost příležitostí shlédnout několik různých animací pro smrt i zranění. Komu se v Soldier of Fortune zalíbilo odstřelování končetin, bude jistě rád, že o to nepřijde ani tady. Autoři se nijak netají tím, že jejich hra bude dost násilná se spoustou explicitních krvavých scén, ale na svou obhajobu prohlašují, že se jen chtějí blížit realitě. Aby své tvrzení nějak podpořili, přidali kromě interakcí skrze hlavně střelných zbraní i tu druhou, kdy s dalšími postavami komunikujete a zadáváte jim drobné úkoly.

Gore pracuje (podobně jako Diablo 2) se staminou - postavy se časem unaví a pohybují se pomaleji. V nevýhodě ale nejste ani proti někomu, kdo právě sebral dvoustovkový staminový balíček; existují totiž speciální zbraně, které dokáží staminu vysávat. Každopádně tedy nemůžete jako v jiných hrách bez ustání běhat, občas je třeba se zastavit a počkat, až stupnice zase vyjede nahoru, což hře dodává trochu jiný, strategický nádech. Počet nebo druhy zbraní však autoři doposud úporně tají. Jediné, co byli ochotni vypustit, byla informace, že většina jich bude mít sekundární palebný mód.

Pokud už jste tedy po nějaké pěkné 3D akci žíznili, počkejte si do konce roku a zkuste Gore; možná to bude přesně to, co vám chybělo.

Autor:
Témata: Diablo, software

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Desková hra podle Assassin’s Creed uspěla na Kickstarteru už první den

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

Oblíbené univerzum Assassin’s Creed se rozroste o další deskovou hru. Nedlouho po začátku kickstarterové kampaně už...

Prokletý Crackdown 3 vyjde v únoru, známe hardwarové nároky

Crackdown 3

Několikrát odložená exkluzivita od Microsoftu se konečně blíží k vydání. Kromě Xboxu nakonec vyjde i na PC a její...

Skutečný strašidelný dům se objeví ve videohře, jeho majiteli to vadí

Maid of Sker

Současný majitel slavné nemovitosti Sker House nemá z její strašidelné pověsti příliš radost, a tak se mu nelíbí ani...

Porsche Panamera 4,8...
Porsche Panamera 4,8...

r.v. 2012, naj. 133 191 km, benzín
929 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz