Gorkamorka - orkové za volantem

  12:00aktualizováno  25. ledna 2001 10:04
Kdo nezná původní stolní hru, těžko tomu uvěří - Gorkamorka vám předvede slavné orčí plemeno v podobě, v jaké jste ho ještě neviděli. Sedíce za volantem nejroztodivnějších bugin nebo ovládajíce ve vozidle namontovaný kulomet se Orkové představují v žánru, který pro ně vůbec není typický - v závodní hře.
Gorkamorka

Gorkamorka je figurková stolní hra ze světa Warhammeru, která vypadá tak trochu jinak než tradiční warhammerovské počiny. Lidem z Ripcord Games se ta jinakost zřejmě líbila natolik, že se rozhodli podle Gorkymorky vytvořit stejnojmennou počítačovou hru, která jakoby té stolní z oka vypadla.

Tak předně vás určitě bude zajímat, co se za názvem Gorkamorka skrývá. Nejste-li hráči stolní hry, nemůžete vědět, že Gork a Mork jsou dva orčí bohové a Gorkamorka je jméno planety, na jejímž povrchu ztroskotala kosmická loď plná orků. Ti, sotva se dostali z rakety, celou planetu (do té doby obývanou lidmi) vyplenili a lidské pokolení přivedli na okraj záhuby. Ne snad, že by planeta nebyla vypleněná už předtím - většinu jejího povrchu zabírá poušť, takže podmínky pro život jsou tam značně mizerné, ale orkům jde koneckonců jen o to, aby se jim podařilo dát dohromady havarovanou loď a odletět zpátky domů. Potíž je v tom, že se mezi nimi vytvořily skupinky, z nichž každá chce opravený koráb pro sebe a na zbytek svých kamarádů kašle. Dochází tak mezi nimi k bitkám a tím se pomalu dostáváme k tomu, co přesně je na Gorkamorce netradičního.

Gorkamorka

Není to totiž ani RPG ani strategie, ale závodní hra. Každá orčí skupina je vybavená několika buginami (které si ve stolní předloze sami slepujete do neuvěřitelných tvarů a podob) a ty jsou zase vybavené palebnými zbraněmi. Na vozidlech můžete měnit a upgradovat kdeco - nejen zbraň, ale i pancéřování, podvozek, pneumatiky a motor. Do každého auta se vejdou dva orkové - jeden řídí a druhý ovládá zbraň. Vy si můžete vybrat, za kterého z nich chcete hrát. Nezdá se zatím, že by typů zbraní mělo být nějak víc - jistý je jenom kulomet, ale ještě není všem dnům konec. Autíčka budou deformovatelná, stejně jako okolní krajina. Svět cizí planety bude celý laděný do temných tónů, jak si ostatně můžete sami všimnout na obrázkách. Na závodní dráze na vás mohou čekat i takové pasti jako třeba nastražené špičaté kůly nebo chrliče ohně.

Mnohem větší zábava než hrát v singleplayeru proti počítači prý bude multiplayer, kde budete moct zformovat dvoučlenné týmy - jeden hráč bude řidič a druhý palebná síla. Jestli jste multiplayeroví nadšenci a těšíte se už na honičky s kamarádem, jistě rádi uslyšíte, že k dokončení hry by mělo dojít v říjnu 2000.

Autor:
Témata: bitka, Raketa

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Značka Five Nights at Freddy’s vstoupí na pole „velkých“ her

Five Nights at Freddy's 4

Horor Five Nights at Freddy’s by po mobilních platformách chtěl dobýt i svět „opravdových“ hráčů. Ve spolupráci se...

Nakladatelství Prima Games končí, o příručky ke hrám už není zájem

Příručka ke hře Mortal Kombat od Prima Games

Po 28 letech v oboru končí vydavatelství herních příruček Prima Games. V době snadno dostupných informací na internetu...

Skutečný strašidelný dům se objeví ve videohře, jeho majiteli to vadí

Maid of Sker

Současný majitel slavné nemovitosti Sker House nemá z její strašidelné pověsti příliš radost, a tak se mu nelíbí ani...

Najdete na iDNES.cz