Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 29. listopadu 2020 Zina

Gothic 2: The Night of the Raven - Návod #1

  12:00aktualizováno  3. ledna 2006 8:53
Gothic 2 je gigantická hra sama o sobě. S datadiskem se z ní stává skutečně pořádný macek, na který je proto potřeba pořádný podrobný návod, který vám právě teď přinášíme.

Datadisk Noc Havrana rozšiřuje původní Gothic 2 nejen o nové lokace a questy, ale také spoustu questů a rozhovorů upravuje. Nejde si tedy zahrát pouze samotný datadisk, ale je nutné rozehrát znovu celý Gothic 2. Tento návod se značně liší od mého původního návodu na Gothic 2. Některé úkoly a jejich řešení jsou sice totožné, ale některé záměrně řeším jinak a dokonce nepopisuji cestu za paladina, nýbrž za žoldáka. Také je spousta úkolů řešena dost na přeskáčku a v ne moc efektivním pořadí, ale Gothic 2 je, navíc s datadiskem, velice rozsáhlá hra a popsat jednu universální cestu prostě nejde. Takže jdeme na to…

Všeobecné tipy
 • Stejně jako dříve dílu platí pravidlo „seber co můžeš“. Opět totiž není inventář omezen a tak s sebou můžete tahat mimo jiné i dvacet mečů, třicet seker a sto lektvarů a nic se nestane. Až budete obchodovat s nějakým obchodníkem, budou se vám totiž všelijaké zbytečnosti hodit. Obchodníci od vás totiž odkoupí skutečně téměř vše, takže pokud se nechcete zbavovat pracně nastřádaných zlaťáků, dejte jim vše co nepotřebujete.
 • Specializujte se jen na jeden typ zbraní (jednoruční, obouruční, luky, kuše). Obecně platí, že jednoruční a luky jsou méně účinné, ale rychlejší. Vzhledem k faktu, že díky datadisku je hra značně těžší, doporučuju specializaci na obouruční zbraně a kuše (protože bude nutné cpát většinu bodů do síly). Já udělal přesný opak a měl jsem značné problémy. Okradl jsem sice skoro každého, ale v síle jsem moc bodů neměl, takže mnou způsobené poškození bylo skutečně směšné a pokud na mě šlo více protivníků najednou, často jsem utíkal pro pomoc.
 • Sbírejte všechny bylinky, které najdete. Jsou to nezbytné léčivé pomůcky, které jsou zdarma a neprodávejte je, pokud nemáte jinou možnost.
 • Většina NPC se krátce po prohraném souboji zvedne. Většina z nich na vás bude ale stále útočit i když nemají šanci. Definitivně je zabijete až pokud je na zemi probodnete. Uděláte to tak, že podržíte CTRL a zmáčknete pohyb dopředu. Toto není potřeba, pokud útočíte pouze střelnou zbraní, která nepřítele nikdy pouze nesrazí, ale vždy zabije, takže si na to dávejte pozor.
 • Pokud má NPC nějaké jméno, prokecněte ji. Od běžných občanů se toho většinou moc nedozvíte, ale pokud se někdo nějak jmenuje, kouká z toho nějaký úkol nebo informace.
 • Syrové maso se nevyplatí jíst – přidává málo životů. Pokud ale najdete sporák (je skoro v každém lepším domě), stačí syrové maso usmažit a hned bude přidávat více životů.
 • Délku dohledu lze rychle změnit klávesami F1 – F4, takže pokud by se vám hra nepříjemně trhala, nemusíte nic zdlouhavě měnit v Options.
 • Stejně jako v prvním dílu je v konfiguračním souboru „Gothic.ini“ spousta věcí, které v Options nenajdete (jako např. množství krve, pořadí věci v inventáři, ...). Nikdy neprodávejte žádné magické svitky. Zejména první polovině hry vám leckteré kouzlo výrazně usnadní situaci a takové kousky jako „Wave od Ice“, „Rain of Fire“, „Thunderstorm“ nebo třeba „Destroy Undead“ jsem používal až do konce hry.
 • V průběhu hry budete nacházet jakési kamenné desky („Stone Tablets“). V žádném případě je neprodávejte – později se vám budou velice hodit (pouze „Old Stone Tablets“ budete dávat Vatrasovi – viz návod). Já v návodu používám trošku nešťastné pojmenování – kamenný tablet, což sice není nejvhodnější, ale já si na to docela zvykl :).
 • Po spořádání prvních 25 jablek vám stoupne síla o jeden bod. Po snědení prvních 50 „Dark Mushrooms“ se vám zvýší mana o pět bodů.
 • Po celém ostrově je roztroušeno několik oltářů boha Innose, u kterých se můžete pomodlit a darovat nějaké zlaťáky. Pokud darujete sto zlatých, zvýší se vám trvale některé vlastnosti. Pokud to chcete zopakovat, musíte počkat asi tři dny, jinak se nic nestane. Nově je tu i několik oltářů boha Beliara – viz návod.
 • Používejte často SAVE! A neukládejte pouze do jedné pozice, ale udělejte si alespoň 3-4.

  Chapter 1 – The Menace
  Gothic 2 Addon Po rozhovoru s Xardasem a po shlédnutí nové animace (ze které jsem sice nerozuměl ani Ň, ale vypadala pěkně :)) seberte ze stolu kamenný tablet a zeptejte se na něj Xardase – takovýchto tabletů je po celé zemi roztroušena velká spousta – sbírejte je všechny, ne vždy se o nich zmíním. Hlavně je NIKDY neprodávejte – v budoucnu se budou velice hodit! Poté u krbu stiskněte téměř neviditelné tlačítko a vybrakujte truhlu za mříží, která se teď zvedla. Vyjděte až úplně na vrchol věže a ze stolu seberte klíč, s jehož pomocí otevřete truhlu. Přečtěte si všechny knížky a získáte něco zkušeností. Teď sejděte úplně dolů a poberte z lavic byliny a také pásek, který vám přidá pět bodů síly. Teď vyjděte z věže a pokud se chcete dostat na jedno tajné místečko, hned u východu z věže zabočte doleva a vyskákejte nahoru, kde je pár užitečností. Pokračujte po cestě, u jezírka zabijte goblina a za stromem seberte luk, šípy a další věci. Vejděte do malé jeskyně a pobijte její osazenstvo v podobě několika goblinů a také dvou „Field Riderů“. Vyjděte z jeskyně druhým východem a dejte se cestou dolů (za jedním pařezem u cesty je několik věcí). Dole u ohně sedí Lester, se kterým si promluvte a který vám teď nově prozradí další způsob, jak se dostat do města – musíte nasbírat dostatečné množství bylin pro alchymistu Constantina. Kousek od Lestera je malá jeskyně, ve které se dá také najít několik užitečností. Vraťte se přes jeskyni na cestu a pokračujte po cestě. Narazíte na Cavalorna, který bojuje s gobliny. Po boji si s ním promluvte a dozvíte se, že Cavalorna okradli banditi. Slibte mu pomoc (Cavalorn vám dokonce dá do začátku skvělou dýku a několik léčivých lektvarů), ale ještě s nájezdem na bandity počkejte. Pokračujte po cestě a promluvte si s banditou před jeskyní. Nechoďte s ním do jeskyně, ale zmiňte se mu, že jste z bývalé kolonie. Poté mu bonzněte, že Cavalorn jde banditům po krku a bandita uteče. Teď už jděte za Cavalornem a řekněte mu, že jste připraveni. Cavalorn se rozeběhne, ale nemusíte za ním nikterak spěchat, protože Cavalorn bandity v klidu zvládne sám a o zkušenosti stejně nepřijdete. V jeskyni si s ním promluvte a oberte mrtvoly banditů. Zapečetěný dopis neotvírejte!

  Vyjděte z jeskyně a pokračujte po cestě až k soše Innose. Jděte doprava a promluvte si s Malethem, který tu pase ovce. Maleth má strach z banditů, ale když mu řeknete, že už se jich nemusí bát, získáte nějaké peníze a zkušenosti a ještě si navíc šplhnete. Promluvte si s Lobartem, majitelem farmy. Lobart vám může prodat farmářské oblečení, pomocí kterého se můžete dostat do města. Zatím je ale cekem drahé, takže jeho cenu trochu snížíme. Zeptejte se Lobarta na práci a dá vám za úkol sesbírat řepu z pole. Až to uděláte, promluvte si s ním a řepu doneste jeho ženě Hildě, která je v domě u plotny. Hilda vám dá nový úkol – sehnat novou pánev. Řekněte si o peníze a jděte po cestě od farmy, až na křižovatce najděte Canthara. Odmítněte jeho nabídku na propustku do města a kupte si od něj pánev. Doneste ji Hildě. Venku na poli si promluvte s Vinem a dejte mu láhev vína, které jistě máte u sebe (Canthar ho když tak má). Teď už jděte za Lobartem a kupte od něj oblečení za 30 zlatých. Oblečení si vezměte v truhle v jeho domě, ale z truhly nic jiného neberte. Jděte po cestě do města a narazíte na muže jménem Greg. Greg se chce dostat do města, takže mu dejte farmářské oblečení, které jste zrovna koupili a pokračujte do města. Strážím u brány řekněte, že nesete byliny pro alchymistu a budete vpuštěni (pokud jich máte dostatečné množství, ale vzhledem k tomu, že jich je všude plno, nebude to problém).

  Gothic 2 Addon Vstupte do města a pořádně si promluvte s Lotharem, který tu stojí. Pořádně ho prokecněte a vyčerpejte v rozhovoru všechny varianty. Než se pustíme do dalšího průzkumu města, jděte zpět za Xardasem a promluvte si s ním a dostanete magický pásek. Jděte zpět do města – abyste se dostali k paladinům, musíte být vážení občané města, čehož dosáhnete tak, že se stanete učněm jednoho z obchodníků. Promluvte si s Rupertem, poté jděte do obchodu, před kterým stojí a promluvte si s obchodníkem jménem Matteo. Dá vám úkol vymámit peníze z Gritty. Naproti je Bosperův obchod. Pořádně si s ním promluvte a naučte se od něj brát kůže ze zvířat, protože vám dá za úkol sehnat šest vlčích kůží. Vyjděte z obchodu a promluvte si s Regisem, který tu sedí na lavičce. Zmíní se o zloději, který okradl Bospera, na což se ho jděte hned zeptat. Za Regisem vede cesta k domu čaroděje jménem Ignaz. Váš úkol bude vyzkoušet jeho nové kouzlo Oblivion, od kterého vám dá jeden svitek, který neprodávejte. Zpět u obchodníků si promluvte s Thorbenem – dá vám úkol získat požehnání od zástupců bohů Innose a Adanose. Zeptejte se ho na Grittu – je v domě.

  Gothic 2 Addon Promluvte si s Haradem – k jeho souhlasu nebo přijetí jako učedníka mu musíte buď donést skřetí zbraň nebo se vypořádat s bandity. Jděte do domu za Thorbenem a promluvte si s jeho neteří Grittou. Slibte jí, že splatíte její dluh. Až se za ní vrátíte později (tak v třetí kapitole), dá vám malou odměnu (ale opravdu malou). Přečtěte si knihu u dveří a vyjděte z domu. V průchodu u Harada je vchod do příbytku alchymisty Constantina. Jeho souhlas dostanete hned. Průchodem se dostaňte na náměstí, kde káže kněz Vatras. Promluvte si s ním a vyčerpejte všechny volby a hlavně mu nelžete. Dostanete požehnání a dozvíte se něco o Kruhu Vody. Pokračujte na trh a promluvte si s Hakonem, který vám poví o banditech a Jorou, kterého okradl Ranguru. Nechte se požehnat od Darona a ještě si promluvte se Sarah. Od Zurise si kupte jablečný tabák a pytlík pepře. Dále tu sedí Canthar, kterého jste potkali u Lobartovy farmy. Dá vám úkol dát Sarah do kapsy (jako když nakupujete) dopis, který ji usvědčuje z prodeje zbraní na Onarovu farmu. Úkol přijměte, dopis jí dejte do kapsy a udejte ji lordu Andremu, který je v kasárnách nad tržištěm. Ve stánku poté bude Canthar a za odměnu vám dá celkem dobrou zbraň. Teď si promluvte s mužem jménem Ranguru a až se dá na útěk, sledujte ho. Pokud vám uteče, nic se neděje – zastaví se pod stromem kousek nad přístavem. Až ho dohoníte, dostaňte z něj peníze a poté mu řekněte, ať se ztratí – v žádném případě mu neříkejte, že ho půjdete udat! Vraťte Jorovi jeho peníze a pokračujte dále po tržišti. Kousek dále si promluvte s Abuyinem a nechte si za malý peníz říct vaši budoucnost (to můžete udělat jednou za kapitolu – stojí to sice pár zlatých, ale pokaždé získáte zkušenosti). Poté se ho zeptejte na tabák a dá vám dva balíčky jablečného tabáku (takže máte tři – nechte si je a ještě si na později sežeňte „swampweed“, „dark mushroom“ a „honey“).

  Gothic 2 Addon Naproti Abuyinovi si promluvte s barmanem a vezměte si zdarma piva. Opijte vojáka, který stojí vedle a dostaňte z něj nějaké informace. Vedle stojí Bartok, bývalý Bosperův ůčeň. Promluvte si s ním (může vás naučit plížení a zlepšit vaše zacházení s lukem) a dozvíte se o jeho příteli, který zmizel v přístavu. Poté mu navrhněte, že s ním půjdete lovit. Sice vás to bude stát nějakou tu zlatku, ale vyplatí se to a získáte dost zkušeností. Až se Bartok rozběhne, následujte ho a až vyběhne městskou branou, uložte si pozici. Bartok zamíří hlouběji do lesa, ale vy se držte zpátky, Bartok si poradí sám a o zkušenosti nepřijdete. Po chvíli narazíte na hejno vlků, které až Bartok zmákne, můžete obrat o kůže. Bartok se vás poté zeptá, jestli chcete pokračovat. Řekněte že ano a opět uložte pozici, protože o kousek dál je o dost tužší Stínová bestie („Shadowbeast“). Až ji Bartok zvládne (může to chvíli trvat, takže trpělivost), vydá se ještě o kousek dál a narazí na skřeta! Překvapivě s ním nebude moc problémů, ale Bartoka to vystraší natolik, že se vydá zpět do města. Seberte skřetí zbraň. Pokud byste šli dál podél skalní stěny, narazíte na jeden kamenný tablet a dál na jeskyni s několika bandity, ale ještě na ně asi nemáte, tak se sem můžete vrátit později. Vydejte se zpět, ale do města ještě nechoďte – místo toho se vydejte na Lobartovu farmu. Kousek na ní je totiž polorozpadlý kamenný kruh, ke kterému se vydejte. Stiskněte tři spínače na kamenech a o kousek dále seberte vzácnou rostlinku „King’s Sorrel“ a další tablet. Vraťte se do města – je čas stát se učedníkem některého z mistrů a tím se stát občanem města. Bosperovi dejte 6 vlčích kůží (pokud je nemáte, v okolí města je vlků dost), Matteovi dejte sto zlatých, Thorbenovi řekněte, že máte požehnání od kněze Innose i Adanose a Haradovi dejte skřetí zbraň. Harada a Thorbena se ještě pokaždé zeptejte, jestli můžete být učněm u některého jiného mistra – získáte nějaké zkušenosti. Teď máte možnost volby, u kterého mistra začnete. Buď budete učněm u Thorbena, kterému budete moci za dobré ceny prodávat kůže ze zvířat nebo budete učněm u Harada, který vás naučí kovat zbraně, které od vás bude odkupovat nebo vás do učení vezme Constantino, pokud mu donesete nějaké byliny. Rozhodnutí je na vás – já se rozhodl pro Thorbena.

  Gothic 2 Addon Teď se vydáme k přístavu (u Harada zamiřte směrem dolů). Promluvte si se zhulencem Meldorem a pokud potřebujete peníze, můžete si je půjčit od Lehmara v chatce naproti. Dále si promluvte s Feniou, která tu prodává nějaké potraviny. Jděte dále a po pravé straně narazíte na hospodu. Bohužel před vchodem vás zastaví týpek jménem Moe a pokud mu nezaplatíte, zaútočí na vás, ale není problém ho porazit nebo mu utéct směrem k Haradovi a stráže už si s ním poradí. Teď už vejděte do hospody a promluvte si s hostinským Kardifem. Bude chtít prodávat informace za deset zlatých, ale jde ukecat na šest. Zeptejte se ho na co můžete a poté se ho zeptejte na nějakou speciální práci. Odkáže vás za Nagurem, který tu sedí u stolu. Nejdřív požadujte padesáti procentní podíl. Nagur vám poté dá za úkol najmout se od Baltrama jako poslíček. Budete muset dojít na Akilovu farmu a vyzvednout balíček (uděláme to za chvíli). Ale místo Baltramovi ho doneste Nagurovi a druhý den si přijďte pro odměnu. Úkol sice bude jako nesplněný, ale vyplatí se to. V žádném případě ho neudávejte Andremu. Vyjděte z hospody dejte se doprava a promluvte si s mužem jménem Brahim – můžete si u něj koupit mapu města i okolí (tu si kupte určitě). Za domy je Alrik – bojuje za peníze. Můžete si vsadit a vyhrát dvojnásobek. Není to těžké, protože Alrik prodal svůj meč Jorovi. Kupte ho tedy od něj a vraťte mu ho a získáte nějaké ty zkušenosti. Vedle Alrika je Alwin, který se tu stará o ovce. Má plné zuby neustálého bouchání kladivem, jak se jeho soused Fellan snaží opravit chatrč. Slibte mu pomoc a promluvte si s Fellanem. Po dobrém to nepůjde, takže Fellanovi rozhoďte sandál a promluvte si opět s Alwinem. Dále si důkladně promluvte s Garvillem, který tu dohlíží na stavbu své lodi. Slibte mu pomoc. Dozvíte se od něj také, že mu zmizel jeden dělník. Vedle je skladiště – vejděte dovnitř, zabijte strážného a vezměte si od něj klíč, kterým odemknete dvě truhly, které hlídal. V jedné najdete balíček trávy, který si nechte. Teď si promluvte se starým mořským vlkem Jackem a slibte mu, že vyženete bandity z jeho majáku. Kousek od Jacka stojí váš starý známý Lares, kterého se zeptejte na co můžete, ale nenechávejte se dovést na Onarovu farmu.

  Gothic 2 Addon Jděte dále okolo bordelu a promluvte si s prodavačem ryb Halvorem. Dále si všimněte trénujících paladinů - mezi nimi je člověk v brnění milice, Martin. Důkladně si s ním promluvte a dozvíte se nějaké informace. Martin vám také může prodat nějaké dobré zbraně. Jděte dále a u vody si promluvte s rybářem Farimem – rozhovor s ním vám odkryje novou lokaci, ale na to je zatím čas. Zmíní se o tom, že mu vojáci z milice berou ryby – slibte mu pomoc. Vraťte se za Martinem a všechno mu povězte. Bude chtít mluvit s Farimem, takže mu to jděte hned říct a máte splněný úkol a nějaké ty zkušenost a odměnu. Teď se vraťte do bordelu a promluvte si s dívkou jménem Nadja o zmizelých lidech – něco ví, ale nechce si promluvit tady, protože její zaměstnavatel Bromor nerad vidí, že jen mluví a nepracuje. Promluvte si tedy s Bromorem a poté mu zaplaťte padesát zlatých a promluvte si s Nadjou. Zavede vás do pokoje, kde si s ní už můžete promluvit. Dozvíte se zajímavé informace o dívce z bordelu, která zmizela. Až se zeptáte na všechno, odejděte (můžete si užít, pokud chcete – nakonec to jste si přece zaplatili :)).

  Teď se vydáme trochu si zabojovat. Pokud ještě nemáte žádné brnění, kupte si od Ignaze svitek „Sleep“ a v noci ho použijte na strážného nalevo od vchodu do města (toho, kterým jste přišli poprvé). Až usne, vybrakujte truhly, ve kterých je spousta věcí, mimo jiné i kožené brnění. Až skončíte s vybíráním truhel, stráž bude pravděpodobně vzhůru, což ale nevadí – vyskočte na bednu a utečte pryč po střechách. Teď když je noc, můžete ještě vyřešit úkol od Ignaze – najděte si nějakou chatrč, kde spí pouze jedna osoba a zaútočte na ni. Až bude na zemi, zakouzlete na ni „Oblivion“ a vraťte se říct Ignazovi, že svitek fungoval. Tak to bychom měli. Vyspěte se do rána, kupte si zásobu šípů a v této části hry doporučuji koupit od Bospera dobrý luk (pokud na něj nemáte obratnost, Lares vás vyučí). Zbraň na blízko nekupujte – za chvíli získáte jednu dobrou. Vyjděte z města bránou u tržiště a dejte se cestou doleva, ale nechoďte ještě nahoru. Místo toho jděte dole podél skalní stěny až narazíte na jeskyni. V ní jsou dva bandité, kteří by vám s nějakým dobrým lukem neměli dělat větší problémy. Každý z nich má dobrý meč („Epee“), takže bylo zbytečné nějaký kupovat. Poberte všechno, co najdete a vraťte se zpět na rozcestí před bránou.

  Jděte opět doleva, ale tentokrát po cestě, takže vystoupáte na skálu. Pokud byste šli dál po cestě, narazíte na maják obsazený bandity, o kterém vám říkal Jack. Jsou tři a jsou celkem tuzí, proto mám pro vás jeden typ jak je udělat celkem bez problémů. Kupte si od Ignaze svitek na proměnu ve „Fire Lizarda“ a těsně před majákem se proměňte. Teď už nebude problém je ohnivým dechem usmažit. Až je zmáknete, stisknutím klávesy „Enter“ se proměníte zpátky a poberte co můžete. V majáku vyberte truhlu a úplně nahoře seberte nějaké ty užitečnosti. Vedle majáku je vzácná rostlinka „Dragonroot“, která vám trvale zvýší sílu o jeden bod. Až budete ve městě, nezapomeňte Jackovi říct, že jeho maják už je čistý. Teď ale jděte opačným směrem nad cestou, kterou jste sem přišli a narazíte na lovce jménem Niklas, který vás může vytrénovat v používání luku. Pokud pořádně prozkoumáte okolí dále od něj, najdete kromě spousty bylinek i kostru mága, u které je něco svitků, lektvarů a dokonce i magický prsten přidávající manu. Teď vyřídíme druhé bandity. Vraťte se zpět na rozcestí u městské brány. Dejte se tentokrát doprava a dojděte až ke kamenným schodům. Vyjděte je a dejte se doleva. Pokud chcete nějaké cennosti, nepokračujte po cestě, ale sledujte sráz až narazíte na kostru vojáka milice, který u sebe něco má. Jděte zpět na cestu a pokračujte doleva od schodů. Po chvilce narazíte ve skalní stěně na jeskyni. Pobijte minimální odpor a vezměte si co se dá, hlavně divně vyhlížející rybu. Pokud se na ni podíváte v inventáři zjistíte, že je v ní kromě pár zlatých také dopis. Přečtěte si ho a dozvíte se, že prodavač ryb Halvor z města je s těmito bandity spolčený. Zapamatujte si ho a vraťte se ke kamenným schodům.

  Gothic 2 Addon Nechoďte po nich dolů, ale pokračujte dál směrem nahoru a dojdete na Akilovu farmu. Ještě kousek před ní je pole, na kterém pracují dva bratři Egill a Ehnim. Za pár zkušeností můžete chodit od jednoho k druhému a vyřizovat jim vzkazy, dokud se do sebe nepustí. Na Akilově farmě si všimněte dvou žoldáků Engarda a Alvarese. Ty musíte zabít, ale pokud na ně nemáte, vraťte se k městské bráně a zaplaťte deset zlatých strážci jménem Mika a povězte mu o tom – vydá se tam s vámi a s ním už to není problém (ale pokud je zabije on, nedostanete zkušenosti). Promluvte si s Akilem, ale odměnu odmítněte (získáte více zkušeností). Zmiňte se mu, že jste nový poslíček od Baltrama a dá vám pro něj balíček. Také si promluvte s Randolphem na poli – zmíní se vám o soutěži v pití piva v nedaleké hospodě. Tam se podíváme za chvíli, ale teď se vraťte do města. U brány řekněte Hakonovi, že bandité jsou mrtví a máte další splněný úkol. Balíček odevzdejte Nagurovi podle pokynů výše a až se za ním stavíte druhý den, získáte peníze. Teď se vydejte za Halvorem. Ukažte mu tuto listinu a trošku ho vydírejte (neudávejte ho). Nabídne vám poté několik speciálních ryb, které v sobě budou obsahovat nějaké ty užitečnosti. Teď si běžte promluvit s hostinským Kardifem, který vám řekne, že za Halvorovou rybárnou na vás někdo čeká. Neváhejte a běžte se tam podívat – stojí tam Atilla. Poděkuje vám, že jste se vždycky nezachovali tak, jak by se zachovala většina lidí a dá vám rezavý klíč. Prozradím, že klíč je od zlodějské gildy a to co Atilla myslel, bylo neudání Rangura, Halvora a vpašování dopisu do kapsy Sarah a její následné udání Andremu. Za rybárnou také jakási žena vaří polévku. Pokud jí přinesete rybu, uvaří vám rybí polévku. Také se vám zmíní, že chce sošku Innose, takže až na nějakou narazíte, schovejte si ji pro ni – získáte zkušenosti. Co nám tedy může zlodějská gilda nabídnout? Na to se podíváme až v další části našeho obřího návodu…

 • Autor:

  Cyberpunk 2077

  Jedna z nejočekávanějších her roku Cyberpunk 2077 vyjde po odkladu 10. prosince.

  Témata: Havrani, krb, Pivo, Socha
  • Nejčtenější

  Sex with Stalin je provokativní parodie, překvapivě ne úplně hloupá

  Nezávislý experiment Sex with Stalin balancuje na hraně politické satiry, edukativní encyklopedie a pubertální komedie...

  RECENZE: Call of Duty: Black Ops Cold War je nevýrazná sázka na nostalgii

  Letošní díl série Call of Duty se vrací do studené války. Krátká kampaň bohužel opakuje řadu chyb, z nichž se značka...

  Stahujte zdarma skvělou offroadovou simulaci MudRunner

  Obchod Epic Store dočasně nabízí zdarma povedenou automobilovou simulaci MudRunner. A to včetně DLC: Stanete se v ní...

  Hendikepovaný muž dostal protézu podle hrdiny z videohry

  Britský hráč Daniel Melville dostal od společnosti Open Bionics umělou ruku vytvořenou podle postavy Venom Snakea ze...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Originální forma protestu proti pravidlům Twitche. Streameři hrají bez zvuku

  Kvůli tvrdšímu vymáhání autorských práv za používání nelicencované hudby musí mnozí streameři smazat svá starší videa,...

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

  Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  • Další z rubriky

  Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

  Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

  Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

  Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

  Příběh Denisy: Manžel mě ignoruje, mám dva milence

  S manželem jsme svoji osm let, máme dvě děti. S tím mladším jsem teď doma. Muž je věčně v práci a na nás nemá čas....

  Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

  Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

  Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

  Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...