Gothic 2: The Night of the Raven - Návod #2

  12:00aktualizováno  3:07
V prvním dílu našeho gigantického návodu jsme veskrze prozkoumali město Khorinis a jeho okolí a vyřešili několik menších úkolů. Dnešní část začneme tím, že se podíváme, co že nám to nabídne zlodějská gilda...

Gothic 2 Addon Minule už jsme se nestihli podívat, co nám nabídne zlodějská gilda, takže se na to podíváme hned teď. Jděte do přístavu a úplně napravo skočte do vody a plavte doprava – uvidíte vchod. Otevřete dveře rezavým klíčem a vstupte. Pobijte několik krys a jděte doprava, kde vás zastaví Jesper. Řekněte mu, že vám klíč dal Atilla a zjistíte, že jste očekáváni. Promluvte si důkladně s hlavou zlodějské gildy – s Cassiou. Pokud se jí zeptáte na zmizelé lidi, řekne vám, že všechny odpovědi najdete, pokud poplavete ještě kousek doprava, ale na to je ještě čas. Dá vám návrh přidat se do zlodějské gildy, ale jako test vám dá úkol ukrást Constantinovi jeho prsten. Promluvte si s Jesperem a naučte se od něj plížení. Zeptejte se ho také na Bosperův luk. Vraťte se na začátek stok a v jedné místnůstce najděte truhlu. Kombinace je LRLLL. Je v ní Bosperův luk a Coragenovo stříbro (vyřešíme za chvilku). Je tu také socha Beliara, u které můžete obětovat několik hitpointů za celkem dost zlaťáků, ale nedoporučuji toho využívat, hitpointy budou potřeba a zlata za chvíli budete mít dost. Vyjděte ze stok a doplavte zpět do přístavu. Vraťte Bosperovi luk a vyspěte se do půlnoci. Jděte ke Constantinovi a pomocí plížení se dostaňte k jeho truhle tak, aby se nevzbudil. Vezměte z truhly prsten a vyjděte ven z jeho domu. Jděte do hospody vedle a promluvte si s hostinským Coragonem. Zmíní se vám, že byl okraden, načež mu promptně vraťte jeho stříbro, za což vám dá speciální pivo, které vám přidá trochu životů a many. Také se vám zmíní o Valentinovi, který tu sedí každou noc a nikdo ho nemá rád. Promluvte si s Valentinem a opravdu – pěknej vopruz. Vezměte si teď nějakou knížku, protože budete muset počkat do čtyř hodin do rána. Pokud ho nemáte, skočte si mezitím tedy koupit svitek „Oblivion“ od Ignaze a vraťte se sem. Ve čtyři se totiž Valentino zvedne a půjde domů do Horní části města. Vyčíhejte si místo, kde nejsou stráže (ideální je místo za Bosperovým domem) a Valentina zmlaťte. Až bude na zemi, tak ho oberte a zakouzlete na něj „Oblivion“. Vraťte se do hospody a promluvte si s Regisem, který vám za to dá prsten, který obratem dejte Coragonovi.

Teď se vraťte do přístavu, skočte do vody a běžte do zlodějské gildy za Cassiou. Předejte jí prsten a jste právoplatným členem. Naučí vás speciální zlodějské gesto, které když ukážete správným osobám (tzn. ukáže se vám v nabídce rozhovoru), získáte tím u těch postav nějaké výhody (např. hostinský Kardif vám bude prodávat paklíče, Ranguru vám trošku zvedne obratnost, apod.). Pokud budete chtít další úkol, dá vám Cassia práci sehnat šest Krvavých kalichů, které jsou někde v Khorinisu. Až na jeden jsou všechny v horní části města, ale jeden má lichvář Lehmar. Počkejte si hluboko do noci a až půjde do postele, vpližte se k němu domů a vyberte truhlu. Ostatní najdeme později.

Gothic 2 Addon Další z úkolů, které teď splníme se nebude odehrávat v Khorinisu. Vyjděte z města a jděte cestou k Akilově farmě, ale na schodech neodbočujte a pokračujte stále po cestě. Pod mostem uvidíte velkou spoušť a spoustu různých drobností na zemi. Pokud půjdete po cestě dále, narazíte na Erola. Přepadli ho banditi a okradli ho o kamenné tablety, které nesl do města. Bez nich se nikam nehne. Bandité jsou nahoře na mostě, takže teď se vraťte ke schodům na Akilovu farmu a jděte horní cestou. Zvládněte bandity (osvědčila se mi taktika, ve které jsem na ně zdálky začal metat ohnivé koule ze svitů a postupně je vylákal). Až je pobijete, vezměte kamenné desky pro Erola a také jejich zbraně, které se dají celkem dobře prodat. Některé na sobě mají vyryté písmeno „F“, ale nevím, jestli se dají někde upotřebit. Je tu také truhla (RLLRRRL), ale skoro nic v ní není. Vraťte Erolovi jeho desky a máte splněný úkol. Pod mostem je ještě jedna malá jeskyně, ve které jsou dvě truhly. Jedna jde vypáčit (LRLLL), ale k druhé musíte mít specifický klíč (myslím, že se to týká jednoho úkolu za mága). Pokračujte po cestě až k hospodě. Promluvte si s Rukharem a dozvíte se o soutěži v pití piva. Vsaďte na Randolpha sto zlatých a pronajměte si pokoj. Vyspěte se do půlnoci. Rukhar bude sedět venku na lavičce, takže mu vezměte z truhly vevnitř gin (pouze gin, nic jiného) a dejte do truhly místo něj vodu. Teď se můžete vrátit na Akilovu farmu za Randolphem a půjčit mu peníze na soutěž. Randolph odejde a až se do hospody podíváte o něco později, Randolph vám vrátí peníze a poděkuje a Rukhar vám vyplatí peníze za vyhranou sázku. U hospody také najdete Grega. Nabídněte mu deset zlatých, ale místo toho vám dá krumpáč a nabídne vám, jestli mu nechcete pomoci. Souhlaste a následujte ho do nedaleké jeskyně. Pobijte všechny gobliny a až narazíte na velký červený kříž na zemi, ozbrojte se krumpáčem a vykopejte pytlík s pár zlaťáky. Dejte ho venku Gregovi a ten vám dá úkol najít jeho věci na dalších místech, ale na to se podíváme později. Tady toho teď už moc neuděláme, takže se vraťte do města.

Gothic 2 AddonJe na čase trochu se věnovat datadisku. Skočte do vody jako byste chtěli doplavat do zlodějské gildy, ale neplavte přímo k ní, ale plavte dál okolo útesu. Z vody vylezte na malé pláži za útesem, seberte kamenný tablet a v chatrči u ohně si promluvte s pirátem jménem Skip. Čeká tady na Baltrama. Důkladně ho vyzpovídejte a dozvíte se, že za zmizením obyvatel stojí bandité v čele s Dexterem. Pokud s sebou máte mapu, zaznamená vám do ní přibližnou lokaci, kde se Dexter ukrývá. Teď skočte do vody a plavte dál podél pobřeží. Za dalším útesem je malá pláž, ale z vody se tam nejde dostat, takže plavte dál. Doplavte až k vraku lodi. Pozor – na břehu jsou dva ještěři („Lizard“), ale pokud na ně ještě nemáte, vyšplhejte rychle na loď a ustřílejte je šípy. Seberte několik užitečností, tablet a vyberte truhlu (RLLRRLLLRRR). Po stožáru lodi vyšplhejte na malou římsu, po které jděte dál a pak seskočte dolů na pláž, kam jste se z vody nemohli dostat (připravte se na to, že vás pád asi trochu zraní, takže si předtím uložte hru). Vyberte truhlu (RLLRLL) a doplavte zpátky do města. Vatrasovi řekněte o zmizelých lidech a dejte mu kamenné tablety, které máte. Poté se stavte za Baltramem a zeptejte se ho na piráty. Přizná se, že s nimi mění potraviny za nejlepší rum. Nabídněte mu pomoc a dostanete balíček pro Skipa. Doplavte tedy za skipem, balíček předejte a s rumem, který dostanete, upalujte za Baltramem. Úkol splněn, i když za tuhle dlouhou cestu by to chtělo více zkušeností.

Gothic 2 Addon Než se vydáme opět z města, doporučuji od Zurise na tržišti koupit svitky na zničení nemrtvých („Destroy Undead“) – doporučuju, abyste měli alespoň čtyři, nejlépe šest. Vyjděte bránou u tržiště. Pokud jste hráli původní Gothic 2 bez datadisku, asi to víte, ale pro ty, co to hrají poprvé - představte si, že pár metrů od městské brány u tržiště je skřet! Jděte doprava, ale ihned seběhněte z cesty směrem doleva a vyběhněte na kopeček. Je tu jeskyně, ve které je skřetí válečník. Nezdržujte se bojem s ním, bylo by to zbytečné. Snažte se ho nalákat k bráně, aby se do něj pustil Mika a strážný. Stoupněte si opodál a až bude skřet skoro mrtvý, snažte se ho dorazit šípy, abyste poslední úder zasadili vy, protože tři sta zkušeností za to stojí. Hlavně si dejte pozor, abyste netrefili někoho jiného. Teď se vraťte do jeskyně, zabijte vlka a vyberte truhlu (LRRLR). V jeskyni je také teleporter, na který když stoupnete, přenese vás nedaleko hospody za Akilovou farmou. Dveře, u kterých jste se objevili nezkoušejte otevřít – místo toho jděte o trošku doleva, kde je jeskyně. V první části jsou tři kostění goblini („Goblin Skeleton“) a ve druhé části tři „Zombie“. Sami o sobě jsou to tuzí protivníci na které mít asi nebudete, ale od toho máte svitky „Destroy Undead“, které jste koupili právě pro tento okamžik. Až je všechny pobijete, vezměte si z hrobů paladinské meče, kousek rudy a truhličku. Vyjděte na cestu a jste u hospody.

Pokračujte směrem k Onarově farmě (tj. po cestě, po které vás vedl Greg do jeskyně). Dole u chatky u jezera je Erol, se kterým můžete trochu obchodovat. Dál je tu Buster, který si na vás bude trochu dovolovat, takže mu vysvětlete (rozuměj poražte ho v souboji), že pánem jste tu vy. Až se Buster po boji zvedne, buďte milí a promluvte si s ním. Dozvíte se zajímavé informace a navíc vás může trochu vyučit v jednoročních zbraních. Až se mu zmíníte o tom, že se chcete přidat k žoldákům, bude pro vás volit. Pokračujte dále po cestě, projděte okolo Grega a jděte stále rovně. Narazíte na žoldáka jménem Fester, jak se rozcvičuje. Promluvte si s ním a dozvíte se, že dostal za úkol vyčistit hnízdo „Field Riderů“, se kterými jsou v poslední době velké problémy. Slibte mu pomoc a společně je všechny vybijte. V jeskyni posbírejte nějaké ty užitečnosti a promluvte si opět s Festerem. Fester odmítne splnit co slíbil, takže ho zmlaťte a oberte. Pokračujte po cestě a až vás zastaví Sentenza, vzpomeňte, co říkal Buster a bez řečí zaplaťte poplatek. Pokračujte po cestě a promluvte si s Wolfem – shání práci. Běžte dál až do domu a v domě jděte doprava.

Tady už je konečně váš starý známý Lee – vůdce žoldáků. Důkladně si s ním promluvte – abyste se stali žoldákem, musí jich pro vás hlasovat většina. Ještě si promluvte s vedle stojícím Khaledem, který vám může prodat celkem dobré zbraně. Vyjděte z domu a před domem si promluvte s Torlofem. Vyčerpejte všechny možnosti a až se vás zeptá, jaký úkol chcete, zvolte si, že vyberete peníze od farmářů na Sekobově farmě. Jděte do hospody a promluvte si s Jarvisem a dozvíte se, co musíte udělat, aby pro vás Jarvis hlasoval – musíte zmlátit alespoň tři ze šesti Sylviových lidí. To uděláme za chvilku. Teď si promluvte s kuchařkou Theklou a nabídněte jí, že dáte Bullcovi za vyučenou. Vyjděte ven a promluvte si se zde stojícím Cipherem. Postrádá svůj balíček hulení a podezřívá farmáře jménem Bodo, ale na nic jiného se Ciphera zatím neptejte. Bodo stojí kousek opodál, tak se ho na to zeptejte, ale moc toho z něj nedostanete. Kousek od druhého východu z hospody stojí Dar a hulí trávu. Zeptejte se ho na své zdroje, ale kromě několika jointů toho z něj moc nedostanete. Vraťte se za Cipherem a dejte mu balíček trávy, který máte z Khorinisu, ale Dara nebonzněte (sice by za to byly zkušenosti, ale Dar by pro vás pak nehlasoval).

Gothic 2 Addon Teď najděte chlápka jménem Raoul a uložte si hru. Vyprovokujte ho k boji a až ho porazíte, tak mu neberte žádné věci. Hlavně ho nezabíjejte nebo po vás půjdou úplně všichni. Až Raoul vstane, promluvte si s ním. Hned vedle stojí Rod. Zeptejte se ho, jestli by vás nenaučil lépe bojovat, ale vysměje se vám, protože jste podle něj příliš slabí. Stále na něj naléhejte a vsaďte se s ním, že unesete jeho zbraň. Až vyhrajete sázku, odmítněte mu jeho zbraň vrátit a Rod se do vás pustí holýma rukama, takže skutečně nebude problém ho porazit. O jeho souboji a o soubojích se žoldáky vůbec platí stejná pravidla jako u Raoula. Po boji si s Rodem promluvte a vraťte mu jeho zbraň. Poté vás Rod může naučit nějaké ty fajnesy k boji. Teď běžte směrem, kde stojí Bodo a pokračujte dál. Na palouku za domem trénuje Cord. Důkladně ho vyzpovídejte a až budete mít na výběr na co se zeptat, chtějte pomoc při vstupu k žoldákům. Jděte dál, kde stojí Pepe a dává pozor na ovce. Vlci mu dělají velké problémy, tak jděte kousek do lesa, kde jsou čtyři mladí vlci, se kterými si hravě poradíte. Vysbírejte spoustu užitečností na zemi a Pepemu řekněte, že vlci jsou historie. Svěří se vám, že za všechno může Bullco. Jděte tedy zpět do hospody, kde sedí Sylvio a Bullco. Sylvio vám dá varování, ale toho si teď nevšímejte. Uložte hru, protože tu máme skutečný oříšek – musíte dát Bullcovi po tlamě, ale nebude to tak jednoduché, protože Bullco je skutečně zdatný protivník. Dobrá taktika na něj ale je vyprovokovat ho k boji a pak ihned vyběhnout z hospody a vyskočit na rampu u domu a pomalu ho ustřílet šípy. Až Bullca porazíte, promluvte si s ním a vraťte se do hospody, kde si promluvte s Jarvisem, který pro vás teď bude hlasovat. Také si promluvte s Theklou, který vám dá speciální polévku, která vám zvýší sílu. Pokud od ní budete chtít další jídlo, dá vám úkol donést jí bylinky od Sagitty, ale to vyřešíme později. Ještě skočte říct Pepemu, že Bullco dostal co proto. No a když už jsme tady, podívám se na zoubek samotnému vůdci banditů – Dexterovi.

Gothic 2 Addon Jděte podle mapy pod skálu, na které je vidět věž. Pod ní pracuje lovec Grom. Pokud budete chtít naučit něco k lovu, dá vám za úkol přinést mu kousek šunky, bochník chleba a láhev mléka, což jsou běžně dostupné suroviny, kterých máte jistě spoustu, případně není problém je sehnat. Až mu to předáte, může vás něco naučit. Teď už vystoupejte po jediné možné cestě nahoru k věži. Stráži na mostě řekněte pravdu – že si jdete promluvit s Dexterem a budete vpuštěni. Hned za mostem seberte kamenný tablet a vejděte do domu vzadu. Důkladně si promluvte s Dexterem a odejděte. Jděte na rozcestí, kde stojí Greg. Pokud se budete koukat směrem k Onarově farmě, jděte doleva. U kamenného kruhu v poli sesbírejte spousty bylinek a stiskněte tři spínače. Objeví se kamenný bojovník, ale porazit ho nebude problém, protože vám pomůže spousta dělníků z pole, ale pokuste se dát poslední ránu kvůli zkušenostem. Prohledejte mrtvolu a získáte fragment. Jděte směrem k domu, což není nic jiného, než Sekobova farma. Cestou po vás bude chtít Bronko peníze, ale nic mu nedávejte a radši ho zmlaťte. Promluvte si s pasáčkem Balthasarem a poté se Sekobovým synem Tillem. Jděte zpět za Bronkem a promluvte si s ním a poté si běžte znovu promluvit s Tillem. Vejděte do domu, promluvte si se Sekobem a vymlaťte z něj peníze. Teď vyjděte z domu a skrz les dojděte ke skalní stěně (pozor na spoustu nebezpečných potvor – snažte se je obíhat aby si vás nevšimly). Až budete u skalní stěny (používejte mapu), dejte se směrem pryč od Onarovy farmy a narazíte na sochu Innose. Hned vedle sochy je vchod do jeskyně, kde sídlí Sagitta. Požádejte ji o balíček pro Theklu a dostanete ho, takže až se zase stavíte na Onarově farmě, nezapomeňte se stavit v hospodě za Theklou. Pokud budete chtít něco naučit, dá vám Sagitta úkol donést jí bylinu „Sun Aloe“, která se vyskytuje velice vzácně, konkrétně v exkrementech Trolů. To vyřešíme později. Teď pokračujte podél stěny směrem od Onarovy farmy, ale nechoďte výš – zůstaňte stále na dně tohoto údolí. Narazíte na malý tábor s několika bandity. Pobijte je, posbírejte užitečnosti a přečtěte si dopis od dívky jménem Lucia a také dopis o dodání zásob. Jsou tu také dvě truhly (LRR a RRLRL), ale není v nich nic moc užitečného. Vraťte se na Onarovu farmu.

Gothic 2 AddonPromluvte si s Torlofem a jste připraveni na přijmutí k žoldákům. Jděte do domu a promluvte si s Leem. Pošle vás za Onarem a ten zase zpátky za Leem. Gratuluji, právě se z vás stal žoldák. Dostanete lehké žoldácké brnění a také první úkol, kterým zakončíme gigantickou první kapitolu. Musíte dojít do Khorinisu a předat Lordu Hagenovi dopis nabízející mír. Vyjděte tedy z domu a jděte cestou do Khorinisu. Venku vám Torlof pogratuluje a Raoul po vás budete chtít ocas černého Trola („Black Troll“), což mu samozřejmě slibte. Jděte po cestě do Khorinisu a cestou se zastavte v hospodě na rozcestí, kde by už měla být u konce soutěž v pití piva. Seberte svoji výhru od Rukhara a také si promluvte s Randolphem. Teď už nerušeně pokračujte do Khorinisu a až tu budete, zamiřte rovnou do Horní části města („Upper Quarter“). Strážím řekněte, že jste občan Khorinisu a pustí vás. Dále si s vámi promluví Lothar a poté už můžete do radnice za Lordem Hagenem (strážím řekněte o dopisu od Leeho). Důkladně si promluvte s Lordem Hagenem a až rozhovor skončí, začne druhá kapitola, ale co za dobrodružství nás v ní čeká se dozvíme až v další části návodu…

Autor:

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 se koná od 20. do 24. srpna v Kolíně nad Rýnem. Čeká nás opět řada nových oznámení a ukázek z nadcházejících titulů jako jsou Gears 5, Minecraft Dungeons a Zaklínač.

Témata: Pivo, Socha

Nejčtenější

Chernobylite se chce svézt na popularitě seriálu. A asi mu to vyjde

Chernobylite

Havárie v Černobylu skrývala mnohem vážnější tajemství, než je známo. Tedy alespoň v podání připravované hry...

Jedna z nejočekávanějších her roku Death Stranding je čím dál záhadnější

Death Stranding

Jedna z nejočekávanějších her letošního roku se s každou další ukázkou stává záhadnější a podivnější – v tom nejlepším...

Neurážejte našeho bezpohlavního robota, vyhrožují herní komunitě

V Borderlands 3 můžete hrát za bezpohlavního robota.

Připravovaný titul Borderlans 3 si nemůže oddychnout od kontroverzních témat. Nejnovějším popraskem na internetu jsou...

Pět scén z her, které narazily na australskou cenzuru

South Park: Stick of Truth

O cenzurování videoher v Austrálii toho bylo napsáno již mnohé, málo se už však ví, že se v posledních letech situace...

Fanoušci upravili vzhled zaklínače, aby se podobal seriálové adaptaci

Zaklínač 3 – Geralt jako Henry Cavill

Tvůrci chystaného seriálu Zaklínač vycházejí z původních knih Andrzeje Sapkowského, nikoli jeho oblíbené videoherní...

Další z rubriky

The Waylanders vypadají jako levná kopie Dragon Age

The Waylanders

Autoři chystaného RPG The Waylanders se chlubí spoluprací se známým scenáristou Markem Laidlawem a zajímavým konceptem...

Konec experimentům, Trine 4 se vrací ke kořenům série

Trine 4

Vyzkoušeli jsme si chystaný čtvrtý díl oblíbené plošinovky Trine. A ani jsme nemuseli, je to úplně to stejné jako deset...

Apartmán 2+kk v Horní Lipové
Apartmán 2+kk v Horní Lipové

Lipová-lázně - Horní Lipová, okres Jeseník
9 500 Kč/měsíc

Najdete na iDNES.cz