Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gothic 2: The Night of the Raven - Návod #4

  12:00aktualizováno  17. prosince 11:21
V minulé části jsme vyřešili druhu kapitolu, která se odehrávala ve Staré kolonii. V dnešní části našeho podrobného návodu se podíváme na kapitolu třetí, ve které už snad získáme artefakt ""The Eye of Innos""...

Gothic 2 Addon Chapter 3 – The Eye of Innos
Na druhé straně projděte jeskyní k místu, kde dříve hlídali dva paladinové. Teď na jejich místě stojí mág v černé kápi („Seeker“). Ti jsou teď roztroušeni po celém Novém světě a hledají vás. Pokud se dostanete do jejich blízkosti, uvalí na vás kletbu, díky které se vám nebude regenerovat zdraví ani mana během spánku a poté na vás zaútočí, takže je lepší na ně vždy zaútočit kouzlem nebo střelnou zbraní z dálky, poté už s vámi mluvit nebudou. Zabijte „Seekera“ u brány (což není tak lehké jako dříve – pokud máte problémy, vyvolejte si na pomoc třeba kostlivce) a prozkoumejte mrtvoly paladinů. U jednoho najdete teleportační runu, která vás bude dopravovat právě sem, takže vám tím značně urychlí cestování. Jděte dále a potkáte Lestera, který vám vzkáže, že s vámi chce mluvit Xardas a dá vám teleportační runu do jeho věže. Nejprve si ale jděte promluvit s Bengarem.

V Xardasově věži si důkladně promluvte s Xardasem a vydejte se do města. Cestou potkáte na stejném místě jako minule Cavalorna, jak bojuje s bandity a Wargy. Pomozte mu a poté si s ním promluvte. Řekněte mu o dopise, který jste dali Vatrasovi a prodejte mu jeho kousek rudy. Pokračujte dál až k oltáři Innose. Nemodlete se u něj – je prokletý stejně jako některé další (poznáte to podle rudého zbarvení, pokud si s k němu kleknete). Promluvte si s Malethem a dozvíte se, že byla ukradena jeho hůl. Je v kamenném kruhu za farmou, ale hlídá ji Stínová Bestie („Shadowbeast“), takže pokud na ni zatím nemáte, vraťte se sem později. Až ji Malethovi předáte, řekne vám kromě jiného další skrýš banditů. Tu už jsme sice dávno vybílili, ale teď se v ní usídlili noví bandité. Je to v místě, kde byl první skřet, kterého jste dostali s Bartokem. Banditů je asi pět plus jejich trošku tužší šéf. Osvědčila se mi taktika proměny na některou bestii (třeba na „Warga“). Přijdete si na dost věcí a šéf má u sebe pytel plný peněz (tři stovky). Ještě si můžete promluvit s Lobartem o novinkách a poté zamiřte do města.

Gothic 2 AddonVe městě se ničím nezdržujte a jděte za Lordem Hagenem, kterému poreferujte o situaci ve „Valley of the Mines“. Lord Hagen vám dá dopis, kterým si otevřete cestu do kláštera, kde je ukrytý artefakt „The Eye of Innos“. V Horní části města ještě řekněte Fernandovi o tom, jak probíhá těžba rudy a získáte skvělý „Ring of Vitality“. Sejděte po schodech z Horní části města a narazíte na Diega, který bude chtít pomoc. Chce donést své peníze, které zapomněl ve „Valley of the Mnes“, ale my už je dávno máme, tak mu je předejte a Diego vám dá další úkol donést muži jménem Gerbrandt dopis. Gerbrandta najdete v Horní části města u prvního domu vpravo. Předejte mu dopis, Gerbrandt odejde a přijde Diego, který se vám odmění pěti sty zlatými. Promluvte si s Thorbenem, který vám poděkuje za záchranu svého učně a odmění vás. Jděte teď do hotelu na tržišti a od Hanny se dozvíte, že omylem prodala kartografovi starou mapu. Nabídněte jí pomoc a ještě než se vydáte do přístavu, stavte se u Abuyina. Nechte si udělat další předpověď a dejte mu tabák smíchaný s medem. Teď jděte k prodavači map a kupte si starou mapu a pokud chcete, i mapu oltářů. Promluvte si s Laresem a dozvíte se, že zatkli kováře Benneta, který je obviněn z vraždy paladina Lothara. V bordelu dejte Bromorovi jeho zlatý nuget a jděte si promluvit s Andrem do kasáren. Povolí vám navštívit Benneta, který je ve vězení hned za ním. Důkladně si promluvte s Bennetem a dozvíte se, že Lord Hagen vraždu vyšetřuje osobně a dokonce má svědka. U kasáren vraťte Hanně její mapu a jděte si promluvit s Lordem Hagenem. Zeptejte se ho na Benneta a dozvíte se o jeho svědkovi, kterým je Cornelius, který je v prvním patře.

Jděte za ním a pořádně ho prokecněte. Cornelius vám rozhovor několikrát sám ukončí, ale poté mu řekněte, že řeknete žoldákům, kde bydlí. Cornelius se zalekne a dá vám svůj deník, kde je celá pravda (pokud jste se nepřidali k žoldákům, můžete mu tu knihu ukrást nebo ho zmlátit a obrat). Ve vedlejší místnosti seberte z krbové římsy jeden Krvavý kalich, ať se sem nemusíte vracet (pozor ať vás nikdo nevidí – radši si předtím uložte hru). S deníkem upalujte za Lordem Hagenem a ten Benneta nechá propustit. Vedle domu je také zahradník, kterému když ukážete signál zlodějské gildy prozradí vám, že některé domy mají tajné spínače. Také mu dejte tabák smíchaný se „Swampweed“ a získáte zkušenosti. Než budeme pokračovat v příběhu, splníme ještě některé postranní úkoly.

Gothic 2 Addon Teď je na čase si trochu nahrabat. Zajděte za lichvářem Lehmarem v přístavu a oberte ho o jeho knihu, kterou si přečtěte. Běžte ji dát Thorbenovi, který vám za ni poděkuje, ale vy si ji od něj kupte zpět a běžte ji dát Coragenovi, který vám za ni dá jedno svoje speciální pivo. Opět ji od něj kupte a jděte za Hannou, která vám za ni dá speciální klíč. Jděte do přístavu, skočte do vody a doplavte na nedaleký ostrov (pláž je z jeho druhé strany) a pobijte „Lizardy“. V dobře zamaskované jeskyni otočte svícnem, čímž vypnete smrtelnou past a vybrakujte spoustu truhel. Teleportujte se do města. Teď je na čase najít zbytek Krvavých kalichů pro Cassii. Jděte tedy do Horní části města do prvního domu vlevo, kde byl dříve Gerbrandt a vybrakujte truhlu nahoře, kde je i jeden z kalichů. Další kalich je v jednom z posledních domů vlevo (musíte projít průchodem). Přes den v něm nikdo není, takže z krbové římsy seberte klíč a odemkněte truhlu. Teď se vyspěte do půlnoci a navštivte dům vedle Gerbrandta. Nahoře použijte svícen naproti schodišti, čímž se dole objeví tajný výklenek s truhlou. Pokud jste obrali Valentina, měli byste k ní mít klíč a tím i získat další Krvavý kalich. Poslední Krvavý kalich je v domě soudce (poslední dům vpravo). Použijte jako spínač ozdobný štít na zdi u jeho postele a soudce oberte o klíč. Otevřete truhlu a máte kompletní sadu, se kterou upalujte za Cassiou do stok. Ta vám dá na výběr odměnu, kterou si vyberte podle svého gusta. Další práci pro vás nemá, ale promluvte si s Jesperem a zeptejte se ho na podivnou zamčenou místnost ve stokách. Dá vám od ní klíč a řekne vám, že je v ní truhla se zámkem, který dělal Fingers – mistr páčení zámků. Jděte tam a truhlu vypáčete (RRRLRRRLRLRLRRLLLRRL) a získáte spoustu užitečností. Promluvte si opět s Jesperem a získáte zkušenosti. Ve stokách si ještě promluvte s Ramirezem, který vám dá úkol přinést mu „Sextant“, ale na to je ještě dost času. Vyjděte z města a teleportem se dostaňte k hospodě. Kupte si runu, která vás odkudkoliv z „Nového světa“ přenese sem a vydejte se na Onarovu farmu. Cestou si s vámi promluví Buster a bude po vás chtít rohy Stínových bestií („Shadowbeast“) a může vás je i naučit brát – je to zbytečné, protože tento úkol vyřešíme i bez toho. Pokračujte po cestě až na farmu, ale pozor na „Seekery“, kterých je tu celkem dost, ale pokud na ně stále nemáte (mě dělali velké problémy), můžete je oklikou v polích oběhnout nebo se třeba proměnit na „Dragon Snappera“ a zvládnout je všechny najednou, ale půjdou po vás i ostatní NPC, pokud vás uvidí.

Gothic 2 Addon Na farmě se ničím nezdržujte a jděte rovnou za Leem. Promluvte si s ním a dostanete nový úkol. Hlavně si od něj nekupujte těžké brnění – byly by to vyhozené peníze. Ještě si promluvte s vedle sedícím Gornem a vyjděte ven. Torlof pro vás má také úkol. Jděte si promluvit s Bennetem, který se vám odvděčí za záchranu života prototypem nového dragobijeckého brnění, které je o dost lepší než to těžké, které jste si mohli koupit od Leeho a navíc je zadarmo. Ještě skočte za Darem a dejte mu tabák s houbami a poté jděte říct Wolfovi, že by se pro něj našla práce na Bengarově farmě. Teď se musíte dostat ke stezce, která vede nahoru k Dexterovi a ostatním banditům. Bohužel cestou je celkem dost „Seekerů“, stejně jako v okolí. Moje taktika, která výborně zabrala, byla proměna na Stínovou bestii dál od nějakého člověka a postupné vyhlazování „Seekerů“. Stínová bestie je totiž imunní (nebo alespoň velice odolná) na ohnivá kouzla, která po vás „Seekeři“ metají. Až budete u stezky, proměňte se zpátky a vyjděte nahoru. Na druhém konci mostu bude stát vedle bandity další „Seeker“, takže si připravte luk nebo kuši (případně kouzelný svitek) a vystřelte po něm. Až ho zasáhnete, půjdou po vás všichni banditi, takže se připravte na krušné chvilky, ale naštěstí se tu objeví Greg a pomůže vám a bandité nejsou nijak silní. Po boji jděte za Dexterem, ale bude mrtvý. Prohledejte jeho tělo a přečtěte si vzkaz, který u sebe měl. Dejte ho přečíst i Gregovi a prozkoumejte to tu a vyrabujte všechny truhly. Nahoře na věži u mostu můžete vyskočit až úplně nahoru, kde je ohnivý luk a několik málo ohnivých šípů. Pokud byste pokračovali cestou za Dexterovou chatrčí, narazíte na spletitou jeskyni, která je doslova zaplavena nemrtvými (kostlivci, zombící a dokonce jeden mág), ale kromě jednoho kamenného tabletu v ní není nic zajímavého. Teleportujte se do města.

Gothic 2 Addon Nejdříve jděte do Horní části města do domu soudce a požádejte ho o práci. Nejdříve vyzkouší vaši důvěru úkolem přinést mu posvátné kladivo z kláštera. Teď si jděte promluvit s Vatrasem a řekněte mu, že víte kde jsou zmizelí lidé. Jste připraveni se přidat do „Kruhu Vody“. Vatras vám dá prsten, podle kterého vás členové poznají a řekne vám, že na vás čekají v taverně. Teleportujte se tam tedy a promluvte si s Orlanem. Zeptejte se ho na teleporter a dá vám klíč ode dveří, které jsou vedle místa, kam se teleportujete z jeskyně u města. Zatím tam ale nechoďte a zeptejte se ho na schůzku členů „Kruhu Ohně“. Vzápětí všichni přijdou, takže si promluvte s Laresem a pozorně poslouchejte. Po rozhovoru vás budou všichni posílat za Vatrasem, takže tak ve městě učiňte. Teď je čas vydat se do kláštera – nejlépe bude, pokud se teleportujete do taverny a zamíříte tam odtud.

Před mostem do kláštera stojí Jorgen – chce se dostat dovnitř, ale nikoho nepřijímají. Před dveřmi do kláštera je váš známý Milen. Promluvte si s ním a ukažte mu vzkaz od Lorda Hagena. Vpustí vás dovnitř. V klášteře se ničím nezdržujte a jděte přímo rovně za hlavním představeným Mágů Ohně – Pyrokarem. S tím si důkladně promluvte a dozvíte se, že Pedro, jeden z noviců, ukradl artefakt „The Eye of Innos“ a utekl s ním neznámo kam. Spousta noviců se ho sice vydala hledat, ale zatím se nikdo nevrátil. Až skončíte s Pyrokarem, vyhledejte Goraxe a promluvte si s ním. Dá vám úkol Pedra zabít. Souhlaste. Pokud u sebe nemáte svitek „Sleep“, kupte si ho od něj. Jděte po schodech dolů do podzemí kláštera a až přijdete do místnosti, kde Garwig hlídá Innosovy relikvie, zakouzlete na něj „Sleep“ a čmajzněte Innosovo kladivo pro soudce. Teď vyjděte z kláštera a Jorgenovy jděte říct, ať si promluví s Miltenem, třeba ho vpustí dovnitř. Pokud se ho zeptáte, jestli tudy neviděl běžet podezřelého novice, ukáže vám (doslova – všimněte si, jakým směrem ukazuje) směr, kterým se vydal. Skočte tedy dolů do vody a plavte směrem, který vám Jorgen ukázal.

Gothic 2 Addon Až uvidíte na břehu trampa, vylezte z vody a on vám potvrdí, že tudy běžel. Ještě než se vydáte po cestě, můžete jít podél břehu, kde je jeskyně se dvěma Stínovými bestiemi, které už snad nejsou takový problém. V jeskyni je celkem dost užitečností. Teď už ale jděte po cestě. Nahoře na kopci je po pravé straně několik koster a další užitečnosti a u jednoho pařezu dokonce jedna rostlinka „Dragonroot“. Pokračujte po cestě, přejděte lávku, u které zabijte „Seekera“ a za mostem pobijte mrchožrouty a další malé potvory. Po pravé straně jsou jakési vykopávky. Je tu jedna velká a jedna malá pyramida. Nahoře každé z nich je truhla s nějakými věcmi (na té velké je v truhle dokonce skvělý jednoroční meč „Orc Slayer“, ale chce sílu 130). Všude je spousta bylinek, ale také spousta potvor, ale na většinu už máte. V této oblasti je také spousta kamenných tabletů, takže mějte oči na stopkách. Pokud si také pamatujete starou mapu, kterou jste dali Hanně, běžte na místo, kde ukazovala. Je to jeskyně kousek od velké pyramida. Až se probojujete na její konec přes několik „Minecrawlerů“, můžete si vzít z truhly celkem dobrou zbraň, ale pokud to uděláte, ožijí kamenní golemové, přes které se budete muset probít. Pokud se tak rozhodnete, použijte nějakou tupou zbraň (palcát, kladivo, apod.) – výrazně vám to ušetří práci. Kousek od pyramid je také velká jáma v zemi, ale tam zatím nechoďte, tam se podíváme později. Pokračujte tedy po cestě v honbě za zrádcem Pedrem. Správnou cestu poznáte podle toho, že budete nacházet mrtvoly noviců.

Pokračujte po cestě, až narazíte na lovce jménem Grimbald. Bude od vás chtít pomoc při zabití několika „Snapperů“ – nic těžkého. Grimbald vás také může naučit brát spoustu trofejí. Pokud se podíváte na mapu uvidíte, že jste blízko jeskyně Černého Trola („Black Troll“). Jděte tam a před jeho doupětem najdete bylinku „Sun Aloe“, kterou pro vás chtěla Sagitta. Pokud chce zabít Černého Trola, mám pro vás jeden typ. Zakouzlete na něj svitek „Shrink Monster“ a je to záležitost na pár sekund. V jeho doupěti poberte několik celkem dobrých věcí a pokračujte za Pedrem. Kousek od Grimbalda vás zastaví dva trampové, ale pokud budete dobře volit slova, boji se vyhnete, ale není k tomu důvod – oba je v klidu zmáknete. Pokud se teď budete držet po pravé straně u skalní stěny, narazíte na jeskyni s několika kostlivci a na jejím konci svedete souboj dokonce se dvěma Stínovými Válečníky („Shadow Warrior“), což rozhodně nejsou žádná ořezávátka. Odměna v podobě spousty cenností a jednoho z nejlepších obouručních mečů „Dragon Slicer“ za to určitě stojí. Pokračujte po cestě, dokud se cesta téměř neztratí a vy neuvidíte kamenný kruh, kde tři „Seekeři“ dělají podivný rituál. Jděte tam a dozvíte se, že artefakt „The Eye of Innos“ je zničen. Zabijte všechny tři „Seekery“, seberte amulet a o kousek dále ještě Dragomirovu kuši (je to lovec kousek od hospody, takže až budete mít cestu kolem, předejte mu ji) a teleportujte se do kláštera. Pyrokarovi poreferujte o situaci a ten vás odkáže opět za Vatrasem. Mág sedící po Pyrokarově pravici vám ještě dá úkol přivést do kláštera alchymistu z Horní části města, ale to uděláme později. Teleportujte se do města, prodejte co můžete, nakupte si co chcete (doporučuju hojivé lektvary a kouzelné svitky), zajděte si promluvit s Laresem a teleportujte se zpět do taverny. Dojděte k místu, kde se vždycky objevíte po použití teleporteru v jeskyni u města a otevřete dřevěné dveře. Uvnitř je další teleporter, který vás přenese do starobylé hrobky. Nezapomeňte prohledávat rozpadlé kamenné strážce.

Gothic 2 Addon Jděte rovně a promluvte si s mágem jménem Nepharius. Důkladně ho vyzpovídejte a poté si promluvte s mágem jménem Myxir. Od něj se naučte starobylý jazyk. Všechny tři stupně sice sežerou třicet tréninkových bodů, ale bohatě se vám to vyplatí. Od teď totiž můžete číst kamenné tablety, které jste nacházeli po celou hru a které vám teď trvale zvýší některé vlastnosti. Promluvte si s ostatními mágy a pokračujte v průzkumu. Narazíte na mága jménem Riordan. Samozřejmě si s ním promluvte a jděte do vedlejší místnosti, kde je Saturas, který jaksi ještě nezapomněl na váš poděl z Gothica 1. Pokud jste ho i vy zapomněli, spustí se animace z Gothica 1, která vám vše osvětlí (A pokud patříte mezi chudáky, kteří Gothic 1 nehráli, máte z Gothica 2 a datadisku tak poloviční zážitek, takže si ho koukejte zahrát!). Teď to tu všechno prošmejděte, se všemi si promluvte a z Merdariona vyžebrejte klíč k místnosti s teleporterem. Nakonec si opět promluvte s Nephariem a dostanete mapu, kde hledat zbývající fragmenty k sestavení klíče, který otevře portál. Jděte do místnosti s teleporterem (truhlu otevřete kombinací LRRLRRL) a použijte ho.

Jste u města, kam se hned vydejte. Podle mapy by jeden fragment měl být v kamenném kruhu u Lobartovy farmy. Jděte tam a najdete tam Cavalorna, který hledá totéž co vy. Dozvíte se, že kamenného strážce kdysi porazili paladinové z města, takže se vydejte k Lordu Hagenovi, který vám fragment bez problémů vydá. Na náměstí u Vatrase ještě řekněte Cavalornovi, že máte fragment. Teď se podle mapy vydejte na další místo, které je kousek od místa, kde jste našli amulet „The Eye of Innos“. Cestou sice narazíte na nějaký odpor v podobě „Wargů“, několika skřetů a jiné podobné havěti, ale už to snad nebude takový problém. Podle mapy dojděte ke kamennému kruhu, kde opět stiskněte tři tlačítka a zabijte kamenného strážce, který se objeví. Seberte mu fragment a vraťte se za Nephariem, kterému zbývající fragmenty dejte. Následujte ho do další místnosti a chvíli sledujte magické divadélko. Poté si s Nephariem opět promluvte a pak ještě se Saturasem. Jděte do místnosti, kde stál prve Nepharius a použijte dírku vlevo na zdi, čímž se aktivuje portál. Vstupte do něj. Co nás ale čeká na druhé straně, to si povíme až v další části našeho návodu…

Autor:


Témata: krb, Pivo

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...Najdete na iDNES.cz