Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grand Theft Auto 3 - mafiánův průvodce #2

  12:00aktualizováno  1. listopadu 10:04
Grand Theft Auto 3 je hra velmi rozmanitá, ve které narazíte - kromě základních misí - na mnoho vedlejších úkolů. Pokud chcete hru poctivě splnit na 100%, budete je muset podstoupit všechny. V dnešní druhé části se proto společně podrobně podíváme na všechny hlavní a vedlejší úkoly.

STRUČNÝ PŘEHLED ÚKOLŮ - OBSAH

Rozdělení procent je pouze orientační, protože v Gta 3 neplatí rovnice 1 mise=1%, nýbrž věta „čas od času dostanete procento“. Záleží tedy, v jakém pořadí úkoly plníte (a mějte na paměti, že návod občas odkazuje na mapy první části návodu - poz. red.).

ZÁKLADNÍ MISE

Portland

L U I G I
 • Luigi’s girls (1500$)
  Po zhlédnutí intra nasedněte do auta a jeďte ke čtverečku vyznačeném na radaru, vjeďte do modrého světla a po animaci pokračujte k dalšímu bodu. Jakmile vám bude zadán úkol, jeďte k nemocnici vyzvednout Misty a dovezte ji k Luigimu.
 • Don’t spank ma bitch up (4000$)
  Seberte baseballovou pálku, sedněte do auta a jeďte do přístavu. „Ošipkovaný“ chlápek prodává drogy (spank) Luigiho děvkám, a to se nedělá. Sejměte ho pálkou a až bude mrtvý, tak mu seberte auto a jeďte ho dát přebarvit, načež ho schovejte v označené garáži u nemocnice.
 • Drive Misty for me (1000$)
  Po zadání úkolu sedněte do auta, jeďte ulicí dolu až k parkovišti u paneláku, zastavte na vyznačeném místě a zatrubte. Až Misty nasedne, tak ji dovezte k Joeymu. Nyní můžete pro úkoly jezdit i sem.
 • Pump-action pimp (4000$)
  Jeďte si pro pistoli do dvora za Ammunation, potom dostihněte označené auto a nabourejte ho. Pozor, zmetek uvnitř má brokovnici, stačí jedná rána zblízka a vaše auto je v luftě, takže ho buď okamžitě přejeďte nebo zastřelte. Po úspěšném ukončení mise máte možnost zakoupit v Ammunation pistoli.
 • The fuzz ball (2000-6000$)
  Cílem této mise je stáhnout co nejvíc šlapek z terénu a dovézt je na policejní bál jako pozornost od Luigiho. Doporučuji použít policejní auto nebo taxi – je rychlé, dobře se řídí a hlavně v něm poberete tři děvky najednou. Minimum jsou čtyři holky a pokud se vám je podaří dovézt všechny, dostanete bonus 2000$.

  J O E Y
 • Mike Lips last lunch (10000$)
  Jeďte na vyznačené místo a ukradněte označené auto, dovezte ho k 8-ballovi do garáže a po drobné úpravě ho vraťte na původní místo přesně tak, jak bylo zaparkované, aktivujte bombu (tlačítko střelby) a utečte. Času máte dost, takže jeďte velmi opatrně – auto nesmí být ani škrábnuté. Pokud by se vám ho povedlo nějak poškodit, tak byste s ním museli do servisu.
 • Farewell ‚Chunky‘ Lee Chonks (10000$)
  Dojeďte do čínské čtvrti, zastřelte označeného Číňana a rychle utečte.
 • Van heist (20000$)
  Jsou dva způsoby jak udělat tento úkol. Požadovaný Securicar buď poškoďte nějakým velkým autem (například Linerunner), nebo mu někde nadjeďte a rozstřílejte ho. Jakmile bude „damage“ plný a řidič zdrhne, sedněte na jeho místo a odvezte auto do garáže v přístavu.
 • Cipriani’s chauffeur (3000$)
  Zastavte na vyznačeném místě a po animaci odvezte Toniho domů. Máte novou pracovní příležitost a navíc je nyní možné v Ammunation zakoupit Uzi.
 • Dead skunk in the trunk (10000$)
  Na označené místo doporučuji dojet nějakým těžkým autem, nejlépe Linerunnerem, protože na vás čekají Forelliho bratři, kteří vás nemají zrovna v lásce. Nejlepší způsob jak na ně, je likvidace rozmašírováním, nebo odstrkáním do moře (můžete jim i ujet, ale to není ono). Až budete mít klid, tak sedněte do označeného vozu, odvezte ho na vrakoviště, zaparkujte na modrém místě a odejděte. Docela sranda je, když vám z inkriminovaného auta odpadne víko od kufru... :-).
 • The getaway (30000$)
  Vezměte si čtyřmístné auto, na vyznačeném místě naložte lupiče (zatrubte), dovezte je před banku a pak s nimi zdrhněte. Zbavte se policajtů a dovezte zločince zpátky domů.

  T O N I
 • Taking out the laundry (20000$)
  Dojeďte k 8-ballovi pro granáty, potom dostihněte tři označená čínská auta, jednoduše jim zablokujte cestu a pod kola hoďte granát (nebo použijte brokovnici).
 • The pick-up (1%, 10000$)
  Než seberete kufřík s penězi, dobře se vyzbrojte (aspoň Uzi) a doplňte energii, protože na vás naběhne několik rozezlených Číňanů. Až je pozabíjíte, tak dovezte peníze Tonimu. Odteďka na vás budou Číňané střílet.
 • Salvatore’s called a meeting (15000$)
  U Joeyho vyzvedněte limuzínu, dojeďte pro Luigiho (zatrubte), pak pro Tonyho (zatrubte) a utečte před Asiaty do Salvatorovy garáže (pokud jedete směrem od nemocnice, tak stačí na první křižovatce odbočit doprava a pak furt rovně).
 • Triads and tribulations (30000$)
  Se dvěma pomocníky zlikvidujte všechny označené čínské zmetky. Abyste se dostali k tomu poslednímu, potřebujete Triad fish van, což je dodávka přepravující ryby a jezdí hlavně v čínské čtvrti.
 • Blow fish (30000$)
  8-ball „upravil“ jeden popelářský náklaďák, se kterým je potřeba opatrně dojet k čínské rybí fabrice, zaparkovat ho na označené místo, aktivovat bombu (tlačítko střelby) a rychle utéct.

  S A L V A T O R E
 • Chaperone (10000$)
  Dovezte Marii k dealerovi a po krátké animaci s ní jeďte do přístavu na párty. Po chvilce se zde objeví zcela nečekaná společnost a zábava se trochu zvrtne, takže počkejte až Maria nastoupí do auta a zdrhněte s ní zpátky domů.
 • Cutting the grass (15000$)
  Zaparkujte poblíž Luigiho klubu (nejlépe u baráku kde je autolakovna), tak abyste viděli na taxíka stojícího před klubem a on neviděl na vás. Po chvíli do něj nastoupí chlápek a auto se rozjede. Opatrně ho sledujte až do přístavu a po animaci zmetka přejeďte (pozor, má brokovnici).
 • Bomb da base, act i & act ii (150000$)
  Po zadání jeďte k 8-ballovi a stoupněte na modré políčko. 8-ball vám řekne, že chce 100000$. Pokud je máte, stačí na políčko znovu stoupnout (v opačném případě to udělejte až budete mít dost peněz), on vám dá sniperovku a pojede s vámi do přístavu na vyznačené místo. Po animaci je potřeba pozabíjet všechny Kolumbijce, což se dá udělat několika způsoby. Ten standardní a asi nejlepší je vyběhnout na střechu a všechny postřílet sniperovkou (začněte těmi dole a pokračujte směrem doprava). Další způsob je zatarasit 8-ballovi cestu nějakým autem a na nepřátele naběhnout přímo, ale v tom případě pozor, protože jsou vyzbrojeni AK47čkami.

 • Last requests (20000$)
  Salvatore vás pošle odvézt jedno auto, ale po cestě vám přijde zpráva od Marie, že je to past, takže se hezky otočte a jeďte k novému čtverečku (pokud byste do inkriminovaného auta sedli, vybuchnete). Po animaci se dejte člunem doprava k dalšímu čtverečku a zaparkujte u mola.

  Staunton Island

  A S U K A
 • Sayonara Salvatore (25000$)
  Nyní je potřeba ukázat Salvatorovi, že udělal velkou chybu když se vás chtěl zbavit. Je několik možností, jak ho dostat – buď ho sejmout po cestě, nebo si na něj počkat před barákem, nebo ho sejmout než nastoupí do auta, což je ideální. V posledním případě máte dvě možnosti:
  1-najděte si šikovné místo, odkud ho dostat sniperovkou, například střecha budovy naproti klubu (pokud stojíte zády k němu).
  2-vyběhněte po schodech na střechu Luigiho klubu, stoupněte si nad zadní východ, kousek od okraje, aby vás neviděla ochranka, a až bude zmetek venku, tak mu hoďte na hlavu granát.
  Po této misi vás budou mafiáni doslova milovat, a svoji lásku a oddanost budou projevovat zejména salvami z brokovnice při průjezdu jejich územím...
 • Under surveillance (15000$)
  Pro tuto misi jsou nejvhodnější zbraně sniperovka a granáty. Pokud je nemáte, zajeďte do Ammunation. Doporučuji tento postup: nejdřív sejmout dva zmetky v parku, potom jet k zaparkované dodávce a z bezpečné dálky pod ní hodit granát (nebo střelit dvě dávky brokovnicí). Zmetky postávající na balkónech nejlépe dostanete sniperovkou ze střechy kasina.
 • Paparazzi purge (10000$)
  V této misi je potřeba zlikvidovat drzého novináře. Efektně si dojeďte autem až ke člunu (jste v Americe, přece nebudete zbytečně chodit :-), vlezte do něj (pokud si nevíte rady, koukněte do kapitoly TIPY, pokec o vodě) a jeďte za paparazzim. Nejjednodušší způsob jak ho zlikvidovat, je jet pořád za ním a rozstřílet člun na sra... pardon, dokud nevybouchne. Jestliže jste hravé povahy, tak ho sledujte (objedete celý Portland) dokud nevystoupí a pronásledujte ho pěšky a pak ještě autem.
 • Payday for Ray (11000$)
  V této misi z vás udělají trochu blbce, ale co se dá dělat. Je to na čas, ale pokud nebudete zdravit každého chodce, čekat na zelenou a dávat přednost všem protijedoucím vozidlům, tak se to dá zvládnout poměrně v klidu a na konci vám zbude ještě aspoň půl minuty. Vemte si hodně rychlé auto a jezděte od telefonu k telefonu, u každého vystupte a po animaci jeďte dál, dokud nebudete posláni do hajzlu... uprostřed Belleville parku, kde na vás čeká Ray.
 • Two faced tanner (20000$)
  Vemte si těžké a rychlé auto (doporučuji policejní Enforcer) a jeďte na vyznačené místo. Zmetek který začne ujíždět je pod ochranou policie, takže jakmile do něj jen malinko ťuknete, máte na krku čtyři hvězdičky (po splnění úkolu zmizí). Pronásledujte ho, dokud nebouchne i s autem, nebo dokud nevystoupí, potom ho budete moct přejet.

  K E N J I
 • Kanbu bust-out (30000$)
  Sežeňte si policejní auto, u 8-balla do něj nastražte bombu a pak s ním přijeďte na fízlárnu, zajeďte do dvora (vrata se otevřou pouze pokud máte policejní auto), zaparkujte, aktivujte bombu a utečte. Po výbuchu nasedněte do Enforcer, naložte doposud vězněného člena Yakuzy, zbavte se policajtů (pokud to nezvládnete přes hvězdičky, tak se nechte přebarvit, ale musíte si vzít civilní auto) a pak ho dovezte na označené místo.
 • Grand theft auto (25000$)
  Kenji vám dá za úkol ukrást několik aut a bez jediného škrábance je dovézt do označené garáže. Naštěstí je to hned vedle servisu, takže pokud se cestou s někým nebo něčím střetnete, můžete je v klidu nechat opravit. Časový limit je naprosto dostačující.
 • Deal steal (25000$)
  Nejprve ukradněte Yardie Lobo (viz. seznam aut) a jakmile auto získáte, jeďte pro označeného gangstera a s ním pak k nemocnici, kde zastavte a zatrubte. Yakuzák vyleze ven, vy však radši zůstaňte ve voze a zmetky přejeďte. Až bude po nich, tak seberte kufřík, zničte jejich káry a vraťte se do kasina.
 • Shima (10000$)
  Vaším úkolem je vyzvednout peníze za „ochranu“ ve třech částech města, ale samozřejmě je v tom háček. Po sebrání prvních dvou kufříků zjistíte, že ten třetí sebral cizí gang, a je tedy potřeba peníze získat zpět a ztrestat drzé šmejdy. Jeďte do Portlandu na parkoviště, kde jste na začátku hry vyzvedávali Misty, pozabíjejte všechny označené členy Diablos, seberte kufřík a vraťte se do kasina.
 • Smack down (10000$)
  Vemte si rychlé auto a přejeďte nebo jinak zabte alespoň osm dealerů, ale musíte rychle, nebo se rozutečou a je konec. Za každého dealera navíc máte bonus 1000$.

  R A Y
 • Silence the sneak (30000$)
  V této misi máte za úkol zlikvidovat Rayova parťáka, který se rozhodl spolupracovat s policií (paradoxní, když je to policajt :-). Vyzbrojte se silnou střelnou zbraní a granáty, vemte si armor a jeďte na označené místo. Je potřeba hodit granát do otevřeného okna, což není nic jednoduchého a každý si to bude muset sám vyměřit a vychytat.
  Já jsem přišel na tento způsob: vemte auto stojící v garáži za vámi (Blista) a zaparkujte ho přímo proti oknu tak, aby mělo zadek kolmo proti dveřím vlevo vedle vrat. Pak vylezte na střechu, pohled dejte malinko nad okno a hoďte plným rozmachem. Pokud se netrefíte, utečte. Jakmile se vám to povede, tak se otevře garáž a zmetek bude chtít ujet, proto sebou máte brokovnici (nebo samopal). Abyste měli jistotu, že neuteče, tak zataraste výjezd nějakým velkým autem a pro případ že by vám přesto unikl, je dobré mít v garáži schované rychlé auto.
 • Arms shortage (10000$)
  Vyzbrojte se granáty a doplňte si armor a health. Dojeďte do vojenského objektu za nemocnicí, autem zablokujte uličku vedle skladu za náklaďákem, po krátké animaci si stoupněte k vratům a čekejte na Kolumbijce. Jakmile se na mapce objeví červené čtverečky, začněte házet granáty a vůbec těm parchantům nedejte čas vystoupit z vozu, nebo dokonce začít střílet. Po zničení všech třech aut se ještě otočte doleva a zlikvidujte dva zmetky, kteří to vzali zadem. Jakmile bude klid, pokecejte s Philem a je to. Až dohrajete základní mise, můžete si sem dojet pro tank.
 • Evidence dash (10000$)
  Musíte šestkrát nabourat do označeného auta a pokaždé sebrat balíček, který z něj vypadne. Až jich budete mít všech šest, tak vystupte z auta a zničte ho.
 • Gone fishing (35000$)
  Nejjednodušší cesta jak zmetka odstranit je ta nabízená: jeďte do Portlandu, naskočte do policejního člunu a vaší oběť rozstřílejte i se člunem, dejte si ale pozor na dynamit, který vám občas hodí do cesty.
 • Plaster blaster (10000$)
  Párkrát nabourejte do sanitky, nebo si na ni někde počkejte a zničte ji třeba bazukou, každopádně z ní musí vypadnout zasádrovaný chlápek, kterého potom přejeďte, nebo na něj hoďte bombu. Nevím, zda je to chyba hry nebo má tak odolnou sádru, ale je potřeba ho převálcovat/vybombit několikrát.
 • Marked man (20000$)
  Na tuhle misi si připravte hodně rychlé auto. Počkejte až Ray nasedne a odvezte ho na letiště. Musíte jet tunelem, protože most má v merku FBI, takže za nemocnicí sjeďte pod zem, na první křižovatce doleva, na druhé taky a jakmile vyjedete zase na povrch, tak se dejte opět doleva a zastavte mu před letištní halou. Až bude Ray v bezpečí, tak se vraťte do Stauntonu (nyní již můžete po mostě) a na vyznačeném místě najdete hromadu velmi užitečných zbraní a hlavně neprůstřelného Patriota, kterého opatrujte jak oko v hlavě, protože je jediný v celé hře, je neobnovitelný a bude se vám velmi hodit v nadcházejících misích.

  D O N A L D L O V E
 • Liberator (40000$)
  Sežeňte si Cartel Cruiser (viz. seznam aut) a dojeďte na označené místo, ale nepouštějte se bezhlavě dovnitř. Zaparkujte u vrat, tak aby zůstala otevřená, a z dálky postřílejte všechny nepřátele. Teprve nyní vejděte do dvora a vyčistěte garáže, v nichž jsou také schovaní parchanti. Za jedněmi vraty najdete hledanou osobu, kterou je potřeba dopravit k Donaldovi.
 • Waka-gashira wipeout! (30000$)
  Nasedněte do kolumbijského auta, vyjeďte na střechu nadzemních garáží a rozšmelcujte Kenjiho, načež ihned zdrhněte. Za žádnou cenu nevystupujte z auta, dokud se vám dole neukáže nápis „now dump the car“. Až bude mise splněna, klidně zase nasedněte.
 • A drop in the ocean (10000$)
  Okamžitě jeďte do Portlandu (nejlépe po mostě) na molo, kde jste se poprvé setkali s Asukou. Nasedněte do člunu a až začne letadlo shazovat balíčky, tak je všechny vysbírejte, načež se někde vyloďte (doporučuji molo, kde jste se poprvé vyloďovali s Asukou), zbavte se policajtů (doporučuji přebarvit se za garáží poblíž domu, kde bydlí Asuka) a odvezte zásilku Donaldovi.
 • Grand theft aero (50000$)
  Dojeďte na letiště, zlikvidujte Kolumbijce v hangáru a nastupte do letadla. Nic v něm už není, takže jděte k ošipkované dodávce a po krátké animaci se vydejte na staveniště ve Fort Staunton (bez sniperovky a pořádného kvéru tam radši vůbec nelezte, protože je potřeba zlikvidovat asi deset po zuby ozbrojených zmetků). Jakmile bude čisto (obrazně řečeno, ve skutečnosti budou všude kolem louže krve, kusy končetin a rozmotaná střeva... :-), tak vlezte do výtahu. Po animaci už stačí jen dojet k Donaldovi.
 • Escort service (40000$)
  Pro tuto misi vřele doporučuji vzít si neprůstřelného Patriota, kterého vám věnoval Ray. Jeďte ke čtverečku – je to Securicar, který máte chránit před Kolumbijci (pošlou na vás asi tři auta a devět pěších se samopaly). Auta nepředstavují moc velkou hrozbu, pokud se jim nepovede odříznout Securicaru cestu, to potom vystoupí čtyři zmetci a začnou střílet jak diví. Mnohem důležitější je likvidace pěšáků, takže jeďte o pár set metrů napřed (ale ne moc, objeví se až když je v blízkosti Securicar) a všechny je přejeďte. Jsou rozmístěni v tomto pořadí: kousek za parkem ve směru ke stadionu jsou dva, další číhá na schodech stadionu, čtvrtý zmetek je u nemocnice, pátý na rozcestí v tunelu, šestý a sedmý u výjezdu z tunelu, osmý a devátý na chodníku poblíž cílové garáže.
 • Decoy (35000$)
  Účelem této mise je nalákat na sebe policii. Dojeďte na vyznačené místo a nasedněte do auta, které jste předtím doprovázeli (než to uděláte, doporučuji odstřelit dva policejní antony číhající dole za billboardem). Jakmile budete za volantem, naskočí vám šest hvězdiček a bude potřeba s autem vydržet několik minut a dojet dost daleko. Ideální postup je následující: zamiřte do tunelu, je tam dobrá silnice, policajtům dělá nesmírné potíže dělící pás uprostřed a hlavně tam nemůže vrtulník. Štrádujte si to až do Portlandu, kde na vás možná čeká vojenský zátaras. Pokud ano, jednoduše ho prorazte a dojeďte do autolakovny, kde už stačí jen jezdit opakovaně dovnitř a ven, takže nehrozí žádné větší poškození a navíc se vždy vymažou hvězdičky, což je prospěšné z armádního hlediska.
 • Love’s disappearance
  Po stoupnutí na modrý kruh proběhne animace a „mise“ je u konce.

  A S U K A (na stavbě)
 • Bait (35000$)
  Nalákejte růžové čtverečky do žlutého čtverečku.
 • Espresso-2-go! (40000$)
  Je potřeba zničit všechny dealerské stánky (2 v Portlandu, 5 na Staunton Island a 2 v Shoreside Vale). Jakmile zničíte první, začne odpočet času, takže pokud si chcete nejdřív prostudovat stánkovou polohu, žádný neničte. Pro tuto misi doporučuji auto Patriot, protože je rychlé, dobře se řídí a něco vydrží. Pokud se nikde nezaseknete, tak máte dost času na to, abyste všechno objeli v jakémkoliv pořadí, ale než pojedete do mafiánské čtvrtě, určitě si vemte nové nepoškozené auto (nejlépe neprůstřelný Patriot), protože tam mají hoši brokovnice.
 • S.A.M. (45000$)
  Ihned po zadání sedněte do něčeho rychlého a upalujte na označené místo, seberte raketomet (je dobré u sebe mít i sniperovku a do obou zbraní zásobu nábojů), skočte do člunu a jeďte k bóji s šipkou. Pokud máte dost času, tak vysnajprujte Kolumbijce postávající v povzdálí a až bude zbývat zhruba 20 vteřin, tak od Staunton Islandu, od vysokého mrakodrapu co je na dohled přiletí letadlo, které musíte sejmout raketometem. Jakmile bude sestřelené, je potřeba posbírat celkem osm balíčků, které z něj vypadnou. Při troše štěstí spadnou všechny na břeh a nebudete je muset sbírat člunem. Po zničení letadla vám také naskočí čtyři hvězdičky, takže na vás vystartuje vrtulník. Naštěstí máte raketomet. Máte dvě možnosti: buď se vraťte na molo, kde jste našli člun, nebo najeďte člunem na břeh letiště, vyskočte ven, pokud je potřeba, tak dosbírejte balíčky a utíkejte ke kolumbijskému autu, seberte ho a zdrhejte se přebarvit. Až vám dají orgáni pokoj, tak jeďte na stavbu, kde zjistíte, že Asuka je tuhá a Maria unesená a že se po vás požaduje půl milionu výkupného.

  Shoreside Vale

  C A T A L I N A
 • The exchange (500000$)
  Před započetím této mise vřele doporučuji mít plný armor a v místě bydliště co nejvíc zbraní, tj. posbíráno co nejvíc balíčků. Nemusíte se vůbec vyzbrojovat, protože o všechen arzenál přijdete. Pokud máte půl milionu, tak přijeďte na místo označené písmenem C, kde v animaci zjistíte, že to byl podraz a že vás chce Catalina odkráglovat. Postřílejte zmetky, v garáži seberte armor a skočte do Cartel Cruiseru, vyjeďte ven z vrat a shlédněte krátké video s vrtulníkem, který letí k přehradě. Můžete jet domů a sebrat všechny zbraně co tam máte, ale pokud nejste vyloženě nešikovní, tak to nebudete potřebovat. Helikoptéra směřuje k přehradě, takže jeďte za ní, nebo se u vily kde měla proběhnout výměna dejte do kopce, objeďte zezadu vilovou oblast a pak doleva a hned zase doprava skrz zátaras. Máte-li svůj arzenál, není co řešit. Nemáte-li svůj arzenál, budete si muset vystačit se sniperovkou u stromu u skály vpravo, zlikvidovat nejbližší zmetky a sebrat jim samopaly. Jakmile získáte M16, je to sranda. Co nejrychleji postupujte kupředu, nenechte se zaskočit číhajícími zmetky, dejte pozor na náklaďák a na parchanta s plamenometem, vyběhněte na střechu, zabte nepřátele u Marie, vezměte si raketomet, hezky si počkejte na vhodnou chvíli (až k vám bude helikoptéra nejblíže) a vypalte. Jakmile dostane zásah, začne rotovat a po chvíli vybouchne. Jděte k Marii a vychutnejte si outro. Základní mise splněny.

  TELEFONNÍ BUDKY

  V každém městě vám po několika splněných misích přijde vzkaz na pager a na mapě se objeví sluchátko (v Portlandu modré, na Staunton Islandu zelené a v Shoreside Vale červené). Je to telefonní budka, u které je možné brát úkoly. Až budete mít telefonní úkoly hotové, budka bude zvonit dál – je možné dělat pořád dokola první úkol, ale už za to nebudou procenta.

  Portland – El Burro

 • Turismo(10000$)
  Pro tuto misi je nejideálnější auto Banshee, schované za vitrínou autobazaru v St. Marks. Zastavte na startovní čáře (resp. Ve startovním kruhu :-) a už při odpočítávání držte plyn. Vítězí ten, kdo projede všechny checkpointy a jako první se dostane do cíle (na čase nezáleží, ale samozřejmě se můžete snažit o co nejlepší. Já měl 152).
 • I scream, you scream (6000$)
  Dojeďte si pro kufřík (tohle místo si zapamatujte, objeví se zde červený taxík), najděte a ukradněte zmrzlinářský vůz a dojeďte na označené místo. Pokud je vypnutá, tak zapněte zmrzlinářskou melodii, vylezte z auta a jděte někam opodál (nejlépe za silnici). Jakmile budou u auta čtyři černě odění chlápci, odpalte bombu.
 • Trial by fire (10000$)
  Na vyznačeném místě seberte plamenomet a upalte 25 členů Triády. Po ukončení této mise po vás budou střílet na potkání. Big’n‘ veiny (20000$)
  Nasedněte do poblíž zaparkované dodávky a co nejrychleji posbírejte všechny časopisy na cestě. Každý z nich vám přidá jednu vteřinu. Až dojedete do přístavu, tak zabte chlápka stojícího u dodávky a autem v němž momentálně sedíte dojeďte na vyznačené místo.

  Staunton Island – King Courtney

 • Bling-bling scramble (x-15000$)
  Sežeňte si rychlé auto, dojeďte na označené místo a po animaci se rozjeďte sbírat checkpointy. Musíte jich na konci mít nejvíc ze všech a za každý dostanete 1000$.
 • Uzi rider (10000$)
  V animaci k vám přijede auto typu šrot, se kterým musíte dojet do Portlandu a zabít deset členů Diablos. Můžete je přejet nebo postřílet, záleží na vás, ale nesmíte za žádnou cenu vystoupit z auta. Po zlikvidování Diablosů se vraťte na Staunton Island.
 • Gangcar round-up (10000$)
  Je potřeba ukrást tři gangsterská auta a dovézt je do určené garáže. Nesmí být moc poškozena. Doporučuji začít Mafián Sentinelem, kde je největší riziko neúspěchu, potom sebrat Diablo Stallion a na konec Yakuza Stinger. Až pojedete pro mafiána, tak doporučuji se úplně vyhnout ulicím s nasr... chlápky vybavenými brokovnicemi, ale vzít to okolo po trávnících až k Salvatorově residenci, kde jsou zaparkovaná hned dvě auta.
 • Kingdom come (10000$)
  Dojeďte k označenému autu a nasedněte do něj. Po animaci bleskurychle zlikvidujte všechna čtyři auta, ze kterých vylézají výbušní magoři. Doporučuji autu nalevo nejdřív zablokovat cestu jiným autem, aby na vás nemohl zmetek.

  Shoreside Vale – D-Ice

 • Uzi money (10000$)
  Sedněte do auta a postřílejte dvacet chlápků s fialovým svetry. Musíte střílet Uzinou z auta.
 • Toyminator (10000$)
  Dojeďte k zaparkovaného Toyz autu a pomocí autíček na dálku zničte tři Securicary.
 • Rigged to blow (20000$)
  Jeďte na stejné místo jako v předchozí misi a nasedněte do označeného Infernusu. Je v něm nálož a stačí malá kolize aby vybouchl, takže jeďte pomalu a opatrně, času máte dost a pokud jste se dostali až sem, tak už jistě dobře víte, jak jsou řidiči v této hře debilní. Dojeďte do Portlandu, kde v jedné garáži odstraní bombu, a pak se vraťte s nepoškozeným autem na původní místo.
 • Bullion run (xxx$)
  V této misi musíte posbírat a dovézt do bezpečí alespoň třicet platinových cihel, které vypadly z havarovaného letadla. Dojeďte do Pike Creek a začněte sbírat. Auto s každým kouskem zpomalí a navíc po vás vystartuje policie, takže až jich pár seberete, odvezte je do vyznačené garáže (je to ta s číslem 2, druhá zleva). Za cihly navíc máte myslím peníze navíc. Bohužel nevím co se stane, když seberete všechny cihly, protože se mi to nepovedlo. Kdyby to někdo dokázal, ať mi klidně napíše :-).
 • Rumble (10000$)
  Dojeďte před váš příbytek, vezměte si baseballku, naložte chlápka v červeném svetru a jeďte na piknikové parkoviště v dolní části Wichita Gardens, tam kde je zaparkovaný checkpointový Patriot. Čeká tam na vás banda fialovo-svetrových zmetků, které je potřeba pobít (žádné zbraně, jen pěsti nebo baseballka).

  TAJNÁ TELEFONNÍ BUDKA (MARTY CHONKS)

  V Portlandu, hned vedle Joeyho dílny, je továrna psího žrádla Bitch’n‘ Dog Food. Na rohu je telefon, který zvoní od devíti ráno až do pozdního odpoledne a dostanete u něj několik tajných úkolů, které jsou vesměs stejné.
 • The crook (1000$)
  V areálu továrny (za vraty) sedněte do označeného Perennialu, vyzvedněte chlápka v čínské čtvrti a dovezte ho do továrny. Po animaci jeďte s autem na vrakoviště a nechte ho sešrotovat.
 • The thieves (3000$)
  Sedněte do připraveného Sentinelu, vyzvedněte dva zloděje, zavezte je do fabriky, po animaci nechte auto přebarvit a vraťte ho zpátky.
 • The wife (2000$)
  Vezměte si připravené Esperanto, dojeďte pro Martyho manželku, odvezte ji do fabriky a po animaci hoďte auto do moře (stačí ho zaparkovat někde na molu a pak do něj zezadu strčit).
 • Her lover (4000$)
  Sedněte do připraveného Stallionu, vyzvedněte chlápka a odvezte ho do fabriky... není to už trochu monotónní?

  SECRET PACKAGES (tajné balíčky)

  V Liberty City se nachází 100 balíčků, které je potřeba všechny najít a posbírat. Každých deset sebraných balíčků vám do doupěte přibude nějaký předmět. Odvíjí se to v následujícím pořadí:
  10 balíčků – Pistol
  20 balíčků – Uzi
  30 balíčků – Grenades
  40 balíčků – Shotgun
  50 balíčků – Body armor
  60 balíčků – Molotov
  70 balíčků – AK47
  80 balíčků – Sniper rifle
  90 balíčků – M16
  100 balíčků – Rocket launcher
  Na mapě jsou všechny balíky vyznačené čísly, které zde popíšu.

  Portland
  1.Jeďte po pěší zóně podél pobřeží až do Harwoodu - nad vjezd do tunelu.
  2.Jděte po kolejích nadzemky až k budově Head Radia v Harwoodu a skočte na jeho střechu. Kromě balíčku najdete i plamenomet.
  3.U vjezdu do čerpací stanice v Harwoodu skočte na zídku, běžte po ní do protilehlého rohu, skočte na střechu budky a zní pro balíček.
  4.Uvnitř prosklené místnosti autobazaru, vedle Banshee.
  5.Vzadu za Salvatorovým domem.
  6.Balíček je pod útesem za Salvatorovým domem.
  7.Hepburn Heights, za zdí ohraničující dva paneláky.
  8.Uprostřed parku mezi keři.
  9.V lesíku hned vedle parku, blíž k Saint Mark’s.
  10.Vedle benzínky je obezděný panelák. Vzadu je balíček.
  11.v Saint Mark’s je zdemolovaný barák a v něm balíček.
  12.Napravo od výjezdu ze Salvatorova pozemku je malý plácek s lavičkami. Přeskočte stříšku za nimi.
  13.Ze střechy Luigiho klubu přeskočte na druhou, o něco nižší střechu a na jejím opačném konci najdete balík.
  14.Na střeše Luigiho klubu.
  15.Na střeše baráku naproti Luigiho klubu.
  16.Uvnitř stanice metra (otevře se až když se zpřístupní Staunton Island).
  17.Vedle východu z metra je prosklená místnost a uvnitř balíček.
  18.Když pojedete od přístavu, tak kousek za křižovatkou, v prvním bloku Saint Mark’s, je vpravo ulička vedoucí nahoru a v ní nalevo několik obezděných dvorků. V tom nahoře je balík.
  19.U 8-balla je zaparkovaný vagón a kousek za ním tunel, v němž jsou čtyři bezdomovci a balíček.
  20.Za nemocnicí je místo zvané Supa Save a na jeho střeše balíček. Rozjeďte se a skočte tam pomocí náspu hlíny na chodníku u zídky.
  21.V čínské čtvrti je jeden blok s ulicemi, kam se nedá zajet autem (viz. mise „farewell Chunky Lee Chongs). Najdete tam balíček.
  22.V čínské čtvrti, poblíž hřiště, je jeden blok se slepou uličkou a zaparkovanou dodávkou (viz. mise „trial by fire“). Na střeše je balík.
  23.V čínské čtvrti u hřiště je blok s malou uličkou plnou beden. Najdete tam i balíček.
  24.V továrně na psí žrádlo (Marty Chonks).
  25.Na střeše naproti fabrice na psí žrádlo je armor, health, nějaká zbraň a balíček. Myslím, že se tam dá skočit ze střechy blízkého objektu, ale já to řeším jinak: v Saint Mark’s vyjedu autem na koleje nadzemky, dám se doleva, směrem k průmyslové oblasti a za druhou zatáčkou s patřičným rozjezdem (ne příliš velkým) hupsnu na střechu továrny s vysokým komínem, odkud už se dá krásně dojít pro balík.
  26.V přístavu vyjděte po schodech na střechu skladu vedle kolumbijské lodi (stejně jako v misi „bomb da base“), pořádně se rozeběhněte a skočte na přístřešek vedlejšího skladu (v misi „van heist“ jste tam vezli Securicar).
  27.viz. výtržnost č. 6. Balíček je na stejném místě.
  28.Trenton, naproti Joeyho dílně za plotem, který stačí porazit rozjetým autem.
  29.Nalevo od Callahan Bridge je obezděný panelák, ke kterému se dá dostat z druhé strany a najdete tam balík.
  30.Když pojedete od Atlantic Quays směrem na Trenton, tak zastavte kousek za vraty, které nejdou otevřít, vylezte na zídku vedle silnice a přes ní přeskočte do objektu za zmíněnými vraty, po hromadě písku vyběhněte na budovu se zubatou střechou a na jejím druhém konci, na křižovatce s Callahan Point, máte balík.
  31.V areálu čínské rybí továrny. Dostanete se tam pouze s Triad Fish Van (například v misi „blow fish“).
  32.V Atlantic Quays na konci nejdelšího betonového mola.
  33.Na ostrůvku poblíž Portlandu, dostanete se tam jedině člunem.

  Staunton Island
  34.Rockford, ve vojenském objektu vzadu z skladem.
  35.Aspatria, za billboardem u stadionu.
  36.Na střeše nemocnice. Najeďte si sanitkou tak, abyste přes ní mohli vyskočit nahoru.
  37.Vyjeďte po schodech až ke vchodu na stadion.
  38.Liberty Campus, ve slepé uličce za budovou u níž je telefon.
  39.Na stavbě ve druhém patře.
  40.Fort Staunton, na železné konstrukci nad silnicí vzadu za stavbou.
  41.V jedné z garáží uvnitř dvora, kam mají přístup jen Kolumbijci (a vy s Cartel Cruiserem).
  42.Na stavbě v rohu pod budovou s balíčkem 39.
  43.Newport, v garáži hned za nadzemní garáží (viz. mise „silence the sneak“).
  44.Newport, uvnitř nadzemních garáží.
  45.Za požární stanicí.
  46.Belleville Park, na střeše nízké budovy na severozápadní straně parku. Skočte tam z nájezdu na most.
  47.Podél pobřeží v Belleville Parku vedou dvě silnice přímo nad sebou – ta horní najíždí na most a ta spodní vede od stadionu směrem do centra. Na začátku té spodní, na straně kde je most, je v rohu balíček.
  48.V parku na oploceném basketovém hřišti.
  49.Část mostu vedoucího do třetího města je zvedací. Vyskočte na dělící pás uprostřed, počkejte až most vyjede úplně nahoru a seberte balík.
  50.Uprostřed Belleville Parku pod mostem.
  51.U Asukyna bydliště jsou dvě mola. Na tom vzdálenějším je balíček.
  52.Když přijedete po mostě od Portlandu, tak v prvním bloku nalevo je slepá ulička a na jejím konci balíček. Je to na stejném místě, kde má Ray schovaného svého neprůstřelného Patriota (viz. „marked man“).
  53.Newport, před vchodem do muzea.
  54.Trenton, molo nalevo od Callahan Bridge.
  55.Uvnitř policejní stanice (musíte jet policejním autem aby se otevřela vrata).
  56.V uličce dole pod fízlárnou.
  57.Před vchodem do kostela (na straně do centra).
  58.Na konci slepé uličky u Yakuza Dojo (viz. mise „kanbu bust-out“).
  59.Podzemní garáže budovy AMco.
  60.Na terase budovy AMco, musíte tam vylézt po schodech (stejné jako rampage 6).
  61.V prosklené místnosti po schodech nahoru.
  62.Když pojedete od kostela pobřežní cestou, tak na křižovatce ve tvaru T je nalevo u baráku balíček. 63.Když pojedete od kostela a na výše zmíněné křižovatce se dáte doleva, tak po chvíli uvidíte vpravo vjezd do podzemních garáží a o kus dál schody. Na jejich konci je balík.
  64.Na konci nepoužívaného mola (viz. mise „s.a.m.“).
  65.Ve dvoře, kde se odehraje poslední mise pro King Courtney, za zaparkovanou Kurumou.
  66.V podzemní garáži zmíněné v bodu 63.
  67.Nadchod pro chodce.
  68.Za velkým skleněným patvarem (zřejmě to má být umělecké dílo, nebo tak něco).
  69.Na střeše kasina u vrtulníku.

  Shoreside Vale
  70.Horní část Cochrane Dam, vzadu za turbínou.
  71.Horní část Cochrane Dam, vzadu za druhou turbínou.
  72.Dolní část Cochrane Dam, na konci dlouhých schodů.
  73.Dolní část Cochrane Dam, na střeše budovy na konci přehrady, kde se odehrává konec hry.
  74.Dolní část Cochrane Dam na konci slepé cesty. Musíte tam dojet cestou od Pike Creek.
  75.Cedar Grove za první vilou zleva.
  76.Cedar Grove za druhou vilou zleva.
  77.Cedar Grove před třetí vilou zleva.
  78.Cedar Grove, v zadní části kolumbijské residence. Dostanete se tam pouze s Cartel Cruiserem nebo při poslední misi.
  79.Jeďte od Wichita Gardens do parčíku pod kopcem, tam kde je zaparkovaný checkpointový Patriot. Balík je úplně vzadu za stromem.
  80.Pike Creek, za garáží. Dostanete se tam jedině tak, že přeskočíte plot přes nějaké velké auto, nebo tam doskočíte ze shora při unikátním skoku.
  81.Když vyjedete z tunelu ve Wichita Gardens a dáte se doprava do kopce, tak pod mostem najdete balík.
  82.Na střeše policejní garáže vzadu za fízlárnou.
  83.Vedle policejního areálu je na druhé straně silnice velký sklad. Na jeho konci je plot, za ním nějaké harampádí a balíček.
  84.Wichita Gardens, za Toyz dodávkou na sídlišti kde bydlíte.
  85.Wichita Gardens, v uličce mez dvěma paneláky vedle mostu.
  86.Wichita Gardens, ve vchodu do jednoho z paneláků vedle mostu.
  87.Pike Creek, jděte od zaparkovaného policejního auta dolů z kopce podél nemocnice, přeskočte zídku a hupsněte na kontejner pod ní.
  88.Za nemocnicí.
  89.Pike Creek, vylezte na střechu skladu nacházejícího se napravo od příjezdové cesty od letiště a z ní přeskočte na přístřešek vedlejšího skladu.
  90.Za výše zmíněným skladem.
  91.Pod nájezdem na skok nejblíže mostu od Staunton Islandu.
  92.Na letišti za hasičským vozem.
  93.Na letištní ploše mezi letadly.
  94.Poblíž hasičského vozu je úzký vjezd do prostoru mezi dvěma letištními halami. Dejte se za kontejnery doprava a na konci slepé cesty najdete balík.
  95.Na letištní ploše mezi letadly, poblíž runwaye.
  96.Za dvojitým billboardem na konci příjezdové cesty před letištěm.
  97.Dole v metru.
  98.Na jiho-západní straně letištní plochy, na střeše se zaparkovaným vrtulníkem.
  99.Na cestě vedoucí podél jižní runwaye.
  100.Na konci cesty vedoucí podél rovné delší runwaye.

  UNIQUE JUMPS (unikátní skoky)

  V každém městě je několik míst, kde se dá udělat tzv. unikátní skok, což znamená, že je... unikátní :-). Na mapě jsou bílou čarou vyznačené rozjezdové dráhy. Červený bod je místo odrazu. Jelikož nejsou číslované, opět je budu popisovat odshora dolů.

  Portland
  1.Rozjeďte se v široké ulici a najeďte na prkna postavená před vchod do metra. Musíte být natočení lehce doprava, abyste nenarazili do baráku ale přistáli na kolejích nadzemky.
  2.Rozjeďte se a najeďte na betonový útvar u zastávky nadzemky. Musíte přeskočit nadchod pro chodce.
  3.Rozfofrujte to po mostě směrem k Portlandu a najeďte na žlutočerný výstupek tam, kde se most rozděluje. Musíte dopadnout na zem mezi nájezdy a nejlépe přeskočit aspoň jeden příčný trám.
  4.Vemte si Banshee, rozjeďte se dole pod mostem a najeďte na kopeček mezi nájezdy. Musíte přeskočit příčné trámy.
  5.Ihned za vjezdem do přístavu je vpravo rampa a za ní několik zaparkovaných návěsů.
  6.Rozjeďte se ulicí od Trentonu směrem k mostu a najeďte na rampu před skladem. Musíte ho celý přeskočit.
  7.Tento skok je v Portlandu nejtěžší. Na mapě je rozjezdová plocha přímo naproti rampě, ale mě se odsud prostě nepovede vyvinout dostatečnou rychlost a dopadnu přesně do uličky mezi budovami, proto si beru rozjezd až z konce dlouhého mola. Přestože pak musím zatočit abych byl přímo proti rampě, a i tak mám co dělat abych to přeskočil. Měl jsem problémy to přeskočit s Banshee, ale Cheetah to zvládla s přehledem.
  8.Vezměte si nejrychlejší auto ve hře – Banshee, rozjeďte se až z úplného konce betonového chodníku a najeďte na hromadu písku. I s maximálním rozjezdem to budete mít s odřenýma ušima a staženým kaďákem.

  Staunton Island
  1.Vyjeďte na nejvyšší patro nadzemní garáže, rozjeďte se a najeďte na skokánek.
  2.Najeďte na dělící pás uprostřed silnice vedoucí pod Callahan Bridge, pořádně se rozjeďte a pomocí skokánku na konci přeskočte zmíněný most.
  3.Poblíž Asuky příbytku je sklad kontejnerů. V jednom místě je hromada písku, která slouží jako skokánek.
  4.Když přijedete od Portlandu po mostě, tak hned napravo je prosklená místnost s jakousi kavárnou či co. Rozjeďte se slepou uličkou (tam kde v misi „marked man“ najdete auto a zbraně), projeďte vitrínou a schody použijte jako rampu.

  Shoreside Vale
  1.První skok se nachází u vjezdu do dolní části přehrady. Zaparkujte zády k nejbližší vile a najeďte na výstupek na kraji propasti.
  2.V Pike Creek je hned nad policejní stanicí přes ulici dvůr s rampou (viz. mise „bait“). Pokuste se skočit lehce doleva, abyste dopadli na dvorek s balíčkem č. 80.
  3.Na stejném místě jako u předchozího skoku je ještě jedna rampa.
  4.Když pojedete od letiště do Pike Creek, tak odbočte na cestičku v lesíku vpravo, rozjeďte se a hupsněte přes rampu končící nad propastí.
  5.Vjeďte do zadní části letiště, v zatáčce u prvního hangáru se otočte doprava, rozjeďte se proti schodům naproti prvnímu hangáru a „přeleťte“ letadlo.
  6.Na letišti před jedním hangárem jsou tři betonové konstrukce, na které stačí najet a přeskočit zmíněný hangár. 7.Stejné jako předchozí skok. Viz. mapa.
  8.Stejné jako předchozí skok. Viz. mapa.

  RAMPAGES (výtržnosti)

  Ve hře je celkem 20 tzv. výtržností spočívajících v likvidaci určitého počtu lidí nebo aut (určitou zbraní a v určitém časovém limitu). Rampage se spustí ihned po sebrání předmětu s obličejem ducha (nebo co to je). Na mapě jsou výtržnosti zobrazeny jako modré čtverečky, ale nejsou očíslované, takže je budu popisovat odshora dolů.

  Portland
  1.Saint Mark‘s, v uličce se zaparkovaným Mafia Sentinelem.
  2.Red Light District, v uličce za barákem naproti Luigiho klubu.
  3.Rozhraní Saint Mark’s a Portland View, na trati nadzemky přímo nad křižovatkou za nemocnicí. Musíte na některé ze zastávek vylézt do kolejiště a jít prostředkem, dokud na ní nenarazíte.
  4.Trenton, úzká ulička mezi továrnami. Na jedné straně ústí u Supa Save a na druhé poblíž tajného telefonu.
  5.Chinatown, ve slepé uličce za zaparkovanou dodávkou, poblíž hřiště.
  6.Rozhraní Chinatown a Trenton, na dvorku domu na rohu příjezdové cesty od nemocnice a od Callahan Bridge, naproti Odd. Schoul (tam jste vozili děvky od Luigiho).

  Staunton Island
  1.Liberty Campus, u domu hned za telefonní budkou.
  2.Rozhraní Aspatria a Belleville Park, za požární stanicí
  3.V Newportu se křižují dvě dálnice vedoucí od Torrington k Fort Staunton. Na té horní ve směru od muzea je hned za podjezdem mostu napravo barák a u něj rampage.
  4.Belleville Park, jiho-západní roh parku.
  5.Bedford Point, na západní straně kostela (ta u moře) je malý průchod a za ním hřbitůvek.
  6.Bedford Point, na terase baráku AMco s podzemní garáží.
  7.Bedford Point, v rohu parkoviště, kde se odehraje poslední mise od King Courtney.

  Shoreside Vale
  1.Cedar Grove, mezi druhou a třetí civilní vilou zprava (od residence Kolumbijců).
  2.Wichita Gardens, v lesíku za billboardem nad silnicí.
  3.Pike Creek, objekt severně nad fízlárnou (viz. mise „bait“), na konci slepé uličky.
  4.Wichita Gardens, na střeše garáže, musíte tam skočit ze silnice vedoucí odshora mezi dvěma paneláky směrem k telefonní budce.
  5.Pike Creek, na střeše velkého skladu.
  6.Pike Creek, hned u silnice, za zídkou na křižovatce cest od letiště, od nemocnice, odshora a ještě jedné nedůležité.
  7.Francis Intl. Airport, v lesíku za billboardem naproti vstupní hale.

  GARÁŽE

  V Portlandu a v Shoreside Vale jsou dvě garáže (viz. zelená políčka na mapě), kam je potřeba zavézt všechna auta uvedená na ceduli před garáží. Pokud některé z nich nemůžete najít nebo poznat, podívejte se do sekce o autech. Jakmile je budete mít všechny, stačí sem kdykoli zajít a vybrat si libovolný vůz.

  MAGNET

  V přístavu v Portlandu je magnet (viz. zelené políčko na mapě), kam je potřeba dovézt všechna pohotovostní vozidla vyskytující se ve hře (resp. od každého tipu jeden kus). Za každý z nich získáte 1500$ a až je tam budete mít všechny, tak vám přibude 5% do splněných úkolů a budete sem moct kdykoliv zajít pro jedno z dovezených vozidel. Popis a způsob jak získat Ambulance, Barracks OL, Enforcer, FBI Car a Police je v první části návodu.

  TAXI DRIVER (taxikář)

  V Liberty City jezdí desítky taxíků, tak do některého z nich nasedněte, stiskněte tlačítko SUBMISSION a je z vás taxikář. Musíte odvozit celkem 100 lidí abyste získali speciální červené taxi. Pokud vám dojde čas, vystoupíte z auta nebo zákazníka svou jízdou vystrašíte natolik, že vystoupí, tak je mise u konce, ale naštěstí nemusíte všech 100 lidí odvozit najednou.

  FIREFIGHTER (požárník)

  V každém městě je potřeba uhasit 20 požárů, díky čemuž získáte do doupěte plamenomet. Hasí se tím způsobem, že přijedete k hořícímu autu a tlačítkem pro střelbu na něj nastříkáte vodu.

  VIGILANTE (strážce zákona)

  Sedněte do policejního auta, antonu nebo vozu FBI, zapněte SUBMISSION a je z vás likvidátor zločinců. V každém městě je potřeba sejmout 20 zmetků, což vám přidá nějaká procenta a v doupěti budete mít celkem šest hvězdiček na snížení hledanosti.

  PARAMEDIC (saniťák)

  Tuto misi udělejte co nejdřív (jakmile budete trochu znát město), protože až po vás budou střílet gangsteři, bude to nemožné. Úkol spočívá v tom sednout do sanitky a odvozit určitý počet lidí do nemocnice. Mise má celkem 12 úrovní, které musíte udělat bez přerušení, takže jezděte opatrně, protože z auta nesmíte vystoupit, v servisu vám ho neopraví a v zatáčkách se nebezpečně naklání. S každým levelem přibývá jeden pacient a sanitka pobere maximálně tři. Po určitém počtu zachráněných získáte do svého doupěte health a adrenalin, po úspěšném dokončení všech dvanácti levelů budete neunavitelný.

  CHECKPOINTY

  V Liberty City jsou čtyři místa, kde je potřeba vysbírat určitý počet checkpointů v daném časovém limitu. Jakmile nasednete do určeného auta, spustí se mise.
 • Patriot playground – v Portlandu za nemocnicí je místo zvané Supa Save a tam stojí zaparkovaný Patriot.
 • A ride in the park – nasedněte do Landstalkeru zaparkovaného v parku za stodolou a začněte checkpointem na lávce, pak seberte ten na ostrůvku a pokračujte dál. Jeďte velmi opatrně, protože to je nejdebilnější auto ve hře a při sebemenší kolizi nebo kopečku se převrhne.
 • Multistorey mayhem – Najděte si Stalliona, dojeďte s ním před nadzemní garáž, vystupte a hnedka zase nastupte. Checkpointy jsou v garáži a čas se začne odpočítávat ihned.
 • Gripped! – v dolní části Wichita Gardens je cesta lesíkem, vedoucí na plácek se zaparkovaným Patriotem.

  TOYZ (hračky)

  V Liberty City jsou schované čtyři dodávky, do kterých když nasednete, tak se spustí mise Toyz, spočívající v ježdění s autíčkem na dálkové ovládání naloženém výbušninou. Musíte zlikvidovat co nejvíc gangsterských vozů (Mafia Sentinel, Diablo Stallion, Yakuza Stinger, Hood Rumpo XL). Pro pozici Toyz dodávek viz. mapa (růžové čtverečky).
 • Casino calamity
  – dodávku najdete stát v uličce u budovy mezi kasinem a fízlárnou na Staunton Islandu. Ničte Yakuza Stingery.
 • Diablo destruction
  – auto je zaparkované u paneláku v Hepburn Heights. Musíte zničit co nejvíc Diablo Stallionů.
 • Mafia massacre
  – auto stojí na trávníku naproti Toniho vilce. Ničte Mafia Sentinely.
 • Rumpo rampage
  – auto se nachází za billboardem poblíž vašeho doupěte v Shoreside Vale. Ničte Hoods Rumpo XL.
 • Autor:


  Nejčtenější

  Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

  Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

  Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...

  Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

  Nejlepší hry roku 1998

  Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...  Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

  Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

  Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

  RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

  SiN

  Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

  Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

  Insurgency

  Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

  Další z rubriky

  Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

  Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

  Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

  Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

  Nejlepší hry roku 1998

  Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

  Osm a jedna exkluzivní klasika, které by si zasloužily remake na PS4

  Killzone 2

  Po fenomenálním Shadow of the Colossus vývojáři z Bluepoint Games oznámili, že se chystají na další remake. Půjde opět...  Najdete na iDNES.cz