Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hráči tráví roky snahou odhalit tajemství, které možná neexistuje

aktualizováno 
Fanoušci titulu Grand Theft Auto V se již čtvrtým rokem snaží zjistit, jestli hra obsahuje dosud neobjevené prvky. Existují pro to náznaky, vývojáři se však k záležitosti nevyjádřili, a komunita je proto rozpolcená.

Grand Theft Auto V, ilustrační obrázek | foto: Rockstar

Ještě před vydáním hry totiž lidé v propagačním videu zaznamenali tajemnou chatrč na obrovské hoře Mount Chiliad. Diskuse kvůli tomu byly plné spekulací o významu chatrče. A právě Mount Chiliad pro mnohé fanoušky byla prvním místem, kam se po zakoupení titulu vypravili.

Dopravit se na ni bylo možné lanovkou a hra během toho převzala kontrolu nad kamerou, která cestě poskytla filmový nádech. V jednom záběru je navíc možné spatřit nástěnnou malbu s okem a na Mount Chilliad objevíte plošinu s dalekohledem a nápisem: „Vraťte se, až váš příběh bude kompletní.“

Kromě toho je na hoře k vidění malba s ufem, praskajícím vejcem a člověkem s raketovým batohem. A fanoušci hry to prohlásili za nápovědu k odemčení tajných prvků. Série Grand Theft Auto je ostatně jejich využíváním proslulá.

Malba, která horlivé hledání tajného prvku odstartovala.

Malba, která horlivé hledání tajného prvku odstartovala.

Například ve čtvrtém dílu je u památníku nazvaného Socha radosti možné objevit zavřené dveře s nápisem „Žádný skrytý obsah tu není“. Dveřmi však lze projít do vnitřní části sochy, kde je žebřík, po kterém vyšplháte až k obřímu srdci města (další tajné prvky ve hrách).

Hráčům se na hoře Mount Chiliad v GTA V podařilo objevit čtyři další malby, na kterých je možné spatřit měsíc a déšť. Krátce poté komunita narazila na čtyři létající talíře. Pouze jeden z nich však můžete objevit kdykoliv.

Ostatní tři vyžadují dohrání titulu na 100 % a v případě jednoho navíc musíte stát na správném místě ve tři hodiny ráno, když ve hře zrovna prší. A právě to je UFO, které se zjeví nad Mount Chiliad. Ve hře je kromě toho celá řada dalších skrytých prvků, většina z nich však s nástěnnou malbou pravděpodobně nesouvisí.

Někteří lidé tak část odhaleného obsahu obsah spojili s tajemstvím hory a prohlásili, že za tím nic hlubšího není možné hledat. Následovalo ostatně dlouhé období, během kterého hráči žádné další prvky neobjevili.

Nakonec se však podařilo odhalit číslo 1-999-367-3767, jehož vytočením vyvoláte explozi v oblacích. Komunita navíc dospěla k přesvědčení, že číslo znamená EMPDROP (využití elekromagnetického implusu), či emperor (vládce).

Využití čísla navíc změní barevné schéma telefonu z červeného na černé. Ale zda má telefonát i další dopad na hru, to zřejmé není.

Společně s vydáním titulu pro další platformy do něj přibyly další tajné prvky. Například zlaté halucinogenní kaktusy peyotl. Na jejich existenci však museli upozornit sami vývojáři, když dva roky po vydání hry přidali úspěch Cryptozoologist. Jeho text uvádí: „Veškerá zvířata k využití v rámci režimu Director jste již odemkli. Nebo ne?“

Požitím běžného katusu totiž v rámci halucinací můžete hrát za různé živočichy.

Díky tomu se prvnímu hráči podařilo objevit zlatý peyotl. Popsal proto metodu pro jeho nalezení, která zahrnovala úterý ráno. Lidé pak objevili dalších sedm kaktusů, každý pro jeden den v týdnu. Jejich konzumace však nic dalšího neodemykala.

Nakonec se však v herním kódu u jednoho z peyotlů podařilo objevit nový řádek, který zmiňoval: „Začít s lovem v úterý byla chyba.“ Hráči díky tomu odhalili správný postup pro konzumaci kaktusů, díky čemuž objevili mrtvého lovce sněžných mužů.

S krvelačnými grázly za zády

Za sněžného muže navíc díky konzumaci peyotlu lze i hrát a můžete ze sebe vydat ryk, na který odpoví vzdálené monstrum. To vás dovedlo na několik klíčových lokací s mrtvolami a kód ve hře se pak z „Začít s lovem v úterý byla chyba“změnil na „Jeho kořist působila povědomě.“

Hráči díky tomu zjistili, že ve hře lze objevit postavu nazvanou Teen Wolf. A jejím zabitím ji odemknete pro režim Director.

Tím zatím výčet nejnověji nalezených tajemství končí a není zřejmé, jestli peyotl jakkoliv souvisí s horou Chilliad. Neúnavná skupinka hráčů však pokračuje v pátrání a věří, že nástěnná malba může vést až k odemčení raketového batohu jako použitelného herního předmětu.

Není však jasné, jestli význam nástěnné malby komunita již neodhalila. Není totiž zcela vyloučené, že žádný hlubší smysl nemá.

Autor:


Nejčtenější

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

RECENZE: Lara Croft nabrala životní formu, nový Tomb Raider vás pohltí

Shadow of the Tomb Raider

Završení trilogie restartovaného Tomb Raidera se nadmíru povedlo. Na první pohled je hra od svých předchůdců k...Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

Špatná hra dostala horší pokračování. Super Seducer 2 vyniká trapností

Super Seducer 2

Jedna z nejhorších her letošního roku se překvapivě dočkala pokračování. Jak někoho skutečně sbalit vás Super Seducer 2...

Další z rubriky

Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

Špatná hra dostala horší pokračování. Super Seducer 2 vyniká trapností

Super Seducer 2

Jedna z nejhorších her letošního roku se překvapivě dočkala pokračování. Jak někoho skutečně sbalit vás Super Seducer 2...

Autor BioShocku se po letech omluvil za nepovedeného finálního bosse

Ilustrační obrázek ke hře BioShock

I Ken Levine, autor slavného Bioshocku, si myslí, že si hra zasloužila lepší konec, než nakonec dostala. Na svém...Najdete na iDNES.cz