GTA Vice City - 2. část průvodce

  12:00aktualizováno  28. června 9:19
V minulém dílu tohoto návodu jsme společně překonali několik prvních úkolů nelehkého poslání Tommyho Vercettiho. Až v této části obdrží spravedlnost ve Vice City smrtelnou ránu a zločin tak zažije tu pravou renesanci.

Tommy Vercetti (V)

Death Row
Lance je mučen na místním vrakovišti! Tato mise je poměrně příkře časově limitována, okamžitě po zadání úkolu tedy vyrazte k vrakovišti. Příjezd je však zablokován, pokuste se tedy alespoň odrazit automobil bránící v průjezdu branou nárazem do jeho krajní části. S trochou štěstí se vám podaří zabít i několik padouchů. Snažte se automobilem dostat co nejdále do nitra vrakoviště, avšak salvám linoucím se ze všech stran váš mazlíček dlouho neodolá. Jakmile budete odkázáni na vlastní nohy, zlikvidujte zbytek nepřátel (pozor na jednoho na jeřábu) a spěchejte osvobodit Lance. Ten je na tom bledě a tak nezbývá než nasednout do Sentinelu poblíž a ujíždět směrem ke zdejší nemocnici. Cestu vám bude komplikovat několik Stingerů, snažte se tedy dorazit co nejkratší cestou k růžové značce před nemocnicí, čímž tato mise končí. Další variantou je zmocnění se odolného popelářského vozu na vrakovišti, ve kterém se dotírajícím nepřátelům brání nepoměrně lépe.

Rub Out
Je třeba dosadit Tommyho na místo právoplatného vůdce gangu. A Diazova vila bude jen odměnou za dobře vykonanou práci. Na začátku sice obdržíte „dárek“ od Lance, ale i tak je výhodné obstarat si před misí neprůstřelnou vestu a odstřelovací pušku. S ní zlikvidujte stráže před hlavním vchodem do vily, dveře jsou však zavřené a na klepání nikdo neodpovídá. Naštěstí zná Lance cestu skrz labyrint. Následujte jej, avšak pozor na tři ozbrojence ukrývající se v jeho uličkách. Na Lanceho ostatně dávejte vždy dobrý pozor, neboť s jeho životem končí i samotná mise. Sledujte jej dál až do nitra budovy, kde se přes schodiště prostřílejte až na samotný vrcholek, do Diazovy pracovny. Diaz vydrží o něco více nežli jeho přisluhovači, nedlouhá salva do břicha jej však tak či tak odešle na druhý břeh, kde se mu s kokainem bude obchodovat o něco málo hůře. Za splnění této mise budete odměněni nejen kulatou částkou 50 000 dolarů, ale rovněž Diazovou vilou, kde si nyní můžete ukládat pozici, převlékat se a přijímat další úkoly. Také je otevřena možnost skupování dalších nemovitostí ve městě, z nichž jsou některé nutné k dokončení hlavního příběhu. Bonbónkem se stane rotující symbol dolaru před vilou, kde se postupně kumulují finance až do hodnoty pěti tisíc a čekají na vyzvednutí.

Shakedown
Několik obchodníků se raduje ze smrti Diaze, kterému museli pravidelně odvádět nemalou sumu za svou ochranu. Bohužel (pro ně) Tommy rozhodně nechce porušit tradice a je nutné dát obchodníkům za vyučenou. V časovém limitu pěti minut musíte dojet k obchodnímu centru North Point a uvnitř zničit všechny označené výlohy. Ještě před misí se ujistěte, že máte adekvátní zbraň (postačí i obyčejné UZI, ovšem se spoustou munice). Po zahájení odpočtu se rychle chopte Infernusu parkujícího před vilou nebo helikoptéry na střeše. Dojeďte do obchodního domu, kde rozstřílejte vyznačené výlohy. V přízemí se nachází také automobil, ovšem nemá cenu ztrácet čas s jeho hledáním, mise se dá na první pokus dokončit i po svých. Ignorujte hlídače, kteří vás jen zpomalují, navíc pokud je Tommy neustále v pohybu, je přetěžké jej zasáhnout. Vyběhněte do druhého patra, kde po celém obvodu opakujte stejný postup jako v přízemí. Až mise skončí, můžete se s jistotou, že obchodníci dostali rozum, vrátit zpět do své vily.

Bar Brawl
A další opovážlivci se odvažují neplatit. Nastupte se svými společníky do automobilu a jeďte rozmašírovat dva bodyguardy stojící před restaurací. Promluvte si s vedoucím a po přátelské domluvě pokračujte na označené stanoviště ozbrojené jednotky. Jakmile zabočíte do uličky, připravte si rychlé auto tak, abyste co nejsnadněji a hlavně nejrychleji mohli vyrazit směrem k moři. Nyní opatrně (nejlépe odstřelovací puškou) vyčistěte prostor za vysokou zídkou. Jakmile se bude zdát, že je po všem, vyrazí dva nepřátelé na motorkách právě směrem k moři. Nasedněte tedy do auta, pronásledujte je a oba zabijte. Po určité chvíli zahnou a zastaví u pobřeží, kde se vyskytnou v ideální pasti.

Cop Land
Opravdu nechutně obtížná mise, obzvláště pokud nevíte, jak na ni. V opačném případě se však dá zvládnout během prvního či druhého pokusu. Na počátku musíte přimět policii, aby vás pronásledovala do označené garáže. Projíždějte kolem ní tak dlouho, dokud nepotkáte policejní vůz, jehož pozornost upoutejte nejlépe nárazem do něj, čímž nejspíše rozlijete policejní kafe na palubní desce, které orgánům zkratuje policejní digitálky, což příslušníky nevyslovitelně naštve. Poté již nic nebrání v zajetí do garáže, kam vás policie tupě následuje. Po animované sekvenci si prohlédněte nové ošacení (podle slov hlavních aktérů poněkud těsné v rozkroku) a zde se můžete rozhodnout. Buď se zmocnit policejního automobilu schovaného za rohem vlevo (stojíte-li čelem ke garáži) a značně si tak zkomplikovat život. Druhou možností je krádež policejního vrtulníku, který se nachází za dřevěnou ohradou, pokud budete sledovat ulici napravo od garáže. Vrtulník zaparkujte před nákupním střediskem a spolu s Lancem vstupte dovnitř. V obchůdku instalujte bombu a RYCHLE vyběhněte ven. Celá oblast již bude hlídána policií a nepříjemnými jednotkami FBI. Pokud však nastoupíte do připraveného vrtulníku, jste za vodou. Doleťte zpět ke své vile, kde již bohužel čeká celá armáda zelenooděnců. S těmi si však lehce poradíte a mise je úspěšně hotová.

Cap the Collector & Keep Your Friends Close
Tyto mise se zpřístupní až po odehrání dílčích úkolů ve staré tiskárně a klubu Malibu. O nich a dalších spojených s nákupem nemovitostí si povíme příště, prozatím si můžete zkrátit čas pomalým šetřením hotovosti na nákup nemovitostí a plněním několika z množství dalších úkolů.


Love Juice Rock Band

Love Juice
Seznamte se se sympatickou skupinkou ujetých rockerů. Jako první úkol, který se později o něco málo protáhne, si budou přát vyzvednutí drogu Love Juice od překupníka. Opatřete si tedy rychlé auto nebo motorku v kombinaci se samopalem a jeďte na místo setkání. Automobilem doporučuji obkroužit celé místo kolem sloupů budovy, abyste poté mohli bleskově vyrazit na silnici. Jakmile zastavíte na růžovém kruhu, zatrubte. Překupník se ukáže býti převelice drzým, takže okamžitě vyrazte a jměte se jej pronásledovat. Jakmile se vám jej podaří srazit z motorky a zabít, seberte zboží. Nečekaně se rozezvoní telefon, který vám určí abyste vyzvedli starou známou Mercedes a odvezli ji ke skupině. Osobně doporučuji jakýmkoliv rychlým Mercedesem k Mercedes opatrně nacouvat, abyste pak neztráceli čas obtížným otáčením auta, neboť vám bude na bedra uložen poměrně šibeniční časový limit. Naplánujte si celou cestu ke skupině raději předem na velké mapě. Nejlépe je vydat se přes nejsevernější most a pak přímou cestou k nahrávacímu studiu.

Psycho Killer
Rockerům začal vyhrožovat nebezpečný psychopat, je na čase vzít věci do svých rukou. Limuzínou, kterou musíte dojet na určené místo byste si s rychlým autem záškodníka jen těžko poradili. Zaparkujte tedy nevkusnou bordó nemotornost těsně před růžovým kruhem a připravte si buď motorku v kombinaci se samopalem nebo silné auto. Náhodou se za budovou, před kterou se koná autogramiáda, nachází super odolný FBI Washington. Jakmile vrah (vrah s malým V, neboj Ondro, přejíždět tě nebudeme :o) vyrazí, vystupte z limuzíny a RYCHLE přesedněte na motorku či Washington. Až psychopat zemře, mise je úspěšná. Další varianta je zablokovat cestu, kterou padouch prchá, silnými automobily. Zde se však projevuje slabina hry, jež postupem času auta „vymazává“. Pokud ale budete mít štěstí, nechte psychopata nabourat do připravených překážek a adekvátní zbraní se postarejte o jeho auto a následně i o něj.

Publicity Tour
Právě zneškodněný psychopat však zanechá ještě jedno překvapení. Vyslechněte kazetu, z níž se dozvíte, že v automobilu je instalována bomba reagující na rychlost. Čím více zpomalíte, tím větší hodnoty nabude ukazatel, po jehož naplnění končí nejen mise, ale i Tommyho mrzká existence. Snažte se tedy dostat na rovnou silnici bez zatáček a zbytečného provozu. Naštěstí jedna taková vede kolem celé délky pobřeží nedaleko. Uprostřed se navíc nachází rozdělovací pruh, který zajistí ničím nerušenou jízdu. Snažte se jet co nejpomaleji to jde. I tak brzy dorazíte na konečnou k přístavišti, kde limuzínu hbitě otočte a vracejte se zpátky. Touto dobou by už měli zmatení rockeři za nezapomenutelných hlášek nálož zneškodnit.


Mich Baker – Biker’s Missions

Alloy Wheels of Steel
První úkol pro rádoby tvrďácké motorkáře v mnohém připomíná automobilovou honičku z minulého dílu hry. Tentokráte se však bude závodit na motorkách, což je vzhledem k jejich chatrné konstrukci o něco obtížnější. Můžete se pokusit o podfuk stylu zablokování startovací dráhy ukradenými automobily, ovšem ty většinou nevydrží na místě tak dlouho, aby byly k užitku. Také lze klávesou enter shodit jednoho z motorkářů na zem a zmocnit se jeho stroje, čím se závod odstartuje a vy tak budete mít o protivníka méně. Pokud ale budete chtít vyhrát regulérní cestou, vyberte si jednu z motorek parkující před barem, postavte se na startovací čáru a vyrazte. Je nutné projet všemi waypointy ve stanoveném pořadí, často tak sledujte mapu, abyste neodbočili do špatné uličky, což bývá mnohdy fatální chybou.

Messing With the Man
Nyní bude Tommy nucen dokázat svou tvrdost rozpoutáním toho pravého pekla v ulicích Vice City. Dobrou volbou je nalezení plamenometu ukrytého v bazénku ve tvaru hvězdy u jedné z vil poblíž Tommym ukořistěného sídla. Naleznete jej nejlépe ze vzduchu pomocí helikoptéry. Tou pak doleťte před hlavní stan motorkářů a pro jistotu navozte poblíž létavce i několik automobilů. Nyní si běžte pro zadání mise. Obdržíte tzv. chaosmetr, který musíte za krátký časový limit naplnit až po okraj. Začněte plamenometem rožnit vrtulník, přistavená auta i nevinné chodce. Zanedlouho by měla dorazit policie s vrtulníkem v čele. Střelba do něj přidává chaosmetru mnohem více energie, než cokoliv jiného, nesnažte se proto odstřelit pilota, ale palte do boků helikoptéry. Dávejte si však pozor na policii, aby vás nezatkla, a občas zapalte koblihožroutům lýtka.

Hog Tied
Konečně jste si zasloužili plnou důvěru motorkářů, ovšem dlouho si jí neužijete. Budete požádání o nalezení a navrácení ukradené motorky. Na místo jejího držení se lze dostat pomocí schodiště, ze kterého přeskočíte na protější budovu. Je však zapotřebí rychlého a silného stroje. Jeden takový se nachází za výlohou rovnou před barem motorkářů. Rovněž si zajděte koupit neprůstřelnou vestu, odstřelovací pušku a podpůrný kulomet. Před schodištěm se rozjeďte minimálně na vzdálenosti několika bloků a během skoku se snažte motorku korigovat tak, abyste dopadli na zadní kolo. Sesedněte a odstřelovací puškou nahrubo vyčistěte prostor dole. Nahrubo, protože se nepřátelé neustále obnovují a není možné je úplně vyhladit. Poté znovu nasedněte na motorku a jeďte do garáže pro vězněnou krásku. Vykličkujte mezi záškodníky a odvezte ji šéfovi motorkářů.


Umberto Robina

Stunt Boat Challenge
Na klouzavý závod po vodní hladině nelze uplatnit žádná univerzální doporučení zajišťující výhru. Musíte projet v daném časovém limitu všemi checkpointy, které bývají často dosažitelné pouze s pomocí rampy. Před každou z nich se snažte vždy co nejméně manévrovat, jinak se nemusíte trefit. Navíc se pokročilé rampy čím dál více zužují, stačí na ně však najet jen přibližně a o vyznačený checkpoint se alespoň otřít. Jakmile projedete trasu tam a zase zpět v časovém limitu, gratuluji, máte jistě velké „cojones“ :o).

Cannon Fodder
Nebojte se, ačkoliv tomu název napovídá, nespočívá tato mise v procházení prastaré akce. Nejdříve se vybavte neprůstřelnou vestou, odstřelovací puškou a kulometem s vysokou kadencí. Po zadání úkolu si opatřete dost velké auto, aby se do něj vešli čekající Kubánci. Dovezte je k místu střetu a odstřelovací puškou z povzdálí zlikvidujte bandu Haiťanů. Za rohem budovy vpravo se navíc nachází užitečné drogy. Po prvním filmečku, ve kterém vaši spojenci poněkud ztratí hlavu, sestřelte odstřelovače a připravte si kulomet na příchod nepřátel z uličky před vámi. Za pomoci Kubánců je do jednoho zneškodněte, ovšem pozor, abyste nešťastnou náhodou nestrefili jednoho ze spojenců, čímž mise nelítostně končí. Až bude uklizeno, nastává obtížnější část. Buď se chopte volantu připravené dodávky, nebo raději nejprve vystřílejte drtivou přesilu. Poté s dodávkou vyjeďte na silnici a co nejrychleji směřujte do kavárny. V patách je vám policie a dodávka má navíc chatrnou konstrukci a snadno se tak převrátí.

Naval Engagement
V této misi vás Robina pošle přepadnout skupinku Haiťanů pašujících cenné zboží. Vybavte se nejdříve neprůstřelnou vestou a silným kulometem, zde se obě věci hodí více než kdy jindy. Jeďte k molu, kde vás již bude očekávat Rico a odveze vás na místo předávání zboží. Jakmile zastavíte, nepřátelé si vás nebudou všímat, dokud nespustíte palbu. Zaklekněte tedy a pečlivě namiřte nejprve na Haiťany na molu. Střílejte do nich však jen krátce a téměř ihned se postarejte o šest nepřátel na lodích po stranách, zanedlouho by totiž jeden z nich začal házet granáty. Po animaci se ocitnete na břehu. Rychle se schovejte za zídku a opatrným vykláněním odstřelujte nepřátele u domu. Pozor na záškodníka vystavujícího se na střeše. Nyní byste klasicky sebrali označené zboží, ovšem tím by se vám na záda přilepila policie a již tak máte na kontě minimálně dvě hvězdičky. Seberte tedy jakékoliv auto a jeďte do nedalekého Pay’n’Spray, kde si nechejte vůz přelakovat. Nyní máte chvíli volna, jež se dá skvěle využít k návštěvě Vercettiho sídla, kde se dozbrojte a vezměte si helikoptéru. Tou přistaňte před domem se zbožím. Po jeho sebrání se nezdržujte s Haiťany a tryskem utíkejte k helikoptéře a pokuste se vzlétnout dříve, než se vám na kůži přilepí jednotky SWAT. Nyní už nic nebrání v příjemném letu k Robinově kavárně.

Trojan Voodoo
Tato mise se zpřístupní až po splnění několika úkolů pro Haiťany. Opět je zde klíčem k úspěchu plný zásobník munice a plná vesta ocelových destiček. Na začátku musíte obstarat automobil Voodoo. Jeden se nachází nedaleko tetičky Poulet, která vám právě zadávala haitské úkoly. S ukradeným automobilem se vydejte na vyznačené stanoviště kubánských soukmenovců. Jeďte za nimi až do hlídaného nádvoří, kde na růžové značce vystupte a rychle zahajte palbu do nepřátel. Před umístěním bomb je lépe celou základnu pročesat a vyčistit. Poté instalujte nejprve nálož v prvním patře garáže, poté tu pod ní a nakonec poslední umístěnou u vchodu. Nyní RYCHLE opusťte nádvoří. Brána je však zavřená a tak nezbývá než se před ní dát doprava a po schůdcích na střechu, kde jste již mimo nebezpečnou zónu. Skvěle, máte opravdu velké „cojones“.


Auntie Poulet

Juju Scramble
Jakmile Tommy vstoupí do magického příbytku voodoo čarodějnice, ihned na něj padne kletba, k jejímuž zlomení je potřeba splnit tři mise. V té první máte za úkol zmocnit se tří důležitých kufříků dříve než policie. Jeďte tedy na první místo a zaparkujte pod budovou. Nyní máte více možností. Buď vyběhnout po rampě napravo, ukrást kufřík, seskočit se střechy a ujíždět připraveným autem na druhé místo nebo pokračovat na nedalekou skládku, jež ukrývá odolný popelářský vůz. Ten si také nachystejte vedle budovy a jakmile po vás začne jít policie, je daleko snadnější ji v kolosu vzdorovat. Bohužel, náklaďák velmi pomalu akceleruje, takže vás policajti mohou vytáhnout z vozu doslova za jízdy. Tak či tak, pokračujte na další dvě označená místa a poté se s balíčky vraťte k Poulet.

Bombs Away!
Pamatujete si na misi s dálkově ovládanou helikoptérou? V téhle budete ovládat chatrný dvouplošník! Ovšem neděste se, tento úkol je mnohem snadnější. S dvouplošníkem se nedá rozumně létat, takže každý ze tří modelů postupně doveďte po silnici přes most za inkriminovaný dům k čekajícím Kubáncům. Je docela snadné je povraždit, stačí se mírně rozjet a „podseknout“ jim nohy. To udělejte s hlídačem u auta na trávníku a s ostatními dole na molu. Dávejte si však dobrý pozor, aby vám letadélko nespalo do vody. Jakmile budou všichni mrtví, rozjeďte se směrem k jednomu z člunů a těsně u něj modýlek odpalte. To samé opakujte i s ostatními a mise je rázem hotova.

Dirty Lickin’s
Ačkoliv je tento úkol na první pohled velice snadný, na pohled druhý (a na nekonečný restart) se může proměnit v noční můru. Tak zlé to však nebude, pokud se s odstřelovací puškou ihned vydáte na střechu domu napravo od domku Poulet. Pod schodištěm seberte životně důležitou pilulku drog a vyběhněte po rampě k růžové značce na zemi. Odtud musíte za co nejkratší dobu s co nejmenšími ztrátami na straně Haiťanů udolat rebelující Kubánce. Začněte je pečlivě odstřelovat. Zanedlouho se přiřítí auto s posilou, kterou zlikvidujte dříve než se dostane k (dočasným) přátelům. Tím však akce nekončí. Vzápětí přiběhne sedmičlenné mužstvo ranařů. Pokud máte raketomet, je situace vyřešena, jinak opět vytáhněte pušku (samopalem byste mohli trefit Haiťany) a dejte se do práce.

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Čínské kopie her už vadí i samotným Číňanům

Naštvaní čínští hráči protestují proti hře Genshin Impact

Že se v Číně bez skrupulí kopírují západní herní hity už asi nikoho nepřekvapí. Oznámení nové hry Genshin Impact však...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Další z rubriky

Chystané pokračování King’s Bounty bude více RPG než strategií

King's Bounty II

Více než deset let od vydání posledního dílu fantasy strategie King’s Bounty se konečně dočkáme regulérního...

V nových Need for Speed Heat nebudou lootboxy

Need for Speed Heat

Závodní série Need for Speed není právě v dobré kondici. Dva roky starý díl Payback se nepovedl. Vylepší si EA reputaci...

RECENZE: Kdyby měl Duke Nukem sestru, vypadala by jako Ion Fury

Ion Maiden (PC)

Ion Fury je Duke Nukem v sukních. Retro střílečka pod patronátem 3D Realms vám chce mermomocí dokázat, že hlavní hrdina...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz