Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GTA Vice City - 3. část průvodce (závěr)

  12:00aktualizováno  5. července 8:23
Tommy Vercetti se již stal právoplatným mafiánským bossem ovládajícím polovinu Vice City. To hlavní mu ale, coby skutečnému kmotrovi, chybí – klíčové nemovitosti zajišťující trvalý příjem financí. A právě jim se podíváme na zoubek.

Tommy Vercetti - dokončení

Cap the Collector
Vzpomenete si ještě po vší té akci na Sonny Forelliho z úvodu hry? Tak právě tomu teď přetekl kbelík trpělivosti a poslal rabovat vaše nemovitosti šest nebezpečných hrdlořezů na motorkách. Jejich cesta vede nejprve do přístaviště, autosalonu Sunshine přes klub Malibu dále; samozřejmě pokud máte jmenované nemovitosti ve svém držení. První cestou, jak Sonnymu ukázat, zač je toho rozbitý výfuk, je postupné pronásledování všech mužů v silném automobilu a jejich přímá anihilace. O něco snazší možností je sestavení účinné domobrany sestávající z nabité a dobře promazané MP 5, načež vyčkáte u jedné ze svých nemovitostí a bandu vetřelců postřílíte. Dejte si však pozor, aby nestihli obejít všechny nemovitosti, čímž mise končí neúspěchem.

Keep Your Friends Close
Jak už to tak bývá, něco se zvrtne a z lovce se stává kořist. Jenže řádně vyzbrojená kořist. Podlý Lance zradil a spolu se Sonnym si brousí chrup na vaši hlavu a především trezor. Tato mise není ani tak náročná na myšlení nebo řidičské umění, jako na střelecké schopnosti. Vybavte se spoustou munice a dobrou zbraní. Asi patnáctičlenná vlna nepřátel je pouhým začátkem. Na scéně se objeví Lance, kterého zraňte a pronásledujte až na střechu. Bránit vám bude několik mužů a sám Lance se několikrát otočí. Stačí jej však znovu rychle střelit a dá se opět do pohybu. Na střeše naleznete vedle adrenalinové pilulky také zdraví. Za využití okolo stojících barelů Lance zneškodněte. Ještě předtím, než se vydáte zpět do kanceláře, doplňte munici a zdraví ve sklepě nebo v místnosti s barem v přízemí, načež se připravte na příchod mafiánského bosse osobně. Sonny vydrží o něco více než ostatní, ale i tak jej několik ran koltem vyvede ze světa živých. Drobným usnadněním může být vyběhnutí po schodech nahoru a schování se „nad“ Sonnyho pozicí, odkud na něj můžete z bezpečí vyhodit několik granátů. Pokud budete úspěšní, gratuluji, jste pánem celého města. Alespoň do doby, než se objeví důstojný protivník formátu minimálně godzilly, ale o tom snad až v pokračování.Telefonické mise

Road Kill
První mise zadaná skrz telefon se nese v duchu jednoduchosti. Úkolem je přejet Carl Pearsona, poslíčka s pizzou. Jedinou komplikací se může stát rychlost a mrštnost roznašečovy motorky, která je však zároveň dosti chatrná, aby ji vyřídil jeden pořádný náraz autem.

Waste the Wife
Slečna Dawsonová rozhodně není nejvěrnější manželkou. V podání Vice City se nevěra trestá vpravdě barbarsky a existuje hned několik cest, jak ženu zabít a nepoužít při tom zbraní. Doporučuji prostřelit označenému automobilu pneumatiky (například pokud zastaví na červenou), čímž se výrazně zpomalí jeho pohyblivost a vám již nic nezabrání v poklidné destrukci jiným vozidlem. Ovšem pozor, pokud do auta jednou narazíte, začne zmateně a hlavně svižně kličkovat a unikat. Tedy pokud již tou dobou nemá z pneumatik cedník.

Autocide
V této misi je úkolem povraždit několikačlenný gang bankovních lupičů. Hned po zadání mise si zajděte pro vybavení ležící opodál, čítající především odstřelovací pušku. Časový limit je neúprosný, vydejte se tedy k prvnímu cíli. Ten stojí na billboardu v oblačných výšinách - sestřelte jej odstřelovací puškou. Druhým cílem je securiťák Dick Tanner. Opatrně se z boku přibližte k jeho autu, načež jej odstřelte, než vás vůbec stačí zaregistrovatovat. Třetí zastávka vede ke dvěma padouchům rovněž čekajícím v autě. Opět o sobě nedávejte příliš vědět a odpravte nejdříve řidiče, aby vozidlo se zbývajícím nešťastníkem nemohlo ujet. Poté se postarejte i o druhého gangstera. Čtvrtý cíl je poměrně snadnou kořistí, stačí sestřelit muže na zádi označeného plavidla. Poslední osoba se projíždí městem na PCJ-600, ultrarychlé motorce. Snažte se jej nevyplašit a jediným nárazem auta ho srazte k zemi a čin dokonejte libovolnou zbraní.

Check In and Check Out
Nyní se podíváme na místní rozlehlé letiště. Cílem je zabít muže, se kterým promluví označená žena, ukořistit jeho kufřík a co nejdříve zmizet. Bohužel, po vašem zásahu bude celý prostor letiště vyklizen a hlídán FBI, nenajdete tedy žádný vhodný prostředek k úniku. Výhodné je přistavit si k východu z letištního terminálu vrtulník. Po tom, co vejdete skrz detektor kovu dovnitř, budete zbaveni veškerých zbraní. Naštěstí se jako na každém správném letišti povaluje nedaleko odstřelovací puška. Chopte se pažby a skrz zaměřovač z přiměřené vzdálenosti sledujte femme fatale. Až si promluví s mužem, zastřelte jej, vezměte kufřík a spěchejte do připraveného vrtulníku, jímž odleťte do označeného Ammu-Nati on.

Loose Ends
Z letiště rovnou do továrny na zmrzlinu. Za branou Cherry Poppers Ice Cream Company vyhoďte do vzduchu hned první auto, čímž si značně usnadníte práci. Neexistuje universálnější rada, než držet spoušť a uhýbat kulkám. Mnoho nepřátel se umně kryje za bednami a rampami, buďte opatrní. Jakmile se dostanete ke kufříku, odvezte jej k heliportu na známé letiště.NEMOVITOSTI

Tiskárna
Cena: 70 000 $
Výnos: 8 000 $

Spilling the Beans
Před zprovozněním tiskárny musí Tommy sehnat kvalitní papír pro výrobu bankovek. S kvalitním zbožím náhodou obchodují v místním přístavu. Obrňte a ozbrojte se a jeďte na místo. Jakmile vkročíte na loď, strhne se přestřelka. Hlídače nelze po spuštění poplachu definitivně vystřílet, z útrob korábu vybíhají stále noví. Pokračujte tedy žebříkem na přídi až na horní palubu, kde vyzpovídejte nešťastníka. Až si Tommyho uši přijdou na své, jednoduše přeskočte zábradlí a jakýmkoliv automobilem opusťte přístaviště. Do vínku vám přibudou rovnou tři policejní hvězdičky, není proto na škodu zbavit se jich v blízkém Pay’n’Spray. Poté dojeďte zpět do nedaleké tiskárny.

Hit the Courier
Do přístavu míří překupník s potřebným materiálem k tisku těch pravých falešných bankovek. Sežeňte si silnější auto a jeďte k přístavu. Nepřibližujte se ovšem příliš, prostor bude hlídat skupinka po zuby ozbrojených žen (?!). Do příjezdu překupníka zbývá poměrně hodně času, bloumejte tedy v okolí hlavní silnice, když tu se konečně označené auto vyřítí. Neútočte na něj přímo, ale nechte jej zajet do bočních silnic, kam vás nejspíš ochranka nebude následovat. Automobil nesmíte zničit, překupníka však lze poměrně snadno odstavit nárazem a poté vyběhnuvší ženštinu poslat do horoucích pekel. Poté se chopte kufříku a odneste jej do tiskárny, která vám od této chvíle vynese hezkých 8 000 dolarů za den.


Přístaviště
Cena: 10 000 $
Výnos: 2 000 $

Checkpoint Charlie
Závodění ve člunu byste měli mít z několika předchozích úkolů v krvi, nicméně zejména počáteční rozjezd se postará o nemalé nepříjemnosti. Dávejte si pozor zejména na lodě blokující cestu. Nepříjemné jsou rovněž tři rampy hned za sebou, na které musíte vjet přiměřenou rychlostí, abyste checkpointem projeli, ale nepřeskočili ho.


Sunshine Autos
Cena: 50 000 $
Výnos: podle množství uloupených vozidel až 9000 $

Autosalon Sunshine v sobě skrývá krom nablýskaných vozidel také jednotku Pay’n’Spray a opravdu velké množství užitečných garáží včetně jedné obohacené o úhledný seznam žádaných automobilů. Jakmile do ní zaparkujete postupně všechna auta, na konto vám bude připsána nejen kulatá suma 25 000 $, ale autosalon konečně začne vydělávat a nabídne vám nový seznam.


Zmrzlinárna Cherry Poppers Ice Cream Company
Cena: 20 000 $
Výnos: 3000 $

Aby zmrzlinárna začala vynášet, je nutné rozdat kolemjdoucím 50 „okořeněných“ zmrzlin, které zaručí, že se zákazníci určitě vrátí. Bohužel, policie nemá pro ledové osvěžení pražádné pochopení, jezděte tedy poblíž libovolné Pay’n’Spray dílny, pomocí níž se v těžkých chvílích zbavíte pronásledování zákonem. Výhodná je dílna na východním ostrově, kde se také vyskytuje množství potenciálních závislých...ehm, zákazníků.


Pole Position Club
Cena: 30 000 $
Výnos: 4 000 $

Ke zprovoznění stačí dát 600 dolarů tanečnici v zadní místnosti - jednoduchost sama.


Caufman Cabs
Cena: 40 000 $
Výnos: 5 000 $

V.I.P.
V limitu jedné minuty musíte vyzvednout důležitou osobu na Starfish Island. Bohužel, taxikáři jsou podlá zvěř, a když přijedete k zákazníkovi, konkurenční taxík vám jej bez lítosti přebere. Nabourejte tedy do nepřátelského auta, než zákazník uzná za vhodné přestoupit k vám. Poté jej odvezte na letiště.

Friendly Rivalry
Tento úkol je snadný, nečeká vás v něm nic, co byste již několikrát neabsolvovali. Tři taxíky se snaží přebrat Tommymu všechny zakázky. Zničte je libovolným způsobem – střelbou, nabouráním nebo odpravením řidiče.

Cabmageddon
Po delší odmlce se ozve stará známá Mercedes a požádá o svezení. Co by Tommy pro hispánskou krásku neudělal. Hispánská kráska se však brzy změní v bandu rozzuřených přistěhovaleckých taxikářů, kteří sice mají něco z hispánské horkokrevnosti, ovšem krev jim vře právě kvůli Tommymu. Rychle se utíkejte někam schovat a taxíky do jednoho zlikvidujte. Nakonec se na scéně objeví pruhovaný vůz, jehož řidič si extravagantním pomalováním přímo říká o návštěvu projektilu odstřelovací pušky v jeho hlavě. A že střela neměla pozvánku mu pak ani nemusíte vysvětlovat.


Filmové studio
Cena: 60 000 $
Výnos: 7 000 $

Recruitment Driver
Filmové studio se neobejde bez pořádných sexy hereček. Jednou z nich je Candy Suxxx, která čeká na místě označeném na mapě. Budete však přepadeni a nezbývá nic jiného, než přejet členy gangu a vystartovat za vůdčím autem. To je třeba zlikvidovat a poté se vrátit pro Candy. Následuje již poklidná jízda za Mercedes v pizzerii a odvoz obou aktérek zpět do studia k natěšenému "já-nejsem-Spielberg" Stevovi.

Dildo Dodo
Ve druhém úkolu se chopte připraveného letadla a rozvezte letáky propagující vaše studio po městě. Pamatujte na omezenou zásobu paliva a snažte se všech šest checkpointů proletět co nejdříve.

Martha's Mugshot
Nastal čas na trochu šmírování. Nasedněte do vrtulníku a sledujte, kam míří limuzína s kongresmanem a Candy ve svých útrobách. Jakmile dorazí k hotelu, můžete přistát na zemi, ale tak budete později vyrušeni hustou palbou FBI. Výhodnější je přistát na výčnělku budovy nade dveřmi, odkud je také skvělá příležitost nafotit pár vypečených snímků. Pak již nic nebrání v nasednutí zpět do vrtulníku a cestě ke studiu.

G-Spotlight
V této misi je úkolem aktivovat reklamní reflektor na vrcholku jedné z budov, na níž se musíte dostat přeskákáním z ostatních střech pomocí motocyklu. Poslání je to poněkud obtížnější, před každým skokem se pečlivě nasměrujte a dostatečně rozjeďte, abyste neminuli cíl. Pokud se vám misi podaří úspěšně splnit, začne studio vydělávat velmi slušných 7 000 $ denně.


Klub Malibu
Cena: 120 000 $
Výnos: 10 000 $

No Escape?
Velká automobilová loupež se pomalu začíná (de)formovat ve velkou bankovní loupež. Nejprve je ale nutné vše důkladně připravit a naplánovat. Jeďte do policejní stanice, kde se převlékněte za policistu a v přestrojení se zmocněte přístupové karty. Osvoboďte vězně a připravte se na obtížnější část. Prostřílejte se ven, uzměte příhodné vozidlo a spěchejte i s trestancem do nejbližší dílny Pay’n’Spray, čímž se zbavíte policejního doprovodu. Údajně je prý možné běžet ze stanice po svých; vyhnete se tak hlídaným silnicím a díky chybě v programu si zákon nebude všímat osvobozeného vězně. Pro něj se vraťte, jakmile se zbavíte nežádoucí pozornosti.

The Shootist
Druhý úkol klubu Malibu je snadný. Tommy musí v několika střeleckých disciplínách dosáhnout minimálně šedesáti bodů.

The Driver
V minulé misi jsme si zastříleli, což byla oproti aktuálnímu závodění činnost vpravdě odpočinková. Pokud každý z předchozích závodů vyžadoval pevné nervy, u tohoto to platí dvojnásob. Vyhrát s připraveným Sentinelem proti rychlému Sabru je nadlidským výkonem, hodí se tedy přichystat si rychlejší automobil hned vedle startovací pozice, tak jako jsme to v našem návodu již v jednom z úkolů dělali. Po startu ihned přesedněte (vyplatí se zdržet závodníka nastavěním jiných vozů do jeho cesty) a držte se co možná nejdéle za ním. Dříve či později narazí do policejního auta a právě v ten okamžik jej předjeďte a vyhrajte celý závod.

The Job
Nastal čas pro finální akci. V taxíku dojeďte do banky, kde zatím se schovanou zbraní postupujte převlečeni v kostýmech až do sejfu. Cestou zneškodněte slabou ochranku a hned nato volejte řediteli, kterého doveďte do sejfu. Když se pak budete banku pokoušet opustit, rozpoutá se pravé peklo. Na střeše přistane tým jednotek SWAT, které zlikvidujte. Vyjděte ven a okamžitě se chopte jakéhokoliv auta. Spěchejte do nedaleké Pay’n’Spray, kde se zbavte policejních hvězdiček, vyzvedněte Phila a rychle s lupem zpět do bezpečí.


Tímto končí náš návod, nikoliv však práce Tommy Vercettiho. I po dokončení hlavního příběhu i misí spojených s nemovitostmi nabízí Vice City desítky možností, jako kupříkladu závodění na stadiónu v severozápadním rohu mapy, soutěž rádiem ovládaných dvouplošníků nebo službu Americe ve formě chytání zločinců, hašení požárů či přejíždění a následné zachraňování chodců za volantem sanitky. V tomto ohledu je Vice City bezkonkurenční hrou, které se v nejbližší době jen tak něco nevyrovná.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

RECENZE: Může ďábel plakat? Kolekce Devil May Cry vám to ukáže

Devil May Cry 3

Stylová řezačka Devil May Cry se vrací na PC, PlayStation 4 a Xbox One v obsáhlé HD kolekci zahrnující původní herní...

Pozdě, ale přece. Electronic Arts mění herní ekonomiku v Battlefront 2

Star Wars: Battlefront II

Půl roku od vydání se kompletně změní systém odměňování hráčů v prokletém Battlefrontu 2. Otázkou zůstává, jestli už na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz