Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Haegemonia: Legions of Iron

  12:00aktualizováno  22. října 11:28
Tvůrci vesmírné strategie Imperium Galactica opět vystrkují růžky. Tentokrát pro nás nechystají nic, co by bylo určeno jen těm nejzkušenějším stratégům, ale titul, který by měl být přístupný takřka všem. Haegemonia však své tvůrce nezapře - jejich rukopis je patrný především v kvalitách příběhu a herního systému.

Haegemonia: Legions of Iron Maďarskou vývojářskou společnost Digital Reality by měl znát každý, kdo se považuje za alespoň částečného znalce vesmírných strategií. Původně se jednalo o pouhou skupinku nadšenců, kteří vytvořili hru Reunion. Její úspěch je povzbudil k další tvorbě, a tak roku 1995 založili zmíněnou společnost Digital Reality a začali pracovat na strategii Imperium Galactica. Ta si získala srdce mnohých hráčů, a tak o tři roky později následovalo pokračování nazvané Imperium Galactica II, jež se stalo dokonce legendou svého žánru. Už tedy víte, co to je za vývojáře? Dobrá, můžeme pokračovat dále.

Podíváme-li se na portfolio společnosti Digital Reality, asi nás nikterak nepřekvapí, že i jejich nejnovější, nedávno oznámený titul Haegemonia: Legions of Iron bude žánrově spadat mezi vesmírné strategie. Na rozdíl od předchozích ale bude poněkud méně „hardcorová“, čímž bude přístupnější i méně zkušeným hráčům. Nepočítejte ale s tím, že by se mělo jednat o nějaký slaboduchý klon Dune 2 či nějaké jiné hry s klasickým a tím pádem okoukaným herním systémem. V Digital Reality si vždy cenili komplexnosti a realističnosti a nezdá se, že by v případě Haegemonie chtěli ze svých požadavků nějak příliš slevovat.

Haegemonia: Legions of Iron Příběh hry nás zavede do nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy lidstvo již expandovalo na všechny planety Sluneční soustavy, které jsou alespoň částečně obyvatelné. Záhy však propukl konflikt mezi matičkou Zemí a Koloniemi. V tuto chvíli se ocitáte ve víru dění i vy sami. Je jen na vás, zda se rozhodnete hrát za pozemšťany nebo za osadníky z Marsu, který je nejsilnější kolonií, ale úkol budete mít v obou případech stejný - sjednotit celé lidstvo pod jedinou vlajku. Jen tak totiž bude mít snaha o osidlování vzdálenějších planetárních systémů šanci na úspěch. Nemyslete si však, že tím vše končí. Naopak, to je jen začátek. Záhy po dosažení částečných kolonizačních úspěchů mimo naši Sluneční soustavu se ocitnete uprostřed boje dvou mimozemských ras, jejichž konflikt se táhne dál, než sahá lidská (i jakákoliv jiná) paměť. Na vás bude, abyste zjistili, na čí straně je právo a pravda a té pak pomohli k vítězství. Věřte tomu, že nic z toho nebude jednoduché.

Zní vám to zajímavě? Tak si řekněme ještě něco k hernímu systému. Jak bývá u strategií zvykem, budete se starat jak o těžbu surovin, tak o výzkum a výrobu, zkrátka pochopitelně nepřijde ani boj. Tvůrci slibují, že hlavní zaměření Haegemonie nebude mikromanagement, nýbrž bojování samo o sobě, ale na toto tvrzení je zapotřebí aplikovat jejich pověstné puntičkářství. Počítejte tedy s tím, že starost o základnu, výzkum, výrobu a Haegemonia: Legions of Iron pravidelné zásobování vám sice možná zabere jen pár kliknutí, ale budete se muset dlouho rozmýšlet, jaká kliknutí to budou. Herní systém také bude s každou následující misí komplexnější, protože jak budete prokazovat své schopnosti a postupovat v příběhu dále, budete se muset starat stále o více věcí, které jste dříve k dispozici neměli.

Z grafického hlediska ještě není příliš co hodnotit, protože Haegemonia je stále ještě v raném stádiu vývoje. Jasné je jen jedno - hra bude zpracována ve 3D enginu a tvůrci si na vizualizaci dávají hodně záležet. Zmínit bychom se měli také o tom, že Haegemonia by neměla postrádat multiplayer. K němu chtějí pracovníci přidat kromě klasických módů i několik zbrusu nových a ještě neokoukaných.

Nyní nám zbývá již říci jen pár závěrečných slov. Společnost Digital Reality si vydobyla na poli vesmírných strategií již slušné renomé a pokud můžeme soudit jen z předběžných informací, Haegemonia: Legions of Iron nebude žádným tápavým krokem do tmy. Na finální verdikt si ale budeme muset počkat až do vydání finální verze. A kdy to bude? To je zatím ve hvězdách, ale pravděpodobně bychom se mohli dočkat někdy příští rok.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Hráči EVE online uctili památku zemřelého Stephena Hawkinga

EVE Online

V populárním vesmírném simulátoru lidé na čas přestali bojovat, aby mohli zavzpomínat na geniálního vědce.

Zastřelte si svého Leprikóna, Call of Duty slaví Den svatého Patrika

Caal of Duty: Operation: Shamrock & Awe

Populární historickou střílečku Call of Duty: WW2 dočasně oživil mód, ve kterém mají hráči za úkol chytit malého...

Iron Harvest válí na Kickstarteru. Kombinuje 1. světovou válku a roboty

Iron Harvest

Zajímavě vypadající strategie z alternativní historie boduje na Kickstarteru. Po pouhých 24 hodinách už autoři...Najdete na iDNES.cz