Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Halo 3 – katastrofické zakončení?

  12:00aktualizováno  18. října 3:02
Jen málo který titul chystaný pro Xbox 360 nahání konkurenčním Sony a Nintendu takový strach, jako pokračování legendárního Halo, které definovalo žánr novodobých FPS. Veškeré info zde.

Halo 3 Jsou FPS dobrá, výborná, excelentní a pak je Halo. Doposud dva řadové díly si díky své propracovanosti, dokonalé hratelnosti, působivé sci-fi atmosféře, nekonečnému multiplayeru a preciznímu technickému zpracování vysloužily nejedno kladné ohodnocení a dnes lze tuto sérii nazvat bez nadsázky legendou. Každý příběh však má své vyvrcholení. To v případě ságy Halo přijde s třetím dílem, který uzavře celý příběh a kde se dozvíme o konečném osudu Země.

Díky otevřenému konci druhého dílu bylo ohlášení Halo 3 jen otázkou času. Jenže po oficiálním ohlášení hry byli Microsofti i Bungie na informace skoupí, což se ale rázem změnilo s letošní E3. První oficiální trailer následovalo několik větších informací přímo od Bungie. Od té doby neuplyne týden, kdy by se na www.bungie.net neobjevila alespoň jedná malá zpráva o chystaném veledílu. Očekávání roste.

Halo 3

Již teď byl potvrzen oblíbený letoun Banshee, přičemž finální počet vozidel by se měl pohybovat okolo necelé desítky.

Byť tak sice nebylo z počátku zamýšleno, tak Halo 3 nebude přímo navazovat na díl druhý, ale mezi příběhy těchto dílů bude dosud nespecifikovaná časová prodleva. Je jisté, že mimozemšťané obsadili Zemi. S největší pravděpodobností jde o Covenant v původní sestavě, i když v tomto ohledu lze ještě hodně spekulovat. Na konci Halo 2 se Covenant jako takový rozpadl. Brutové sesadili Elity, což se této hrdé rase rozhodně nelíbilo. Společně pak s Huntery, Grunty a UNSC (lidská vesmírná bojová divize) zformovali společenství, kdy se jim podařilo přemoci Tartara, vůdce Brutů a jeho přisluhovače. Časy se ale mění a vše může být po dobytí Země úplně jinak. Lidé v Bungie též naznačili, že složení Covenantu se může i v průběhu samotného Halo 3 vývoje změnit. V druhém zveřejněném videu byla jasně vidět povalující se značka - přechod pro Grunty - což si lze vyložit dvojsmyslně, jak ve prospěch lidstva, tak nikoliv. S největší pravděpodobností šlo jen o typický vtípek pracovníků z Bungie, ale znáte to, „Na každém šprochu, pravdy je trochu“.

Při známém faktu, že Země padla, je naprosto jasné, kde se bude převážná část hry odehrávat. Ano, na naší rodné planetě se odehraje finální boj o přežití lidské rasy. Africká Mombasa, kterou jsme navštívili již v druhém díle, je srovnána se zemí. V jejích troskách však Covenant začal urputně vykopávat něco hodně starobylého. Něco opravdu masivního. Ano, jde o gigantické zbraně jménem Halo. Tento fakt nemůže nechat žádného fanouška série chladným. Pro příběh celé série to totiž znamená obrat o sto osmdesát stupňů. Je tedy jasné, že prastará rasa Forerunnerů je musela na Zemi zahrabat ještě dříve, než lidstvo slezlo z větví Halo 3 stromů. Neuvěřitelné! Poslední puzzle zapadají do celé hádanky, ale rozhodně se nebojíme, že bychom byli o dějové zvraty v Halo 3 ochuzeni. Byť je přítomnost Halo na Zemi šokující, tak daleko horší bylo odhalení masivního mimozemského zařízení, které bylo ukázáno na konci obou trailerů. S naprostou jistotou můžeme říci, že se jedná o Archu, obrovské zařízení vybudované Forerunnery, jejíž existenci odhalil monitor Instalation 04 (Alpha Halo z prvního dílu), 343 Guilty Spark na konci druhého dílu. Z Archy je totiž možno ovládat všechny zbraně Halo, kterých je po zničení Instalation 04 ještě šest. Pokud by se dostala do rukou samotného Covenantu, znamenalo by to absolutní konec pro lidskou rasu. A to se nesmí za žádnou cenu stát. Jediný, kdo může totálnímu vyhlazení lidské rasy zabránit, je poslední voják řady Spartan II s řadovým označením 117. Ano, jde samozřejmě o Johna, nesoucího hodnost Master Chief Petty Officer, kterého zná herní obec jednoduše jako Master Chiefa.

Vydání Halo 3 je prozatím plánováno na březen 2007.

Halo 3 Jelikož zůstala jeho věrná virtuální pomocnice lapena na Instalation 05 (Delta Halo z druhého dílu) myslícím Floodem Gravemindem, tak musí čelit nebezpečí sám. Nevěříme však, že by se spolu během třetího dílu nesetkali. Bohužel však byly její obvody napadeny Gravemindem a už to není ta Cortana, kterou jsme všichni znali. Jak to s ní ve finále dopadne, lze jen odhadovat. Každopádně je teď jasné, že Flood zná díky jejímu „znesvěcení“ veškeré informace o lidstvu. Naši historii, technologii i polohu. Boj bude krutý a neobejde se bez obětí.

Naštěstí bude podobně, jako tomu bylo i v díle předchozím, Johnovo brnění Mjolnir opětovně upgradováno tak, aby více odolalo Covenantským zbraním. Když už je řeč o zbraních, samotné Bungie již pro Halo 3 potvrdilo celých pět kousků. Jedná se o pulzní pušku, brokovnici, Covenant Carbine, Covenant Beam Rifle a novou, doposud nepřiblíženou mimozemskou zbraň (že by fragment Forerunnerů?). Samozřejmě, že výsledný výčet zbraní bude daleko obsáhlejší, než tento. Je jasné, že návrat zahlásí i celá řada Halo 3 vozidel. Již teď byl potvrzen oblíbený letoun Banshee, přičemž finální počet vozidel by se měl pohybovat okolo necelé desítky.

Doposud jediná zveřejněná lokace ze hry, Mombasa, se těšila neuvěřitelně detailnímu zpracování. Vítr si hrál se stromy, ze zbytků budov díky dokonalým částicovým efektům stoupal velmi efektní dým, všude absolutní viditelnost. X360 díky svému výkonu umožňuje daleko více efektů, větší polycount a další věci, pro původní Xbox technicky nemožné. Bungie nedlouho po zveřejnění prvního traileru zveřejnili druhý, ve kterém ukazovali volné pohyby kamery, zoom a další možnosti. Grafický engine Halo 3 je prostě famózní.

Vydání Halo 3 je prozatím plánováno na březen 2007. Nechceme být příliš skeptičtí, ale zvláště při vzpomínce na dlouhé čekání u prvního dílu, které trvalo více jak pět let se nám nechce věřit, že by toto předběžné datum v Bungie i při vší snaze dodrželi.

Index očekávání: 95%Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz