Halo - návod #2

  12:00aktualizováno  21. listopadu 1:24
Před dvěma lety slavilo Halo neuvěřitelný úspěch. Nyní se sci-fi 3D akce s odpornými mimozemštany a kompletně ovladatelným strojovým parkem znovu vrací - na PC. Pokud nevíte jak dál, nahlédněte do našeho návodu.

Mise 6.) 343 GUILTY SPARK – 343 VINNÁ RÉVA
Halo V animaci spatříte vyděšené zmetky, jak utíkají před vaším přistávajícím vznášedlem. Ihned po přistání pokračujte vpravo, po chvíli odbočte vlevo, narazíte na první otrapy. Jděte rovně, odbočte doleva, vyskočte na zkamenělý strom a po něm se dejte dopředu. Vyjděte travnatý kopec, použijte plazmový kanón a z něj si můžete pročistit zčásti cestu před vámi mezi stromy. Sejděte dolů z travnatého kopce, odbočte doleva ke stavbě, zdola přijede výtah. Aktivujte panel a sjedete tak výtahem dolů. Přeskočte malý schodek, v chodbě pokračujte vpravo, po likvidaci skřetů opět doprava a vejděte do místnosti vlevo. Zlikvidujte opět několik příšer i ty o patro níže. Pravou stranou sejděte dolů, vpravo vstupte do dveří, v chodbě odbočte opět doprava, projděte dveřmi, které lze otevřít. Zde vás rovněž čeká tuhý souboj, vraťte se do první místnosti a vyskočte si ke dveřím za malou plošinkou. Projděte jimi do místnosti, zde najdete muže, který pravděpodobně z přestálé hrůzy úplně zešílel a střílí bez rozmyslu po všem, co se hýbe, tudíž i po vás. Můžete ho klidně zastřelit, nebo ho rychle obejít a ponechat ho svému osudu, záleží to jen na vás. Na druhé straně místnosti jsou spadené panely, vyskákejte si po nich o patro výš, kde naproti projděte dveřmi. V místnosti na panelu aktivujte energetický most, přejděte po něm a vstupte do dveří, za nimi doleva a hned na to doprava sejděte po šikmé ploše dolů, vlevo vstupte do dalších dveří. Spustí se výmluvná animace, do náruče vám spadne mrtvý kamarád a prohlédnete si i přilbu, přitom se oživí některé vaše vzpomínky.

Poté se ocitnete v místnosti, kde budete napadeni zcela novou rasou mimozemských potvor v podobě jakýchsi pavouků, kteří se při skoku proměňují v nebezpečná monstra. Jakmile se jich zbavíte, vraťte se zpět k energetickému mostu, spatříte, jak dole pod vámi svádějí mezi sebou boj dvě mimozemské rasy. Pomozte jim tedy všem do pekla, pak se vraťte až do chodby dole, vstupte do nově otevřených dveří, i zde pobijte všechny zmetky a přes další dveře tak dojdete do místnosti, v které rovněž udělejte nejdříve pořádek. Pomocí fialových podstavců si přeskočte do vyššího patra, na panelu zapněte energetický most, přejděte po něm na druhou stranu, kde vejděte do dveří. Přes další dveře se dostanete do místnosti s jiskřícími panely, projděte protějšími dveřmi, v místnosti naproti aktivujte panel výtahu, vyjedete nahoru. Zde spatříte další energetický most, který ale chvilkami mizí, vstupte na něj, propadnete se dolů. Dostanete se do místnosti, kde projděte prolomeným vchodem, opět proveďte důkladnou deratizaci. V místnosti je podstavec, na které se nachází lékárnička, vyskočte si na něj, přeskočte na druhý a z něj až nahoru. Projděte dveřmi a tak jste se dostali na druhou stranu zmíněného přerušovaného energetického mostu. Pokračujte dveřmi do místnosti plné potvor, bůh vás před nimi opatruj, je jich tady jako zrnek máku. Jakmile vyčistíte celou místnost, jděte vpřed, propadnete se dolů a jedinou možnou cestou jděte dál. V poslední místnosti si vyskočte na panel, za kterým jsou opět dveře, projděte jimi, v místnosti se nachází zase plno mrch. Jakmile se jich zbavíte, vyskočte si na podstavec, z něj na vyšší plošinu, nahoře aktivujte jiný energetický most, přejděte po něm na druhou stranu ke dveřím, připravte se na to, že se na vás sesype další horda potvor. Vejděte do místnosti, naproti aktivujte výtah, nahoře si vystupte, zde už na vás čekají vaši kamarádi. Ti vám pomohou likvidovat spousty darebáků, vy se vydejte do bažin, prostřílejte si cestu ke skalnatému objektu, obejděte ho, spustí se animace a budete energetickým teleportem přeneseni do další mise.

Mise 7.) THE LIBRARY – KNIHOVNA
Halo Jakmile vás tedy teleport přenese, ocitnete se v místnosti a čeká na vás strašné a těžké bludiště, kterým byste sami neprošli ani na základě toho nejlepšího popisu. Zdá se, že autoři zde připravili pro vás prověrku, nikoliv však vyhledávacích a orientačních schopností, ale vašeho bojového a taktického umění, jakoby se chtěli přesvědčit, jak jste se naučili v minulých misích ovládat vaše zbraně, rychle je vyměňovat, sbírat munici a lékárničky, zkrátka a dobře, odvést zde dokonalou až mistrovskou práci.. Tolik druhů potvor a příšer, na vás ze všech stran útočících a snažících se vás tak připravit o to nejcennější, co máte, tedy o váš život, se vskutku ještě na tak poměrně malé lokaci ve hře nenacházelo, navíc relativně v tak krátké, ale tímto způsobem velice obtížné misi. Cestu vám bude ukazovat u stropu zavěšený malý světelný satelit, pozorně ho sledujte a pokračujte za ním. Zastaví se vždy, pokud se mají odněkud vyrojit darebáci, jestliže celou místnost nevyčistíte, bude někdy k nenalezení a uslyšíte jen jeho veselé až poťouchlé chichotání. Provede vás takto přes několik místností, otevře vám pár vrat a ukáže vám i cestu k obrovským výtahovým plošinám, aby se nakonec v nejvyšším patře zavěsil u stropu a vyzval vás, abyste vstoupili do modrého světelného sloupce a tak zdárně ukončili tuto neobvyklou a bojovou misi.

Mise 8.) TWO BETRAYALS – DVĚ ZRADY
Halo V animaci si dojdete k vašemu průvodci z předcházející mise, pohovoříte si s vaší virtuální a hubatou partnerkou a mohu vám už teď předem prozradit, že se ocitnete v doposud nejobtížnější misi této hry, už sám název této mise sedí na prostředí, jako ulitý, neboť se zradami, tedy vlastně s desorientačními prvky se zde vskutku setkáte. V reálu před vstupní bránou ihned zlikvidujte několik létajících potvor, stejně by za vámi vlétly dovnitř a tam jich na vás čeká už tak více, než dost. Panelem vpravo si otevřete vrata, zlikvidujte příšery, stejným způsobem si otevřete druhé dveře, tentokrát je panel vlevo. Za nimi jsou další dveře s otevíracím panelem vpravo, vstupte do místnosti a postřílejte všechny skřety. Dozvíte se, že vaším prvním úkolem je najít a zničit Generátor číslo 1. Vystoupejte nahoru po šikmé ploše, označené bílou šipkou na zemi, nahoře najdete spousty munice, zbraní a lékárničku, poté sejděte dolů. Pravou stranou scházejte opatrně až dospod, všude je plno potvor, které samozřejmě likvidujte, dole narazíte i na nepřátelská vznášedla a letouny, samozřejmě je zničte také. Zmocněte se nepoškozeného nepřátelského letounu (pozor, neplést si ho se vznášedlem, které létá pouze při zemi) a podle ukazatele směru, vyleťte až nahoru ke dveřím, kde přistanete. Vystupte si, pobijte zmetky, pokud jste tak už neučinili ze vzduchu, otevřete dveře a vstupte. Uvnitř střelte a potom vstupte do světelného sloupu Generátoru, sestřelte létavice, které se najednou objeví a máte první úkol splněný. Nyní jste obdrželi úkol najít vchod a přistát u něj do kaňonu B. Vraťte se tedy zpět k letounu a opět podle ukazatele směru přistanete na dlouhé plošině, kde ze všeho nejdříve proveďte důkladnou očistu celé plošiny. Pak vejděte do dveří, vyčistěte celou místnost, zjistíte, že dveře na druhé straně nejdou otevřít (zrada). Vraťte se tedy a pokračujte dál proti směru bílé šipky na zemi, dostanete se tak do chodby, kde rovněž udělejte pořádek. V následující místnosti zlikvidujte velké množství skřetů, vejděte na konci do chodby s šipkou ukazující do protisměru, projděte dveřmi a ocitnete se na plošině. Postřílejte všechny skřety, jsou i na plošině vlevo, pokud máte dobrou mušku, zlikvidujte i je. Poté projděte dveřmi na druhé straně, udělejte očistu v místnosti, na jejím konci opět vstupte do chodby s šipkou v protisměru, zničte všechny potvory, na konci vyjdete na plošině, kterou jste před chvílí viděli po levé straně, pokud jste nezlikvidovali příšery z ní, učiňte tak nyní. Na druhé straně projděte dveřmi, opět se nenechejte zmást šipkami, ukazujícími do protisměru, vstupte do místnosti a postřílejte všechny zmetky.

Na druhé straně jsou dveře, nastupte si do výtahu a sjeďte dolů. Prostřílejte se přes celou místnost a na druhé straně projděte dveřmi na volné prostranství. Nyní je vaším dalším úkolem najít a zlikvidovat Generátor číslo 2. Nejdříve vyčistěte celý prostor od nepřátel a jejich bojové techniky, pokračujte doleva, narazíte na převrácené auto. Jděte ale raději po svých, nemáte totiž kulometčíka, takže byste byli v autě bezbranní. V okolí seberte raketomet, bude se vám hodit, je to vynikající zbraň. Zamiřte si to k blikajícímu sloupu, na zasněžené křižovatce se dejte doleva, přijdete k tunelu. Těsně před ním je vpravo letoun, nepleťte si ho ze vznášedlem, nastupte do něj, leťte opět podle směrového ukazatele na obrazovce, držte trasu, přistanete u dveří, do kterých vejděte. Uvnitř zničte již známým způsobem Generátor číslo 2, nyní musíte najít vstup do kaňonu A. Vraťte se, nastupte do letounu, leťte podle ukazatele, přistanete před již zmíněným tunelem. Je zde plno darebáků, můžete zkusit proletět, je to ale velice těžké, pálí po vás o sto šest. Musíte si tedy prostřílet cestu na konec tunelu, kde aktivujte panel a vstupte do otevřených vrat. Pobijte zmetky a po mostu vpravo přejděte k dalším vratům, opět aktivujte panel, stejným způsobem přejděte další bránou. Dostali jste nový úkol, zlikvidovat Generátor číslo 3. Venku zničte nepřátelské letectvo a všechny pozemní cíle, postupujte stále vpřed. Dostanete se tak ke kamennému zátarasu, přes balvan si na něj vyskočte, pokračujte v cestě a v pobíjení potvor, tak dojdete ke dveřím, které opět nejdou otevřít (zrada). Jakmile bude okolí vyčištěno, nastupte si do jednoho z letounů a znovu se řiďte směrovkou, tak se dostanete k vytčenému cíli. Ihned po přistání sestřelte zle dorážející nepřátelská letadla, potom vstupte do dveří, uvnitř zlikvidujte další létavice a vejděte do zářícího sloupce generátoru. Spatříte animaci a budete teleportem transportováni do předposlední mise.

Mise 9.) KEYES – ZAKLÍNĚNÝ
Halo Po skončení úvodní animace se ocitnete v chodbě a musíte najít cestu do kontrolní místnosti. Projděte tudíž protějšími dveřmi, zlikvidujte několik otrapů, vlevo za dveřmi najdete několik užitečností. Zabočte doprava, dejte se doleva, hned poté vpravo. V místnosti hned na jejím kraji se propadnete do zelené vody, vyplavte na povrch a pobijte okolní příšery. Obdržíte pokyn, najít kosmický koráb. Při podrobnější prohlídce, rozsviťte si baterku, objevíte tmavý tunel, kterým pokračujte vpřed, narazíte na další množství potvor, co s nimi, to snad víte sami. Vstupte do vody a na druhé straně jděte tunelem dál, cestu si opět musíte prostřílet. Přeplavte přes vodu dopředu, od této chvíle vám bude vytyčovat cestu dobrý známý,ukazatel metrů a směru na obrazovce. Narazíte mimo jiné na několik plazmových děl, nezapomeňte je využít, tak se dostanete až ke kosmickému korábu. Pokračujte k němu po kamenité stezce, spustí se animace, po jejím skončení se znovu orientujte podle ukazatele směru, dovede vás spolehlivě k dalšímu hledanému cíli. Dvoje velká vrata nejdou otevřít, musíte tedy procházet vpřed postranními chodbami a při tom likvidovat monstra a stále se tak přibližovat k cíli. Skočte dolů do otvoru v podlaze, dál se držte směrovky, věřte mi, že není vůbec těžké se takto dostat k vytčené metě, jako si k ní cestu prostřílet přes všechny na vás číhající padouchy. Máte teď za úkol najít kapitána, po krátké animaci se dostanete k cíli, kde v další animaci zjistíte, že kapitánovi již není pomoci, neboť je trvale zaklíněný v obrovském monstru. Postřílejte tedy alespoň všechny okolní potvory, vraťte se podle ukazatele zpět do modré haly, zlikvidujte všechny zmetky v okolí a přistupte k raketoplánu, který vás odveze do poslední, závěrečné mise.

Mise 10.) THE MAW – ZVÍŘECÍ ŽALUDEK
Halo Váš přílet do této lokace nebude zrovna ten nejpříjemnější, dosednete tvrdě, váš raketoplán bude zničen, dokonce vybuchne, na štěstí však vy vyváznete bez zranění a hned se můžete v reálu pustit do plnění následujících úkolů. Vzápětí přistane do stejné chodby několik nepřátelských stíhaček, dejte jim tudíž ihned na pamětnou. Potom vstupte do prostřední chodby, kde slezte dolů po žebříku, zde sestřelte znovu několik letounů a skřetů. Jedinou možnou cestou pokračujte vpřed, vaším úkolem je teď najít cestu na řídící můstek. Dejte se přes dveře, svítící zeleným světélkem, naproti vám jsou lékárničky, pokračujte vlevo a na konci chodby doleva. Tak se dostanete na velitelský můstek, zde pobijte všechny otrapy, v animaci vám vaše virtuální průvodkyně sdělí, kam jste se to vlastně dostali, jste uvnitř strašlivé zbraně, o které jsem se zmínila hned v Úvodu, která měla být použita k totálnímu zničení celé naší Země. Po skončení animace hledejte cestu do Inženýrského akumulačního příslušenství. Vraťte se tedy zpět, u obrovských vrat, která nelze otevřít (červené světlo) odbočte do místnosti vpravo a na jejím konci projděte dveřmi. U jiskřícího kontaktu na stropě odbočte doprava, vejděte do dveří, u panelu odbočte vpravo, kde se zbavte všech létavic a ostatního sajrajtu. Vlevo podlezte pod polootevřenými vraty, na zemi označenými šipkou s nápisem CRYO B. Zde už mezi sebou bojují dvě mimozemské rasy, takže o vás téměř nevědí, pošlete je jednoduše k čertu všechny. Vylezte po žebříku nahoru, zde opět dvě rasy dělají vše pro to, aby vám ulehčily práci, opět jim pomozte do pekel. Nyní musíte postupně projít všechny místnosti v tomto patře, přesnou cestu vám popsat nemohu, neboť dveře se zpřístupňují postupně tak, jak při průchodu pobíjíte skřety, jejich letadla a navíc začíná v některých místnostech po výbuších i hořet, je prostě nutné projít všechny místnosti. Takto narazíte na červenou šipku na zemi s nápisem ENGINEERING, hned vedle je zbrojnice, kde si můžete vybrat zbraně, doporučuji vám si vzít raketomet, protože dále to bude vskutku husté. Pak se vraťte a vejděte do zmíněné místnosti, označené popsanou šipkou na zemi. Nyní vás už povede váš dobře známý přítel, ukazatel směru a metrů na obrazovce, později se přidá světlý škodolibý satelit, takže se vám už půjde dobře dál.

V prvním a druhém patře deaktivujte na panelech rakety a granáty, poté se přesuňte do třetího patra. Zde jsou na každé straně dva panely, pokud je aktivujete, dají se do pohybu obrovská táhla a odkryjí tak řídící panel, který ihned rozstřelte. Jakmile se vám tedy podaří takto zničit všechny panely, obdržíte hlášení, že se zprovoznil výtah, vstupte tedy přes několik dveří do výtahu, vyjedete nahoru, vystupte si a jděte doprava k převrácenému autu, do kterého si nastupte. Nyní máte pouhých šest minut na to, abyste doslova po překážkové dráze dojeli nakonec až k na vás čekajícímu raketoplánu. Rozjeďte se tedy co nejrychleji dopředu, po cestě uvidíte mimozemské rasy, jak mezi sebou svádějí boj na život a na smrt, takže snadno uniknete jejich nežádoucí pozornosti, navíc co můžete, přejeďte, najdou tak zaslouženou smrt pod koly vašeho vozidla. Na obrazovce nahoře máte už dobře známý oranžový ukazatel směru jízdy a počet metrů, zbývajících k vytouženému cíli, dole pak modrý ukazatel ubíhajícího času. Pokud to ale v zadaném časovém limitu nestihnete, nebezpečný kolos vybuchne i s vámi a začínáte další pokus od posledního uložení hry. Skákejte, přeskakujte, podjíždějte tunely, vyhýbejte se všem překážkám a nástrahám, přitom pečlivě sledujte hlavně ukazatel směru, ať si zbytečně nezajedete. Takto se dostanete téměř až na konci cesty k barelům, které neprorazíte. Zastavte před nimi, vystupte si a proběhněte mezi barely k raketoplánu po svých. Jakmile se vám to podaří, spatříte poslední závěrečnou animaci, ve které opustíte tuto nebezpečnou zbraň, která vzápětí vybuchne a její úlomky rozbijí i ten nenáviděný prstenec. Tak jste zabránili mimozemským rasám zničit naši planetu a lidstvo si konečně oddechlo.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Nejčtenější

Hodina s Cyberpunkem 2077: působí výpravněji a propracovaněji než Zaklínač 3

Xbox - E3 2019

Stejně jako loni, také letos CD Projekt Red za přísných bezpečnostních opatření ukazoval za zavřenými dveřmi pro...

Keanu Reeves odhalil start Cyberpunku 2077, nový Xbox vyjde na Vánoce 2020

Xbox - E3 2019

Microsoft oznámil službu Xbox Game Pass Ultimate, která spojuje dohromady trojí předplatné, a potěšil odhalením data...

Naprostá akční extáze, Doom Eternal je ještě dravější. Dojmy z hraní

Doom Eternal

Střílečka Doom Eternal působí jako po všech stránkách lepší a hlubší verze špičkového restartu z roku 2016. Ochutnávka...

RECENZE: Sigil od autora kultovního Dooma je návrat v čase o čtvrt století

Sigil

Legendární John Romero se vrací ve stejném stylu, s jakým před pětadvaceti lety změnil svým Doomem herní průmysl. Více...

Bethesda na E3 předvedla Doom a Wolfenstein. Na mobily míří Commander Keen

Doom: Eternal

Výstava E3 pokračovala konferencí Bethesdy. Doom i Wolfenstein potěšily příznivce stříleček a obě hry dorazí ještě...

Další z rubriky

Chystají herní pecku, ale zatím vám dovolí jen hrát kámen nůžky papír

Hra Aperture Hand Labs

Ačkoliv se hry s pořadovým číslem tři od studia Valve už staly internetovým mýtem a vtipem zároveň, i po tolika letech...

Neměli jste čas sledovat E3? Tady je 50 nejlepších chystaných her na PC

Wolfenstein: Youngblood

Pokud nechcete pročítat desítky samostatných článků, ale přesto byste rádi zůstali v obraze a věděli, co se na herní...

Hodina s Cyberpunkem 2077: působí výpravněji a propracovaněji než Zaklínač 3

Xbox - E3 2019

Stejně jako loni, také letos CD Projekt Red za přísných bezpečnostních opatření ukazoval za zavřenými dveřmi pro...

Najdete na iDNES.cz