Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hammer & Sickle - za stranu a za vlast

  12:03aktualizováno  24. srpna 5:50
Na trhu se asi nenajde moc her, ve kterých by hlavní hrdina byl nějakého jiného politického zaměření, než jaké je obvyklé a běžné ve vyspělém západním světě. Jenže, až přijde na trh Hammer & Sickle, tak se to změní. Přečtěte si o nástupci Silent Stormu.

Hammer & Sickle

Už je tomu docela dávno, co vyšla hra s názvem Silent Storm. Šlo o 3D pseudo-real-time taktickou válečnou hru, kdy hráč ovládal tým ze speciálních jednotek OSS. Tenhle tým se pohyboval za nepřátelskou linií (šlo o 2. světovou válku) a plnil rozličné zajímavé úkoly. Tahle hra tak nějak dobře zapadla do mezírky mezi ostatní tituly a zaujala velkou spoustu lidí. Ale dneska nebudeme probírat Silent Storm, ale hru, která původně vznikala pouze jako mód pro Silent Storm. Jenže, společnost CDV a vývojáři z Nival Interactive tak trochu změnili názor a v současnosti se na hře Hammer & Sickle pracuje jako na plnohodnotné hře.

V první řadě jde o to, že základní herní principy zůstávají naprosto stejné a drasticky se mění jen příběh a prostředí v jakém se Hammer & Sickle odehrává.

Hammer & Sickle

Co ale od téhle hry očekávat? V první řadě jde o to, že základní herní principy zůstávají naprosto stejné a drasticky se mění jen příběh a prostředí v jakém se odehrává. Ta nejzásadnější změna se týká hlavního hrdiny/hrdinů a jejich politického přesvědčení. Možná tomu nebudete věřit a zcela určitě podobných her nenajdete mnoho, ale jde o duší naprosto přesvědčené vlastence a komunisty. Ano ano, hráč přebírá roli zakaleného veterána Velké Vlastenecké Války (Great Patriotic War, jak říkají v Rusku 2. světové válce) a velitele skupinky tajných agentů, předchůdců KGB, kteří se v roce 1949, v době přiostřování vztahů mezi NATO a SSSR, ocitají v nezáviděníhodném postavení na nepřátelském území.

Jak že to tedy funguje? Většinou všechno probíhá v realtime módu. Postavy se pohybují po mapě, prozkoumávají, plíží se ve stínu, zákeřně likvidují stráže a tak dále. Jedině v okamžiku, kdy dojde na střelbu, se hra přepíná do tahového módu. Každá postava pak má určitý počet akčních bodů a každá činnost jich zase na oplátku pár spotřebuje. Jejich počet závisí nejen na výbavě a schopnostech postavy, ale i na terénu (údajně má být kompletně zničitelný) a zranění.

Hammer & Sickle

Ve hře je několik druhů povolání, jejichž volba zásadně ovlivňuje herní styl s tou danou postavou. Je jasné, že průzkumník bude spíš na plížení a tichou likvidaci, zatímco odstřelovač bude nepřítele likvidovat na velkou dálku a inženýr bude zase likvidovat bomby a pokládat pasti. Tohle ale určitě není kompletní výčet. Existuje tu i bouchač, který dává přednost těžkým zbraním a také univerzální voják. Každé tohle povolání má svůj vlastní strom dovedností a schopností, ze kterých se dá při postupu na vyšší úroveň vybírat. No a je naprosto jasné, že rozdělování výbavy bude povoláním také ovlivněno.

Během celé hry ale nepůjde jen o likvidaci nepřítele. Hodně důležitá bude interakce s okolím a hlavně s různými jinými postavami, protože to, jak se k nim zachováte, ovlivní jejich postoj k vám. Je rozhodně lepší, když se k vám někdo přidá, než aby vás zradil. Za peníze bude možné kupovat vybavení a najímat nové lidi. Docela překvapivé je také to, že si bude možné zaplatit průchod některými misemi, nebo se vyplatit z vězení (pokud se do něj náhodou dostanete).

Celkem vzato je Hammer & Sickle dosti zajímavý titul, na který se budeme určitě těšit.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

S Far Cry 5 se vydáme 17. července na Mars zastavit invazi vetřelců

Far Cry 5: Lost on Mars

Zatímco v prvním placeném DLC ke střílečce Far Cry 5 jsme zažili válku ve Vietnamu, ve druhém se vydáme ještě dál....

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...

Portal 2 již brzy dostane neoficiální nášup Destroyed Aperture

Destroyed Aperture

Skupina fanoušků připravuje neoficiální přídavek ke kultovnímu Portalu 2. Nabídne příběhovou kampaň i řadu obtížných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz