Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Harry Potter and the Chamber of Secrets

  12:00aktualizováno  13. června 10:29
Fenomén kouzelnického učně Harryho Pottera zasáhl všechny obory zábavního průmyslu a spolu s dalším filmem vznikají i hry inspirované druhou knihou paní Rowlingové. Co všechno na nás tedy v titulu určeném pro všechny současné platformy čeká? Opět dostatek akce, hádanky, fanfrpál a samozřejmě všechna známá místa i postavy.

Harry Potter and the Chamber of Secrets (PC)

Představovat jednoho z nejslavnějších knižních a potažmo i filmových hrdinů současnosti čarodějnického učně Harryho Pottera, by asi bylo zcela zbytečné. Je jen trošku škoda, že jej, stejně jako neméně slavné Pokémony, někdy stíhá zbytečné opovržení, plynoucí z povrchního nahlížení na věc. Pokud někdo četl knížky s Harrym Potterem či hrál skutečné Pokémony na GameBoy, nemůže říci, že se jedná o přihlouplé záležitosti. K oběma fenoménům se však váže také spousta nejrůznějších, více či méně kvalitních, přidružených produktů. Zatímco u Pokémonů je nejznámější televizní seriál (jež se nemalou měrou "zasloužil" o jejich nepopulárnost), u Harryho se jedná především o hry pro nejrůznější platformy. Ty se, stejně jako film, drží jednotlivých dílů předlohy a zatím vyšly jen tituly podle knížky Harry Potter a Kámen Mudrců. Nyní, zatímco celý svět očekává pátou knihu, pracují vývojáři pilně na hrách vycházejících z té druhé.

Nad Harrym se vznáší podivné tajemství a bláznivý domácí skřítek Dobby se mu snaží za každou cenu zabránit v cestě do Bradavické školy čar a kouzel. Zde se, v očekávaném návratu dědice ďábelského čaroděje Zmijozela, rozhořívá nenávist vůči žákům, jež nemají čistě Harry Potter and the Chamber of Secrets (PS2)kouzelnický původ. Množí se nevysvětlitelné útoky na studenty - Tajemná komnata se nejspíše znovu otevřela. To je, všem fanouškům samozřejmě dobře známý, základ děje knížky Harry Potter a Tajemná komnata, i nových her čerpajících z ní námět. Harry Potter and the Chamber of Secrets (tak zní originální anglický název) vyjde pro všechny myslitelné platformy - oba playstationy, GameCube, Xbox, GameBoy Advance i Color a také pro písíčka. My se teď zaměříme na verzi určenou pro ty výkonnější mašiny, to znamená next-generation konzole a PC. Opět, stejně jako v případě předchozí hry pro "velké" stroje (konzolová a PC verze), půjde o akční adventuru.

Nasedněte do létajícího Fordu Anglia a prosvištěte vzduchem směrem nebezpečné k vrbě mlátičce. Čekají na nás všechny známé postavy, s nimiž si čas od času o něčem popovídáme a průzkum všech, v knize již navštívených míst. Chybět nebudou nejrůznější tajemné předměty, kterým samozřejmě vévodí denník Toma Raddlee, ani magické lektvary, včetně toho mnoholičného. Vzhledem k tomu, že Harry bude již ve druhém ročníku a narazí zde nasložitější zaklínadla, dočká se vylepšení způsob kouzlení. Čarovat by se mělo danou kombinací pohybů ovladače, podobně jako v Black & White myškou. Kromě skákání přes plošinky a boje s nejrůznějšími nepřáteli, mezi nimiž najdeme i pavouky v Zapovězeném lese a strašlivého baziliška v Tajemné komnatě, vyvstanou před vámi v průběhu Harry Potter and the Chamber of Secrets (Xbox)Harryho putování i nejrůznější úkoly ukryté v minihrách, zasazených do větších levelů. Zabojujeme si v Soubojnickém klubu, odtrpaslíkujeme Weasleyovic zahradu a podobně. Ochuzeni nezůstaneme ani o novou fanfrpálovou sezónu, kterou, pokud prokážete dostatečné schopnosti, by mělo jít, narozdíl od původního příběhu, i vyhrát.

Grafické zpracování, bude, podle toho co jsme mohli vidět na E3 (pro vás máme toto video), velice pěkné a od prvního dílu udělalo slušný krok vpřed. Zatím to však vypadá, že nejzajímavější hra s Harrym v hlavní roli vznikne (stejně jako minule) na GameBoy Color - půjde o 2D erpégéčko s akčními prvky. Ovšem ani akční adventura, jíž jsme dneska rozpitvali, nevypadá špatně. Jak ale všechny "Potterovy" hry skutečně dopadnou, uvidíme až letos na podzim.

Autor:


Témata: Xbox

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Autor Sim City Wil Wright chystá po deseti letech novou hru

Proxi

Hra Proxi sice bude jen na mobilní telefony, ale její koncept vypadá opravdu zajímavě. Klasický rozměr budovatelské...

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz