Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Headhunter - lepší než MGS?

  12:00aktualizováno  24. listopadu 1:28
Pro konzoli Sega Dreamcast je naplánována ještě řada zajímavých herních titulů a mezi nimi vyčnívá akce, která je mnohými označována jako kandidát na pokoření kultovního Metal Gear Solid. Vše je přitom ještě zajímavější díky skutečnosti, že se Headhunter objeví také na PS2.

Headhunter

Děj je zasazen do budoucnosti, konkrétně do roku 2019, do oblasti současné Kalifornie. Stát se pevnou rukou podílí na silné cenzuře médií a represivních zákonech, nicméně v ulicích bují násilí a krvavé konflikty mezi gangy. Přičemž mezi všemi zúčastněnými existují vzájemně propojené nitky vedoucí do nejvyšších politických kruhů. V tomhle ovzduší se vyskytuje organizace, lépe řečeno zločinecký syndikát obchodující s lidskými orgány, který v příběhu bude hrát významnou roli.

Pro potření zločinnosti se ustanovila speciální agentura ACN (the Anti Crime Network), jejímiž členy se stali bývalí lovci odměn, kteří mají s podobnými akcemi své zkušenosti, disponují potřebným zbrojním potenciálem a pestrou škálou specifických schopností jako je dovednost bojového umění. Jednoho dne je však zakladatel této organizace - milionář Stern - nalezen zavražděný ve své pracovně. Jelikož jako významný politik měl nepřátele na všech stranách, bude velice nelehké najít jeho vraha.
A máme tady hlavního hrdinu tohoto příběhu. Charismatický Jack Wade. Vynalézavý a fyzicky mimořádně zdatný ex-člen ACN, jenž v současné době trpí nehezkou amnézií. Je najat Angelou Stern, dcerou zavražděného, aby vypátral, kdo je zodpovědný za Sternovu smrt.

V perspektivě třetí osoby sledujete Wadeho cestu skrze ulice San Francisca a LA, kde sbíráte potřebné ínformace a potýkáte se s četnými nepřáteli z podsvětí. Anglický vývojářský tým Amuze nám tady nabízí kinematickou akční adventuru, podle tvůrců notně inspirovanou filmovým Mad Maxem. A máte tu mít všechno, co hráči od tohoto typu her očekávají.
Headhunter Prozkoumávání mimořádně rozsáhlého světa, v němž se z místa na místo budete přesouvat v sedle svého ultra rychlého motocyklu. Dynamická akce na pozadí postupně se rozvíjejícího a zajímavého příběhu, kde využijete své průrazné pistole a vděčné funkce auto zacílení nejbližšího oponenta. V neposlední řadě tu nechybí také něco oblíbených "stealth" prvků. Naprosto skvělé pohybové animace hlavní postavy nabízejí chůzi a běh, přikrčení, speciální kotouly a hlavně možnost zahájení palby ze své pistole v téměř jakékoliv pozici. Zmiňované kradmé pohybové aktivity prozatím nebyly blíže specifikovány, ale díky příležitostné nutnosti neprozrazení se vůči vašemu okolí bude nutno využít tuto taktiku pro dílčí úspěch v misi.
Nicméně z nějakého důvodu tady budete muset strávit fixní úhly kamerových pohledů na akci (měnící se pohled na akci zezadu a shůry), které mají velkou měrou dotvářet onen kinematický herní pocit. Nebudete ochuzeni ani o interakci s řadou NPC charakterů, mezi něž kupř. patří Grey Wolf, lídr motorkářského gangu s nevalnou reputací.

Hra se již v této fázi pyšní opravdu vynikající grafickou podobu a nabízí skvěle detailní prostředí. Hudební doprovod má na triku Richard Jacques (Metropolis Street Racer pro DC), který v akustickém studiu připravil 18 výtečných hudebních stop, jež mají navodit tu správnou kulisu. Dreamcastová verze také příhodně využívá zdejší VMU paměťové karty (mající vlastní displej), suplující tu pager - mimořádný nápad. Který sice PS2 nedokáže nabídnout, ale pokud se v případě tohoto projektu bude skutečně jednat o kvalitní herní titul, tak tuhle maličkost asi rádi přežijeme. Dreamcastový Headhunter má být venku o letošních vánocích, PS2 konverze bude následovat o pár měsíců později.

Autor:


Témata: Dům roku

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

RECENZE: Doják, nebo horor? V novince Fe zachraňujete neonový les

Fe

Fe je po dojemné hopsačce Unravel druhou hrou, se kterou se vydavatelství Electronic Arts snaží prorazit na poli...

Zvláštní kombinace. Ve Final Fantasy XV bude ikonické brnění z Half-Lifu

Half-Life v Final Fantasy XV

V chystané PC verzi japonské RPG Final Fantasy XV se po herním světě budete moci procházet jako Gordon Freeman. Téměř.

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Najdete na iDNES.cz