Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Headhunter - lepší než MGS?

  12:00aktualizováno  24. listopadu 1:28
Pro konzoli Sega Dreamcast je naplánována ještě řada zajímavých herních titulů a mezi nimi vyčnívá akce, která je mnohými označována jako kandidát na pokoření kultovního Metal Gear Solid. Vše je přitom ještě zajímavější díky skutečnosti, že se Headhunter objeví také na PS2.

Headhunter

Děj je zasazen do budoucnosti, konkrétně do roku 2019, do oblasti současné Kalifornie. Stát se pevnou rukou podílí na silné cenzuře médií a represivních zákonech, nicméně v ulicích bují násilí a krvavé konflikty mezi gangy. Přičemž mezi všemi zúčastněnými existují vzájemně propojené nitky vedoucí do nejvyšších politických kruhů. V tomhle ovzduší se vyskytuje organizace, lépe řečeno zločinecký syndikát obchodující s lidskými orgány, který v příběhu bude hrát významnou roli.

Pro potření zločinnosti se ustanovila speciální agentura ACN (the Anti Crime Network), jejímiž členy se stali bývalí lovci odměn, kteří mají s podobnými akcemi své zkušenosti, disponují potřebným zbrojním potenciálem a pestrou škálou specifických schopností jako je dovednost bojového umění. Jednoho dne je však zakladatel této organizace - milionář Stern - nalezen zavražděný ve své pracovně. Jelikož jako významný politik měl nepřátele na všech stranách, bude velice nelehké najít jeho vraha.
A máme tady hlavního hrdinu tohoto příběhu. Charismatický Jack Wade. Vynalézavý a fyzicky mimořádně zdatný ex-člen ACN, jenž v současné době trpí nehezkou amnézií. Je najat Angelou Stern, dcerou zavražděného, aby vypátral, kdo je zodpovědný za Sternovu smrt.

V perspektivě třetí osoby sledujete Wadeho cestu skrze ulice San Francisca a LA, kde sbíráte potřebné ínformace a potýkáte se s četnými nepřáteli z podsvětí. Anglický vývojářský tým Amuze nám tady nabízí kinematickou akční adventuru, podle tvůrců notně inspirovanou filmovým Mad Maxem. A máte tu mít všechno, co hráči od tohoto typu her očekávají.
Headhunter Prozkoumávání mimořádně rozsáhlého světa, v němž se z místa na místo budete přesouvat v sedle svého ultra rychlého motocyklu. Dynamická akce na pozadí postupně se rozvíjejícího a zajímavého příběhu, kde využijete své průrazné pistole a vděčné funkce auto zacílení nejbližšího oponenta. V neposlední řadě tu nechybí také něco oblíbených "stealth" prvků. Naprosto skvělé pohybové animace hlavní postavy nabízejí chůzi a běh, přikrčení, speciální kotouly a hlavně možnost zahájení palby ze své pistole v téměř jakékoliv pozici. Zmiňované kradmé pohybové aktivity prozatím nebyly blíže specifikovány, ale díky příležitostné nutnosti neprozrazení se vůči vašemu okolí bude nutno využít tuto taktiku pro dílčí úspěch v misi.
Nicméně z nějakého důvodu tady budete muset strávit fixní úhly kamerových pohledů na akci (měnící se pohled na akci zezadu a shůry), které mají velkou měrou dotvářet onen kinematický herní pocit. Nebudete ochuzeni ani o interakci s řadou NPC charakterů, mezi něž kupř. patří Grey Wolf, lídr motorkářského gangu s nevalnou reputací.

Hra se již v této fázi pyšní opravdu vynikající grafickou podobu a nabízí skvěle detailní prostředí. Hudební doprovod má na triku Richard Jacques (Metropolis Street Racer pro DC), který v akustickém studiu připravil 18 výtečných hudebních stop, jež mají navodit tu správnou kulisu. Dreamcastová verze také příhodně využívá zdejší VMU paměťové karty (mající vlastní displej), suplující tu pager - mimořádný nápad. Který sice PS2 nedokáže nabídnout, ale pokud se v případě tohoto projektu bude skutečně jednat o kvalitní herní titul, tak tuhle maličkost asi rádi přežijeme. Dreamcastový Headhunter má být venku o letošních vánocích, PS2 konverze bude následovat o pár měsíců později.

Autor:


Témata: Dům roku

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

RECENZE: Rozšíření Warframe nazvané Sacrifice dál buduje silný příběh

Warframe: The Sacrifice

Zhruba jednou za dva roky přibude do Warframe výpravná příběhová mise. Většinou ukrývá nezapomenutelný emotivní moment...

Konami zatrhlo výrobu portu hororu P.T., jeho autora však odměnilo

P.T.

Právníci firmy Konami zakázali distribuci už téměř hotového remaku hororové hry P.T. Jeho tvůrce však nemusí smutnit,...

Cyberpunk 2077 vyjde i s českými titulky. Jen pořád nevíme kdy

Cyberpunk 2077

Až jednou v daleké budoucnosti konečně vyjde hra Cyberpunk 2077 od autorů Zaklínače 3, bude to i s českými titulky.Najdete na iDNES.cz