Heavy Metal F.A.K.K. 2 - 1. část návodu

  12:00aktualizováno  5. ledna 9:57
Julie Strain je považována za jednu z nejpůvabnějších počítačových postav a její dobrodružství ve hře Heavy Metal F.A.K.K. 2 za jednu z nejlépe zpracovaných akčních adventur všech dob. Proto se stále najde hodně hráčů, kteří tráví u tohoto titulu bezesné noci a právě jim je určen náš kompletní návod.

Informace:
Čísla v závorkách u názvů lokací se ve hře nevyskytují - slouží pouze jako čísla orientační, a jsou tedy uvedena pouze u lokací, které se objevují dva a vícekrát.

Julie's House (1)
Hned poté, co si promluvíte pravděpodobně s těhotnou ženou, obejděte dům jakoukoli stranou a naproti němu vyjděte po schodech nahoru. Otevřete dveře a projděte jimi, čímž se objevíte na rozcestí, na němž se dostanete do ...
Loading. Game Saved.

Julie's Training Area
... tréninkové místnosti, v níž se naučíte ovládat všechny vlastnosti postavy - pokud chcete trénink přeskočit, pak stačí po objevení se v místnosti stisknout červené tlačítko za vámi ("Use" - standardně "X") a po odchodu vaší trenérky vyjít ven z místnosti stejnými dveřmi, jakými jste přišli.
Loading. Game Saved.

Julie's House (2)
Dejte se ke dveřím napravo (Eden) a projděte jimi.
Loading. Game Saved.

Eden Homes (1)
Po načtení lokace si přisuňte jednu z krabic před vámi k zídce nalevo ("Use"), vylezte nahoru a seberte zde tři lahvičky s energií. Seskočte dolů, pokračujte dál po cestě a po pravé straně přeskočte plot od domu, za nímž najdete další lahvičku s energií. Promluvte si s lidmi opodál a po vyběhnutí zvířete ze stáje si promluvte s chlápkem stojícím u červeného vozíku. Na dalším rohu vejděte do dveří s nápisem "Lander's" (chlápka napravo opravujícího auto si všímat nemusíte).
Loading. Game Saved.

Landers Roost
Po menším výbuchu v budově, který rozhází knihovny po zemi, si promluvte s pihatou ženou. V místnosti napravo najdete chlápka sedícího na pohovce, se kterým si můžete promluvit, jelikož vám však nic důležitého neřekne, není to podmínkou (pouze vám popřeje dobré ráno). Dejte se tedy chodbou rovně, čímž se dostanete do velké místnosti s barem, v níž sejděte po schodech dolů do sklepa, v němž potkáte chlapíka, který vám předvede sílu jeho výbušniny a také vám nějaké daruje. Během rozhovoru s ním k vám přiběhne žena, která vám sdělí, že někdo napadl město.
Loading. Game Saved.

Eden Homes (2)
Po vyjití ven zjistíte, že tím někým je jakýsi druh létajícího hmyzu. Na nic tedy nečekejte, vyndejte meč (standardně "F", "R" - těmito klávesami listujete inventářem dopředu a dozadu) a již zmiňovaný hmyz zneškodněte (pravé tlačítko myši). Poté si na místě, na němž jste se objevili, když jste vyšli z baru, seberte lahvičky s energií a z ochozu přeskočte na protější balkon ("Jump" - standardně "Space" - mezerník), kousek za ním seberte koule přidávající vám životy - prostě lékárničky. Z balkonu přeručkujte po kovové tyči na protější stranu, čímž se dostanete ke střeše domu, kterou se propadl jeden z obyvatel dolů. Vám nezbývá nic jiného, než se vydat za ním - vyskočte tedy na střechu a dírou v ní seskočte dolů.
Loading. Game Saved.

Creeper Pens (1)
Jste u chlápka, který se pomalu probouzí z pádu ze střechy na zem... Nalevo od něho si vezměte lékárničky, napravo od něho odsuňte blikající krabici dopředu, vylezte ke dvěma lahvičkám s energií nahoru, seberte je a počkejte si na jeřáb, který naloží stoh slámy pod vámi, na který seskočte, skrčte se ("Crouch" - standardně "C") a nechte se svést až do další místnosti, ve které z něho seskočte. Nalevo si vezměte další lékárničky, opět zabijte trochu otravného hmyzu a velkými dveřmi s pákou vyjděte ven (páku musíte držet, aby se dveře pořádně otevřely). Jděte nalevo a po náletu další várky hmyzu jej zabijte. Posbírejte věci okolo a dalšími dveřmi s pákou vejděte do stáje, kde zabijte novou formu života (jacísi brouci) ožírající polomrtvé zvíře, nad nímž si z trámu vezměte tři lahvičky s energií a seskočte dolů. Posbírejte lékárničky okolo, jděte k polomrtvému zvířeti a po příchodu dalších lidí si s nimi promluvte. Po rozhovoru se, chtě nechtě, dostanete k prvnímu bossovi této hry.
Loading. Game Saved.

Creeper Pens (2)
Jak jsme již napsali, jste u prvního bosse (The Vamish Mama) - na nic tedy nečekejte, rychle posbírejte lékárničky a energie a vrhněte se na samotného bosse. Ten se dá zničit snad jen jedním způsobem: okolo něho jsou čtyři jakési zelené kameny, které musíte postupně zneškodnit výbušninou, kterou jste získali ve sklepě baru - dávejte si pozor, aby vás boss při umísťování výbušnin neviděl, proto se mu schovávejte za dřevěné bedny - po každém zneškodnění kamene se na vás vrhne již tolikrát zabitý a známý hmyz, který je sice lepší zabít, ale všímat si ho nemusíte, hlavně si dávejte pozor na to, abyste nespadli do kyseliny okolo, přes kterou nepřeskakujte, ale raději přes ní přeručkujte - přeručkování není moc rychlý způsob, a proto si to vždy dobře načasujte tak, aby vás i při tomto boss neviděl. Po jeho zabití se vrátíte zpět do stáje i spolu se zeleným kamenem, který ostatním ukážete.
Loading. Game Saved.

Eden Marketplace
Pokud už jste tady, pak je boss již minulostí... Po pravé straně si všimněte velkých kovových dveří, do kterých však zatím nevcházejte, namísto toho jděte k "vodopádu" na cestě a shlédněte animaci. Poté si u vodopádu seberte životy a po cestě dojděte k obchodu (Market) - dostanete tam od prodavačky lahvičku, kterou seberte. Před obchodem seberte po levé straně tři výbušniny a sejděte po cestě dolů až k rohu, na němž zatáčí cesta doleva (během cesty tam vás opět přepadne hmyz, který zabíjejte - zneškodnit úplně se však nedá - pořád se obnovuje - stačí jen utéct). Na rohu si přisuňte o něco vyšší bednu než jste vy, k místu, abyste se dostali k energiím nahoře - odsunutí bedny nemá jen význam dostání se k energiím, ale hlavně ten, že tím uvolníte krabicí zabarikádované kolo na zdi, se kterým jeden z dělníků opodál zanedlouho otočí. Mezi domy seberte životy a jděte dál, čímž zanedlouho potkáte malou holčičku se zvláštní panenkou v pravé ruce. Po rozhovoru s ní jděte k zeleným kamenům napravo - teď pozor - všimněte si, jak se z normálních, pilně pracujících zvířátek po dotknutí již známého zeleného kamene stanou zlé bestie, které musíte chtě nechtě zabít. Ano, je to tak, tento zelený kámen (krystal) přináší jakési zlo do celého tohoto světa. Napravo seberte výbušniny, s nimiž ony zelené krystaly jednou provždy všechny (čtyři) zneškodněte. Za zdí nalevo najdete lahvičky s energií, která je sice velice důležitá, ale určitě by se vám hodila i nějaká ta střelná zbraň. Chcete-li ji, pak vyskočte na střechu domečku a z ní přeskočte ke dveřím naproti, kde již slibovanou střelnou zbraň najdete - je to sice "jen" pistole, ale vhod vám určitě přijde. Vraťte se zpět na cestu, jděte po ní dál, u stromu napravo seberte životy a bránou s modrým světlem nad ní projděte do další lokace.
Loading. Game Saved.

Town Center
Okolo vodopádu doběhněte k místu, na němž potkáte dva chlápky, se kterými si promluvte. Jeden z nich vám ukáže a poté i předvede jakousi kuši - obětí jeho ukázky se stane zvířátko stojící opodál. Vyběhněte po cestě nahoru, napravo zničte zelené krystaly, u nichž se, jak už sami dobře víte, mutují tolik roztomilá zvířátka, a doběhněte ke kašně, u níž opět potkáte holčičku s panenkou. Dveře napravo vyžadují k otevření klíč, který však nemáte, v budově naproti je jakýsi kostel a v něm farář, který vám však nic zajímavého neřekne, cestou nalevo blíže ke vchodu, kterým jste sem přišli, se dostanete k výtahu (plošina), na nějž si stoupněte a následně přesekněte lano - tímto se dostanete k velké energii. Vraťte se ke kašně a cestou nalevo dojděte k chlápkovi u brány a na generátoru si vezměte velkou láhev s energií na pozdější časy. Vraťte se k výtahu (plošině), u nějž si stoupněte do vody poblíž - tímto se vám alespoň z části doplní tolik potřebná energie. Nyní jděte ke kašně a promluvte si zde s chlápkem a ženou - následuje animace, v níž cosi pronikne skrze ochranný štít města a dopadne těsně vedle vás - hups.
Loading. Game Saved.

Eden Underground
Jste ve stoce, následujte parťáky před vámi až na její konec - po následném útoku na vás a vaše kámoše, kteří, bohužel, zanedlouho půjdou pod kytičky, se ocitnete v jeskyni. Jste bohužel bez meče, proto hned na začátku automaticky seberete již známou kuši, okolo seberte munici do ní, energie a životy. Kuší zabijte nové monstrum, po jehož smrti a bližším prozkoumání jeskyně zjistíte, že nejste jediní, co byli napadeni - tím myslím ostatní lidi v modrých krystalech... Vyskočte na lano, vylezte po něm nahoru (Jump) a seskočte z něj (Use). Za rohem vylezte po dalším laně nahoru, kde najdete munici do kuše. Nyní slezte do jeskyně úplně dolů (Crouch), v níž se pomocí lan dostaňte k tolik hledanému meči napravo. Poté se dostaňte na velký kámen uprostřed, na němž najdete životy v podobě částí rostlin. Přeskočte do výklenku s balvanem naproti a po jeho odstranění se pomocí kovové tyče dostaňte na druhou stranu (abyste se nespálili o páru z potrubí, neručkujte, ale přelezte druhým způsobem - 2x Jump). Na konci seberte štít a po laně poblíž slezte dolů. Ve vodě si můžete z části doplnit energii a také sebrat pár životů. V levé části jeskyně projděte kovovými dveřmi do chodby, v níž pobijte pár nepřátel a na jejím konci stiskněte červené tlačítko napravo, čímž se vám otevře malá mřížka - skrčte se a projděte jí do další části podzemí. Posbírejte věci okolo, nalevo projděte do velké místnosti (vypadne před vámi kámen), zabijte pár potvor, opět posbírejte věci a dejte se cestou nalevo. U tekoucí vody vylezte na zídku napravo, vejděte do tunelu a projděte jím až na samotný konec...
Loading. Game Saved.

Eden Sewage
Tunelem vejděte do obrovské místnosti a trochu se rozhlédněte - zjistíte, že se dole nacházejí lahvičky s energií, avšak cestu k nim vám nijak moc nedoporučujeme - byli byste totiž přepadeni, čímž byste v boji ztratili pravě sebranou energii, a navíc byste přišli o nějaký ten život. Nalevo stiskněte červené tlačítko, čímž vysunete časově omezený most nad vámi - na nic tedy nečekejte, naskočte na jakési plošiny poblíž, čímž se dostanete k mostu, k němuž přeskočte a přejděte přes něj. Posbírejte věci okolo a v malé místnůstce napravo přehoďte páku, kterou aktivujete stroj s plošinami, na jednu z nichž naskočte, nechte se vyvést nahoru, přeskočte na vysouvací se plošinu naproti a z ní na vysouvací se trám napravo, na němž se skrčením vyhněte elektrickému proudu. Seskočte dolů do místnosti a stiskněte zde další červené tlačítko, které aktivuje plošiny v téže místnosti - pomocí nich se dostaňte až nahoru k nové zbrani - sekeře. Naproti přeskočte na plošinu s pákou a přehoďte ji - ta vám uvolní cestu dál v podobě zastrčení trámu do stěny - nyní můžete po konstrukci nad vámi přeručkovat na druhou stranu, kde otevřete dveře a projděte jimi do další místnosti. Zvířete napravo (u vody) si nevšímejte a vchodem naproti dveřím vejděte do další místnosti, v níž vyjděte po osvícených plošinách až do místnosti nahoře (na jednotlivé plošiny nemusíte vyskakovat - stačí jen, když budete držet směr dopředu; plošiny za vámi se po určitém čase sklápí).
Loading. Game Saved.

Eden Shield Generator
U dveří seberte munici do kuše a vejděte k samotnému generátoru, který musíte aktivovat. Obejděte generátor jednou ze dvou stran a po stisknutí červeného tlačítka vyjeďte výtahem nahoru. Zde posbírejte věci okolo a postupně otočte všemi (čtyřmi) koly na tak, aby se vám vysunul most ke dveřím a dveře se otevřely - na každém panelu (sloupku) s kolem svítí jiná (jedna) barva, kterou musíte otáčením kola získat - to znamená, že když jsou čtyři panely, musíte získat čtyři různé barvy laseru, každá barva laseru se tedy musí shodovat s barvou na panelu s kolem. Poté přejděte přes vysunutý most ke dveřím, jimiž vejděte do místnosti, v níž stiskněte červené tlačítko. Následuje animace a pro vás špatná zpráva - do místnosti s generátorem se totiž dostanou vojáci, kteří tolik důležitý a konečně opět aktivovaný generátor zničí.

Eden Market under siege!
Hned poté, co uděláte pár kroků vpřed, zjistíte, že vojáci, kteří zničili generátor, zničili i prakticky celé město, a jako by to nestačilo, plamenem z huby zabijí i vaši přítelkyni.
Naproti domečku vylezte po kamenech na zídku (před nějakým časem jste na ní sebrali pistoli) a dveřmi vejděte do místnosti, v níž seskočte dolů, rychle proběhněte do další části místnosti se stolem v ní a životy na něm, které seberte, a dveřmi vyjděte na balkon. Po animaci z něho seskočte dolů k vodě, v níž si doplňte energii a také zabijte vojáka. Poté vyšplhejte po laně nahoru a seberte vylepšení pro pistoli. Dveřmi nalevo vejděte do místnosti, ve které na římse rozbitého okna přeručkujte po tyči na druhou stranu. Zde si přisuňte krabici ke stěně nalevo a vylezte nahoru. Další krabici shoďte dolů, čímž rozbije skleněnou střechu, a vy seskočte za ní. V místnosti posbírejte věci okolo a dveřmi vyjděte ven. Poté, co vyjdete ven, naplní se celá tato část města vojáky a ostatní havětí, které ani nezabíjejte a dejte se rychle po cestě rovně, doleva, opět doleva, doprava a u dveří naproti aktivujte panelem na nich jejich otevření, na které si však musíte asi osm vteřin počkat a vejděte.
Loading. Game Saved.

Otto's Shop
Nalevo seberte životy a napravo od dveří skrčeni prolezte ventilací a projděte jí do místnosti s plamenem. Dveřmi napravo projděte do další místnosti. Naproti přehoďte páku, zabijte objevené potvory a dvakrát stiskněte tlačítko u jeřábu - po prvním stisku jeřáb uchopí krystal a po stisku druhém ho přenese a položí na označené místo - tím se vám otevře tajná místnost, jejíž vchod předtím zakrývala dřevěná police. Jděte tedy do oné místnosti a seberte v ní dvojhlavňovou brokovnici, uzi a samozřejmě munici. Poté stiskněte červené tlačítko na levé stěně a sjeďte výtahem dolů do strojovny, v níž potkáte starého známého. Po rozhovoru s ním seberte zelený krystal, výtahem vyjeďte nahoru a po pneumatických pístech přeskákejte na druhou stranu s dírou ve zdi.
Loading. Game Saved.

Towncenter Attacked!
Sami musíte uznat, že oblečení, které máte na sobě už od začátku, je už prostě onošené, roztrhané a okoukané - z toho si však nic nedělejte a převlékněte se do o něco lepšího oblečku. No, když už máte nový oblek, určitě by se hodila i nějaká ta další nová zbraň, ne? Proto tedy seberte nový meč s ohnivou silou - ohnivý meč. Když už jste takto vybaveni, můžete jít dál...
Vyjděte ven a vejděte do budovy (kostela) napravo. Projděte jím do zadní místnůstky nalevo, v níž seberte plamenomet a ostatní důležité věci. Dalšími dveřmi opět vyjděte ven, kde už na vás po dlouhé době čeká holčička s panenkou a také druhý boss této hry. Po jeho zdolání zbaběle uteče.
Loading. Game Saved.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Nejčtenější

Co se děje s herním gigantem Electronic Arts? Nemá hry a na E3 pohořel

EA Play 2017

Nepopulární společnost Electronic Arts na letošní E3 úplně propadla. Než takový debakl, to už by udělala lépe, kdyby se...

Hodina s Cyberpunkem 2077: působí výpravněji a propracovaněji než Zaklínač 3

Xbox - E3 2019

Stejně jako loni, také letos CD Projekt Red za přísných bezpečnostních opatření ukazoval za zavřenými dveřmi pro...

Keanu Reeves odhalil start Cyberpunku 2077, nový Xbox vyjde na Vánoce 2020

Xbox - E3 2019

Microsoft oznámil službu Xbox Game Pass Ultimate, která spojuje dohromady trojí předplatné, a potěšil odhalením data...

Naprostá akční extáze, Doom Eternal je ještě dravější. Dojmy z hraní

Doom Eternal

Střílečka Doom Eternal působí jako po všech stránkách lepší a hlubší verze špičkového restartu z roku 2016. Ochutnávka...

Dojmy z hraní: Watch Dogs Legion se posouvá směrem, který nikdo nečekal

Watch Dogs Legion

Ubisoft nás den před otevřením výstaviště v Los Angeles pozval do utajené lokace, kde jsme si za přísných...

Další z rubriky

Remake Zeldy je úchvatný, stejně jako zpracování nových Pokémonů. E3 dojmy

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Nintendo se na herním svátku E3 2019 věnovalo zejména letošním hrám. Na stánku jsme si tak zahráli nové Pokémony,...

Kam kráčí herní průmysl? Čeká se na příští rok, naznačila trendy E3

Halo Infinite

Nejvýznamnější světový veletrh videoherního průmyslu skončil a je na čase si shrnout poznatky, které jsme si...

Pět největších zklamání na herním svátku E3

Commander Keen - mobilní hra

Ty nejlepší věci z herního svátku už jsme rozebrali, nyní přišel čas podívat se na celou akci z druhé strany. Tentokrát...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz