Hellboy - Mignolův comics na PC

  12:00aktualizováno  17. dubna 8:52
Plný název hry zní Hellboy: Dogs of the Night a za těmito pěti slovy se skrývá pokus o převedení comicsové série na PC. Vlastně ani nejde o převedení v pravém slova smyslu, protože prostředí i postavy budou unikátní, speciálně vytvořené pro potřeby této hry, ale dohled autora série Mika Mignoly by měl být dostatečnou zárukou kontinuity Hellboyových příběhů.
Hellboy: Dogs of the Night

Pokud znáte comicsové příběhy od Mika Mignoly, máte přede mnou náskok (a chcete-li tento náskok dohnat, neváhejte navštívit Comics server, kde je o Hellboyovi několik článků). Jediné, co jsem o nich zjistila, je to, že každá série Hellboye má naprosto jiný příběh a jiné postavy a tato skutečnost nepochybně autorům PC hry Hellboy: Dogs of the Night usnadnila situaci. Nemusí se totiž týrat co nejvěrnějším převodem prostředí a charakterů postav, ale naopak se jim otevřela možnost stvořit docela nové pokračování comicsové série, jen místo papírové podoby jí vtisknou o něco trvanlivější počítačovou.

Kvůli co největšímu přiblížení originální sérii si tvůrci - tým Dark Horse Interactive - přizvali ke konzultacím autora série Mika Mignolu. Ačkoliv tedy měli volné ruce ve výběru prostředí i postav, nechtěli se zpronevěřit duchu comicsu a celý koncept hry vytvořili pod Mignolovým dohledem. Postavy i lokace jsou tedy zbrusu nové a napsané speciálně pro hru, ale sounáležitost s papírovými vydáními by měla být přesto jasně zřetelná.

Hellboy: Dogs of the Night

S přiblížením grafické podoby už to asi bude horší. Autoři sami prohlašují, že se snažili co nejvíc zachovat styl kresleného comicsu, ale nakolik se mohou 3D prostory a postavy vizuálně podobat kresleným místnostem a hrdinům, to si nedovedu dost dobře představit. Hra bude rozdělena do šesti epizod, některé se budou odehrávat ve středověkých kulisách, jiné vás přenesou do neznámých dimenzí a další ještě někam dál, ať už v prostoru či v čase. Postava Hellboye, jíž budete ovládat z pohledu třetí osoby, bude zvládat kromě základních pohybů ještě třeba sbírání předmětů, šplhání, různé druhy bojových technik a některé její akce budou k dispozici pouze v konkrétních situacích - například v kostele si můžete zahrát na varhany. Hraní Hellboye by každopádně měla být stejná nekomplikovaná zábava, jako když si v něm čtete, a přispět k tomu by mělo i velmi jednoduché ovládání, kdy většina akcí bude proveditelná stisknutím jediné klávesy.

Poslední informací budiž jako obvykle zmínka o datu vydání: Hellboy se chystá vyjít v červnu letošního roku a vydavatelem nebude nikdo méně známý než Cryo Interactive.

Autor:

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

Další z rubriky

Crudox Cruo! Legendární Blood se dočká nového vydání

Blood

Slavná střílečka Blood brzy vyjde ve verzi pro moderní počítače. O remaster se postarají vývojáři z Nightdive Studios,...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Chystá se real-time strategie ze světa Conana, stojí za ní veteráni žánru

Conan Unconquered

Chystá se další hra s Barbarem Conanem v hlavní roli. Tentokrát půjde nezvykle o real-timovou strategii, která vzdáleně...

Najdete na iDNES.cz