Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hellgate Global je vzkříšením skvělé, ale komerčně neúspěšné hry

aktualizováno 
Hra Hellgate London měla svého času překonat akční hru na hrdiny Diablo. Přestože se skvěle hrála, nakonec z řady důvodů neuspěla. Ke hráčům si ale našla novou cestu.

Hellgate Global

V Jižní Koreji se Hellgate Global jmenuje Hellgate Ressurection. Slovo zmrtvýchvstání je výstižné. Hru, která krátce po svém vydání zabředla do marastu a už se z něj nevymanila, vytáhli noví, jihokorejští autoři (HanbiSoft) z propadliště dějin. Podle nich má stále co říci. Poté, co ji nějakou dobu úspěšně provozují na svém trhu, se rozhodli pro expanzi na západ, kde momentálně běží otevřená beta a vše se připravuje ke spuštění.

Ještě než začnete čistit tunely metra i zemský povrch od všech možných mutantů, musíte si vybrat jednu ze šesti tříd. Zde se nezměnilo vůbec nic, takže můžete zvolit například lovce, kabalistu, vojáka či templáře. V případě podtříd se zapracovalo na některých schopnostech, ale ve výsledku se za jednotlivé postavy hraje takřka stejně jako v původním Hellgate London.

Začínáte na jedné ze stanic metra, ze kterých se v tomto postapokalyptickém světě vytvořily shromažďovací body. Zde také potkáte nejvíce dalších hráčů, můžete tu obchodovat a především vybírat různé úkoly.

Hellgate Global

Pravdou je, že jejich nabídka na pestrosti nenabrala. Opět jde zejména o zakázky ve smyslu zabití několika specifických monster a nalezení vzácného předmětu. Sem tam se objeví i nějaký originálnější úkol, pravdou však je, že v rychlém tempu jeho plnění záhy sklouzne ke stereotypu.

Ze stanic metra vedou portály do jednotlivých misí, do kterých se lze vydat až ve čtyřech hráčích. Všechny úkoly jsou ale řešitelné také samostatně. Čím více hráčů na ně vyrazí, tím jsou nepřátelé těžší. Aby bylo zabráněno hádkám o získané předměty, vidí každý hráč jen to, co mu hra automaticky přidělila, a to si také může sebrat. Pokud některému z hráčů připadne obzvlášť hodnotný předmět, jsou o tom ostatní informováni. Pokud by se jim hodil, mohou se pokusit dojednat obchod.

Hellgate London se navzdory svému neúspěchu nehrál špatně, a platí to také o Hellgate Global. Hra opět nechává silně vzpomenout na akční Diablo, tentokrát je navíc ještě štědřejší na předměty. Místy je snad odměn až příliš. Zejména z bossů, kteří se nově objevují poté, co překonáte určité množství nepřátel, padají bohaté, často legendární odměny. Pravdou ale je, že jejich pokoření není jednoduché.

Komu nalezené zbraně a vybavení nestačí, může si vytvořit své vlastí. Všechny předměty lze snadno přeměnit na základní materiály, které spolu s recepty a někdy i dalšími vzácnými surovinami potřebujete k sestavení vlastní výzbroje. K takovým zbraním pak hráči mají ještě užší vztah, obzvlášť když mohou být v některých případech opravdu mocné.

Komu by drcení obvykle tupých monster přišlo již příliš primitivní, může zavítat do nových PvP arén (Player vs. Player), kde se hráči utkávají mezi sebou. Momentálně je k dispozici pouze týmový deathmatch, ve kterém se proti sobě postaví na každé straně pět hráčů. Za zabití sbíráte zkušenosti a vylepšujete si titul. Časem byste se měli dobrat také k odměně v podobě výzbroje. Autoři navíc do hry plánují přidávat nové herní módy.

Hellgate Global lze hrát v základu zcela zdarma. V prvních dvou aktech vám bude dokonce připadat jako jedna z nejférovějších "free2play" her, protože si za skutečné peníze v obchodě s předměty nelze opatřit příliš velké výhody.

O peníze si Hellgate Global ale přeci jen řekne. Jakmile budete chtít do třetího aktu, požádá vás průvodčí o jízdenku. A ta už něco stojí, konkrétně 4 dolary, tedy zhruba 70 Kč. To není moc, navíc jde o předmět jako každý jiný, a tak se s nimi mezi hráči obchoduje. Za zhruba 400 000 paladia (herní měna) ho můžete mít, aniž byste sáhli do své skutečné kapsy. Jen stačí ve hře trochu více šetřit. Jízdenku budete potřebovat také do čtvrtého a pátého aktu, stejně jako do plánovaných přídavků (jako třeba Tokio).

Na grafickém zpracování je patrný skutečný věk hry. Nicméně vzhledem k tomu, že za čtyři roky, které od vydání Hellgate London uplynuly, nepřišly žádné přelomové technologie, nevypadá titul ani dnes zastarale. Navíc funguje krásně plynule, i když občas lze z nejasných důvodů zaznamenat strmý pokles snímkové frekvence.

Pakliže jste si Hellgate Global oblíbili a mrzelo vás, že na nějakou dobu zmizel, už nemusíte smutnit. Zahrajete si ho znovu a navíc (skoro) zdarma. Klidně ho ale mohou vyzkoušet také hráči, kteří původní hru minuli a které baví akční hry na hrdiny ve stylu Diabla. Zde si užijí spoustu zábavy.

Autor:


Témata: Diablo

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

První dojmy: nový Assassin’s Creed mnohé naštve, ale hraje se skvěle

Assassin’s Creed: Origins

Vydali jsme se do Londýna podívat se, jak se povedl restart už poněkud vyčpělé série Assassin’s Creed. Všechny fanoušky...

Prohrabování popelnic může být zábava. V české hře Hobo hrajeme za bezdomovce

Hobo: Tough Life

Pokud se chcete vžít do role bezdomovce a nechce se vám kvůli tomu udělat nějakou kardinální blbost a skončit na...

Napodruhé a lépe. Battlefront 2 potěší každého milovníka Hvězdných válek

Star Wars Battlefront 2

Vydali jsme se do mrazivého Švédska okouknout zblízka napjatě očekávanou hru z prostředí Hvězdných válek. A dlouhé...Najdete na iDNES.cz