Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Herní tanečky tuc tuc porazí i Modern Warfare

aktualizováno 
Taneční hry opakují chyby her s plastovými kytarami, ale sází na ně i Microsoft s pohybovým ovládáním Kinect.

Každý rok se objeví hra, která všechny překvapí a prodává se jako divá. Vzpomeňte si na Bioshock, UFC 2009 nebo Red Dead Redemption. Nebo se podívejte na Just Dance.

Pravděpodobně jste o této hře ani neslyšeli, přesto jde o jednu z nejprodávanějších her loňského i letošního roku. Už se jí prodalo 3,5 milionu kopií. A podle toho, co chystá Microsoft pro ovládací systém Kinect a o čem se hovoří v herních kruzích, to vypadá, že se vrací mánie, kterou kdysi rozpoutaly "taneční" simulátory Dance Dance Revolution.

Samotný úspěch Just Dance od Ubisoftu je unikátní. Nejen poměrem počtu prodaných kopií a nízkých nákladů na vývoj. Tahle hra se nemohla ani opřít o nadšené recenze nebo o recenze vůbec. Pokud už někdo Just Dance recenzoval, hru strhal. Průměrné hodnocení hry v recenzích je přibližně v polovině rozsahu hodnocení. To v případě herních recenzí znamená v podstatě propadák.

Přesto Just Dance sesadilo z první příčky britské prodejní hitparády i střílečku Modern Warfare 2, samozřejmě dlouho po jejím vydání. Pravda je taková, že Just Dance je ideální hra pro večírky. Stačí pár skleniček vína ve smíšené společnosti a pohybové i hudební hry dostanou úplně jiný náboj. Je to zábava, protože alkohol otupí zábrany.

Zkáza a zmar nadosah

Po komerčním úspěchu Just Dance musel logicky přijít další krok. Ubisoft ho udělal po necelém roce a vydal pokračování Dance on Broadway, které je na tom s hodnoceními ještě hůře. Ale ani to Ubisoftu nestačí. Firma oznámila vedlejší řadu Just Dance Kids, která vyjde rok po původní hře a zaměří se na děti: dětské tanečky a písničky.

Pohybové ovládání Kinect

Základem systému je kamera, která umí rozeznávat pohyby vašeho těla v prostoru. A nejen vašeho. V jeden okamžik můžete být před obrazovkou i dva. Hře dáváte "povely" například máváním rukama nebo skákáním. - číst více o Kinectu

Microsoft Kinect

Na podzim navíc vyjde i Just Dance 2 a do konce roku přijde popový král Michael Jackson, který bude ve hře od Ubisoftu … tancovat.

Během jediného roku chce Ubisoft zavalit trh čtyřmi hrami, které nabízejí v podstatě to samé, trochu vrtění se před televizní obrazovkou.

I když je samotný koncept tanečních her zábavný, Ubisoft svou nenažraností může celý žánr zničit stejně jako Activision se záplavou hudebních her série Guitar Hero vloni.

Jedním z důvodů, proč se Ubisoft snaží vytěžit své taneční impérium ještě před Vánoci, je konkurence. Ubisoft zatím oslovil tancechtivé majitele herního zařízení Nintendo Wii.

Proti Ubisoftu se chystá silná konkurence. Na podzim na trh vstoupí pohybové ovládací systémy pro Sony PlayStation 3 a Xbox Kinect.

Samotný Microsoft přitom hodlá přímo přetahovat hráče Nintendu. A mezi hlavní taháky Kinectu bude patřit hra Dance Central od Harmonix, kteří stojí za hudebními hrami Guitar Hero a Rock Band. Podle samotného Microsoftu je Kinect pro taneční hry ideální, protože dokáže přesně sledovat celou postavu a pohyby jednotlivých končetin mnohem přesněji než konkurenční technologie.

Silný útok na tancechtivé hráče čeká i majitele PlayStation 3. Nejen, že se dočkáme tanečních kreací pro pohybový ovladač Move, ale hlavně se na PS3 po dlouhé odmlce chystá legenda v podobě Dance Dance Revolution. Tahle taneční hra se od Dance Central a Just Dance výrazně liší, namísto tanečních póz musí hráč do rytmu dupat na správná místa na taneční podložce.

Otázkou je, jestli to bude platit i pro připravovaný díl výhradně pro PlayStation 3. A další otázkou je, jestli to vlastně kvůli té záplavě tanečních titulů bude ještě někoho zajímat.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...Najdete na iDNES.cz