Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hitman: Blood Money

  12:00aktualizováno  17. února 12:32
Ke konci roku společnost Eidos ohlásila práce na čtvrtém pokračování kultovní zabijácké série Hitman. Dámy a pánové, holohlavý Agent 47 opět přichází... co je o něm zatím známo?

On je profesionál. On ví, co musí dělat. On má vždy všechno pod kontrolou. On nedělá chyby, a kdo je dělá, zemře... Když před téměř pěti lety, Io Interactive vydali svůj první, jedinečný a originální kousek Hitman: Codename 47, bylo již téměř jisté, že hra chtě nechtě dosáhne i svého druhého pokračování. Následoval tedy druhý díl s podtitulem Silent Assassin, ve kterém jste především měli za úkol dostat se k co nejvyššímu hodnocení, kterým bylo právě Silent Assassin. Minulý rok jsme se dočkali psychologického třetího pokračování Hitman: Contracts, které vlastně ukazovalo i druhou stranu duše světově proslulého nájemného vraha, na jehož temeni jsme vždy mohli spatřit vytetovaný čárový kód. Téměř přesně po roce přichází čtvrtý díl - Hitman: Blood Money.

On je profesionál. On ví, co musí dělat. On má vždy všechno pod kontrolou. On nedělá chyby, a kdo je dělá, zemře...

Jenom blázen by mohl pochybovat o tom, že holohlavého vraha nepotkáme po čtvrté. Ke konci roku 2004 jsme se tedy mohli již dočíst, že veleúspěšná série v čele s hlavním hrdinou - špičkovým nájemným vrahem - pokračuje. Společnost Eidos oznámila práce na novém projektu - Hitman: Blood Money. Vydání čtvrtého pokračování zabijácké série bylo stanoveno na jaro roku 2005, konkrétně bychom se s tímto titulem na pultech obchodů měli setkat mezi měsíci dubnem a květnem. Hlavní rysy nového dílu by měly být především brutalita a realita, jak chlápci z Io Interactive slibují. Zkrátka by podle tvůrců Hitman: Blood Money měl s sebou přinést nejrealističtější a nejbrutálnější simulaci života nájemného vraha. Osobně jsem na tu brutalitu opravdu zvědavý, protože i když předchozí díly byly plné chladnokrevných vražd, pořád to podle mého názoru nebylo ono. Ale určitě o něčem svědčí i nedávno zveřejněný žebříček nejbrutálnějších her, ve kterém nechyběly tituly jako třeba Manhunt, Postal nebo Doom III, ale právě v něm byl i zařazen nový díl Hitman: Blood Money, na kterém se stále ještě pracuje. Uvidíme, s čím na nás za pár měsíců Io Interactive přijdou.

Hlavní rysy nového dílu by měly být především brutalita a realita.

Jak jde čas s Agentem 47?

Hitman: Codename 47
V roce 2000 se poprvé objevuje teď již kultovní série Hitman. Objevují se také první jeho neodmyslitelné symboly - černočerné kvádro, bílá košile a krvavě červená kravata, s kterými se setkáváme i v dalších pokračováních.
Hitman 2: Silent Assassin
O dva roky později, kdy se píše rok 2002, Io Interactive vypustili další díl - Silent Assassin. Holohlavý nájemný vrah opět ve svém elegantním převleku se vrací ke svému "mateřskému" řemeslu.
Hitman: Contracts
Třetí pokračování zabijácké série plné stínů a všemožných světelných efektů se minulý rok opět vrací na naše monitory. A opět je to úspěch. Agent 47 nezapomíná na nevyřízené účty!
Hitman: Blood Money
Zkušený zabiják je zpět! Rok po vyjití třetího dílu, nám dánští Io Interactive ohlašují čtvrté pokračování. Agent 47 opět bez značných změn - holá hlava, černé šaty, bílá košile a vlající rudá kravata.

Příběh přirozeně bude opět v čele s Agentem 47, kdy bude zasvěcen především do jeho mateřské organizace ICA. Nepřátelská skupina bude členy této organizace vraždit jednoho po druhém. To se samozřejmě našemu hlavnímu hrdinovi přestává líbit, a když zanedlouho ztrácí s ICA kontakt, domyslí si, že teď přišla řada na něj. Tímto celý příběh začíná. Holohlavý agent 47 odjíždí do USA, kde spáchá další úctyhodnou řádku chladnokrevných vražd. Na jedné straně stojí agent 47. Na druhé neznámý vrah, který má na svědomí i ostatní agenty z organizace ICA. Tato zápletka mi připomíná i film "Nájemní vrazi", ve kterém se podobně střetli dva špičkoví zabijáci, na jedné straně Sylvester Stallone a na druhé neméně slavný Antonio Banderas. Celkově potom z toho vznikl dobrý film, pokud s tím naloží dobře i Io Interactive, čeká na nás i skvělá hra. Koneckonců, zlý zabiják - dobrý zabiják.

 

Koneckonců, zlý zabiják - dobrý zabiják.

Za již zmiňované vraždy, které neodmyslitelně k hladce oholenému zabijákovi patří, budete dostávat peníze. Peníze, s kterými posléze můžete naložit, jak chcete. Bude záležet už jen na Vás, jestli si koupíte nové zabijácké komponenty, nebo vyměníte duální beretty za sniperskou pušku, či je použijete jako úplatky policii, aby náhodou nestála v cestě při Vaší další dozajista bezchybně provedené vraždě. Samozřejmě úplatky mohou sloužit i k tomu, aby po Vás policie nešla, když omylem v některé misi po sobě zanecháte krvavou lázeň a nebudete si moc prozpěvovat "Přicházím nepozván, odcházím nepoznán." Způsob, jak úspěšně dokončit misi, nebude jeden, ale bude jich desítky. I když právě způsob, jakým danou misi úspěšně splníte, bude mít důsledky v dalších misích. Stejně jako v minulých dílech budete mít možnost převléci se do jakéhokoliv obleku a díky tomu se dostat i do jakéhokoliv prostoru. Narozdíl od předešlých dílů budete umět o mnoho více pohybů, budete moci lézt okny a po různých zdech. S dobře hozeným kamenem pak můžete vystrašit stráže, jak to ostatně známe i z jiných strategických her.

Samotná hra hra by potom měla být vyvíjena na nové verzi enginu Glacier, který byl vytvořen právě Io Interactive. Celkově by potom měla hra přinést lepší pocit z hraní, výrazně vyspělejší umělou inteligenci (AI) a nespočet dalších grafických vylepšeních a efektů. Sám generální ředitel Io Interactive prohlásil, že nově předělaný engine překonal jejich vlastní očekávání, a díky němu mohou hru vylepšovat a tvořit další nové vymoženosti.

Způsob, jak úspěšně dokončit misi, není jeden, ale je jich desítky.

Grafická evoluce

Hitman: Codename 47 Hitman 2: Silent Assassin Hitman: Contracts
Hitman: Codename 47
2000
Hitman 2: Silent Assassin
2002
Hitman: Contracts
2004
Hitman: Blood Money
2005

Závěrem bychom si tedy mohli říci, že snad na nás čeká až možná futuristické pokračování této zabijácké série. Po stránce příběhové sice asi nečekáme nějaký ten zlom, ale co se však technologické stránky hry týká, můžeme se těšit na opravdu kultovní hru plnou vražd, špičkových zabijáků a dalších všemožných věcí. Na druhou stranu to však může být pouze další troška do mlýna. Uvidíme, jestli Io Interactive dokáží navázat na úspěchy prvního a druhého dílu a třetí díl, byť jako nadprůměrnou hru, nechají v klidu. Moudřejší budeme (věřme) v dubnu, kdy se počtvrté vyholený vrah objeví opět na našich monitorech.

Index očekávání: 88%

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Další z rubriky

Beta sci-fi Destiny 2 nabízí epickou filmovou podívanou. První dojmy

Destiny 2

V právě probíhající betě k chystané sci-fi střílečce Destiny 2 si hráči mohou vyzkoušet příběhovou kampaň, kooperativní...

Super Mario Odyssey má být hit letošních Vánoc. První dojmy

Super Mario Odyssey

Vypravil jsem se do německé centrály Nintenda zahrát si několik připravovaných her. Jako první jsem samozřejmě...

Prohrabování popelnic může být zábava. V české hře Hobo hrajeme za bezdomovce

Hobo: Tough Life

Pokud se chcete vžít do role bezdomovce a nechce se vám kvůli tomu udělat nějakou kardinální blbost a skončit na...

Najdete na iDNES.cz