Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hitman: Contracts – návod, díl II.

  12:00aktualizováno  17. září 11:32
Už podruhé se setkáváme u návodu na tuto skvělou herní lahůdku, jejíž aspekty v nedávné minulosti vyburcovaly úsilí některých antipařanů na nejvyšší možnou míru. Cesta za prestižním in-game oceněním však zdaleka nekončí.

Hitman: Contracts 6. DEADLY CARGO
Proběhněte ulicí na jih, k přístavišti a všimněte si vpravo situované strážní budky. V oplocení nalevo od boudy je branka. V příhodné chvíli tudy projděte a vstupte do přilehlé budovy. V policejní stanici proběhněte chodbou k šatnám, nacházejícím se ve střední části přízemí a uvnitř se převlečte do uniformy, kterou zde naleznete. V novém oděvu opusťte budovu jižním východem, a to tak, abyste nebyli zpozorování psy v blízkých kotcích. Přesuňte se k západnímu konci prostranství a v malém skladu změňte přestrojení – uvnitř domku naleznete montérky. Dělníci nenosí zbraně, takže všechny odhoďte, opusťte boudu a vyšlápněte si to směrem na jih, do doků. Poté, co projdete kontrolou u vstupní brány, vejděte do středního skladu (budova nalevo) a opatrně se přesuňte – po schodišti v jihovýchodním rohu haly – o poschodí výše. Pár metrů severně leží na bedýnce šaty. Hoďte je na sebe a opusťte sklad. Klidným krokem projděte okolo hlídky a vstupte na loď. V severní části paluby vyběhněte do 3. patra a skryjte se ve stínu v západní části můstku. Po chvíli zaútočí na loď jednotky SWAT a váš cíl – šéf teroristů – se objeví na můstku, ve vaší blízkosti. Jakmile začne být situace kritická, vytáhne detonátor a začne hrozit odpálením jaderné bomby, která se na lodi nachází. Až se otočí zády, přibližte se k němu a rychle ho odstraňte škrtící strunou. Bleskově seberte detonátor, čímž si zajistíte dočasnou imunitu. Opusťte urychleně prostor můstku, a posléze i palubu lodi. V bezpečné vzdálenosti od lodi schovejte detonátor do kapsy a v budce na západním konci areálu se převlečte do dříve odloženého stejnokroje policisty. Nyní už zbývá jen doběhnout do míst, kde mise započala.

Hitman: Contracts 7. TRADITIONS OF THE TRADE
Na místě, kde právě stojíte, seberte ID kartu, odložte pistole i kufřík se sniperkou a vyražte ulicí k hotelu. Projděte skrze kontrolu do budovy a po centrálním schodišti vyběhněte do 2. podlaží východní části hotelu. Zastavte se u pokoje 209 (případně 210) a vyčkejte příchodu hotelového zaměstnance s vysavačem. Až vejde do některého z pokojů a dveře se zavřou, přistupte k nim a seberte z nich univerzální klíč. Blízkým výtahem sjeďte do 1. podlaží a v bezpečném okamžiku, aniž byste upoutali pozornost procházející ochranky, přejděte k zamčeným dveřím do východního křídla. Paklíčem je odemkněte a chodbou za nimi proběhněte k pokoji 108. Uvnitř se myje člen ochranky. Počkejte s očkem na dírce, až zaleze za zeď koupelny a seberte mu z postele jeho uniformu. V novém oděvu vyběhněte po nedalekém schodišti do 2. podlaží, nepozorovaně vejděte do pokoje 203 a pak dále na balkón. Přikrčení za zábradlím počkejte, až bodyguard ve vedlejší místnosti vyjde na vzduch a ve chvíli, kdy zaleze zpátky, přeskočte do sousedství. Opatrně otevřete dveře, vejděte do pokoje, zavřete dveře, přesuňte se za záda strážce a sejměte ho škrtící strunou. Až se vypořádáte s obsahem jeho kapes, seberte ze stolu pistoli s tlumičem a hlavně cedulku s nápisem „nerušit“. Pověste cedulku na kliku vchodových dveří, zaškrťte sprchujícího se Franze Fuchse a rychle se vraťte přes balkóny do pokoje 203. Seběhněte do přízemí a v nestřežené chvíli odemkněte paklíčem dveře nalevo pod centrálním schodištěm. Projděte tiše k bazénu a pakliže se zde nachází Fritz Fuchs, pokračujte v akci. Nejprve uspěte injekcí poblíž stojícího člena ochranky. Poté se neslyšně přibližte ke koupajícímu se Fritzovi a pomocí škrtící struny nad ním vyneste nezvratný ortel smrti. Nyní seberte mrtvému speciální klíč a přemístěte se do 3. podlaží, přesněji řečeno do míst s cedulkou „305-300“. Dveřmi nalevo od štítku vyjděte v nestřeženém okamžiku na střechu, po níž přejděte k oknům na opačné protější straně. Aniž byste byli zpozorováni dvojicí strážných uvnitř objektu, vlezte oknem dovnitř a přesuňte se do západní místnůstky, v níž leží na zemi bomba. Seberte ji a opatrně opusťte hotel. Ulicí před hotelem doběhněte k automobilu nacházejícímu se na východě a užijte si zaslouženého odpočinku.

Hitman: Contracts 8. SLAYING A DRAGON
Přesuňte se do severní části oblasti a po schodišti, na které zde narazíte, vyběhněte na travnatý pahorek. Vybalte z kufru sniperku a přistupte k blízké zídce tak, aby vás nezahlédli níže se pohybující stráže. Schováni za vyvýšenou částí zdi zaměřte na jihu situovaný prostor pod klenbou. Právě na onom místě se brzy objeví vyjednavač Červených Draků. Až se tak stane, sejměte ho jedinou střelou. Bleskově se rozběhněte pryč od zídky, zahoďte sniperku a aniž byste vzbudili pozornost nepřátel, se odeberte k tunelu v západní části lokace. Klidným krokem podél stanoviště nepřátelské hlídky opusťte úroveň a připravte se na další misi. Bude jistě daleko náročnější, než ta právě absolvovaná.

9. THE WANG FOU INCIDENT
Rozběhněte se podél cesty vedoucí na západ. Až doběhnete ke křižovatce, všimněte si budovy stojící za ní. Postranní uličkou se přesuňte na dvůr za budovou a počkejte chvíli u kontejneru pod lampou. Až se zde objeví řidič limuzíny a začne si ulevovat, píchněte do něj injekci, seberte mu šaty a shoďte jeho tělo do kanalizace poblíž se vyskytujícím otvorem. Nyní se vydejte na sever – k restauraci. Vstupte dovnitř levým z trojice vchodů, nacházejících se na východní straně restaurace. Blízkým schodištěm vyběhněte do 2. podlaží, proběhněte temnými sklady směrem na západ a zastavte se před halou, v níž prochází hlídkující stráž. na jihu haly se nacházejí tři místnůstky. Ve vhodném okamžiku – až bude stráž v hale odcházet od dveří směrem na Hitman: Contracts západ, vstupte do haly a projděte k nejvýchodněji položené místnůstce z uvedené trojice. Uvnitř seberte bombu s detonátorem, načež paklíčem odemkněte jižně orientované dveře. Projděte pak tudy na venkovní terasu, na jejímž východním konci sešplhejte po žebříku na ulici. Běžte umístit bombu do automobilu stojícího před restaurací a ihned poté se rozběhněte na severovýchod, po cestě až ke dvoučlenné hlídce Triády Modrý Lotos a zůstaňte stát v bezpečné vzdálenosti, připraveni na následné odpálení bomby. Po krátké pauze se objeví limuzína vyjednavače Modrých Lotosů, v doprovodu dvou dalších členů Triády. V okamžiku, kdy se dostane do blízkosti hlídkujících parťáků, odpalte nálož a odškrtněte si 5 cílů mise najednou (!). Vraťte se po žebříku na terasu a zpátky do místnosti, v níž jste sebrali bombu a zvedněte o zeď opřenou sniperku. Oblečte si na zemi pohozený kostým Červeného Draka a v příhodné chvíli, skryti zraku halové stráže, přecupitejte dveřmi do chodby na východě. Přejděte ke dveřím na severu, odhoďte sniperku a otevřete dveře. Jakmile jimi vstoupíte na vnitřní terasu, blízký strážný se dá do pohybu. Počkejte, až se dostane blíže k severovýchodnímu rohu terasy. Tehdy si skočte za dveře pro odhozenou sniperku, přeběhněte do jihovýchodního rohu terasy, poklekněte za zábradlím a jednou ranou sejměte najednou dva jednající vyslance Triády, kteří se nacházejí naproti, na západní straně o poschodí níže, v kulatém salónku. Pokud chcete použít jen jeden výstřel k odstranění obou členů Triády, je nutné mířit na hlavu bližšího z nich a trefit se skrze částečně svěšený závěs, zastírající výhled na cíle. Po tomto posledním násilném aktu odhoďte pušku na zem a opusťte budovu. Pak už zbývá jen rozběhnout se po silnici na jih, k exitu situovanému do výklenku za cestou.

Hitman: Contracts 10. THE SEAFOOD MASSACRE
Odhoďte kufřík s odstřelovačkou, proběhněte vpravo, uličkou mezi domy, k restauraci a podél jejího hlavního vchodu přeutíkejte dozadu na dvůr, kde najděte schodiště vedoucí do podzemí. Seběhněte jím k zamčeným dveřím, odemkněte je paklíčem a uvnitř, v místnosti napravo, se převlečte do oděvu kuchaře. Vyběhněte po schodech zpět na dvůr a rychle se přemístěte na severní konec oblasti – do uličky se vstupem do kanalizace. Škrtící strunou odstraňte vyjednavače Červených Draků (musíte být od počátku mise opravdu rychlí, aby vám neutekl) a seberte mrtvému amulet. Shoďte jeho tělo do kanalizace a vraťte se zpátky do suterénu restaurace. Okolo hlídky u schodiště procházejte velmi pomalu. V první místnosti v podzemí poškoďte přívod plynu, vystoupejte po schodech na dvůr a přesuňte se do kanalizační šachty, nacházející se pár metrů severně odtud. V podzemí seberte u mříže na jihu jed na krysy a pomalu vyražte (teď už naposledy) do suterénu restaurace. kuchař zde zrovna zjišťuje závady. Pročistěte mu hlavu do šíje vpíchnutou injekcí a seberte omámenému nešťastníkovi klíč od kuchyně. Otevřete si tímto klíčem dveře na východní straně restaurace a v kuchyni otravte na podnosu připravené pití. Samozřejmě, že byste zmíněnou operaci měli provést tehdy, kdy vás nebude moci zahlédnout v sousedství se pohybující číšník. Až budete se svou „otravnou prací“ hotovi, seberte podnos s pitím, položte ho na okýnko a pořádně zazvoňte na číšníka na okně ležícím zvonkem. Nečekejte na jeho příchod a vydejte se k tělu mrtvého vyjednavače Červených draků. Oblečte si jeho šaty, vylezte z kanálu a proběhněte ulicemi ke hlavnímu vchodu do restaurace. Schodištěm v zadní části vystoupejte o poschodí výše a položte amulet Červených Draků na stůl, u něhož si dva vaše cíle – policejní náčelník a vyjednavač Triády Modrý Lotos dávali ještě před chvilkou do nosu. Poté opusťte restauraci a utíkejte k exitu z úrovně – např. k místu, kde mise začínala.

Pokračování příště...

Autor:


Témata: Kanalizace

Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

RECENZE: Far Cry 5 ve Vietnamu jde cestou Ramba, tiché zabíjení netřeba

Far Cry 5: Hours of Darkness

Hours of Darkness je první placené rozšíření střílečky Far Cry 5. Jako jednohubka na dvě až tři hodiny svůj účel splní....

RECENZE: Far Cry 5 na Marsu baví vtipem a nudí zbraněmi

Far Cry 5: Lost on Mars

V Lost on Mars, jak se jmenuje druhý přídavek pro akci Far Cry 5 , se vydáme na rudou planetu bojovat proti arachnidům....

RECENZE: Pamatujete na sci-fi simulátor Descent? Overload je to samé

Overload - fotky z recenzování

Descent patří mezi ty hry, na které hráči kolem třicítky vzpomínají s nostalgickou slzou v oku, zatímco ti mladší...Najdete na iDNES.cz