Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HOME - doma v předchůdci Matrixu

aktualizováno 
Má šanci na úspěch virtuální svět Home, kde s nikým nebojujete, jen povídáte, chodíte do kina, hrajete různé minihry? Pokud jste mysleli, že ne, tak jste se mýlili.

HomeZnáte tu situaci? Přiletíte do ciziny, už je noc. Na letišti si najmete taxíka a necháte se odvézt do hotelu, kde padnete únavou do postele, ani nestačíte zajít pod sprchu. Ráno se probudíte, skočíte pod proud vody a z kufrů si vybalíte ideální oblečení na den. A pak se teprve pořádně rozhlédnete, zjistíte, že váš apartment má balkon směrem k moři a máte nádherný výhled.

 Vyrazíte tedy z hotelu ven se projít. Před vámi je ale náměstí, obklopené ze všech stran budovami, vidíte místní kino, je tu herna s bowlingem, kulečníkovými stoly, šachovými stolky a množstvím videoherních automatů. No a samozřejmě obchody.

Tak takhle to vypadá, když se podíváte poprvé do Home, virtuálního světa PlayStation 3.Home Jen s tím rozdílem, že odpadají dilemata se sprchou, protože ta v apartmentu není, letiště a taxík si rovněž odmyslete, zato přidejte k oblékání tvorbu postavy. Určením pohlaví to začíná a nejmenšími nuancemi v obličeji, líčením, náušnicemi atd. končí, obléknete se podle nálady a vyrážíte ven. A jste doma, tedy v HOME.

Ať se podíváte na evropskou, americkou, nebo japonskou verzi HOME, vždy se ocitnete na náměstí a můžete vyrazit na obchůzku. Evropská a americká verze neumožňuje pohyb nikde jinde než na ploše, obklopené budovami. Japonská je výrazně atraktivnější, můžete si vyrazit k moři, dívat se po obzoru, na město, rozkládající se okolo zátoky a relaxovat. Vyvolává ve vás jak žádaný pocit autenticity, tak představu, jaké to bude, až se Home rozjede naplno.

HomeNa všech náměstích uvidíte různé velkoplošné obrazovky, kde běží reklamy na hry, firma vyrábějící energetický nápoj Red Bull reagovala nejrychleji, a tak tu také uvidíte poměrně atraktivní formu reklamy s letadly. Chystá se i minihra, kterou si ale zatím vyzkoušet nemůžete.

Sednete na trávník a můžete se dívat podle chuti, v japonské pak je letní kino s ukázkami z her. Když se rozhodnete navštívit multikina, rozdíly jsou největší. V evropské verzi jste v tradiční velké budově, přičemž návštěva sálů vypadá tak, že dojdete ke vchodu, proběhne loading a před sebou uvidíte prostor sálu se sedačkami, světly a plátnem, ovšem všude je prázdno a čekáte, až se naloaduje. Měnit lze pohled na full screen nebo z dálky. Pohybovat se nijak nemůžete.

Vítejte v HOME


V americkém kině se pohybuje množství postav, které si mohou sednout na sedačky, nebo přímo před plátno, potažmo postávat, poskakovat, a hlavně povídat.Home Je to výrazně realističtější situace, ovšem zároveň mnohem více k vzteku. Bubliny diskusí, ale i samotné postavy otravů, přebíhajících před vámi výrazně kazí dojem z promítání. Zaplať Pánbůh za evropskou koncepci, protože bez možnosti otravy vyvádět by člověk při promítání celého filmu zoufale toužil po útočné pušce Helghastu z Killzone 2 nebo kombinaci motorovky a pušky z Gears of War, aby otrapy odstřelil.

Japonsko má kinosály jako z dalšího století. Futuristicky tvarovaná sedadla volně rozmístěná v prostoru vypadají skvěle a jsou umístěná tak, že ani pobíhající příliš neruší. Ani však nepřekvapí fakt, že až na pár otravů je tu klid, takže si můžete opravdu prohlédnout záběry bez rozčilování.


HomeHerny jsou velmi podobné, vždy tu najdete kulečníky, bowling a automaty, nebyli by to Japonci, aby jich neměli nejvíc, všechny staré klasiky od Namca. Nákupní zóna pro pořízení si nábytku, oblečení, ale i zakoupení vlastního sídla kupodivu zčásti funguje, takže můžete vyhodit třeba 25 korun a pořídit si nové křeslo. Po pravdě jsme to nezkoušeli, nic nám nepřišlo dostatečně atraktivního, ale až vše pojede naplno, věříme, že tu doslova budou fronty na zajímavé tapety pro váš apartment, unikátní předměty, zkrátka cokoliv, co „ti druzí“ nemají. Virtuální svět zkrátka odráží ten reálný.

Jen se tak trochu proletět...


Když vstupujete poprvé do Home po zkušenostech s MMO hrami, říkáte si, proboha, co tu ti lidé mohou dělat.Home Překvapeně zjistíte, jak to tu žije. Jelikož se z různých míst line hudba, houmíci a houmičky tancují, plkají mezi sebou, zkrátka každý sem projektuje svoji osobnost. Seznamování jede naplno a přijde vám najednou množství požadavků o zařazení do friend listu, zvláště pokud sem vstoupíte jako dívka.

Pokud si dáte záležet a vytvoříte atraktivní blondýnku s pěknými ňadry v přiléhavém tričku a v kraťasech, ideálně pak naboso, aby působila zranitelným dojmem a vydáte se s ní, seběhne se neskutečné množství houmíků, kteří projevují maximální snahu o seznámení a friendlist se plní. Probíhají i nabídky na virtuální sex, jelikož je v nabídce polibek, slušnější požádají, odrzlejší se neptají. Facku tu bohužel v nabídce nemáte.

Sličná dívčina se hodí také těm, kdo se chtějí něco dozvědět, každý vyhoví. Nikoho vůbec nezajímá, zda jste nebo nejste v realitě ženského pohlaví, což jen dokazuje Homesvébytnost života ve virtuální realitě.Skutečný Matrix asi jednou bude velice zajímavý z hlediska sexuality.

Pokud si někdo tedy myslel, že Home nemá šanci na úspěch, střelil tak vedle, že říkat „pánubohu do oken“ je eufemismus. Na to, že jde o naprostý počátek, je Home fantastické, ovšem jeho potenciál je v podstatě naprosto nezměrný podobně jako u LittleBigPlanet a je na Sony, zda ho nepromarní.

Grafická stránka sice není fotorealistická, ale přesto výrazně reálný vzhled postav i okolí působí na uživatele natolik sympatickým dojmem, že najednou pochopíte slova o „social networking“. Budete se tu totiž opravdu cítit DOMA.

Autor:


Nejčtenější

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

RECENZE: Lara Croft nabrala životní formu, nový Tomb Raider vás pohltí

Shadow of the Tomb Raider

Završení trilogie restartovaného Tomb Raidera se nadmíru povedlo. Na první pohled je hra od svých předchůdců k...Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

F1 2018

Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

Další z rubriky

Red Dead Online vyjde v listopadu ve formě bety

Vydání jednoho z největších letošních trháků se kvapem blíží a  jeho autoři z...

Očekávaná kovbojka Red Dead Redemption 2 od tvůrců série městských akcí Grand Theft Auto vychází 26. října. V listopadu...

Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

Série Wolfenstein ještě neřekla poslední slovo

Wolfenstein II: The New Colossus (PC)

Viceprezident Bethesdy Pete Hines vyvrátil spekulace o špatných prodejích posledního dílu Wolfensteina tím nejlepším...Najdete na iDNES.cz