Homeplanet - Gagarinovi následovníci

  12:00aktualizováno  2:39
Možnost zalétat si v hlubinách vesmíru je pro většinu pozemšťanů lákavá. A jestliže je mezihvězdná pilotáž spojena s dobrým příběhem, doplněným určitými prvky RTS, je se opravdu na co těšit. Tyto ingredience bychom měli najít v novém simulátoru od ruských Revolt Games. Cesta kosmického klanu za novým domovem začíná.

Homeplanet

Člověk vždy vzhlížel ke hvězdám a přemýšlel, zda tam někde v temnotách žijí inteligentní tvorové. První zemí, která pootevřela vrátka k dobývání vesmíru, byl se svou pípající družicí Sputnik, Sovětský Svaz. Ze státu, jenž po tomto kolosu převzal přídomek - světová velmoc - tedy z Ruska, pochází také tým vývojářů říkající si Revolt Games. Tito chlapíci, kteří již za sebou mají lokalizace mnoha her do svého jazyka, nyní pracují na vlastním projektu. Vesmírném simulátoru Homeplanet, mapujícím časy, kdy se na století, v němž vystartoval Sputnik, nahlíží jako na primitivní prehistorii dobývání vzdálených mimozemských světů.

Od té doby již uplynulo více než šest století. Ovšem objevení a osídlení nových planet nevedlo ke klidu a války o území provázejí lidstvo na každém kroku. Jste pilotem vesmírného člunu, jedním z klanu Troidenů. Štěstí však tentokrát nestojí na vaší straně. Troideni byli vyhnáni ze své rodné planety Klotto a začala pro ně dlouhá cesta za novým domovem. Během ní na vás čeká mnoho vesmírných bitev se všemi, kteří vám chtějí zkřížit plány a zpochybňují práva klanu na vlastní planetu.

Homeplanet

Důležitým závažím na miskách vah je také Konfederace. Ta ovládá desítky světů a podle toho, jakým stylem budete během cesty za novým domovem postupovat, se k vám bude chovat. Může se přiklonit na vaši stranu, zůstat neutrální, nebo se snažit klan Troidenů zlikvidovat. Ovšem nejen lidé osidlují vesmír. Při svém putování narazíte na mnoho mimozemských ras žijících na okrajích galaxie. Obyvatelé těchto vzdálených planet se ale do lidských konfliktů nemíchají. Válka mezi lidskou a jinou inteligentní rasou ještě nevypukla a nikdo o ni ani nemá zájem. Zájem je však o výměnu informací a od mimozemšťanů můžete získat spoustu zajímavých poznatků.

Příběh Homeplanet je na vesmírný simulátor opravdu propracovaný, je na něm však trošku znát inspirace světem Battletechu. Stejně si chtějí dát autoři záležet i na všem ostatním. Základem celé hry samozřejmě budou vesmírné koráby. Celkem jich má být šedesát, z čehož vy jich budete moci řídit šest. Samozřejmostí je možnost vyzbrojit si je podle svého gusta. Uvidíme, jestli v Homeplanet najdeme nějaké podobnosti s montáží zbraní na mechy. Pod svou kontrolu ale můžete dostat také lodě bez posádek, a to právě díky obchodu s nečlověčími obyvateli vesmíru. Ti vám totiž rádi prodají technologie umožňující kontrolovat velké flotily lodí ovládaných umělou inteligencí. Tím se do hry dostanou některé prvky z realtimových strategií zahrnující i velké mapy, na nichž ovládáte své jednotky myší.

Homeplanet

Celý vesmír Homeplanet se má poctivě řídit všemi Newtonovými zákony a fyzikální model by tedy měl být tak realistický, jak to jen vzhledem k našim zkušenostem s lety do vesmíru jde. Můžeme se těšit nejen na boje v otevřeném kosmu, ale i na orbitálních drahách planet. Těchto střetnutí se mají účastnit desítky bojovníků na obou stranách. Hra je rozdělena na dvacet misí propojených nelineárním, tedy vámi ovlivňovaným příběhem. Provázaná má být i správa vašeho vybavení - pokud v kampani ztratíte nějaké stroje, máte smůlu a už je dále nebudete mít k dispozici.

Hra poběží na vlastním enginu, vyvinutém programátory z Revolt Games. Zatím není z čeho posuzovat, jak bude vypadat, ale podle videa, které je k vidění na oficiálních stránkách hry a prvních screenshotů, vše vypadá velice zajímavě. Na dobývání nových světů se můžeme připravit už v dubnu příštího roku. Obrázky, včetně několika nových návrhů kosmických plavidel, najdete zde. Nažhavte motory, startujeme.

Autor:

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Nejvyhledávanější herní postavou roku na Pornhubu je Bowsette

Jedna z možných podob princezny Bowsette

Server Pornhub zveřejnil statistiky za loňský rok, ze kterých vyplývá, že nejoblíbenější videoherní postavou je...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma remaster legendární motorkářské adventury Full Throttle

Full Throttle Remastered

Digitální obchod s hrami GOG nabízí dočasně ke stažení klasickou adventuru Full Throttle a to navíc v její moderní,...

Jeden z mála dobrých nápadů ve Falloutu 76 byl ve skutečnosti bug

Fallout 76

Nejnovější patch do hry Fallout 76 opravil chybu, o které si většina lidí myslela, že byla zamýšlenou funkcí. Někteří...

Film o ježku Sonicovi se představuje plakátem, lidé se mu smějí

Sonic The Hedgehog

Podoba ježka Sonica z chystané filmové adaptace nevypadá úplně tak, jak by si fanoušci přáli. Film má být přitom hotový...

Najdete na iDNES.cz