Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hotel Giant - vybudujte svůj vlastní Ritz

  12:00aktualizováno  9. dubna 8:54
Máte podnikatelský a hlavně budovatelský talent? Máte rádi simulaci realného života The Sims? Pokud splňujete alespoň jednu z těchto podmínek, mohla by vás zajímat tato hra. Stanete se v ní majitelem a správcem řetězce hotelů. Musíte stavět hotely, starat se o rozmazlené hosty, plnit všechna jejich přání a tím vším vydělávat peníze.

Hotel Giant

Byl nebyl jeden malý hotýlek. Několik pokojů, společná jídelna a sen majitele tohoto podniku o obrovském snobském hotelu, před kterým by se i proslulý Ritz třásl v základech. A tak se náš hoteliér staral o hosty, přistavoval další místnosti, pořizoval lepší vybavení a časem si koupil druhý hotel. Jeho zářivá kariéra začala nabírat rychlé obrátky a sen se stával skutečností. Chtěli byste něco podobného zažít? Myslíte, že dokážete spravovat hotel plný rozmazlených hostů? Pokud si tím nejste jisti, můžete si to v klidu vyzkoušet, od toho tady přeci máme počítačové hry. Stačí vzít pár nápadů ze zatím nepřekonaných The Sims a zbytek doplnit myšlenkami z různých budovatelských strategií, zasadit to celé do hotelového prostředí a máme tady Hotel Giant - budovatelsko-simáckou hru. Pokud jste o Hotel Giant ještě neslyšeli, což byste, pokud jste pravidelní čtenáři Bonuswebu, neměli, vězte, že se tato hra původně jmenovala Hotel Tycoon. Když se ale slovo tycoon změnilo svůj status z puncu dodávající jakékoli stavěcí hře zdání dobrého titulu v symbol naznačující - á, zase tady máme další mizernou budovatelskou rádobystrategii - byl název změněn na Hotel Giant.

Vrhněme se ale k simulaci nelehkého hoteliérského života. Musíte si svůj podnik postavit, udělat mu pořádnou reklamu, pečovat o své hosty Hotel Giant a zvládat management celého podniku. První fáze, tedy budování se nejvíce podobá již zmíněným The Sims. Nejprve si určíte jakého typu hotel bude - na výběr má být 26 stylů, od malebného vesnického přes strohý městský po nejrůznější tématicky zaměřené podniky. Pak musíte vymyslet jak bude vypadat uvnitř. Navrhnete tvary pokojů, barvy stěn podlah i stropu a nezapomeňte na dveře. Nyní se můžete pustit do zařizování pokojů. Čím snobštější hotel budete provozovat, tím dokonalejší musejí být. Je třeba umístit vnitřní místnosti jako jsou ložnice či koupelny a pak zařídit zbytek pokoje. K dispozici dostanete slušnou řádku věcí čítajících více než 600 položek. Najdeme mezi nimi všechno co do slušně vybaveného hotelu patří - televize, postele, vany, umyvadla atd. atd. Hotový pokoj si pak můžete uložit a namnožit kolikrát budete chtít. Kromě pokojů pro hosty ale budete potřebovat i další místnosti. Ve vašem hotelu můžete mít restauraci, bar, knihovnu, bazén, fitcentrum a ještě několik dalších specialit.

Abyste ale dokázali všechno postavit podle svých představ, potřebujete do všech pokojů pořádně vidět. K tomu vám poslouží 3D engine, díky němuž můžete volně zoomovat i otáčet kamerou a navíc si přepínat mezi třemi typy pohledů. Prvním je klasický isometrický, Hotel Giant podobný tomu z The Sims, druhým nepříliš hezký, ale praktický záběr z ptačí perspektivy zamířený kolmo dolů a třetím pohled zavěšený přibližně ve výši očí herních postaviček, díky němuž se můžete volně procházet po vašem království. Kromě toho lze pomocí několika tlačítek zprůhlednit stěny. Lepší představu o grafice si ale uděláte podle obrázků z naší galerie.

Sami byste ale nedokázali obhospodařit ani pidihotýlek - bez zaměstnanců se nehnete. Je třeba najmout dveřníky, recepční, uklízečky i údržbáře. V tomto bodě se začíná Hotel Giant odklánět od klasických simáků a míří do tycoonovských sfér. Každý z vašich lidí má nějaké schopnosti a požadavky na plat, vy musíte posoudit, zda se vám vyplatí je zaměstnávat. Abyste je ale mohli platit, nezbude vám nic jiného než vydělávat peníze. Přehled o vaší finanční situaci byste měli mít díky slušnému množství tabulek a grafů. Stejně kvalitně mají být zpracovány i informace o všech pokojích, hostech i hotelech. Ono množné číslo je na místě. Vaším cílem není zbudovat jen jeden penzion a donekonečna se o něj starat. Máte založit řetězec hotelů, jímž omotáte celý svět. Dvacítka měst, v nichž budete stavět, je rozeseta po všech kontinentech. Vaši zákazníci vzhlédnou z oken nejdražších pokojů na sydneyskou operu, pařížskou Eiffelovku či newyorskou sochu Svobody.

Hotel Giant

Nedílnou součástí hry mají být i nejrůznější reklamní kampaně. Své hosty budete moci lákat rozhlasovými a televizními spoty, ale též pomocí interntové prezentace. V Hotek Giant má být zabudován program na výrobu webových stránek, jež si budete moci vytvářet zcela podle svého gusta. Několikrát virtuálně vyfotíte váš hotýlek a začnete tvořit. Zřejmě ale nebude příliš záležet na tom, jak budou stránky vypadat, program to přeci jen nepozná.

Tak co, myslíte, že máte hoteliérské vlohy? Pokud si tím stále nejste jistí, vyzkoušejte se demo, v němž si v několika misích můžete prověřit své schopnosti. Pokud se vám hra zalíbí, těšte se na květen tohoto roku, kdy má vyjít.

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Vivendi vzdalo plán na ovládnutí Ubisoftu

Logo UbiSoftu

Stále rostoucí trh s videohrami generuje gigantické zisky a za naleštěným pozlátkem herních prezentací probíhají tvrdé...

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz