Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ti nejlepší v jednom ringu. Zvolte hru roku 2012

aktualizováno 
Letos vyšla celá řada skvělých her. Ale jen jedna z nich se stane hrou roku 2012. Která to bude, o tom může rozhodnout právě váš hlas. Přehled těch nejlepších her roku 2012 vás zároveň může inspirovat nejen k zahrání některé z nich, ale i koupi dárku k vánocům na posledních chvíli.

BONUSWEB.CZ - Hra roku 2012 | foto: iDNES.cz

>> HLASUJTE ZDE <<

O hrách, které by se v hlasování měly objevit, diskutovali nejen čtenáři Bonuswebu, ale i fanoušci BW na Facebooku. Hlasovat lze až pro tři hry. Aby celá soutěž byla napínavější, nezobrazujeme průběžné výsledky.

Do finálního výběru jsme nakonec nezařadili DOTA 2, protože k datu spuštění ankety oficiálně nevyšla. Objeví se tedy až v anketě za rok. Nezařadili jsme ani stahovatelný balíček Dawnguard pro populární hru na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim, protože nedosahuje obsahu skutečného rozšíření.

>> HLASUJTE ZDE <<

Pokud si nejste jistí, kterým hrám věnujete své hlasy, přinášíme přehled titulů, pro než je možné hlasovat.

Assassin's Creed 3

Assassin's Creed 3

Assassin's Creed 3

Simulátor zabijáka Assassin's Creed 3 zavede hráče na konec 18. století do období války o nezávislost amerických kolonií na Velké Británii. "Hra přináší velkou spoustu poměrně různorodé náplně, atraktivní akční složku a velmi solidní herní dobu," napsali jsme v recenzi.
Hodnocení: 90 % (recenze)

Borderlands 2

Borderlands 2

Borderlands 2

Hry používají spousty fíglů, jak přikovat publikum k monitoru nebo televizi. Některé sázejí na jednoduchou, ale návykovou hratelnost, jiné na náhodně generované vybavení, další na robustní systém vylepšování hráčova alter ega. Borderlands 2 nabízí všechny tři ingredience pohromadě.
Hodnocení: 88 % (recenze)

Black Mesa

Black Mesa

Black Mesa

Předělávka slavné střílečky Half-Life, která se jmenuje Black Mesa, nedělá původní hře ostudu. Nezávislí vývojáři projektu Black Mesa totiž kráčí ve šlépějích původních autorů. Z předělávky sálá cit pro detail, láska k předloze i snaha podat nejlepší možný výkon. Titul je navíc k dispozici zdarma.
(recenze)

Call of Duty: Black Ops 2

Call of Duty: Black Ops 2

Call of Duty: Black Ops 2

Z podceňované válečné střelnice Black Ops 2 je jeden z nejlepších dílů celé série. "Uvěřitelný děj, vcelku normální hrdinové a především skvělý padouch. K tomu si přidejte možnost zachovat se na řadě míst odlišným způsobem a z toho pramenících šest odlišných zakončení," píšeme v recenzi.
Hodnocení: 80 % (recenze)

Counter Strike Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Střílečka Counter-Strike: Global Offensive nabízí odpověď na palčivou otázku, zda má ještě tak tradiční akce v současném herním světě místo. Nový Counter-Strike není přímým pokračovatelem a lze ho považovat spíše za "bokovku" s nižším vývojářským rozpočtem. Největším kamenem úrazu však není postarší grafika, ale nedostatečná věrnost předloze.
(herní karta)

Darksiders 2

Darksiders II

Darksiders II

Darksiders 2 představují v hlavní roli druhého z jezdců Apokalypsy s kosou vždy připravenou ke sklizni. Není to ovšem hra, která by něčím ohromila. Zároveň si vás však udrží i přes nudné pasáže. Za rok či dva si na ni ovšem nikdo nevzpomene.
Hodnocení: 70 % (recenze)

Dead or Alive 5

Dead or Alive 5

Dead or Alive 5

Když se řekne Dead or Alive, většině příznivců této bojovky se vybaví natřásající se ženské hrudníky. Je to jednoduše nejviditelnější aspekt celé série. A vůbec se za to nestydí. Ale bylo by nefér tvrdit, že tvůrci ze studia Team Ninja sázejí jen na ženské zbraně. Dead or Alive 5 totiž nabízí mnohem víc.
Hodnocení: 80 % (recenze)

Diablo 3

Diablo III

Diablo 3

Diablo 3 je skvělé pokračování jedné z nejoblíbenějších her všech dob. Na první pohled je to pořád to samé, ovšem v průběhu hraní budete objevovat většinou smysluplné změny a novinky. Zábava je zaručena, návyk také. Některé hráče však nový přístup zklamal.
Hodnocení: 90 % (recenze)

Dishonored

Dishonored

Dishonored

Dishonored je jednou z mála her, na které se snad každý zkušenější hráč musí těšit. Nemusí přitom být přímo fanouškem žánru plíživých akcí, ale každá hra, která posunuje hranice a představuje něco nového, dosud neviděného, ho musí hřát u srdce. A to i proto, že jsou to právě tituly jako Dishonored, které ukazují, jak chytré, nápadité, hluboké a promyšlené mohou hry být.
Hodnocení: 80 % (recenze)

Far Cry 3

Far Cry 3

Far Cry 3

Stříleček s otevřeným světem se moc nevyrábí. Většina vás uzavře do úzkých koridorů, zamkne všechny dveře až na jedny, a vy tak pořád běžíte kupředu bez možnosti odbočit. Třetí Far Cry ovšem staví tenhle koncept na hlavu a na hráče hodí obrovské tropické hřiště. A je to parádní zábava.
Hodnocení: 92 % (recenze)

FIFA 13

FIFA 13

FIFA 13

Nejnovější ročník fotbalu FIFA 13 se zaměřil na inteligenci hráčů a fyziku zpracování míče. Hráči, které neovládáte, se tak pohybují po hřišti smysluplněji. FIFA 13 je v mnoha zemích prodejní trhák, který se drží na předních příčkách několik týdnů.
(herní karta)

Football Manager 2013

Série Football Manager mladíkovi zajistila trenérské místo v klubu FC Baku.

Football Manager 2013

Pokud jste někdy zatoužili usednout na trenérskou lavičku a dovést skomírající tým k těm nejcennějším trofejím, tak právě série Football Manager vždy byla tou nejlepší volbou. Aktuální ročník nabízí více než 900 drobných vylepšení a sklízí výborná hodnocení.

Forza Horizon

Forza Horizon

Forza Horizon

Série Forza patří k nejoblíbenějším závodním projektům vůbec. Zaslouženě. Těžko hledat závodní simulátor, který by byl tak propracovaný, zábavný a nabízel velké množství licencovaných vozidel. A odbočka série Forza Horizon dopadla skvěle. Je to vyšperkovaná závodní hra, odehrávající se na fiktivním závodním festivalu.
Hodnocení: 90 % (recenze)

Guild Wars 2

Guild Wars 2

Guild Wars 2

Titul Guild Wars 2 sliboval dramatickou proměnu on-line her na hrdiny. Je to skvělá hra, revoluce se ovšem nekoná. Novinky přesto působí svěžím dojmem a u hráčů se Guild Wars 2 těší silné oblibě. Je to i díky tomu, že hra nefunguje na bázi měsíčního předplatného.
Hodnocení: 85 % (recenze)

Halo 4

Halo 4

Halo 4

Sci-fi střílečka Halo 4 je podle mnohých to nejlepší, co lze hrát na konzoli Xbox 360 od Microsoftu. Hrdinou hry je Master Chief, geneticky vylepšený supervoják, který se probouzí po čtyřech letech kryospánku, aby zachraňoval lidstvo před vyhlazením.
Hodnocení: 88 % (recenze)

Hitman: Absolution

Hitman: Absolution

Hitman: Absolution

Po šesti letech se vrací holohlavý zabiják s čárovým kódem na zátylku. Hitman: Absolution baví hromadou možností, jak řešit herní situace. Je také přístupnější nováčkům, přesto má v záloze i výzvy pro náročnější. Slušná je i herní doba.
Hodnocení: 85 % (recenze)

Journey

Journey

Journey

Journey je pozoruhodná, originální hříčka, která vyšla pouze na konzoli PlaySation 3. "Chceme vyprávět příběh bez využití jakéhokoliv jazyka," vysvětlují autoři. A to i přesto, že hra má on-line multiplayer. "Snažíme se docílit situace, kdy se osamělí poutníci setkají a rozhodnou se, zda půjdou dále spolu, nebo každý pátrat na vlastní pěst."
(herní karta)

King´s Bounty: Warriors of the North

Kings Bounty: Warrior of the North

Kings Bounty: Warrior of the North

Ačkoliv by si fanoušci strategické série King's Bounty přáli druhý díl, dostávají už třetí přídavek. Princip stále funguje, provedení už je ovšem lehce zaprášené. Kings Bounty: Warriors of the North je až na několik zajímavých vylepšení v podstatě stejnou hrou jako její předchůdci.
Hodnocení: 70 % (recenze)

Legend of Grimrock

Legend of Grimrock

Legend of Grimrock

Legend of Grimrock je krokovací dungeon od nezávislého týmu Almost Human Games, který, ač v moderním kabátku, odkazuje na hry jako Eye of the Beholder či Dungeon Master. Není to ovšem jen připomenutí starých časů a žánru, jehož éra je nenávratně pryč, ale i skvělá hra.
(video)

Mark of the Ninja

Mark of the Ninja

Mark of the Ninja

Ninjů se nám sice v herním světě prohání docela dost, tentokrát však tiší zabijáci opravdu bodují. Současný trend mění plíživé vrahy v masové zabijáky, kteří rozhodně neútočí tiše ze stínů. Nezávislý titul Mark of the Ninja však nabízí tradiční pojetí žánru, který by příznivci stealth neměli minout. Tak povedené zpracování se totiž neobjeví často.
Hodnocení: 90 % (recenze

Mass Effect 3

Mass Effect 3

Mass Effect 3

Mass Effect 3 po pěti letech uzavírá jedno velké putování galaxií budoucnosti. Bohužel však není úplně tou hrou, kterou jsme si přáli. Pochopitelně přímo navazuje na druhý díl, ze kterého si můžete importovat uložené pozice s důležitými rozhodnutími. Ty se v určité, nikoliv však zásadní míře, promítnou do příběhu trojky.
Hodnocení: 75 % (recenze)

Max Payne 3

Max Payne 3

Max Payne 3

Třetí díl hitu Max Payne přináší takřka všechno, co má moderní hra mít: skvěle hratelnou akci, silný příběh i líbivé grafické zpracování. A navíc je velmi pravděpodobné, že jen u jednoho zahrání nezůstane.
Hlavním hrdinou je pochopitelně opět bývalý policista Max Payne, avšak tentokrát to již není onen sympaťák z dřívějška, ale vcelku sešlý stárnoucí alkoholik.
Hodnocení: 92 % (recenze)

Natural Selection 2

Natural Selection 2

Natural Selection 2

Natural Selection 2 je čistě síťová hra, která nabízí asymetrické zápolení dvou týmů. Za každý tým se hraje zcela odlišně a obě strany mají svého velitele, který podobně jako v tradičních strategiích buduje základnu. Je to jeden z nejvýraznějších titulů nezávislé scény.
(video)

Need for Speed: Most Wanted

Need for Speed: Most Wanted (2012)

Need for Speed: Most Wanted

Na dech beroucí hru zjevně nestačí hvězdný tým vývojářů, zavedená značka ani působivá grafika. Nový díl Need for Speed: Most Wanted přesto není špatný. Jeho autoři se však zřejmě až příliš spoléhají na status rockových hvězd mezi vývojáři závodních her. A nebo dostatečně nezkoumali původní titul.
Hodnocení: 70 % (recenze)

Planetside 2

Planetside 2

Planetside 2

Panetside se takřka před deseti lety stala první velkou on-line akcí a přestože nezaznamenala takový úspěch, jaký si od ní tvůrci slibovali, své publikum si našla. Dnes se herní publikum jeví jako mnohem naladěnější na strunu tohoto žánru, a tak to vydavatel Sony Online Entertainment zkouší znovu. A pochopitelně v modelu Free2Play, kdy se hraje zdarma a platí se až za konkrétní předměty či bonusy.
(první dojmy)

Risen 2: Dark Waters

Risen 2

Risen 2

Risen 2: Dark Waters je povedenou hrou na hrdiny, která však ukazuje, že by autoři měli zohlednit vývoj v žánru a přeci jen zakomponovat více moderních prvků. Zejména v rozhodování nemá Risen 2 prakticky co nabídnout, a přestože se odehrává v otevřeném světě, příběh má pouze jednu linii, i když ji můžete procestovat na přeskáčku.
Hodnocení: 80 % (recenze)

Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

Sleeping Dogs je povedená akce, zasazená do exotického Hongkongu. Nešetří mrazivými momenty, honičkami na motorkách či přestřelkami. Nejvíce připomíná populární sérii městských akcí Grand Theft Auto.
Hodnocení: 80 % (recenze)

Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line

Život vojáka není žádný med. Nejenom, že má na rukou dennodenně krev, ale občas se musí ponořit i do pořádné morální špíny, ukazuje hra Spec Ops: The Line. Okoukaný, ale perfektně fungující krycí systém, krvavá akční náplň, nevídané kulisy zničené Dubaje a chytlavý příběh dělají ze Spec Ops: The Line titul, který by si milovníci akce neměli nechat ujít.
Hodnocení: 80 % (recenze)

The Darkness 2

The Darkness II

The Darkness II

Porcování nepřátel je zase jednou pořádná zábava a navíc se díky tomu zlepšují schopnosti hlavního hrdiny. Stylové zpracování dopadlo rovněž výborně, a tak je jen škoda, že to celé trvá jen tak krátce.
Hodnocení: 85 % (recenze)

The Walking Dead

The Walking Dead

The Walking Dead

Komiks i úspěšný televizní seriál The Walking Dead doplňuje i hra, rozdělená na samostatné epizody. Titul zdárně kombinuje klasickou adventuru s akční složkou. Mimochodem, za dva týdny si první epizodu koupilo více než milion hráčů.
(video)

Torchlight 2

Torchlight 2

Torchlight 2

Když se objevil první Torchlight, nabídl milovníkům pobíjení potvor ve velkých počtech pořádnou porci muziky jen za pár kaček a dokázal, že návyková hra ve stylu Diabla nemusí být ve vývoji deset let a nemusí mít rozpočet středoafrického státu. A pokračování se navíc zbavilo neduhů prvního dílu, takže chytne a nepustí.
Hodnocení: 85 % (recenze)

World of WarCraft: Mists of Pandaria

World of WarCraft: Mists of Pandaria

World of WarCraft: Mists of Pandaria

Nejpopulárnější placená západní fantasy on-line hra World of WarCraft učinila další krok. Čtvrté rozšíření s názvem Mists of Pandaria si kladlo za cíl nabídnout široké hráčské základně různorodé možnosti, co ve hře podniknout. To se povedlo. Některé chyby z minulých let však stále přetrvávají.
Hodnocení: 85 % (recenze)

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown

Znalci originálu zajásají, noví hráči jakbysmet. Klasická strategie UFO: Enemy Unknown vyšla už před 18 lety. Nyní vývojáři z Firaxis přicházejí s remakem původní hry. A ukazují, že záchrana planety před šmejdem z vesmíru má i v roce 2012 pořádný tah na bránu.
Hodnocení: 90 % (recenze)

>> HLASUJTE ZDE <<

Autoři:
Nejčtenější

Pokkén Tournament DX
Povedená bojovka Pokkén Tournament je v DX verzi ještě o fous lepší

Přímočará, snadno pochopitelná, ale rozhodne ne mělká bojovka Pokkén Tournament vyšla ve vylepšené verzi DX na konzoli Switch. Povedenou hru s Pokémony...  celý článek

PlayerUnknown’s Battlegrounds
Příběhová kampaň do PlayerUnknown's Battlegrounds jen tak nepřibude

Brian Greene, autor úspěšného PlayerUnknown's Battlegrounds, utnul všechny spekulace svým oznámením, že příběhová kampaň pro jednoho hráče do největšího hitu...  celý článek

Outlast (PlayStation 4)
Stahujte brutální horor Outlast na PC zdarma. Ale pospěšte si

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma brutální horor Outlast v deluxe edici, tedy i s rozšířením Whistleblower....  celý článek

WolfenDoom: Blade of Agony
Nemůžete se dočkat nového Wolfensteina? Vyzkoušejte WolfenDooma

Projekt vytvářený fanoušky skvěle kombinuje retro zpracování s moderními herními prvky. Takhle by dnes vypadal Wolfenstein, kdyby nedošlo k žádnému nárůstu...  celý článek

Fallout: New Vegas
Ve Falloutu měla být svatba ve vegaském stylu, nezbyly na ni peníze

Vývojáři z Obsidian původně plánovali, že hra bude mít podtitul Sin City, že umožní hráčům vybrat si rasu hlavní postavy a dokonce chtěli ve hře zorganizovat...  celý článek

Další z rubriky

Fallout: New Vegas
Ve Falloutu měla být svatba ve vegaském stylu, nezbyly na ni peníze

Vývojáři z Obsidian původně plánovali, že hra bude mít podtitul Sin City, že umožní hráčům vybrat si rasu hlavní postavy a dokonce chtěli ve hře zorganizovat...  celý článek

Wolfenstein: The New Order
KVÍZ: Poznáte hru jen podle části obrázku?

Nejnovější kvíz je určený pro fandy stříleček. Tentokrát to ovšem bude jiné. Poznáte převážně známé kousky jen na základě vykrojených částí obrázků?  celý článek

Destiny 2
Rady, jak se připravit na spuštění velkolepé sci-fi Destiny 2

Přinášíme informace o přesném času spuštění týmové sci-fi akce Destiny 2, doporučení ohledně volby postav, nové informace o délce hry a zákulisní tipy pro...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.