Progamer napadl během hry svoji přítelkyni, kamera vše živě přenášela

aktualizováno 
Diváci herního utkání populárního čínského hráče hry League of Legends se nečekaně stali svědky domácího násilí, které vygradovalo až v příjezd policie.

League of Legends | foto: Riot Games

Každý, kdo někdy hrál nějakou multiplayerovou hru, musí uznat, že je to často o nervy. Občas se prostě nedaří, takže stačí málo a v člověku bouchnou saze. Někdo si uleví nadávkou, někdo hru prostě naštvaně vypne a jde dělat něco jiného a jsou i lidé, kteří si zlost vybíjejí na ovladačích. Takové mají ostatně výrobci herních periférií nejraději.

Li “Vasilii” Wei Ju

Li “Vasilii” Wei Ju už si týmový dres jen tak znovu neoblékne.

Jenže čínský profesionální hráč oblíbené League of Legends Li “Vasilii” Wei Ju zašel ještě o notný kus dál. Když se během jednoho ze svých utkání začal u počítače vztekat a mlátit kolem sebe, pokusila se ho jeho přítelkyně uklidnit. Místo toho však Li obrátil hněv proti ní, a jelikož celý průběh zápasu streamoval na internet, stali se jeho diváci svědky vskutku nechutného výstupu. I když kamera letěla k zemi téměř okamžitě, takže toho z obrazu příliš vidět nebylo, zvuk se přenášel dál. 

Nemusíte umět čínsky ani slovo a stejně si z tupých úderů a následného ženského pláče uděláte představu, co se asi mimo obraz dělo. Mimochodem, jestli se chcete na video podívat, ztlumte si hlasitost skoro na minimum, jinak riskujete protržení bubínků.

League of Legends

League of Legends je nesmírně populární, ale její hráči rozhodně nepatří mezi ty nejpřívětivější.

Konflikt přijela na místo řešit policie, a i když teď už bývalá přítelkyně následně uvedla, že se jí Li ve skutečnosti ani nedotknul (jak ostatně bývá bohužel u obětí domácího násilí častým jevem), vypadá to, že má mladý Číňan po kariéře. Organizace Newbee, jejíž barvy dosud hájil, s ním totiž okamžitě rozvázala kontrakt. Jeho herní účet byl také pozastaven a těžko se dá předpokládat, že by někdo dal člověku s takovým flastrem ještě někdy další šanci. Nešlo totiž o ojedinělý výstřelek, ale o vyvrcholení dlouhodobě problematického chování, které už předtím skončilo třeba zdemolovaným televizním studiem.

Ostatně tento incident je jen potvrzením toho, že jestli se chtějí profesionální hráči zařadit po bok „klasickým“ sportovcům (nota bene olympijským), musí zapracovat především na svém chování (viz náš nedávný článek).

Autor:


Nejčtenější

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...

Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

Evolvation

O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

Call of Duty: Black Ops 4

Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

Pět nadějně vypadajících komiksových her, z nichž se vyklubaly propadáky

Superman: The New Superman Adventures

Doufalo se v hodně, dostali jsme málo. Připomínáme pět komiksových videoher, které to projely na plné čáře.

Další z rubriky

Diablo 4 na Blizzconu ohlášeno nebude, tlumí Blizzard očekávání

Diablo

Blizzard má podle svých slov rozpracovaných několik projektů s Diablem. Dva týdny před herním svátkem Blizzcon, na nějž...

VIDEO: Další skvělý trailer k Battlefieldu 5 láká na příběhovou kampaň

Battlefield 5

Call of Duty už složku pro jednoho hráče úplně vypustila, ale Battlefield si ji minimálně ještě letos udrží. Stejně...

Carmack ukončil jeden soudní spor se společností ZeniMax, druhý ještě běží

John Carmack

Legendární vývojář podle vlastního vyjádření nadobro ukončil spory se společností ZeniMax, která mu údajně dlužila přes...Najdete na iDNES.cz